background preloader

QR Kody i ich generatory

Facebook Twitter

O kodach QR z Wikipedii. Kod QR, QR Code (ang.

O kodach QR z Wikipedii

Quick Response, QR: szybka odpowiedź) – alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy, kwadratowy kod graficzny opracowany przez japońską firmę Denso-Wave w 1994 roku. Charakterystyka[edytuj] O kodach QR z Komputerświata (2011) Co jest potrzebne do czytania kodów QR Telefon komórkowy lub komputer, laptop czy tablet z kamerą internetową.

O kodach QR z Komputerświata (2011)

Niezbędna jest jeszcze odpowiednia aplikacja - kilka tego typów programów do komputera znajdziemy na płycie dołączonej do tego numeru Komputer Świata. Aplikację do smartfonu bez problemu znajdziemy w odpowiednim dla naszego systemu sklepie (na przykład App Store czy Android Market), wpisując w pole wyszukiwania skrót QR. Czym są kody QR? Czym są kody QR i jak działają Kody QR (z ang.

Czym są kody QR?

QR Code czyli Quick Response Code) to kody kreskowe pozwalające na zapisanie dużej ilości danych. Ilość danych możliwa do zapisania w jednym kodzie jest zmienna. Jeśli chcesz, by QR kod był ważny, musisz o niego zadbać - NowyMarketing. QR kody są wszędzie.

Jeśli chcesz, by QR kod był ważny, musisz o niego zadbać - NowyMarketing

Spoglądają na nas z billboardów, widzimy je na opakowaniach produktów, ulotkach reklamowych, witrynach internetowych. Natrafiamy na nie przeglądając poranną gazetę, pijąc kawę w ulubionym coffee shopie, czy parkując samochód w mieście. Firmy uwielbiają QR kody, a ich posiadanie stało się nieodłącznym elementem strategii komunikacji z Klientem. Czy skutecznym? Rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Czytaj PL" "Czytaj PL", akcja promująca czytelnictwo, rozpoczęła się w środę w 16 miastach Polski.

Rozpoczęła się ogólnopolska akcja "Czytaj PL"

Zainteresowani, dzięki specjalnej aplikacji, mogą bezpłatnie przeczytać 12 tytułów, autorstwa m.in. Stephena Kinga, Davida Lagercrantza, Jacka Dukaja. Kody QR umożliwiające pobranie aplikacji i wypożyczenie e-booków i audiobooków znajdują się łącznie na 600 nośnikach - plakatach oraz na citylightach na przystankach. Organizatorzy liczą, że dzięki bezpłatnym, wirtualnym wypożyczalniom, projekt dotrze do milionów użytkowników. Na ulicach polskich miast do pobrania specjalnego kodu zachęcają hasła, m.in. Oprogramowanie do kodów QR. Jak stworzyć kod qr na www za darmo PCentrum pl. Generator kodów QR – Tu bezpłatnie utworzysz kody QR. Generator kodów QR on-line. Porady, informacje. QrCode generator. Fotokody.pl - generator kodów QR.

Kod QR - generator kodów QR (Quick Response) Stwórz sobie swój własny QR kod w pięć minut czyli o narzędziu Scan. Wprawdzie QR kody nie cieszą się zbytnią popularnością, przynajmniej w naszym kraju, ale ten projekt pokazuje, że to nadal może stać się całkiem użytecznym narzędziem, nie tylko jako generator wizytówek, ale i jako przyjemne dla odbiorcy narzędzie promocyjne.

Stwórz sobie swój własny QR kod w pięć minut czyli o narzędziu Scan

Mowa o serwisie Scan. Dzięki niemu w dosłownie kilku krokach będziemy w stanie wygenerować swoją wizytówkę prywatną, firmową czy też zwykły tekst albo punkt dostępu do sieci WiFi w postaci kodu QR. W przypadku wizytówki prywatnej wystarczy wprowadzić swoje dane, takie jak imię i nazwisko, adres email czy adresy profili społecznościowych (maksymalnie 3 serwisy). Na koniec pozostaje już tylko dostosowanie kolorów i napisów końcowych, zachęcających do pobrania aplikacji do odczytywania QR kodów.

Dodatkowo na swoim koncie możemy śledzić statystyki w postaci liczby skanowań naszego kodu oraz pobrać go w postaci pliku .png, który możemy wstawić na stronę bądź użyć w postaci naklejki, na przykład na drzwiach naszego lokalu. QR Code Generator.