background preloader

Kolekcja, której powinno nie być czyli Varia

Facebook Twitter

Tzw. przydasie

Chorwacja Zadar: atrakcje, plaże, ceny, noclegi. Co zwiedzić w Zadarze? (2020) Tights that fit – Snag Tights EU. Tatuaże tymczasowe zmywalne własny wzór. FORMAT NETTO (końcowy rozmiar projektu): 287 x 200 mm FORMAT BRUTTO (projekt powiększony o spad): 297 x 210 mm 300 dpi.

Tatuaże tymczasowe zmywalne własny wzór

Minionki (2015) Minions 020 Bob, Kevin - Tapety na pulpit. 7 narzędzi do doboru fraz kluczowych - agencja SEM (SEO i PPC) Semahead. Wybór odpowiednich fraz kluczowych to jedno z podstawowych i obowiązkowych zadań każdego specjalisty SEO przy rozpoczęciu pracy nad pozycjonowaniem i optymalizacją każdego serwisu.

7 narzędzi do doboru fraz kluczowych - agencja SEM (SEO i PPC) Semahead

To właśnie od dokładnego dobrania fraz dla poszczególnych podstron będzie zależeć widoczność serwisu w wynikach wyszukiwania Google.

Kulinaria

Research od kuchni – cena informacji. Podobno jesteśmy w procesie stawania się społeczeństwem wiedzy, a co najmniej, społeczeństwem informacyjnym.

Research od kuchni – cena informacji

Czy to oznacza już, że znamy i rozumiemy wartość i cenę* informacji oraz jesteśmy gotowi za nią zapłacić? W procesie negocjacji warunków realizacji projektu infobrokerskiego przychodzi w końcu moment rozmowy o cenie usługi. Przy tej okazji zwykle padają pytania o to, jakie czynniki wpływają na finalny koszt projektu. W skrócie, są to: Tom NICHOLS: „Agonia wiedzy. Koniec ekspertów. Śmierć elit” Tom NICHOLS Profesor bezpieczeństwa narodowego w US Naval War College i adiunkt w Harvard Extension School.

Tom NICHOLS: „Agonia wiedzy. Koniec ekspertów. Śmierć elit”

Ostatnio nakładem wydawnictwa University of Pennsylvannia Press ukazała się jego książka „No Use: Nuclear Weapons and U.S. National Security”. Jestem (a przynajmniej tak mi się wydaje) ekspertem. Facebook, polska polityka i złudzenie plemienności. Dwa plemiona czy więcej? Strony internetowe poświęcone Bezpieczeństwu Informacji. Podczas korzystania z sieci, dane, treści mogą być niezabezpieczone przed przepływem do miejsc trzecich.

Strony internetowe poświęcone Bezpieczeństwu Informacji

Ważne by wiedzieć, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. 15 rzeczy, których Polska może się nauczyć od Finlandii w zakresie edukacji. Finowie rozpoczęli gruntowną reformę swojego systemu szkolnictwa już ponad 40 lat temu.

15 rzeczy, których Polska może się nauczyć od Finlandii w zakresie edukacji

Obecnie w większości rankingów poziom edukacji w Finlandii jest oceniany jako najwyższy na świecie. Poznaj 15 rzeczy, które składają się na sukces fińskiego systemu edukacji. Skąd wzięły się popularne symbole. Disney Insider. Fundacja Orange - Aktualności. Cyfrowa edukacja: smartfon na ławce czy pod ławką?

Fundacja Orange - Aktualności

Korzystać czy nie korzystać - oto jest pytanie. A dotyczy ono kwestii twórczego użycia smartfonów w trakcie lekcji szkolnych. Próbę udowodnienia, że "Edukacyjna moc smartfona" istnieje i służy dobru i uczniów, i nauczycieli podjęła Fundacja Edukacji Mobilnej - organizator projektu wspieranego przez naszą Fundację. W ramach tej edukacyjnej inicjatywy młodzież i nauczyciele przekonują najpierw siebie, następnie innych, że urządzenia mobilne mają mnóstwo dydaktycznych zalet. Dzięki zaplanowanym w projekcie aktywnościom uczestnicy dowiadują się, jak wyposażyć smartfony w nieodpłatne aplikacje, które zmienią zastosowanie tych urządzeń i uczynią z nich urządzenia pomiarowe, czujniki czy detektory pomocne w przeprowadzeniu wielu szkolnych eksperymentów.

Projekt odpowiada na potrzeby młodzieży, która coraz chętniej korzysta ze smartfonów lub innych urządzeń mobilnych i otwarta jest na nowości technologiczne. 300 na start! - Blog Landingi. Ruszyło TOKEO – pierwszy w Polsce portal ekspercki.

300 na start! - Blog Landingi

Jego launch miał miejsce 18 maja. Do dnia startu TOKEO udało się pozyskać do współpracy ponad 300 ekspertów: specjalistów z dziedzin tak odległych od siebie jak biznes, zdrowie, dom i ogród, technologie, czy prawo. Narzędzia wysokiego ryzyka. Efekt Snowdena W ciągu ostatnich dwóch lat coś drgnęło w podejściu wiodących korporacji technologicznych do prywatności i bezpieczeństwa danych.

Narzędzia wysokiego ryzyka

Apple zwiększyło poziom zabezpieczenia danych na swoich serwerach – od niedawna są one szyfrowane w sposób, który w zasadzie wyklucza możliwość ich masowego przechwytywania przez NSA i FBI. Podobne zmiany w systemie zabezpieczeń wprowadziła w ofercie biznesowej firma Box.com. Jeszcze dalej poszła popularna aplikacja WhatsApp, wprowdzając domyślne szyfrowanie komunikacji swoich użytkowników (na bazie oprogramowania Open WhisperSystems). W nowej linii telefonów komórkowych firma Apple zablokowała również możliwość przekazania policji danych bez udziału osoby, której telefon jest przeszukiwany. Sztuka przenikania. Z głową w sieci. Jeżeli lubisz wiedzieć, polubisz to miejsce. Jedyne w swoim rodzaju połączenie literatury i nauki – Cały świat zamknięty na stronach książek. Pierwsze prywatne strony założycieli Google i nie tylko. Trudno uwierzyć, że tak zaczynali. Google, Microsoft, Facebook - dziś to dojrzałe firmy, które posiadają bardzo dobrze zaprojektowane strony internetowe.

Pierwsze prywatne strony założycieli Google i nie tylko. Trudno uwierzyć, że tak zaczynali

Ich założyciele są dziś traktowani jak guru, ludzie, którzy wyznaczają trendy. Każdy stawia jednak pierwsze kroki w branży. Nie inaczej było w przypadku Siergieja Brina, Larry'ego Page'a, czy Marka Zuckerberga. Przetrząsnęliśmy internet by znaleźć ich pierwsze strony internetowe. Portrety, rysunki i mapy w sieci - ruszyła cyfryzacja w muzeum. Microsoft prezentuje Spartan - następcę Internet Explorera. Frozen: Artist #6. Poradnik Bibliotekarza by Tom Tom on Prezi. Jak Skąpiec.pl zmienił swój serwis bez ryzyka za pomocą testów A/B. Wojna Yahoo! z użytkownikami Flickr.com o sprzedaż ich prac. Google tworzy wirtualny spacer po Muzeum Narodowym w Warszawie. Już za kilka miesięcy każdy internauta będzie mógł wziąć udział w wirtualnym spacerze zwanym Museum View i zobaczyć, jak Muzeum Narodowe w Warszawie wygląda od wewnątrz, a tym samym obejrzeć najnowszą Galerię Faras.

Oprócz tego, jako drugie w Polsce arcydzieło sfotografowane w gigapikselowej rozdzielczości, udostępniony zostanie obraz Widok Warszawy z tarasu Zamku Królewskiego autorstwa Bernarda Bellotta, dzięki czemu będzie można podziwiać nawet najmniejsze pociągnięcia pędzla artysty. Muzeum Narodowe w elitarnym gronie W Google Cultural Institute zgromadzone zostały zdjęcia wnętrz już ponad 250 instytucji, w tym ponad 100 muzeów oraz innych krytych obiektów, takich jak Biały Dom, Wieża Eiffela czy Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, paryskie Musee d’Orsay, Narodowe Muzeum w Indiach i Tokio. Wnętrza Muzeum Narodowego w Warszawie to drugie Museum View w Polsce - pierwszym jest spacer po Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Fot. Wyjątkowa wystawa Google w Muzeum Narodowym. Fot. Fot.

Ripowanie na własny użytek powoduje straty - oto stanowisko ministerstwa! AWI. Tor dla opornych - sekrety ukrytego Internetu. Budowanie marki przy użyciu crowdsourcingu - Paweł Tkaczyk. Ten artykuł jest częścią serii sponsorowanej przez Sprinet. Cena informacji - jak ją ustalić? FairPay - pozytywna strona informacji gospodarczej. Jak tworzy nas logo. Zarządzanie informacją w małej firmie. W przypadku dużych firm zwykle to kapitał stanowi o wartości przedsiębiorstwa, natomiast know-how oraz posiadane informacje, jakkolwiek cenne, nie są w stanie wyrównać wartości finansowej spółki. W przypadku małych przedsiębiorstw jest inaczej – często są to firmy, których główną wartością, przy bardzo niewielkim kapitale, jest zgromadzona wiedza, innowacje czy choćby prawa autorskie lub pokrewne, które chronią przecież właśnie informacje.

Biblioteka Otwartej Nauki: prof. Henryk Samsonowicz. Jaką funkcję będą pełnić biblioteki w XXI wieku? [BLOG] Visualizing Our Tech Worship With Giant Webs of Circuitry. Biblioteki XXI wieku - 25-10-2014 - Archiwum audycji — TOK FM TOK FM. What Would Google, Twitter Have Looked Like in the 80s? Nostalgia is a basic human emotion. It’s an experience that’s practically universal, whether you’re a baby boomer, or you were conceived during Woodstock.

The YouTube channel SquirrelMonkeyCom takes a love for the 1980s to a whole new level, and re-imagines what many of today’s most popular Internet destinations would have looked like back then. If you grew up around then, you’ll definitely appreciate these hypothetical blasts to the past. So, put down that iPad, take off your Bluetooth headset, and hit pause on Netflix. It’s time to travel back to when DOS (or Disk Operating System, for you kids out there) was the king of operating systems, and the closest thing to a tablet was this. Google For anyone under the age of 16, the sound you’ll hear in this clip is the modem as it’s connecting to the Internet. Up until the early 2000s or so, most of us had to deal with that scream every time we logged on. The Internet Archive Now Lets You Play 900+ Classic Arcade Games In Your Browser.

Już dziś sprawdź, kto rządzi internetem! 30 października zapraszamy na bezpłatne warsztaty - relacja online na naszej stronie. "Google Tax" przegłosowany w Hiszpanii, agregatory zapłacą za linkowanie. Koty chodzą swoimi ścieżkami. A dokąd idą po śmierci? [KL dzieciom] Self-publishing – zaskakujący raport.