background preloader

Libre Office

Facebook Twitter

Writer | Kniha Office. IF text CONTAINS THEN result. Wp-content/uploads/2011/07/styly_v_OpenOffice.pdf. Databáze v OpenOffice.BASE - videotutoriály. Použití víceúrovňového seznamu | Linux ve škole. Od přechodu z MS Office k OO.o / LO jsem si stále kladl otázku proč jsou styly seznamu OO.o / LO tak divné, tak nepochopitelné. Důvod je jednoduchý, na styly seznamu jsem se díval optikou balíku MS Office a díky tomu jsem se styly seznamu pracoval špatně; je to vidět i v mých prvních textech. :-/ Za hlavní výhodu odrážkových a číslovaných seznamů považuji, že každý ze seznamů je ze své podstaty víceúrovňový.

Nastavení vzhledu a odsazení odrážek resp. číslování je třeba provést v příslušném stylu ve stylech seznamu na záložce Volby Styl seznam Vše podstatné, co je třeba k využívání víceúrovňových seznamů je soustředěno v liště panelů nástrojů Odrážky a číslování, na výběr jsou ikony: Panel nástrojů - Odrážky a číslování Styl číslování Příklady dvou víceúrovňových seznamů vytvořených jedním stylem seznamu: Kde vychází slunce?

Článek vznikl v LibreOffice 3.3 Příspěvek byl publikován v rubrice Blog se štítky kancelářský balík, LibreOffice, víceúrovňový seznam, Writer. Vlastimil Ott: Pět základních dovedností, které by měl umět každý uživatel textového procesoru (tedy i děti) Proč zrovna pět a proč právě těchto pět? Domnívám se na základě svých zkušeností, že tohle minimum postačuje pro bezproblémové vytváření dokumentů a spolupráci s ostatními. Jsem toho názoru, že učitelé na základní škole jsou ti, kdo by měli tyto základy položit. Doma se to děti těžko naučí, na střední škole na to není čas a na vysoké škole „už to přece máte umět“. Znám mnoho lidí, kteří prošli traktem školského systému a nikdy je nikdo neučil koncepčně pracovat s kancelářským balíkem.

Uvedené dovednosti považuji za nezbytné minimum, které lze řadit mezi dovednosti posuzované trhem práce. Souborové formáty a jejich ukládání, načítání, export Standardizace je fajn věc, ale je odjakživa předmětem konkurenčního boje. Příklad: LibreOffice Writer hlásí při pokusu uložit dokument do formátu .doc, že můžete přijít o data. Základní věc, kterou uživatelé zcela pomíjejí, je nastavení automatického ukládání otevřených dokumentů. Jak to udělat v LibreOffice Writer Číslování stránek OTT, Vlastimil.