background preloader

Dokumenty online

Facebook Twitter

Lewicki M. Social commerce, czyli jak sprzedawać przez media społecznościowe? Social commerce to ostatnio gorący temat.

Social commerce, czyli jak sprzedawać przez media społecznościowe?

Media społecznościowe mają duży potencjał sprzedażowy i mogą przynieść świetne rezultaty, jeśli wykorzystasz je we właściwy sposób. Bądź aktywny, odpowiadaj na potrzeby swoich odbiorców, buduj oddaną społeczność i… obserwuj efekty! Czas, abyś przestał zastanawiać się czy social media sprzedają, ale po prostu wykorzystał je w swoim biznesie! Z artykułu dowiesz się: czym jest social commerce,jak działa sprzedaż przez social media czyli jak wykorzystać media społecznościowe do sprzedaży produktów,jak mierzyć efekty sprzedaży poprzez social media. Co to jest social commerce? Według statystyk przygotowanych przez NapoleonCat w Polsce z Facebooka korzysta obecnie ponad 16 milionów użytkowników. Social commerce lub social selling to nic innego, jak sprzedaż produktów lub usług poprzez media społecznościowe. Social commerce nabiera rozpędu. Jak wykorzystać media społecznościowe w sprzedaży?

Dynamiczny, wymuszony pandemią rozwój e-commerce pociągnął za sobą rozwój alternatywnych nawyków zakupowych, spośród których tzw. social commerce wydaje się zyskiwać największą przyczepność.

Social commerce nabiera rozpędu. Jak wykorzystać media społecznościowe w sprzedaży?

Szacuje się, że globalny rynek handlu społecznościowego, w latach 2020-2027 będzie rósł w tempie 31,4%, osiągając wartość 604,5 mld USD do 2027 roku. Według danych Stock Apps, 15% firm e-commerce na całym świecie już teraz sprzedaje za pośrednictwem mediów społecznościowych, a 25% planuje zacząć. Wszystkie znaki wskazują, że znaczna część tego wzrostu będzie generowana na chińskim rynku. To on ma wzrosnąć o 30,5% CAGR w okresie objętym analizą. Według eMarketera, do końca 2020 r. w Chinach będzie 357,2 mln konsumentów korzystających z tego kanału, co odpowiadałoby 30,6% całej populacji. Stany Zjednoczone są daleko w tyle. Cyfry już teraz zauważają jednak największe, również amerykańskie, firmy.

A. Piszcz, Rozwój handlu internetowego w Polsce. Historia e-commerce, czyli o tym jak narodził się handel online. Jeżeli e-commerce wydaje się być zjawiskiem stosunkowo nowym, to tak naprawdę rozwiązanie to funkcjonuje już od wielu lat.

Historia e-commerce, czyli o tym jak narodził się handel online

Przekonajmy się w jaki sposób handel internetowy zawojował świat. Początki e-commerce sięgają lat 60-tych ubiegłego wieku. Powstała wtedy elektroniczna wymiana danych (EDI), która wykorzystywana była do przesyłania informacji pomiędzy biznesami. Możliwe dzięki niej było wymienianie się dokumentacją biznesową oraz dokonywanie transakcji finansowych. Po pewnym czasie nowe rozwiązanie zastąpiło popularny wtedy fax. W 1979 roku, Brytyjczyk, Michael Aldrich podłączył zmodyfikowaną wersję odbiornika telewizyjnego do sieci EDI za pomocą kabla telefonicznego. Nasi specjaliści będą dynamicznie zarządzać ofertą Twojego sklepu na Ceneo, tak abyś znalazł się zawsze na wybranych pozycjach przy jak najniższym CPC za każdy produkt. Kluczem do sukcesu jest pilnowanie stawki za przeklik oraz ceny każdego produktu osobno.

Wyżej niż konkurencja za minimalną możliwą kwotę Do góry! Trendy e-commerce w 2021 r. Mijający rok wiele zmienił w życiu każdego z nas.

Trendy e-commerce w 2021 r.

Ogromna część naszych aktywności przeniosła się do świata online – to tu pracujemy, spotykamy się ze znajomymi i oczywiście robimy zakupy. Nie możemy nazwać tych zjawisk nowymi – tego typu możliwości istniały od dawna, jednak za sprawą wiadomych okoliczności zyskały na popularności. Siedem trendów e-commerce w 2021 roku. Jakie udogodnienia czekają konsumentów? O trendach oraz nowych technologiach w e-commerce, które zyskają na znaczeniu w nadchodzącym roku mówi Jakub Koba, CTO Kogifi Digital, partnera technologicznego dla e-commerce, wyspecjalizowanego w budowaniu strategii z zakresu Smart Commerce i Omni-Channel. 1.

Siedem trendów e-commerce w 2021 roku. Jakie udogodnienia czekają konsumentów?

Sztuczna inteligencja, czyli skuteczny asystent zakupowy Sztuczna Inteligencja (AI, Artificial Intelligence) i uczenie maszynowe to od kilku lat rozwiązania, które zdecydowanie napędzają rynek e-commerce. Pozwalają na tzw. hiperpersonalizację i projektowanie precyzyjnego, zgodnego z preferencjami klientów doświadczenia zakupowego z rekomendacją dopasowanych ofert, także w czasie rzeczywistym. Trendy w e-commerce 2020/2021 oczami ekspertów z branży. E-commerce 2021. Jakie trendy będą nam towarzyszyć w nadchodzącym roku? Najlepsze rozwiązania do sprzedaży w internecie Według przewidywań, w 2021 roku sprzedaż online na świecie wyniesie 4,5 tryliona produktów.

E-commerce 2021. Jakie trendy będą nam towarzyszyć w nadchodzącym roku?

W ciągu najbliższych miesięcy rynek będzie szukał sposobów na dotarcie do ludzi powyżej 50. roku życia, szybkich i łatwych metod dostawy, systemów ulepszających social proof czy też nowych metod pakowania paczek, które będą przyjazne środowisku. Oprócz tych wyzwań, przed nami także nowe tendencje, na których w najbliższym czasie skupi się e-commerce. Spośród morza trendów zapowiadanych przez (głównie zagranicznych) specjalistów wybraliśmy 10. Odniesiemy je do polskich realiów. 1. Pandemia koronawirusa sprawiła, że w e-handlu nastąpił ogromny wzrost sprzedaży. 2. Pokłosiem pandemii i jednym z kierunków, w którym będzie podążać e-commerce jest również wzrost znaczenia omnichannel. 3. Media społecznościowe nie są już tylko portalami, które łączą ludzi. 4. SEO co to jest? Zrozum optymalizację i pozycjonowanie. SEO – co to jest?

SEO co to jest? Zrozum optymalizację i pozycjonowanie

To pojęcie, które na zmianę pojawia się w kontekście doniesień o śmierci tej dziedziny marketingu internetowego i doniesień o jej niezwykłej opłacalności i zwiększających się budżetach na ten kanał pozyskiwania ruchu. Jaka jest prawda? Jeśli jesteś tutaj, ponieważ szukasz usługi optymalizacji i pozycjonowania stron przejdź tutaj: Nazywam się Szymon Słowik i zajmuję się SEO zawodowo od 8 lat (hobbystycznie dłużej). Przygotowałem ten wpis z myślą o osobach rozpoczynających swoją przygodę z marketingiem w wyszukiwarkach. Jeśli oprócz wiedzy szukasz także profesjonalnego wsparcia w optymalizacji i pozycjonowaniu swojej strony internetowej… Napisz do mnie. SEO (ang. Definicja SEO wg Wikipedii (podaję ja tylko jako przykład, bo we wspomnianym artykule z wiki pojawia się też wiele sformułowań, z którymi ciężko się zgodzić – zaznaczyłem przykład na czerwono poniżej): źródło: E-mailing, E-mail Marketing.

E-mailing – Czy posiadasz adres e-mail?

E-mailing, E-mail Marketing

Jestem przekonana, że tak i zapewne nie tylko jeden. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez elektronicznej skrzynki pocztowej. Jak zmieni się e-commerce w nowej normalności? COVID-19. E-handel się zmienia się na naszych oczach, a co ważniejsze – tempo jego zmian jest bardzo dynamiczne.

Jak zmieni się e-commerce w nowej normalności? COVID-19

Niedawna epidemia spowodowała, że kanały elektroniczne są silnie eksploatowane, a to daje firmom jasny wybór: przystosuj się lub upadnij. Nie trzeba dodawać, że zdecydowana większość firm wybrała pierwszą opcję. Teraz muszą określić efektywne kosztowo podejście, które będzie nadal szybkie, skuteczne i przyjazne dla klienta.Nawiązując do naszego ostatniego video o przyszłości e-commerce, warto rozwinąć poruszone w nim tematy. Czym jest e-commerce? Jak osiągnąć sukces w e-commerce? 20 zadań, które wykonuje pozycjoner stron internetowych.

Spis treści Specjalista SEO a pozycjoner – kwestia nomenklatury Ogólnie rzecz ujmując, specjalista SEO zajmuje się przede wszystkim optymalizacją stron internetowych, czyli dostosowywaniem ich pod wymogi wyszukiwarek internetowych, zawarte w tym poradniku Google oraz pod użyteczność względem potencjalnych klientów.

20 zadań, które wykonuje pozycjoner stron internetowych

Pozycjoner stron internetowych natomiast skupia się w głównej mierze na działaniach off-site, czyli zdobywaniu linków zewnętrznych, a także na copywritingu SEO.