background preloader

ידע כללי

Facebook Twitter

האלגוריתמים לוקחים לכם את העבודות ואתם לא מתקוממים - הקצה. שכר של 6,000 שקל בחודש: "התואר הראשון לא רלוונטי" - חינוך. במערכת ההשכלה הגבוהה בישראל גובר החשש שמאות אלפי הסטודנטים שלומדים לתואר ראשון נתקעים במערכת מאובנת, הפועלת בשיטות מיושנות וברמה לא מספיקה, ומוציאה אותם לשוק העבודה עם הכשרה שאינה מספקת.

שכר של 6,000 שקל בחודש: "התואר הראשון לא רלוונטי" - חינוך

הזנחה עצמית, דיכאון, מריבות בין אחים: דור הסנדוויץ' משלם את מחיר העלייה בתוחלת החיים - Markerweek. האו"ם: רוב אוכלוסיית העולם מתגוררת בערים; טוקיו עדיין העיר הכי גדולה. האוכלוסייה העירונית העולמית צפויה לצמוח ב-2.5 מיליארד אנשים עד 2050 - כך עולה מדו"ח שפירסם אתמול האו"ם.

האו"ם: רוב אוכלוסיית העולם מתגוררת בערים; טוקיו עדיין העיר הכי גדולה

הדו"ח גם הדגיש את הצורך בתכנון עירוני מוקפד יותר על רקע הגידול הגובר בצפיפות במרכזים עירוניים בכל העולם. בנוסף לזה, טוען הדו"ח כי יש לתת תשומת לב רבה יותר לערים בסדר גודל בינוני וקטן יותר – שם מתגוררת מחצית מהאוכלוסייה העירונית. "כיום, 54% מאוכלוסיית העולם מתגוררת באזורים עירוניים, יחס שצפוי לעלות ל-66% עד 2050", נכתב בדו"ח ל-2014, שפירסמה חטיבת האוכלוסייה במחלקה לכלכלה ויחסי חברה באו"ם. 7 סיבות למה לא להתחתן ברבנות. 1.

7 סיבות למה לא להתחתן ברבנות

"לא צריך בכלל רב בשביל חופה וקידושין" הרבנות הראשית היא תופעה חדשה ביהדות, היא הוקמה רק בשנת 1922 ולפני כן לא היתה קייימת בכלל. משך כל ההיסטוריה של העם היהודי הטקס נערך בתוך הקהילה, על ידי מי שהזוג בחר לסדר עבורו את הטקס. העובדה שמדינת ישראל קבעה שנישואין דתיים הינם תחת מונופול הרבנות לא אומרת שאיש ואישה לא יכולים להינשא באופן יהודי ללא הרבנות, כפי שעשו ועושים יהודים בכל העולם משך כל שנות ההיסטוריה של העם היהודי. בשביל טקס חתונה יהודי לא צריך רב ולא צריך רבנות. טקס שיווני | צילום: סטודיו פינגווין 2. לילדים של ידועים בציבור יש שני הורים רשומים ומעמדם האזרחי והמשפטי הוא בדיוק כמו של ילדים של זוג נשוי לכל דבר ועניין. "דואגים יותר לאדם אחד בשברולט במקום ל-50 אנשים באוטובוס" - Markerweek. מיטל להבי, מה מפריע לך בכך שעובדי המגזר הציבורי מקבלים במשכורת תוספת אחזקת רכב?

"דואגים יותר לאדם אחד בשברולט במקום ל-50 אנשים באוטובוס" - Markerweek

זוכר את המערכון של הגשש החיוור על השליח שבא לקבל עבודה בבנק והכל בכאילו? זוכר. זה לא השתנה. זה ישראבלוף. אחרי 30 שנה שברובן היתה שקועה במודלים כלכליים ומתמטיים של עולם הפיננסים,ְ המימון וההשקעות, מתוכן שבע שנים שבהן התמקדה במחקר וניתוח של רגולציית מערכת הבנקאות, פירסמה בחודש שעבר פרופ' ענת אדמתי מאוניברסיטת סטנפורד מאמר אקדמי ראשון מסוגו עבורה.

כבר מכותרתו של המאמר אפשר לנחש שמשהו מפתיע קרה למרצה למינהל עסקים, שנבחרה לפני כמה שנים לאחת מ–100 האנשים המשפיעים ביותר בעולם של מגזין "טיים". "צריך כפר שלם כדי לקיים מערכת פיננסית מסוכנת", קראה אדמתי למאמר שלה. למי שלא ראה את הסרט ולא הבין את המטאפורה, היא מוסברת במפורש בהערת שוליים בעמוד הראשון: קפיטליזם 3.0: חדשות, עדכונים ומידע אודות קפיטליזם 3.0 - כלכליסט. כלכלה אקולוגית. אביב לביא | 6/11/2010 11:45 שחגי קוט למד לתואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת תל-אביב, הוא האמין בכל מאודו בשיטה.

כלכלה אקולוגית

אמנם הוא חשב שהיא צריכה להיות קצת יותר שוויונית - כיאה למי שגדל בחיפה עם נטיית לב סוציאליסטית - אבל בסך-הכל הוא סבר שמה ששר האוצר אומר נורא חשוב והקפיד לקרוא את כל המוספים הכלכליים. עד שיום אחד נתקל במפה של "גרינפיס" - והכל השתנה. השיטה הבדוקה להפחתת ארסן באורז - לאכול או לא לאכול. בעקבות הטור "מה לעשות כדי שהאורז שלכם לא ירעיל אתכם" שהתפרסם כאן, קיבלתי הערות רבות וגם שאלות.

השיטה הבדוקה להפחתת ארסן באורז - לאכול או לא לאכול

הפניתי אותן אל ד"ר גיל יוסף שחר, מומחה ברפואה תזונתית ובוגר לימודי רפואה בטכניון. שחר ערך לאחרונה תחקיר יסודי על 11 מותגי אורז שנמכרים בישראל ואת מסקנותיו פרסם במאמר באתר שלו. הנה עיקרי דברים: השכלה ברמה אחרת - כללי. ומה ששנון למד מהשיקוי עשוי לשנות לא רק את חייו שלו אלא את הפסיכולוגיה כולה פרופסור בני שנון יצא ב-1991 למסע בברזיל ששינה את חייו.

השכלה ברמה אחרת - כללי

שנון, פסיכולוג קוגניטיווי ופילוסוף של הפסיכולוגיה, היה אז ראש החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. בתום כנס אקדמי בסאו פאולו הוא יצא לחפש אחר שיקוי מעורר הזיות עליו שמע בעבר, בשם "איאואסקה" (Ayahuasca, "גפן הרוחות" בעברית). האיאואסקה, המורכב משני צמחים, אינו רק אחד החומרים הפסיכו-אקטיוויים החזקים ביותר המוכרים לאדם, אלא גם נדבך מרכזי בתרבות הדרום אמריקאית - כמעט כמו התורה ביהדות, אומר שנון. "כל התרבות סובבת סביב השיקוי". מה הבעיה עם בגדים שנמכרים בזול? - Markerweek. מה הבעיה עם בגדים שנמכרים בזול? - Markerweek. תומר פרסיקו: "אנחנו מידרדרים מדמוקרטיה לאתנוקרטיה" - אני בשיחה. DAO שברה את שיאי מימון ההמונים. וזה אולי הפרט הכי משעמם לספר על החברה - ברשת.

Ynet מי מפסיד ומי מרוויח מההתחדשות העירונית? לעבוד עד 16:00, לוותר על מבצעים באינטרנט ולא להיכנס לקניונים: האנשים שהפסיקו לקנות. "פאייצ'קה, מה יש לי לומר לך על אופנה?

לעבוד עד 16:00, לוותר על מבצעים באינטרנט ולא להיכנס לקניונים: האנשים שהפסיקו לקנות

אופנה, זה מה שעושה אותנו אידיוטים בתמונות ישנות". זה אמנם רק פאנץ' בבדיחה אודסאית ישנה, אבל ממחיש את התזזיתיות של שוק האופנה והצריכה בכלל - מה שנראה טוב היום, מחר כבר יהפוך למיושן ומוזר. שוק הצריכה מהיר ומשתנה בפולסים קצרים ומהירים - החולצה שקנית במבצע אטרקטיבי, תצא מהר מהאופנה ותיקבר עמוק בתוך ארון הבגדים. גזר הדין הזה יפה גם למוצרים אחרים: חפצי נוי, ריהוט, כלי בית, מכשירי חשמל, גאדג'טים ואחרים.

והתחזית למחר: התפרצות אבולה וגידול במכירות – אפוק טיימס. על במת TEDMED ירושלים ד״ר קירה רדינסקי מציגה כיצד היא יכולה לחזות את העתיד באמצעות תוכנה שבודקת מה אנשים מחפשים בגוגל | צילום: יח״צ TEDMED Israel ד״ר קירה רדינסקי ישבה מול מסך המחשב והתבוננה בתוכנה שפיתחה.

והתחזית למחר: התפרצות אבולה וגידול במכירות – אפוק טיימס

מולה, על הצג השחור, רצה כמות אדירה של שורות לבנות. כל שורה הייתה תחזית עתידית לחודשים ולשנים הקרובות: החל מהתפרצות מגפה ועד מהומות שיפרצו במדינות מסוימות. כמות התחזיות הייתה גדולה כל כך, עד שלא ניתן היה לדעת על מה להסתכל קודם. התפרצות הר געש מובילה לכך שאנשים רבים מתחילים לחפש זהב ויהלומים. ג'ון אוליבר מגלה למה עיתונים מפרסמים מחקרים שהם בולשיט - טלוויזיה. האיש שהפסיק לפחד מקוקה קולה ומקדונלד'ס - השבוע/ גיא רולניק. 1. רונה אפלבאום ב-24 בנובמבר סיימה רונה אפלבאום, המדענית הראשית של ענקית המשקאות קוקה קולה, את תפקידה בחברה.

ידיעות קצרות בעיתונות האמריקאית דיווחו שאפלבאום נאלצה לסיים את תפקידה לאחר שכמה חודשים קודם לכן נחשף שיזמה תוכנית סודית למימון מחקר מדעי, שיצמצם בתודעה הציבורית את ההשפעה שיש למוצרי החברה על התפשטות השמנת יתר - מגיפה שפוגעת בתושבי ארה"ב בעשורים האחרונים. חשיפה ראשונה: כמה עולה הדת למדינה - מגזין TheMarker. ההוצאה השנתית הכוללת על דת בישראל מתחלקת בין תקציבי משרדי הממשלה, סעיפי ההסכמים הקואליציוניים ותקנות שונות ■ היקפה המלא לא היה ידוע - עד עכשיו ■ המשרד לשירותי דת: "הכתבה אינה מדויקת - וזאת בלשון המעטה" במשך עשרות שנים נהגו נבחרי הציבור לקבוע העברות כספים מיוחדות במסגרת הדיונים על תקציב המדינה, בהתאם להסכמים קואליציוניים שמהותם לא נחשפה בפני הציבור. בנובמבר האחרון, בעת שהכנסת נדרשה לאשר את תקציב המדינה ל־2016, נחשפו בראשונה ההסכמים התקציביים המיוחדים במלואם, ביחד עם שמות הח"כים שהצליחו לסחוט סביב העברת התקציב מיליונים למטרות שונות, כולל הקצבות רבות מספור למוסדות דת שונים – מקוואות, זהות יהודית, עמותות להנצחת רבנים וכן הלאה.

האו"ם: פלסטיק הפך לאחד האיומים החמורים על הים - מדע וסביבה. סכנת צונאמי בחופי אשדוד: שלטי התראה הוצבו לאורך החופים - אשדוד10 - השבוע באשדוד. עשרות שלטים ראשונים, שלטי אזהרה מפני 'צונאמי' הוצבו לאורך חופי אשדוד ואשקלון, בנמל אשדוד ובתחנת הכוח רוטנברג. דוקטור ג'קיל ומיסטר מרקס. קרל מרקס צדק. כך לפחות משוכנע מייקל רוברטס, כלכלן בכיר שעובד כבר 30 שנה בסיטי של לונדון, לבה של המערכת הפיננסית הגלובלית. רוברטס מאמין שאת התשובות לשאלות מה גרם למשבר הכלכלי העולמי האחרון ומדוע אנו עדיין נתונים בקיפאון סיפק כבר לפני 150 שנים אבי הקומוניזם.

כדי להבין מה קרה לכלכלה העולמית, מסביר רוברטס, צריך להכיר את הסתירה הבסיסית של הקפיטליזם, הפרדוקס רב־העוצמה שאותו זיהה מרקס כבר לפני 150 שנה ושאותו אפשר למצוא אותו בפעולה במאזני החברות העסקיות בכל העולם בעשורים האחרונים. צריך רק לדעת להסתכל על הנתונים הנכונים, אלה שהכלכלנים מן השורה מתעלמים מהם. זה בדיוק מה שרוברטס עושה, והניתוח המרקסיסטי שלו שמגובה בגיליונות אקסל מפורטים, מוביל למסקנה מדאיגה, שאותה רוברטס פורס בהרחבה בראיון "לכלכליסט": "הדרך הסבירה ביותר שהשפל הנוכחי יסתיים היא באמצעות מיתון גדול נוסף. מייקל רוברטס (69) הוא שם העט של כלכלן בכיר העובד בסיטי של לונדון מאז שנות השמונים. הם לא מסתכלים על הרווח באופן כולל", רוברטס מציין כשאני מבקש ממנו לתאר את המשקפיים שדרכם הוא בוחן את הכלכלה. נחשפה הסיבה האמיתית למלחמה בסמים: שמאלנים ושחורים. הוועדה שמאשרת שכונות יוקרה במקום דיור בר השגה - נדל"ן. Adventures in mapping. 500 איכרים התאבדו, החקלאות מתרסקת — וצרפת נאבקת על גאוותה - אירופה. אוטו, אוטובוס, שאטל ורכבת יוצאים בשעה 8:20 מהרצליה לתל אביב - מי יגיע קודם?

תשע סיבות לגור בעיר (ואחת בכפר) - לחיות נכון. למה האוסטרלים כה מרוצים מהחיים - לחיות נכון. Design for Time Well Spent. Distracted? Let's make technology that helps us spend our time well. הקרב נגד חוטפי הזמן. 300+ Mind Expanding Documentaries You Can Watch Online.

I watch a lot of documentaries. I think they are incredible tools for learning and increasing our awareness of important issues. The power of an interesting documentary is that it can open our minds to new possibilities and deepen our understanding of the world. On this list of mind expanding documentaries you will find different viewpoints, controversial opinions and even contradictory ideas. Critical thinking is recommended. I’m not a big fan of conspiracy documentaries but I do like films that challenge consensus reality and provoke us to question the everyday ideas, opinions and practices we usually take for granted. Watching documentaries is one of my favorite methods of self-education. I hope you find these mind expanding documentaries as enlightening as I did! [1] Life In The Biosphere Explore the wonder and interconnectedness of the biosphere through the magic of technology. 1.

. [2] Creativity and Design: 1. . [3] The Education Industrial Complex: 1. . [4] The Digital Revolution: 1. סיפור האהבה הפרהיסטורי בין ההומו ספיאנס לניאנדרתל ‎ - מדע וסביבה. מייסד כפר איזון: כל פעם שמסתיים מבצע צבאי, אנחנו רואים גל חדש של אנשים שמגיעים לפה - אני בשיחה. 20 המצאות עירוניות גאוניות שחייבות להיות מותקנות בכל עיר בארץ. יש כמה ערים ברחבי העולם, כך מסתבר, בהן העירייה מפנה חלק מהזמן שלה כדי לפעול למען התושבים במקום לחלק להם דוחות חניה ולגבות מהם ארנונה שערורייתית. השילוב הזה בין רצון לשפר את חייהם של האזרחים לבין רעיונות עיצובים חדשניים, מוליד לפעמים המצאות ופיתוחים מגניבים ולגמרי ברי מימוש, שיכולים להפוך את החיים של כולנו לנוחים ומגניבים הרבה יותר, בזמן שאנחנו מתהלכים ברחובות העיר שלנו. אספנו עבורכם 20 חידושים ומפתיעים שכבר קיימים במקומות שונים על פני הגלובוס, כאלה שכל עירייה חייבת לאמץ לעצמה, גם כדי להפוך את הרחובות לאקולוגיים ויפים יותר, וגם כדי לפנק אותנו, האנשים הפשוטים, שבסה"כ מחפשים מטען נגיש לטלפון כשאנחנו על 5 אחוזי סוללה באמצע הרחוב, ספסלים נוחים יותר, ערסלים ציבוריים, רמזורים עם טיימר וכמובן, אפשרות לאכול פיצה גם אם אין שום פיצריה בטווח הנראה לעין.

מתקן חדש לייצור מים מהאוויר. אתנחתא של טבע: 10 תופעות טבעיות שנראות כמעט בדיוניות. ממ"מ עמוד הבית. אינדיאנים בצפון אמריקה כפי שתועדו לפני כמאה שנה - תמונות היום. Woodstock 1969, 2ª Parte. - El Sumergible Neuronal. Arteide - The Human Race (Before They Pass Away) המתקפה נגד ירון זליכה - ואת מי צריך לחסל "כי הוא לא בראש שלנו" - השבוע/ גיא רולניק. Ynet. כתב זר nrg - הגורל האכזר של יערות הגשם באינדונזיה. שיאי מזג אוויר קיצוניים נשברים והמדידות מוכיחות: בני האדם אשמים - מדע וסביבה. הסכנות הגדולות של מתווה הגז - שכל אזרח חייב להכיר - דינמו. "אני עוזב כי חבורת אנשים התאמצה להוכיח לציבור שאני ועמיתיי מושחתים" - Markerweek. גיא רולניק // הערות, תוספות והשלמות שלא הספקתי להציג ב"מגש הכסף" - השבוע/ גיא רולניק. כיצד נראה המזון בזמן שהוא גדל בשדה. האמת מול ההסתה - ידיעות אחרונות. פוצץ גשר מעריב - מקומי.