background preloader

E-book

Facebook Twitter

Free Ebooks. S K2pdfopt. OVERVIEW K2pdfopt optimizes PDF/DJVU files for mobile e-readers (e.g. the Kindle) and smartphones.

s K2pdfopt

It works well on multi-column PDF/DJVU files and can re-flow text even on scanned PDF files. It can also be used as a general PDF copying/cropping/re-sizing/OCR-ing manipulation tool. It can generate native or bitmapped PDF output, with an optional OCR layer. There are downloads for MS Windows, Mac OSX, and Linux. The MS Windows version has an integrated GUI. Floowie - Aplikace pro Android ve službě Google Play. IDG Czech Republic, a. s., je dceřiná společnost International Data Group (IDG), přední mezinárodní společnosti se sídlem v Bostonu, která na trhu působí již od roku 1964.

Floowie - Aplikace pro Android ve službě Google Play

IDG vydává více než 300 titulů novin a časopisů a poskytuje svým čtenářům informace prostřednictvím více než 450 webů po celém světě. V České a Slovenské republice vydává společnost IDG tato tradiční média: ★ ComputerworldComputerworld je jediným odborným čtrnáctideníkem na českém a slovenském trhu zaměřeným na profesionály v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Díky silnému zázemí mezinárodního vydavatelství IDG přináší aktuální zpravodajství, analýzy, komentáře a přehledy nejnovějších technologií dříve a na vyšší odborné úrovni, než ostatní periodika na tuzemském trhu. ★ CIO Business WorldCIO Business World je měsíčník o nových technologiích a efektivním řízení podnikové informatiky. Floowie. S K2pdfopt. Jak vypadá český trh s elektronickými knihami.

Perex tohoto exkursu do světa e-knih vlastně shrnul to, co se v naší malebné, ale v optice elektronických knih hlavně provinční kotlině v letech minulých událo.

Jak vypadá český trh s elektronickými knihami

Úplná fadesa to nicméně nebyla; v metafoře řečeno, auto občas rychle vypálilo, ale pak jako by mu začalo docházet palivo. Autor tímto nejasným přirovnáním naráží na projekty uzavřených platforem pro prodej e-knih, které se chtěly stát „českým Amazonem“ (a zpočátku vypadaly skutečně nadějně), ale nakonec jen nevýrazně přežívají dodnes. Pohořely na uzavřeném modelu, který e-čtenářům nutil ke čtení rádoby vhodné aplikace pro počítače a mobily namísto toho, aby jim vyšly vstříc a podporovaly jejich čtečky. Už je z čeho vybírat (obchod eReading.cz) Zazlívat jim to ovšem nemůžeme; zkoušely u nás uspět s podobným modelem, na kterém Amazon vybudoval své impérium. Výraznější obrat v bezvýchodné situaci začal přicházet během posledního roku. Dosud se jim do toho až na nečetné výjimky nechtělo.

Kindle. Zdeněk Trojánek - Google+ - Pocket Book 622 Touch (a trochu porovnání s Prestigio… Books / Obreey Store. Zobrazit téma - PocketBook 622 Touch - tipy a triky. Tak se pokusím jít příkladem a sepsat pár tipů, které asi zkušení uživatelé znají, ale nováčkům mohou pomoci.

Zobrazit téma - PocketBook 622 Touch - tipy a triky

Refresh displeje Občas se stane, že na obrazovce zůstávají pozůstatky předchozích zobrazení - takové jemné stíny a šmouhy. Pomůže vyvolání obnovy displeje (slangově "invertování"). To se při čtení provádí automaticky po nastaveném počtu stránek. Někdy ale "po sobě neuklidí" systémové dialogy, někdy zůstávají stíny po obrázcích v textu. Obnovu displeje lze poměrně jednoduše vyvolat vložením záložky (a ev. jejím odstraněním) - stačí klepnout při čtení prstem v pravém horním rohu. Další způsob je vyvolání a zrušení seznamu aktivních úloh. Snímek obrazovky Stiskněte 2x po sobě (v asi 1/2 sekundovém intervalu) vypínací tlačítko. Lze zobrazit pomocí vestavěné aplikace Fotografie a vykopírovat přes USB do počítače. Zobrazit téma - Stopy minulých stránek na displeji. Podpora. The complete Sherlock Holmes. Copyright issues Whether you may download these texts is decided by your local copyright regulation laws: United States — If U.S. copyright law applies to you, you may download neither the “Case-Book of Sherlock Holmes”—and the short stories contained in it—nor “The complete Canon” at the beginning of the list (since it also contains the case-book).

The complete Sherlock Holmes

You might want to take a look at the “U.S. edition” canon instead: This contains everything except the case-book. Recenze čtečky knih Amazon Kindle 4. Čtvrtý model čtečky je u nás známý pod jménem Kindle 4.

Recenze čtečky knih Amazon Kindle 4

Amazon ale číslo u jejího názvu neuvádí. Aby se oba modely, které jsou současně v prodeji, navzájem nepletly, starší verze Kindle 3 obdržela nové jméno Amazon Kindle Keyboard. Připomeňme si, že na pomyslný trůn mezi čtečkami vynesla Amazon Kindle 3 kombinace příznivé ceny, velmi dobrých parametrů a prakticky nastavené výbavy. V případě Kindle 4 se Amazon pokusil zachovat to nejlepší z předchozího modelu a čtečku ještě více zlevnit. Vlastimil Ott: Svobodný software pro vytváření elektronických knih a jejich správu. Pryč jsou doby, kdy se za elektronickou knihu považoval soubor PDF.

Vlastimil Ott: Svobodný software pro vytváření elektronických knih a jejich správu

Pryč jsou také doby, kdy bylo vytvoření PDF „funkcí navíc“. Dnes konečně nastal rozmach čteček elektronických knih, předpovídaný od roku 1999. Spolu s nimi se kromě různých ochran, uzavřených platforem, levných čínských přístrojů a kindlemánie objevily nejen nové formáty, ale také programy, díky nimž si můžete svou e-knihu vyrobit také vy. Kde vlastně brát e-knihy. Dnes je volně (zdarma) dostupných více než dva miliony elektronických knih.

Kde vlastně brát e-knihy

A v prodeji jsou dostupné i horké novinky. Samozřejmě, tohle číslo se týká hlavně angličtiny a dalších světových jazyků. Možností jsou desítky a zpravidla se budu lišit v mnoha ohledech – zejména v podporovaných formátech. A přidají se i problém toho, že některé knihy nejsou dostupné zdarma, takže narazíte na bariéru v podobě nutnosti nakupovat pomocí platebních karet (občas se objeví podpora PayPal). Pokud vlastníte hardware čtečku, budete muset otázku podpory různých formátu řešit více, než při použití do některé softwarové čtečky – tam si prostě stáhnete takové, které budou dané formáty podporovat. Zlé jazyky uvádějí příklad toho, jak se nejnovější Harry Potter objevil v e-knižní podobě zhruba tři dny poté, co byl uveden na trh. Následující přehled není tedy zdaleka vyčerpávající, ale pro základní orientaci by mohl stačit. Bublinky-obal na čtečku.