background preloader

חקלאות ביתית

Facebook Twitter

לגזור ולשמור: מדריך גינון ביתי וגידול ירקות בכל עונות השנה | NatureTech. עונת האביב 21 במרץ – 21 ביוני מאפיינים: לאחר החורף הגשום והטמפרטורות הנמוכות, הגעתו של האביב מאופיינת בירידת כמות המשקעים, הופעתה של שמש חמימה לעיתים קרובות הרבה יותר והתחממות הקרקע. בעקבות השינויים האקלימיים הללו אנו נבחין בגינתנו בהשתקמות מנזקי החורף ובצמיחה ופריחה חדשה. עבודות תחזוקה בגינה באביב: מערכות השקייה – בידקו את מערכת הטפטפות בגינתכם ונקו את הסופיות שבקצה, תקנו פיצוצים ודליפות, הפעילו את המערכת על מנת לאתר אזורים יבשים אשר מעידים על סתימות.

אם יש בגינתכם ממטרות, פתחו את סופיות הקו ונקו אותו, לאחר מכן הפעילו את הממטרות בכדי לבחון את כיוונן וכוונו תכנית השקייה עתידית. גיזום צמחים – האביב הוא זמן נהדר לבצע גיזום לצמחים רב שנתיים. טיפול בעשבים שוטים – לטיפול בעשבים שוטים כמה דרכי התמודדות המונעים לרוב ע"י פילוסופיית גינה של המגדל. מה ניתן לשתול / לזרוע באביב? מרץ – אפריל מאי – יוני שתילה וזריעה לפי עונות השנה – קיץ עונת הקיץ 21 ביוני עד ה21 בספטמבר מאפיינים: הקיץ הישראלי בשנים האחרונות נוטה להיות קשה במיוחד. עבודות הכנה בגינה לקראת הקיץ: ניתן לקרוא על התמודדות עם מזיקים בדרכים אורגניות כאן. תוכניות פעילות בגינה המזמינה המומלצות על ידי המרכז לטיפוח ציפורי הבר בחצר ובגינה. סרטון- גינה מזמינה ציפורים גינה אקולוגית של בית בטבע- 4.55 דק מאת ברברה אנדרס תוכנית להקמת הגינה המזמינה – גן הקיימות להלן מספר המלצות לבניית הגינה המזמינה: 1.

את הגינה רצוי למקם באזור הנושק לפארק או גינה ציבורית המשמשים כמקום מחיה נוסף עבור הציפורים שתגענה לגינה שלנו. בשולי העיר נמקם את הגינה לכיוון השטחים הפתוחים שמסביב לעיר. בבתי ספר או מקומות במרכזי הערים נמקם את הפינה במקום שקט ומוסתר שניתן להגביל בו את תנועת התלמידים. 2. 3. 4. דוגמאות לבנית מבנה מסתור תוכלו למצוא כאשר תחפשו בגוגל > תמונות את המילים הבאות Watching birds from a hide צפייה בציפורים והקמת גינת ציפורים צפייה בציפורים ובעיקר צפייה בציפורים בחצר דורשת מעבר לסבלנות והתמדה גם מקום ממנו נוכל לצפות בציפורים. כאשר האזור בו מתמקדות הציפורים קרוב לחלון אפשר לצפות בהן מבעד לחלון אך כל תנועה בחלון מבריחה את הציפורים ולכן רצוי שהוילון או התריס בחלון יהיה מוגף ואנו נצפה בציפורים מבעד לחרכים. כאשר נרצה לצפות בציפורים בגינת בית הספר סביב מקווה מים בחורשה או במקום דומה רצוי להקים מסתור.

בדרך כלל המסתור יוקם כחלק מבנית פארק / גינת ציפורים. המלצות לאתרים מהארץ Israeli Websites Recommendations. ציוד לטיפול בייחורים. כשמחפשים מוצרי איכות לגידולי פנים Silverbox תמיד מספקת את התשובות: לסדרת Silverbox DR ציפוי מיילר 97% עם רמת גימור מושלמת. עם פרופגטור זה תוכלו ליצור סביבת גידול אידאלית לצמח אם וייחורים או כחדר גידול קטן לגידול עם נורות CFL. בעל פתחים יעודיים עם שרוולים ורוכסנים איכותיים לסגירה מושלמת. מידות: רוחב: 70 ס"מ עומק: 50 ס"מ גובה: 80 ס"מ משקל אריזה: 5.1 ק"ג בא במייל -15 צמחים שינקו את אוויר הבית שלכם. החומרים המזיקים שבסביבתנו הקרובה המחקר של נאס"א בדק ומצא אילו צמחים יכולים לנטרל ביעילות מירבית את החומרים המזיקים הבאים: בנזן – בנזן מופרש מעשן סיגריות, גזי הפליטה של הרכב ותנורי חימום. בחשיפה ארוכת טווח הוא עלול ליצור שינוי בכרומוזומים והוא חומר מסרטן המפחית את ייצור תאי הדם ועלול לגרום ללוקמיה.

טולואן – דומה מאוד לבנזן ומשתמשים בו להסרת צבע ולכה. בחשיפה נמוכה הוא גורם לעייפות, בלבול, חולשה, אבדן זיכרון, בחילה ואבדן תיאבון. פורמלין – נמצא בחומרי ניקוי, נייר טואלט, ממחטות נייר ומוצרי טיפוח אישי. אתילן תלת-כלורי – משתמשים בו כממיס לניקוי יבש ובתהליך ההכנה של תמציות תבלינים. קסילן – משתמשים בחומר זה כממיס בתעשיית הדפוס, הגומי והעור, וכן במדללי צבע ולכה. אמוניה – באמוניה תוכלו להיתקל לרוב בדשן, או שהאקווריום שלכם מפריש אותה והיא מסוכנת לקנה הנשימה.