background preloader

Obecný vývoj práce

Facebook Twitter

Deset věcí, které vám Django o otroctví neprozradí. 1.Otroctví položilo základy modernímu mezinárodnímu ekonomickému systému Z otroctví vyrostla města jako Liverpool, Manchester či Bordeaux.

Deset věcí, které vám Django o otroctví neprozradí

Otroctví bylo klíčem k tomu, že se z Londýna stalo globální hlavní město obchodu, a New York vyneslo do pozice finančního centra, zdůrazňuje v článku novinář. Už jen stavět, financovat, provozovat a koordinovat tisíce lodí, které při téměř 50 tisících plavbách převezly miliony otroků, byl obří výkon. Mezinárodní finanční a distribuční sítě, které vznikly, aby organizovaly, udržovaly a kořistily z otroctví, vytvořily rámec moderní globální ekonomiky. Untitled. Via Regia. Brozura_c.pdf. Working-hours.png (PNG Image, 1200 × 1027 pixels) - Scaled (85%) Světová hospodářská krize optikou první republiky — Osobnosti na ČT24. 13. 3. 2007 18:11, autor: ČT24 aktualizováno 14. 3. 2007 11:32 Světová hospodářská krize v první třetině minulého století zasáhla samozřejmě i Československo.

Světová hospodářská krize optikou první republiky — Osobnosti na ČT24

Velmi složitá situace nastala zejména na počátku třicátých let v uhelných oblastech Ostravska a v severozápadních Čechách. Český rozhlas Plus (archiv - Historie Plus) Industrial Revolution. Průmyslová revoluce (1750 - 1900) Energetika Rozvoj průmyslových oborů Termín průmyslová revoluce, tak jako podobné historické koncepty, je spíše vhodný než přesný.

Průmyslová revoluce (1750 - 1900)

Je vhodný proto, že historie vyžaduje periodizaci pro lepší chápání a výuku a protože na zlomu 18. a 19. století se nahromadilo dost inovací k tomu, aby tato skutečnost opodstatnila začátek jednoho období. Termín je však nepřesný, protože průmyslová revoluce nemá žádný jasně definovaný začátek ani konec. Navíc je zavádějící, pokud s sebou nese implikaci změny z "předindustriální" společnosti na "postindustriální" protože, jak jsme viděli, události tradiční průmyslové revoluce byly připraveny rostoucím tempem průmyslové, obchodní a technologické činnosti přibližně od r.1000 a vedly k pokračujícímu zrychlování procesu industrializace, což trvá až do dnešní doby.

Průmyslová revoluce chápaná v tomto smyslu byla celosvětovým fenoménem, alespoň do té míry, že se rozšířila ve všech částech světa, kde se projevoval vliv Západu; výjimek nebylo mnoho. Energetika. Prumyslova revoluce. James Watt e a Máquina a Vapor. Jiří Karen: Platí heslo arbeit macht frei? V poslední době v Deníku Referendum vypukla debata týkající se pojetí práce.

Jiří Karen: Platí heslo arbeit macht frei?

V diskusních příspěvcích a několika článcích se objevily teze typu „radši nahnat lidi zadarmo dřít pro kapitalisty, než aby se váleli na pohovce s pivkem“ či „představa práce jako kultivující a civilizačně přínosné činnosti, která uspokojuje přirozenou poptávku“. Svoboda v práci. Tak jako se proměnil například web ze statického “1.0” na interaktivní “2.0”, mění se i svět firem.

Svoboda v práci

Stále větší počet jich přechází od řízení k sebe-řízení, od hierarchie ke společenství či od striktních pravidel k principům. Uvědomují si, že v 21. století je možné přežít pouze pokud budou jejich lidé (i v práci) dělat v čem jsou nejlepší a co je opravdu baví. Buržoazní revoluce. Buržoazní revoluce.

Buržoazní revoluce

Vývoj státu a veřejné správy v Holandsku, Francii, Anglii a Německu Obecně k zániku feudalismu. BioShock Infinite TV Commercial 1080p HD TV official Trailer. 94084.jpg (256×400) Interior of Crystal Palace. Owen Jones, the London-born architect and designer of Welsh descent, was asked to decorate and plan the layout of the 1851 Great Exhibition building.

Interior of Crystal Palace

BBC - Today. Designed by Marc Brunel, the Thames Tunnel was one of the greatest engineering feats of the 19th century.

BBC - Today

Running between Rotherhithe and Wapping it was the world's first tunnel under a navigable river. Eighteen years in the making, it finally opened to the public in 1843, and featured the first underwater shopping arcade - with a parade of 60 shops selling souvenirs. Every year a Fancy Fair was held in the Thames Tunnel and included panoramas, side shows and scientific demonstrations. In November 1827 Marc’s son, Isambard Kingdom Brunel, organised a lavish underwater banquet in the tunnel – to help convince people that it was safe.

But later that year Isambard almost drowned when the tunnel flooded. Mapy Google. Uživatelé zařízení pro čtení obrazovky: Kliknutím sem zobrazíte prostý kód HTML Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie.

Mapy Google

Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.Další informaceOK DalšíJeště více od Googlu Přihlásit se Roztoky,Levý Hradec. Levý Hradec. Kostel sv.

Levý Hradec

Klementa od jihovýchodu Pohled z Levého Hradce do údolí Vltavy směrem k severozápadu. Feudalism3.jpg (1153×885) Outdoorové vybavení. 10_detska-prace. Dětská práce. 5 věcí rozhoduje. Lewis Hine. Lisa Kristine: Fotografie nesoucí svědectví novodobého otroctví. Boj proti novodobému otroctví: 40 nových opatření EU. Mezi tato opatření patří zřízení vnitrostátních složek zaměřujících se na obchodování s lidmi a vytvoření společných evropských vyšetřovacích týmů s cílem trestně stíhat přeshraniční případy obchodu s lidmi. „Otroctví bohužel stále není věcí historie. Je nesnesitelný pohled na to, jak se ještě i dnes obchoduje s lidmi za účelem nucené práce či prostituce. Jádrem našich opatření je proto zajistit pomoc obětem a postavit obchodníky s lidmi před soud. Od tohoto cíle jsme sice ještě vzdáleni, přesto nám nemůže jít o nic jiného než o vymýcení obchodu s lidmi,“ prohlásila komisařka pro vnitřní věci Cecilie Malmströmová.

Nová evropská strategie Strategie je založena na prevenci a trestním stíhání obchodníků s lidmi, ochraně a podpoře obětí. Podporovat zřizování vnitrostátních složek zaměřujících se na obchodování s lidmi. Několik číselných údajů. Otrokářství. Trh s otroky Otrokářství je označení systému, ve kterém se využívá práce nesvobodných lidí (otroků), kteří jsou po právní i faktické stránce obchodovatelným majetkem zbaveným osobní svobody.

V širším slova smyslu se hovoří o otroctví i v případech, kdy je jedna osoba na druhé natolik závislá, že je nucena pro ni proti své vůli pracovat a je tím zbavena osobní svobody, byť se teoreticky nejedná o stav protiprávní nebo právem přímo definovaný. V minulosti bylo otrokářství legálně využívané ve většině zemí světa, starověký Řím na něm byl existenčně závislý a velkou roli hrálo ještě při produkci americké bavlny v 19. století (práce otroků značně zlevňovala její produkci a zvýhodňovala ji tak na evropských trzích). Dnes je prakticky ve všech zemích světa (včetně České republiky) zakázané a zakazuje je a stíhá i mezinárodní právo (viz Úmluva o otroctví z roku 1926, Úmluva o ochraně lidských práv a svobod z roku 1950).

US Slave Free 1789-1861 - Slavery in the United States. Podzemní železnice. Podzemní železnice (angl. Undergound Railroad) byla sítí tajných cest, bezpečných domů a útočišť, kterých užívali 1. polovině 19. století otroci prchající z amerického Jihu do svobodných států Unie na severu USA a do Kanady. Nejvíce užívána byla v letech 1810—1850 a jejím prostřednictvím uprchlo více než 30 000 otroků.

Nespoutaný Django / Django Unchained (2012) File:African slave trade.png. Ius vitae necisque - překlad na Latinsky.cz. Otroctví v antice - Dějepis. Www.law.muni.cz/sborniky/cofola2008/files/pdf/history/obrovska_lucie.pdf. Oprava dějepisu: Egyptské pyramidy prý nestavěli otroci. Gíza - Nově objevené hrobky v Gíze podporují názor, že místní velké pyramidy nebyly postaveny otroky, ale že se na jejich výstavbě podíleli dělníci.

Mediterannean-Trade-Routes-1.jpg (JPEG Image, 672 × 496 pixels) Jantarová stezka. Přibližná trasa jantarové stezky (východní větev)[zdroj?] Jantarová stezka nebo též jantarová cesta je označení prastaré obchodní trasy spojující sever Evropy (pobřeží Baltu) s civilizačním centrem kolem Středozemního moře. Jantar, jakožto důležitá komodita a vysoce ceněná surovina s magickou mocí, která dala komunikaci jméno, byl po této trase dopravován od Baltu na jih, do Itálie, Řecka a dále Egypta) dlouho před naším letopočtem a po něm. Třebaže ze severu byl dovážen především jantar, předmětem obchodu byly i jiné suroviny jako med, kožešiny, snad i otroci; z jihu pak to byly luxusní výrobky středomořských dílen.

Pojmenování[editovat | editovat zdroj] Via_Egnatia-en.jpg (1100×900) Via Appia. Zbytky Via Appia v Římě Via Appia byla nejdůležitější silnicí římské říše. Její stavbu začal cenzor Appius Claudius Caecus v roce 312 př. n. l. Data=!3m1!4b1!4m56!4m55!1m5!1m1!1s0x4711586a3124e79d:0x891973fb9f9e9144!2m2!1d18.2625243!2d49.8209226!1m5!1m1!1s0x4741c334d1d4cfc9:0x400c4290c1e1160!2m2!1d19.040235!2d47.497912!1m5!1m1!1s0x40aa8682cb317bf5:0x400a01269bf5e60!2m2!1d23.3218675!2d42.6977082!1. Interactive map of the cities along the Silk Roads. Silk Road Seattle - Historical Atlas. Trade1ancientgreece.bmp (BMP Image, 723 × 478 pixels) Craft. Development from the past until today[edit] Historically, craftsmen tended to concentrate in urban centers and formed guilds.

The skill required by their professions and the need to be permanently involved in the exchange of goods also demanded a generally higher level of education, and craftsmen were usually in a more privileged position than the peasantry in societal hierarchy. The households of craftsmen were not as self-sufficient as those of people engaged in agricultural work and therefore had to rely on the exchange of goods. Once an apprentice of a craft had finished his apprenticeship, he would become a journeyman searching for a place to set up his own shop and make a living.

Origins_and_spread_of_agriculture_map1347837538959.jpg (JPEG Image, 1491 × 720 pixels) - Scaled (68%) Carl O. Sauer. Carl O. Sauer Carl Ortwin Sauer (24. prosince 1889 – 18. července 1975) byl americký geograf. Narodil se ve Warrentonu v Missouri a studium na Chicagské univerzitě zakončil ziskem titulu Ph.D. v roce 1915.

Primitive communism. Internet vrací lidstvu rovnost prvobytně pospolné společnosti, tvrdí vědci  Pondělí 2. listopadu 2009, 19:32.