background preloader

Blog(i)

Facebook Twitter

Style Digger | Live slow. Stay simple. Explore. Szafa minimalistki. Tydzień 1 - Simplicite. Miałam ostatnio przyjemność poznać, jak się o nim mówi, najbardziej rozpoznawalnego medialnie minimalistę w kraju, Oresta Tabakę. Przed spotkaniem, byłam bardzo ciekawa Jego osoby. Po tym, bardzo miłym wykładzie i spotkaniu, mogę śmiało samolubnie powiedzieć, że absolutnie jestem minimalistką, stąd tytuł tego postu. Postaram się ten temat rozwinąć w najbliższym poście, a dzisiaj będzie o ciuszkach, zakupach, przepełnionych szafach i dylematach porannych. I powiem Wam, że w tym tygodniu prawie zapomniałam o tym wszystkim i to jest dla mnie niesamowite i bardzo odświeżające wrażenie.

Przede wszystkim, chyba po raz pierwszy od matury, przygotowałam sobie ubrania na dzień przed. Tym razem, to właściwie na tydzień przed. Przyznaję, że w tym tygodniu trochę poszłam na łatwiznę. Na pierwszy ogień poszły więc: Kaszmirowy sweter marki MANGO, w mojej szafie już od ponad 2 lat.Bawełniana koszula marki ZARA to relatywnie nowy nabytek, ma zaledwie ze 3 miesiące.Bawełniana koszulka marki ZARA Kids. Smakołyki alergika. ZUCH PRÓBUJE RYSOWAĆ — Zuch próbuje rysować. Co się dzieje z naszym ciałem podczas długiego biegu?

Autor: Agnieszka Mclennan-Murray * Witam wszystkich ponownie! Cieszę się, że spodobał wam się mój poprzedni wpis poświęcony zmianom, które zachodzą w naszym ciele podczas krótkiego, dość intensywnego biegu. Dzisiejszy wpis będzie o tym, co dzieje się z naszym ciałem, gdy zdecydujemy się na dłuższe wybieganie. Węglowodany i tłuszcze to główne źródła, z których nasze ciało produkuje ATP - nośnik energii używany przez wszystkie nasze komórki. W czasie spoczynku ok. 2/3 energii pochodzi z rozkładu tłuszczów, a 1/3 z rozkładu węglowodanów (glikogenu). Wraz ze zmianą intensywności wykonywanego zajęcia te proporcje ulegają zmianie. Nie oznacza to jednak, że tłuszcze nie są w ogóle wykorzystywane. Udział tłuszczów i węglowodanów w całkowitym bilansie biegu będzie bardzo zróżnicowany i będzie zależał od intensywność i długość biegu, naszej diety i sprawności fizycznej.

Wraz z wydłużającym się czasem biegu, zmniejszają się zapasy glikogenu. Subiektywny blog o sztuce marketingu « by Jacek Kotarbiński.