background preloader

Różne dziwne wyszukiwarki

Facebook Twitter

22 Alternative Search Engines To Use in 2021. When we talk about SEO and search engines, we instantly think of Google.

22 Alternative Search Engines To Use in 2021

But did you know there are lots of alternative search engines out there with just as much to offer? Google is a globally recognized search engine and an industry giant, in fact, even the second biggest “search engine” is Google Images, according to this study: Search engine market share Even if it’s the biggest and most well known, it doesn’t mean it’s your only choice.

One of the main reasons that people choose to use an alternative search engine instead is for increased privacy, as Google is known to track user data both for its own and third-party use. TikTok staje się ważnym narzędziem do pozyskiwania informacji o osobach i nie tylko - Rynek Informacji. TikTok to nowa aplikacja społecznościowa pokazująca ludzi tańczących z wyćwiczonym układem choreograficznym do podkładu muzycznego, która liczy już ok. 800 mln użytkowników.

TikTok staje się ważnym narzędziem do pozyskiwania informacji o osobach i nie tylko - Rynek Informacji

W ciągu ostatnich lat stała się skarbnicą wiedzy dla badaczy białego wywiadu. Po tym, jak Snapchat przeszedł do lamusa, świat przywitał kolejną nową aplikację jaką jest TikTok – coś nowego może trochę dziwnego, a z drugiej strony intrygującego. RefSeek - Academic Search Engine. Details?id=com.fws. ¡Identifica al instante plantas de todo tipo en cualquier parte del mundo!

details?id=com.fws

Podrás reconocer rápidamente flores, árboles, suculentas, hongos y mucho más con PlantSnap, de Earth.com, la aplicación móvil que te ayudará a identificar flores, plantas y árboles en un abrir y cerrar de ojos. Q-Sensei. WHO IS WHO: Phil Bradley. Specjalista od internetu i źródeł.

WHO IS WHO: Phil Bradley

Nie jest infobrokerem, ale na źródłach i mechanizmach, które pomagają wyszukiwać informacje w Internecie zna się po mistrzowsku. Zaczynał jako bibliotekarz, ale od 1996 roku zajął się Internetem i tak pozostało do dziś. W Anglii nadano mu ksywkę „UK Search Guru”. Dziś znany jest jako konsultant, trener i autor książek o różnych aspektach Internetu, przeznaczonych nie tylko dla świata bibliotekarskiego i ludzi informacji.

Regularnie pisze do CILIP Update Magazine, Ariadne, Elucidate; występuje na konferencjach; prowadzi szkolenia. Jego blog to miejsce, gdzie dzieli się swoimi odkryciami, nowymi źródłami i wyszukiwarkami w sieci, podpowiada triki i sposoby na wyszukiwanie. Web Search Engines. 13 Awesome Wolfram Alpha Tricks for the Average Person. The Wayback Machine Gets Grant To Rebuild & Add Keyword Search. Wyszukiwarki dedykowane do social media. Święto Zmarłych - aplikacje na smartfony i elektroniczne mapy ułatwiają poruszanie się po cmentarzach.

Zwykle przychodzimy tu raz do roku.

Święto Zmarłych - aplikacje na smartfony i elektroniczne mapy ułatwiają poruszanie się po cmentarzach

Nic dziwnego, że łatwo się gubimy. Tłumy, jakie pojawią się w czasie weekendu na cmentarzach w całej Polsce nie ułatwią nam poruszania się po nich. Czas więc sięgnąć po internet i aplikacje na smartfony. Nowoczesność weszła na cmentarze, np. internet. Wyszukiwarka NEKST. Borsuk z Beatk wchodz do sieci. Polska wyszukiwarka Nekst pokona Google? - Menstream.pl Mobile. Maciej Piasecki jest koordynatorem prac wrocławskiego oddziału pracującego nad Nekstem [fot: Politechnika Wroclawska/Bartosz Sadowski] W małym pokoiku w Zakładzie Sztucznej Inteligencji Politechniki Wrocławskiej ledwo mieszczą się pracownicy.

Borsuk z Beatk wchodz do sieci. Polska wyszukiwarka Nekst pokona Google? - Menstream.pl Mobile

Przestrzeni jest tak mało, że nie ma szans na porządne przewietrzenie. - W lecie przegrzane komputery same się wyłączają - opowiada doktor Maciej Piasecki, szef wrocławskiego zespołu pracującego nad nowatorskim systemem wyszukiwania informacji w internecie Nekst. A dokładniej nad częścią zwaną Borsukiem. To potężna skarbnica wiedzy, która będzie znała odpowiedź na każde pytanie, jakie człowiekowi przyjdzie do głowy. Borsuka można zapytać na przykład o to, jakie zeznanie podatkowe powinien złożyć mąż i żona z dwójką dzieci. Borsuk to najbardziej efektowny owoc prac działającej na Politechnice Wrocławskiej Grupy Naukowej G4.19, ale nie jedyny. Część Grupy Naukowej G4.19, która pracuje nad Borsukiem. Nekst - polska wyszukiwarka internetowa - Instytut Podstaw Informatyki PAN i Politechnika Wrocławska pracują nad polskim odpowiednikiem Google - wyszukiwarka internetowa Nekst.

Internet puchnie jak drożdżowe ciasto.

Nekst - polska wyszukiwarka internetowa - Instytut Podstaw Informatyki PAN i Politechnika Wrocławska pracują nad polskim odpowiednikiem Google - wyszukiwarka internetowa Nekst

Każdego dnia przybywa w nim nowych stron WWW i dokumentów zawierających mniej lub bardziej istotne informacje. Dzisiaj właściwie żaden internauta nie wyobraża sobie korzystania z sieci bez narzędzi zwanych wyszukiwarkami. Bezapelacyjna dominacja Google na tym polu nie oznacza jednak wcale, że jest to wyszukiwarka doskonała, która spełnia wszystkie oczekiwania użytkowników internetu. Dlatego polscy naukowcy postanowili przygotować dla internautów alternatywę, której na imię Nekst. Miliard do ogarnięcia Nekst to nowa wyszukiwarka internetowa, nad którą pracują specjaliści z Instytutu Podstaw Informatyki PAN (IPI PAN) w Warszawie i Politechniki Wrocławskiej. Chodzi o dosyć specyficzne narzędzie, które ma pomagać nam w odnalezieniu potrzebnych informacji pośród polskojęzycznych dokumentów umieszczonych w sieci.

Członkowie zespołu Nekst mają plan, by wspomniany miliard dokumentów poddać skanowaniu i przygotować na potrzeby wyszukiwarki. Climate Change Science Search Engine. This search engine will scan a large number of sites known to have good climate change related information on them.

Climate Change Science Search Engine

Below is a list of sites scanned. If you know of a site that is not included here but that should be, please put a link in the comments. Don’t bother with climate science denialist sites, they will not be added. Also note that many sites are parts of larger domains. So if the site you suggest is already part of, for example, Scienceblogs, The Guardian, etc. then it is already on the list by default. There are also aggregating or linky sites on this list so there may be some redundancy in your search results, but there is not much one can do about that.