background preloader

Masif Panel Çözümleri

Facebook Twitter

Masif Panel Çöüzmleri içinde sitesi içindeki bilgilerin paylaşımı yapılacaktır.

Plus.google. Masif Panel. Çam Masif Panel. İroko masif panel. Kayın masif panel. Ladin Masif Panel. Meşe masif panel. Sapelli masif panel. Sapelli Masif Panel Sapelli en az değişim gösteren ağaç türlerinden biridir.

Sapelli masif panel

Kesiminden sonra yapısında değişen tek şey rengidir. Sıkı bir ağaçtır. Genleşme yapma oranı yok denecek kadar küçüktür. Sağlamdır, çatlama yapmaz. Müthiş boya tutar, vernik onun en çekici kıyafeti gibi durur üzerinde. Kestane Masif Panel. Ceviz Masif Panel - SERENDER. Ceviz Masif panel Yavaş kurutulan bir ceviz ağacının masif panel hali gibisi yoktur.

Ceviz Masif Panel - SERENDER

Ceviz masif paneller kolay işlenme özelliği ile her şeye dönüşebilir. İster el aletleri, ister son teknoloji maklineler; onunla çok iyi anlaşır. Cilalandığında başka bir kimliğe bürünür adeta. O yüzden siz de ceviz masif panel ile üretilen şeyleri çok seversiniz. Müthiş bir boya tutma kabiliyeti vardır. Onu en çok merdiven basamakları ve korkuluklarında görmeniz mümükündür. Kışkırtıcı görüntüsü ile dekorasyon ürünlerinin hayat kurtaran tercihidir her zaman… Ona karşı koyamazsınız. Masif Panel Uygulama Alanları. “Masif panel nerelerde kullanılır?”

Masif Panel Uygulama Alanları

Diye bir soru sorduğunuzda, biz size hayallerinizi sorarız. Çünkü o kadar çok kullanım alanına sahiptir ki, ancak sizin hayalleriniz sınırlayabilir onu. Doğadaki ağaç türleri o kadar zengindir ki, ihtiyacınıza tam uyumlu bir türü mutlaka vardır. Size kullanmak istediğimiz alana uygun türlerden birini seçip, hayal kurmak düşer sadece… Masip panel ürünlerin kişisel kullanımı için ancak bu kadar bir sınırlama getirebiliriz. Ancak masif panel ürünlerin genellikle ve seri anlamda kullanıldığı belli başlı alanlar da vardır.

Mutfak ve yatak odası mobilyaları ister klasik,ister modern tüm mutfak ve yatak odası mobilya tasarımlarında rahatlıkla kullanılan masif ağaç ürünler, bu alanlara sıcak ve estetik bir görünüm, doğal ve rahat bir kullanım sunar. Uzun ömürlü ve dayanıklı yapısı ile mutfak ve yatak odalarının vazgeçilmez ürünüdür. Çalışma prensiplerimiz. Masif Panel Çeşitlerimiz. Masif paneller çok çeşitli şekiller halinde bulunabilmektedir.

Masif Panel Çeşitlerimiz

Masif panel fiyatları hakkında. Masif panel fiyatlarını belirleyen faktörler Masif panel ürünlerin fiyatlarını etkileyen faktörler genel olarak kullanılan ağacın doğadaki yaygınlığına, üretim maliyetlerine, ve işlenme maliyetlerine bağlıdır.

Masif panel fiyatları hakkında

Tabi bunun yanında yine ağaç türüne göre ithal yada yerli olması da ayrı bir fiyat faktörüdür. Çünkü ithal ağaçların tüm maliyetlere ek olarak bir de daha yüksek nakliye maliyetleri mevcuttur. Bütün bunları bir araya getirerek ürün değerlendirmesi yapan üretici firmalar, doğal ağacın tomruk halinden masif paneller haline gelinceye kadar geçirdiği aşamaları ve bu aşamalarda kullanılan her türlü hizmet, teknoloji ve ürünü masif panel fiyatlarını belirlemede ana kriter olarak kullanırlar. Oluşum zincirindeki bu aşamalar genel olarak tüm üreticiler için aynıymış gibi görünse de her üreticinin maliyetleri daha uygun hale getirme çabası vardır. Masif Panel İmalat hikayesi. Doğada yıllarca yaşayan ağaç, her canlı gibi ömrünü bir gün tamamlamaktadır.

Masif Panel İmalat hikayesi

Ekolojik dengenin bir parçası olarak varlığını artık ormanlarda tutmaması gerekmektedir. Çünkü belli bir yaştan sonra varlığı ormana fayda değil zarar vermektedir. Bunun en büyük sebeplerinin başında yaşlı bir ağacın karbonmonoksit emilimini azaltması ve kendinden daha genç ağaçların istihkakını çalmaya başlamasıdır. Onun daha büyük cüssesi, daha derin kökleri vardır ve topraktaki besinin çok fazlasını tüketmektedir. Kapladığı alan ile başka sürgünlere alan bırakmamaktadır. İnsanoğlu doğanın bu dengesini artık çok iyi bilmektedir. Tomruk hali: Doğal ağaç bir tomruktur artık. Doğal ağaç endüstriyel olarak 3 ana sektöre hizmet eder: Ortalama %2 oranında mobilya sektöründe kullanılırken, bunu %16 ile inşaat ve %28 ile kağıt, reçine vb. izler.

Bu teknik bilgilerden sonra ağacın yolculuğuna devam edelim. Evet artık o bir tomruk olmuştur ve il işleme alanına gelmiştir. Masif panel nedir? “Masif panel nedir?”

Masif panel nedir?

Sorusunu aslında masif ahşap nedir diye düzeltmek çok daha doğru olacaktır. Çünkü ahşabın panel hali sadece ambalajıdır aslında. Yapısıyla ilgisi yoktur. Masif ahşap ise, ağacın en doğal halini tanımlar. Yani endüstriyel olarak kullanılabilir ham halidir. Doğal ağacın ta kendisidir. Ağacın endüstriyel tanımından ve şeklinden başka bir şey değildir.

Kurutma işlemi uygulanmadan da yapılabilse de, kullanım alanları gözetilerek uygun nem oranında yapılan bu işlemler panelleri çok amaçlı olarak kullanılmasına olanak sağlar. Doğal ağacın yaş ağaç iken gösterdiği tepkilerle, kurutulmuş ağaç iken gösterdiği tepkiler farklıdır. Kurutma işlemi açık havada yapılabildiği gibi, sıcak hava fırınlarında daha profesyonel sonuçlar elde edilir. Teknolojik cihazların kullanıldığı üretim tesislerinde ağacın tüm kusurları ortadan kaldırılarak homojen ve sağlıklı masif paneller elde edilir. Ahşap Merdiven. Masif Panel. Ğacın doğallığından hayatımıza sızan masif panel, saflıktır, sıcaklıktır… Hayallerimiz için bir esin kaynağıdır.

Masif Panel

Güç ve beraberinde güvenilirliğin getirdiği performanstır. İç ve dış tüm mekânlarda sınırsızca var olabilen doğallıktır. Masif oluşunu ağacın doğallığından alır, Panel oluşunu ise, mühendisin zekâsından… Artık bir sanat olmaya hazırdır O. Onu da önce sizin hayallerinizden, sonra marangozun ustalığından alır masif panel… Onun eşsiz potansiyelini keşfeden herkesin hayatını kolaylaştıran ve güzelleştiren masif panel, girdiği her ortama kişilik katar. Kolay işlenebilir, şekillendirilebilir olmasıyla, hemen her şey olabilir. Zariftir ama dayanıklıdır… Uzun ömürlü bir yolculuğa hazırdır. Masif panel dosttur; hijyenik oluşu saflığından, doğallığından tam anlamıyla hücrelerinden gelir. Onu tercih etmek için sebep aramak mı?

Masif panel Fiyatları. Masif panel ürünler ağaç türü kalitesi ve boyutları esas alınarak fiyatlandırılır.

Masif panel Fiyatları

Masif panel fiyatları verilirken metrekare cinsinden ölçü kullanılır. Panel üreticilerinin öncelikle ağaç türünün yaygınlığına göre belirledikleri fiyatlar, üretim maliyetleri de değerlendirilerek oluşturulur. Aynı boy ve ölçülerde hatta kalitedeki çam masif panel fiyatı ile meşe masif panel fiyatının farklı oluşu bundandır. Serender Ahşap olarak masif panel fiyatlarımızı belirlerken güncel avantajları ve kampanyaları çok ciddi olarak değerlendirmeye alırız.

Arz talep dengesinin en avantajlı şartlar altında oluşması için tedarik mekanizmalarımıza yön veririz. Gerek ithal, gerekse yerli üretim masif panelleri en uygun fiyatlarda temin eden firmamız, yoğun dönemlerdeki talebe karşılık vermek ve müşterilerimizin fiyat dalgalanmalarından etkilenmesini engellemek için gerekli stoğu bulundurarak profesyonel bir arz mekanizması sağlar. Masif Panel Çözümleri - SERENDER.