background preloader

הדרכה

Facebook Twitter

"בא לי לבכות": המגזר העסקי זועם על הפרישה של טראמפ מהסכם האקלים. דרכי נעם. החברה להגנת הטבע - יום כדור הארץ - ערכת פעילות חוויתית למורה. יום כדור הארץ הוא יום בין-לאומי שקבע האו"ם בשנת 2009, והוא חל בכל שנה ב-22 באפריל בכל רחבי העולם.

החברה להגנת הטבע - יום כדור הארץ - ערכת פעילות חוויתית למורה

מטרתו של יום זה היא להעלות את המודעות של כל בני האדם ליכולתם להשפיע על השמירה על כדור הארץ באמצעות התנהלות יום-יומית נכונה ועל בסיס צריכת משאבים יעילה ומקיימת. Dear Future Generations: Sorry. Ynet לראשונה בעולם: נהר הוכר כבן אדם. הוכר כאב הקדמון של השבט המאורי.

ynet לראשונה בעולם: נהר הוכר כבן אדם

נהר וואנגנוי(צילום: shutterstock) נהר בניו זילנד הפך לראשון בעולם שמקבל את אותו מעמד משפט כמו של אדם. Indicators from final document. הזיות, שקרים ועובדות אלטרנטיביות. תגובה לעירית לינור, ולכל שאר מכחישי שינויי האקלים. המונולוג המופרך של עירית לינור השבוע בגלי-צה"ל ("המלה האחרונה", 19.2), שבו היא מכחישה את קיומו של שינוי האקלים ואת הצורך להתמודד עמו, הוא מופת של שימוש ב"עובדות אלטרנטיביות" שהיה גורם אפילו לדוברו של דונלד טראמפ להחוויר.

הזיות, שקרים ועובדות אלטרנטיביות. תגובה לעירית לינור, ולכל שאר מכחישי שינויי האקלים

נדמה שבדומה לאליל שלה ("טראמפי שלי"), שמתעדכן בחדשות פוקס רגע לפני שהוא עולה לאוויר ומצטט את התוכנית האחרונה שראה, עירית לינור עשתה חיפוש מהיר בגוגל של המחרוזת "שינוי אקלים הוא מתיחה" כדי להצטייד בכל הנימוקים שמכחיש שינוי האקלים המתחיל יכול לגייס כדי להגן על טענתו הדלה. אוסף הטיעונים שהציגה לינור מתחיל אמנם בהצהרות הרגילות והכוזבות שכבר הושמעו והופרכו מזמן, על כך שאין הסכמה מדעית על העובדה ששינוי האקלים העולמי הוא מעשה ידי אדם, אבל כאילו כדי לחזק את טענתה (וחרף התנגדות רפה של המגיש שלידה, יריב אופנהיימר), ממשיכה לינור ומוסיפה עוד ועוד "עובדות אלטרנטיביות" ושוקעת אט-אט לתהום ההזיה שבו מתבוססים יחדיו הטיעונים ששינוי האקלים לא מתרחש בכלל, שאנחנו בכלל נמצאים בעיצומה של התקררות, ושבסופו של דבר מכל ההתחממות הגלובלית הזאת יכולים בכלל לקרות "דברים טובים". Sustainbility Outlook Israel 2030. מנכ"ל רשות הטבע והגנים מסכם קדנציה סוערת ומתחיל אחת חדשה. אני פוגש את שאול גולדשטיין, מנכ"ל רשות הטבע והגנים, באתר הלאומי הקסטל.

מנכ"ל רשות הטבע והגנים מסכם קדנציה סוערת ומתחיל אחת חדשה

בהתחלה לא הבנתי למה להתעקש להיפגש פה ולא במשרד עם אורות ניאון, מזגן ומקום לחבר בו את המטען, כמו בני אדם, אבל ההתנגדות שלי נעלמת כשאנחנו מגיעים למקום. לא רק שמזג האוויר מרהיב, שמיים כחולים עם עננים לבנים כמו בשומר מסך ורוח שממלאת את הראות ואת הלב; לא רק שנוף כזה מנקודות תצפית כאלה לא רואים משום משרד, אלא שהחידוש שעשו פה באתר, המתאר את הקרב על ירושלים, פשוט נפלא: תעלות הקשר הישנות והבונקרים הוכשרו מחדש, פעילויות על ערכים כמו רעות, נאמנות, מנהיגות ואמינות, סרטים ויד לנופלים.

תשמעו, זו הייתה פשוט זריקה של ציונות לתוך הווריד. 51 Facts About Deforestation. Untitled. כבר לא תחזית: שינויי האקלים מציפים את חופי ארה"ב - אמריקה. התרחיש שמדענים התריעו מפניו עשרות שנים הפך למציאות.

כבר לא תחזית: שינויי האקלים מציפים את חופי ארה"ב - אמריקה

עליית גובה פני הים מביאה הצפות שהורסות בתים ומכוניות, ממליחות בארות ועוצרות את התנועה, וזאת רק ההתחלה סרגלי ענק החלו לצוץ באחרונה לצד כבישי נורפוק שבווירג'יניה, ארצות הברית. קורס יערות מאכל מתקדם – חופשי ונגיש לכולם ברשת! בשנה שעברה נפתח לראשונה בארץ קורס מעמיק בנושא יערות מאכל ים תיכוניים.

קורס יערות מאכל מתקדם – חופשי ונגיש לכולם ברשת!

הקורס היה מורכב מחמישה מפגשים של שלושה ימים. בכל מפגש העמקנו ברבדים שונים הקשורים ליערות מאכל ים תיכוניים: מים, צמחיה, תחזוקה, בעלי חיים, תכנון ועוד. המפגש הראשון היה בנושא של תכנון משמר נגר. הוא היה המפגש היחיד שלא תועד בוידאו, אך למרבה המזל במפגש המסכם האחרון היה שיעור שמסכם תהליך תכנון משמר נגר, אשר כן צולם והרי הוא כאן לפניכם! דגים באחריות. שאלות על האקלים הישראלי והעולמי עם פרופ' דני רבינוביץ, חתן פרס הגלובוס הירוק לשנת 2016. צליל אברהם משוחחת עם פרופ' דני רבינוביץ, ראש בית הספר ללימודי סביבה ע"ש פורטר ויו"ר האגודה הישראלית לצדק סביבתי, לאחר זכייתו בפרס הגלובוס הירוק למפעל חיים לשנת 2016.

שאלות על האקלים הישראלי והעולמי עם פרופ' דני רבינוביץ, חתן פרס הגלובוס הירוק לשנת 2016

הראיון המלא באתר מאקו. פרופ' דני רבינוביץ, בשבת האחרונה פריז הוצפה בזמן שבתל אביב היו 40 מעלות. מה קורה פה? "אנחנו חיים בתקופה שבה אנחנו נכנסים למצב אקלימי פוסט נורמלי. Cartography of the Anthropocene - Globaïa. The Anthropocene—Human Impact on the Environment. Satellite images of melting ice caps - -Google. אלינור אוסטרום והקומדיה של הניהול הקהילתי. 16/06/2012 מאת ירוק ונוצץ על מורשתה של אלינור אוסטרום, כלת פרס הנובל לכלכלה שהלכה לעולמה השבוע, ומספר לקחים על ניהול המשבר הסביבתי ומגבלות המחקר הכלכלי הקלאסי השבוע הלכה לעולמה אלינור אוסטרום, כלת פרס נובל לכלכלה לשנת 2009 וחלוצה בחקר ניהול מקיים של משאבים סביבתיים.

אלינור אוסטרום והקומדיה של הניהול הקהילתי

אוסטרום, האישה היחידה עד כה שזכתה בפרס נובל לכלכלה, אשר רכשה את השכלתה במדעי המדינה ללא כל השכלה פורמלית בכלכלה, היא עוף מוזר בקרב חתני הפרס הגברים לדורותיהם. בתקופה בה המחקר הכלכלי הפך למנותק ברובו משאר מדעי החברה וממוקד בתיאור מתמטי של מודלים כלכליים באופן המתיימר לחקות את המדעים המדויקים, אוסטרום הפריכה תפיסות כלכליות מקובלות תוך שהיא מאחדת גישות של מחקר כלכלי ומחקר חברתי ומתרחקת מהניסיון לפשט מערכות אנושיות וסביבתיות מורכבות לסדרה של נוסחאות מפשטות. יתר על כן, היא עשתה זאת בסדרה של מחקרי שטח מעמיקים ובלתי אמצעיים, מהסוג שנעדר כמעט לחלוטין ממחקרים כלכליים בני זמננו. שאלת הטרגדיה של נחלת הכלל היא קריטית היום יותר מאי פעם.

Infographic: Sharks Count! - Pew Environment Group. גיאו הנדסה. מדענים מנסים להציל את כדור הארץ מסכנות ההתחממות הגלובלית, אבל אולי כל זה כבר מאוחר מדי - כללי. נחיל של טריליוני דסקיות מתכתיות יחוג במרחק 1.5 מיליון ק"מ מכדור הארץ, בנקודת שיווי המשקל בין כוח המשיכה שלו לבין זה של השמש.

מדענים מנסים להציל את כדור הארץ מסכנות ההתחממות הגלובלית, אבל אולי כל זה כבר מאוחר מדי - כללי

הדסקיות המעופפות, עשויות מחומרים שמקורם באסטרואידים, כל אחת מהן בקוטר 50 ס"מ, יחזירו את הקרינה מהשמש בחזרה לחלל וימנעו את התחממותו העקבית של כדור הארץ ואת שינויי האקלים הנובעים ממנה. חרף הדמיון לספרי ז'ול ורן, התוכנית להניח שמשיית ענק בחלל לא הופיעה ביצירת מדע בדיוני אלא במאמר מדעי שפורסם בשנת 2002. מפתיע עוד יותר, שצוותי חשיבה - אמריקאים בעיקר - החלו בשנים האחרונות להתייחס ברצינות יתרה להצעות מסוג זה, שמטרתן להציל את כדור הארץ מהסכנות האקולוגיות שנשקפות לו מהתיעוש המואץ, ובעיקר מפליטת פחמן דו-חמצני לאטמוספרה - הגורם העיקרי לאפקט החממה ולהתחממות העולם. THE OCEAN CLEANUP - Feasibility Study.

1000+ ideas about Great Pacific Garbage Patch on Pinterest. יותר זה פחות: המפגש בין תורת המשחקים למכניקה הניוטונית - ד"ר אורן שעיה. Ocean Plastic Will Be Found in 99 Percent of Seabirds by 2050. Plastic pollution in the ocean is like a floating minefield to marine life, from microscopic plankton to giant whales.

Ocean Plastic Will Be Found in 99 Percent of Seabirds by 2050

80% of Ocean Plastic Comes From Land-Based Sources, New Report Finds. הכנרת מתייבשת, ולא רק היא - מדע וסביבה. סרט ילדים או אסון אקולוגי? Ynet הקרב על עמק ססגון: צפו בשמורה מהאוויר. צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע מצד אחד יזם נדל"ן ומשרד התיירות שרוצים להקים מלון בעמק ססגון מצפון באילת, כדי לפתח את האזור. מצד שני הארגונים הירוקים, ביניהם החברה להגנת הטבע, שמנסים למנוע בכל דרך פגיעה בשמורת הטבע. בינתיים, כשכל אחד מהצדדים מנסה להכריע את הכף לטובתו - צפו בצילומים בלעדיים ונדירים משמורת הטבע, באחד האזורים היפים בארץ. Officials: Fukushima Has Now Contaminated 1/3 Of The World's Oceans. Source: www.neonnettle.com | Original Post Date: July 9, 2015 – Design Is This - Erik Johansson allows us to enter a world... 9 הבדלים בין החיים פעם לחיים היום בסדרת איורים מצחיקה. אם שנת הלידה שלכם היא איפה שהוא על הסקאלה בין 1980 ל-1990, גם אתם זכיתם לגדול באחד הדורות שחוו את השינויים הטכנולוגים בגדולים ביותר בפרק הזמן הקצר ביותר. הטלוויזיות החכמות, המחשבים, האינטרנט וכמובן הסמארטפונים, כולם קרמו עור וגידים לנגד עיננו, גורמים לנו לשנות לחלוטין את אורח חיינו מבלי שנשים לב לכך.

משחקי קופסה, עיתונים מודפסים, מפגש קבוע עם החברים מהכיתה ברחובות השכונה בכל יום ב-4, ביצוע פעולה אחת בלבד בזמן נתון וכו', כל אלה הולכים והופכים להיסטוריה, ונראה שאי שם בעתיד, אפילו שיחה קולית פנים מול פנים עם בני אדם אחרים, תוכלו לבצע רק במוזיאון. סדרת התמונות הבאה מדגימה בצורה צינית עד כמה גדולים ודרמטיים השינויים שחלו בחיים שלנו עם השנים, והתוצאה היא בין מצחיקה למטרידה. 15 איורים שמציגים בצורה מושלמת את הצד העצוב של האבולוציה האנושית. יתכן ולא ידעתם, אבל יום דרווין הבינלאומי התקיים לפני מספר ימים, ב 12 לפברואר, ואנשים מכל רחבי העולם עצרו וכיבדו את האיש שפיתח תאוריה שתשנה באופן דרמטי את המדע. אבל אם אתם מתבאסים שפספסתם את היום ואת החגיגות הדרוויניות, אל דאגה, יש לנו את התחליף המושלם. מאז שצ'ארלס דרווין פרסם את 'מוצא המינים', רבים ניסו לנחש איך תורת האבולוציה משפיעה על ההבנה שלנו על מאין באנו. גור הדולפין הזה מת, ומאות אנשים יכלו למנוע את זה. הם רצו לתעד גורת דולפין במצלמה, וזה עלה לה בחיים.

בשבוע שעבר, דולפינת פרנסיסקנה מתה אחרי לאחר שאנשים שבילו בים שלפו אותה ודולפין נוסף מהמים רק כדי שאנשים יוכלו להצטלם איתם. תמונות מהאירוע מראות את הדולפינה הצעירה מוחזקת גבוה באוויר כשהמוני אנשים מתגודדים סביבה ומנסים לצלם אותה. כמו דגים, דולפינים לא יכולים לשרוד זמן רב מחוץ למים. "יש להם עור עבה ושמנוני שמספק חום, אז מזג האוויר יגרום במהרה להתייבשות ומוות", כתבה פעיל איכות סביבה מארגון 'וידה סילבסטרה' בתגובה לאירוע המזעזע.

Nihulsvivati(1) Equal environment 17062014. Pollution Clock. Social & Economic Injustice. Socially and economically, we have created great disparities of wealth. A minority of the world's population (17%) consume most of the world's resources (80%), leaving almost 5 billion people to live on the remaining 20%. As a result, billions of people are living without the very basic necessities of life - food, water, housing and sanitation. Specifically, 1.2 billion (20%) of the world population now lives on less that $1/day, another 1.8 billion (30%) lives on less than $2/day, 800 million go to bed hungry every day, and 30,000 - 60,000 die each day from hunger alone. The story is the same, when it comes to other necessities like water, housing, education etc.

On the flip side, we have increasing accumulation of wealth and power, where the world's 500 or so billionaires have assets of 1.9 trillion dollars, a sum greater than the income of the poorest 170 countries in the world. The image below is from a 1989 UNDP report (a bit old). Facts. Microbead Ban Signed By President Obama - The Huffington Post. שער לביולוגיה סביבתית. הרדין כותב: "האינדיבידואליזם מטופח מפני שהוא מביא חירות, אבל זוהי מתנה מותנית: ככל שגודל האוכלוסייה עולה על כושר הנשיאה של הסביבה, צריך לוותר על יותר חירויות. כאשר הערים גדלות, החירות לחנות מוגבלת על ידי מספר מדחני החנייה או מספר החניונים בתשלום. התנועה מבוקרת באופן חמור.

ברמה העולמית מדינות מפקירות לא רק את חופש הימים אלא גם את חופש האטמוספרה, אשר מתפקדת כמבלע משותף לפסולת האווירית. Social & Economic Injustice. עזרא כהן: הקניון האדום: המדבר. %D7%AA%D7%97%D7%91%D7%95%D7%A8%D7%94 %D7%9E%D7%A7%D7%99%D7%99%D7%9E%D7%AA %D7%90%D7%A8%D7%90%D7%9C %D7%90%D7%91%D7%99%D7%A0%D7%A8%D7%99 %D7%A2%D7%A8%D7%95%D7%9A. "הדייט שנגמר בסטירת לחי והפך אותי לטבעונית" - Markerweek.

בלי ביצים, בלי חלב, בלי בשר, ובלי לגרום נזק לבעלי החיים, לסביבה ולעצמנו. טבעונים ברחבי העולם מאמינים שזה אפשרי (ואפילו מזין), אם רק נסתכל לפרות ולתרנגולות בעיניים.