background preloader

WuPe

Facebook Twitter

Discussion on Hello Pins. WPMU DEV - The WordPress Experts. Pure CSS3 Image Slider. WordPress jako CMS – konwersja statycznej strony HTML do WordPressa. Tutorial pokazuje na żywym przykładzie (stronach demo), jak przerobić statyczną stronę opartą o pliki HTML i CSS w witrynę działającą w systemie WordPress.

WordPress jako CMS – konwersja statycznej strony HTML do WordPressa

W artykule znajdziesz również: projekt graficzny strony demo na warstwachstatyczną stronę demo wykonaną na podstawie pliku graficznego w postaci plików HTML i CSSodpowiadającą jej stronę demo działającą pod WordPressempaczkę plików do pobrania zawierającą kody źródłowe gotowe do uruchomienia i wykorzystania na własne potrzeby Statyczna strona HTML, którą przerobimy na WP Witryna na WordPressie (zobacz demo - efekt końcowy) Na rysunkach obok zamieszczono odnośniki do działających przykładów: statycznej strony HTML, którą – w ramach tego tutoriala – przekształcimy w witrynę działającą pod WordPressem.

Tworzenie witryny opartej o WordPress – etapy Na rysunku niżej widzimy etapy tworzenia strony internetowej. Lekcja 15: Div + Div = Layout - Kurs Html 5. Div + Div Święty Graal początkującego front end developera, czyli opanowanie łączenia div‚ów w jeden spójny layout.

Lekcja 15: Div + Div = Layout - Kurs Html 5

Niektórzy powiadają, że zrozumienie tego tematu jest kluczem do opanowania sztuki tworzenia stron internetowych, jednako jego brak może prowadzić do poważnych kondycji zdrowotnych z nerwicą i syndromem Tourette’a na czele. Przed użyciem skonsultuj się z osobami w twoim najbliższym otoczeniu, aby na czas twej nauki zdążyli je opuścić. Gotowy czy nie, zaczynamy. Jak już wspomnieliśmy wcześniej (Lekcja 7 Elementy Blokowe i Liniowe) elementy <div>, to elementy blokowe. Rodzicem wszystkich elementów wyświetlanych na ekranie jest element <body>, tzn. wszystkie elementy htmlwyświetlane w przeglądarce są zagnieżdżone w elemencie body.

Width, czyli szerokość Jak już wspomnieliśmy o oknie przeglądarki internetowej to wspomnijmy również o tym, że każdy z nas może mieć inną szerokość tego okna. 20 największych błędów programistów używających WordPressa, część 1/2 - WPinternals. WordPress jest napisany bardzo pragmatycznie i ścieżka uczenia się go nie jest stroma.

20 największych błędów programistów używających WordPressa, część 1/2 - WPinternals

Dlatego dla wielu osób stanowi początek drogi do programowania. Taka, niezbyt systematyczna nauka, metodą prób i błędów, ma swój urok, ale powoduje, że serwisy wordpressowe tworzą często programiści, którzy nie mieli skąd nabyć dobrych nawyków. Nie znają programistycznych „zasad BHP” – bo co prawda programista nie musi chodzić w kasku, ale przez swoją niefrasobliwość, może narazić siebie i innych na poważne kłopoty. Niektóre błędy powodują dziury w bezpieczeństwie.

Inne są niedojrzałym hakowaniem, w złym znaczeniu tego słowa. Co gorsze, w ten sposób budujemy złe nawyki, stajemy się programistami podobnymi do fachowców z programu „Usterka”, albo do bohaterów słynnego czeskiego filmu „Sąsiedzi”. Zebrałem w sumie 20 takich typowych błędów. Myślę, że nawet dla bardziej doświadczonych programistów takie podsumowanie może być ciekawym rachunkiem sumienia. 1. NIGDY nie modyfikuj kodu WordPressa. 2. 3. 4. 5. Dodawanie CSS / JS do WordPressa – wprowadzenie. Publikacja: 25 lipca 2012, autor: Szymon Skulimowski, komentarze: Dodawanie zewnętrznych arkuszy stylów CSS i skryptów JavaScript może wydawać się banalną sprawą, ale jeśli nie wykorzystujesz do tego funkcji wp_enqueue_style i wp_enqueue_script to strzelasz sobie w stopę.

Dodawanie CSS / JS do WordPressa – wprowadzenie

Edycja plików header.php i footer.php Jednym z najczęściej spotykanych błędów popełnianych przez młodych adeptów jest dodawanie odwołań do zewnętrznych stylów / skryptów bezpośrednio w plikach motywu – header.php i footer.php. Wiem, bo sam tak robiłem a moja stopa oberwała z tego powodu dziesiątki razy. Mój kod wyglądał następująco: header.php: <! Początkowo sądziłem, że wszystko jest w porządku – skoro działa to po co drążyć temat i przeczesywać czeluści dokumentacji?

Wystarczy jednak aktywacja prostej wtyczki do zarządzania ankietami (WP Polls) żeby przekonać się jak bardzo byłem w błędzie (pominąłem część nieistotnego kodu, aby zwiększyć czytelność): Motywy potomne czyli jak dostosować motyw WordPressa do własnych potrzeb. Dostosowywanie gotowego motywu graficznego WordPressa do własnych potrzeb to sama frajda.

Motywy potomne czyli jak dostosować motyw WordPressa do własnych potrzeb

Trzeba jednak przy tym pamiętać o złotej zasadzie - nigdy nie edytujemy plików motywu a wszystkie zmiany tworzymy z wykorzystaniem tzw. „motywów potomnych”. Jeśli zastanawiasz się dlaczego, jak to zrobić i co to właściwie jest, to dobrze trafiłeś. Dlaczego nie edytujemy plików motywu? Co tak naprawdę się dzieje, kiedy wykonywana jest automatyczna aktualizacja motywu? W związku z tym, wszelkie ręcznie wprowadzone zmiany w plikach motywu zostaną utracone.

Czym jest motyw potomny? Motyw potomny (ang. child theme) „dziedziczy” wygląd oraz funkcje motywu rodzica i pozwala na wprowadzanie w nim zmian, bez konieczności modyfikacji jego oryginalnych plików. Kluczem do zrozumienia działania mechanizmu motywów potomnych jest wspomniane dziedziczenie. Tworzenie motywu potomnego Na potrzeby tego artykułu będziemy tworzyć motyw potomny do motywu Twenty Eleven. Katalog motywu wraz z niezbędną zawartością. Kurs WordPress - Tworzenie Motywów - eduweb.pl. Twórz własne strony w WordPress Kurs, który dla Ciebie przygotowaliśmy zawiera niemal 12 godzin zaawansowanych technik pracy z WordPress.

Kurs WordPress - Tworzenie Motywów - eduweb.pl

To esencja praktycznej wiedzy oraz omówienie pracy z wdrażaniem własnej, kompletnej witryny WWW do której dodamy funkcjonalności z wykorzystaniem PHP oraz HTML5, CSS3 i jQuery. Zajmiemy się też zaawansowaną administracją naszą witryną po stronie Kokpitu. Strona WWW, którą przygotujemy w Kursie WordPress Na przestrzeni kursu będziemy wdrażać krok po kroku, kompletną stronę WWW bazując na szablonie, który przygotowaliśmy w kursie Photoshop do HTML. Zobacz screen jednej z podstron >> Środowisko i praca z Motywami WordPress Na przestrzeni kursu poznasz ciekawe techniki WordPress, które służą do zmiany wyglądu i funkcjonalności strony WWW. Page not found - Qards. Page not found - Qards.