background preloader

Knowledge

Facebook Twitter

Ynet בין ראש השנה לכיפור: המלצות קריאה מאנשי השנה - תרבות ובידור. הם עשו השנה כותרות - מהצלחות מקצועיות, דרך סיפורים תקשורתיים שחוללו סערה ועד שינויים חברתיים שייזכרו בעוד שנים.

ynet בין ראש השנה לכיפור: המלצות קריאה מאנשי השנה - תרבות ובידור

האנשים שעשו את השנה החולפת מצאו גם זמן לקרוא בין שלל עיסוקיהם, עכשיו הם ממליצים על הספרות שהותירה עליהם חותם יוצא דופן. אחד הספרים שקראתי השנה הוא "קולות מראקש" מאת אליאס קנטי (הוצאת כרמל), חתן פרס נובל לספרות לשנת 1981, מן הסופרים החשובים במאה העשרים ומחברם של ספרי מופת כמו "סנוורים". קולות מהעבר: הריאיון הגנוז נחשף. הסרט "דויד בן גוריון, אפילוג" שישודר לראשונה בשבוע הבא, מספק לא מעט אוצרות היסטוריים, אבל אולי הדבר המעניין ביותר הוא האפשרות לראות בו את בן גוריון האנושי.

קולות מהעבר: הריאיון הגנוז נחשף

לא המיתוס שהקים את המדינה והנהיג אותה באירועים היסטוריים, אלא דווקא האדם שירד לשדה בוקר ועבד כמו כולם. לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק. Type2diabetesdestroyer. Hot Water and Ice Power This Motor Made of Paper. מה זה אפוס - מילון עברי עברי - מילוג. מה זה אפוס - מילון עברי עברי - מילוג. מהו הדי אן איי? מה זה דנ"א? - אנציקלופדיית אאוריקה. המוח. תרגמני, לימוד אנגלית באינטרנט, אתר ללימוד אוצר מילים באנגלית - נסו עכשיו חינם. למי מיועד האתר?

תרגמני, לימוד אנגלית באינטרנט, אתר ללימוד אוצר מילים באנגלית - נסו עכשיו חינם

האתר מיועד לכל מי שרוצה לשפר את אוצר המילים באנגלית, לכל מטרה שהיא. לאחר הכניסה לאתר תוכלו לבחור קבוצת מילים בהתאם מטרת הלימוד שלכם (אנגלית עסקית, טיול בחו"ל, מבחן אמי"ר, פסיכומטרי, בי"ס יסודי, שיפור כללי וכדומה) ותרגמני יתאים את השאלות שיינתנו לכם למטרה זו. Instructables - DIY How To Make Instructions.

Sign in or Register. מבוא לפסיכולוגיה > מבוא לפסיכולוגיה א' המאגר » מאגר סיכומים האוניברסיטה הפתוחה » סיכום. תורת הספרות והתרבות: הפורמליזם הרוסי. הפורמליזם הרוסי (1915-1930) הפורמליסטים הרוסים היו הראשונים שביקשו לכונן בסיס תיאורטי לספרות.

תורת הספרות והתרבות: הפורמליזם הרוסי

במהלך השנים חלו התפתחויות בתורת הספרות שניתן להבינן כריאקציה לפורמליזם הרוסי והיפוך שלו בתפיסה כי הספרות היא מבע מבין מבעי התרבות. הפורמליזם צמח כתפיסת נגד לגישה ה"גנטית" שקדמה לו ופירשה יצירות דרך אישיות וחיי היוצר, החברה, הרעיונות והרקע לכתיבתה ולא תיחמה את הספרות כתחום מובחן מההיסטוריה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה וכו'. Uk.businessinsider. עוד במגזין nrg - ...מתקשים לזכור? ערן כץ ילמד אתכם. אהוד מקסימוב | 29/5/2015 15:39 חמש־עשרה.

עוד במגזין nrg - ...מתקשים לזכור? ערן כץ ילמד אתכם

זהו מספר השפות, כולל עברית, שאליהן תורגמו ספריו של ערן כץ, האיש שבנה קריירה מפוארת מלימוד ופיתוח טכניקות זיכרון: אנגלית, איטלקית, גרמנית, דנית, טורקית, מקדונית, יפנית, קוריאנית, אינדונזית, וייטנאמית, תאית, סינית קנטונזית וסינית מנדרינית. אופס. יש פה רק 14. מהי השפה ה־15? הכלכלנים שזכו בפרס נובל מוכיחים: חברה שלא תרמה אתכם – תתרסק - השבוע/ גיא רולניק. רוברט שילר וג׳ורג׳ אקרלוף כבר לא ילדים.

הכלכלנים שזכו בפרס נובל מוכיחים: חברה שלא תרמה אתכם – תתרסק - השבוע/ גיא רולניק

שילר בן 69 וזכה בפרס נובל לפני שנתיים, ואקרלוף בן 75 וקיבל את שלו לפני 14 שנה. כיאה לשני כלכלנים - אחד מתמחה בפיננסים ובבועות והשני גם בהתנהגות צרכנים - הם השכילו תמיד שלא ליפול לטריקים הידועים של סוחרי המכוניות בארה״ב, שמוכרים לך מכונית בתשלומי ליסינג המחביאים ריביות גבוהות שמנפחות את המחיר. במשך עשרות שנים הם היו משוכנעים שיש פראיירים אחרים, שלא מבינים בכלכלה, שמספקים את הרווח לדילרים - ושני חתני פרס הנובל הקפידו לקנות את מכוניות הוולוו שלהם במזומן. רק כאשר הם התיישבו, בשלב מאוחר למדי בקריירה, לכתוב את הספר Phishing for Phools, הם גילו את הדבר שרובכם כבר יודעים: הדילר של וולוו אולי לא הרוויח עליהם במימון - בליסינג - אבל הוא הרוויח גם הרוויח מהטיפולים ומהחלפים שמכר להם כל השנים, כי הם נמנים עם 10% מהלקוחות שמייצרים את מרבית הרווח לדילרים: הם מתעקשים לטפל במכונית במוסך המורשה, שגובה מחירים כפולים ומשולשים מכל מוסך לא מורשה.

בזמן כתיבת שורות אלה אני מנשנש חטיף בטעם גבינה. בלוג השפה העברית של מילון רב-מילים. 14 Across - תשבץ היגיון: היגיון ראשון מאת ענבר שמואלי. קפיטליזם פרק 2 - ערוץ 1. סדרה בת 6 פרקים בבימויו של אילן זיו.

קפיטליזם פרק 2 - ערוץ 1

הקפיטליזם הוא לכאורה פרי יצירתם של הוגי דעות גדולים ורעיונות גדולים. השאלה היא אם יש אמת במוסכמה הזאת? ספרים ומאמרים - מחשבות. Interactive Computer Graphics with WebGL - University of New Mexico. מה שקרא. Graph Toy. Pennellare - Dizionario italiano-inglese WordReference. A Critical Comparison of the Psychoanalytic and Humanistic Theory. דעה נגדית : שובו של פרויד? כמו חלום רע. השקפותיו של זיגמונד פרויד בדבר משמעות החלומות היוו את ליבת התיאוריה שלו על התפקוד הנפשי.

דעה נגדית : שובו של פרויד? כמו חלום רע

מרק סולמס ואחרים טוענים כי הדמיית מוח ומחקרים של פגיעות מוח מאששים כיום את התפיסה הפרוידיאנית של הנפש. אולם מחקרים מדעיים דומים מראים כי היבטים רבים של החשיבה הפרוידיאנית הם שגויים, קרוב לוודאי. טבעם המוזר של החלומות הוא, על פי פרויד, תוצאה של המאמץ המשוכלל של הנפש להסתיר, באמצעות הסוואה סמלית וצנזורה, את המשאלות היצריות. משאלות בלתי מקובלות אלה עולות מן הלא-מודע ומציפות את הנפש כשהאגו מרפה את האיסורים על האיד בעת שינה. אולם רוב העדויות הנוירוביולוגיות תומכות בראייה החלופית. פרק 134: זיגמונד פרויד והפסיכואנליזה - עושים היסטוריה: פודקאסט על מדע, טכנולוגיה והיסטוריה. הפסיכואנליזה היא יותר משיטת טיפול: זיגמונד פרויד ניסה לבנות הסבר שלם ורציונלי למתחולל בנפש האדם – ממחלות נפש ועד פליטות פה.

פרק 134: זיגמונד פרויד והפסיכואנליזה - עושים היסטוריה: פודקאסט על מדע, טכנולוגיה והיסטוריה

האם פיצח פרויד את מסתורין התת-מודע? איור: נעם קופרשטיין. היסטוריה. Ynet איך התקלקלו לימודי הכלכלה? - כתבות וחדשות. האם גם לך הייתה תחושה כי בחלק מהתחומים (ככלכלה, למשל), הלימודים האקדמיים אינם מכינים את הסטודנט, המקדיש ממיטב שנותיו וכספו ללימודים במוסדות האקדמיים, לחיים ה"אמיתיים"?

ynet איך התקלקלו לימודי הכלכלה? - כתבות וחדשות

שכן, בסוף לימודיו, משתחרר הסטודנט המסיים לשוק העבודה (ולמציאות הקרה והכואבת בחוץ) עם תואר ביד וידע רב, שרובו, רלוונטי לצורך תיאורטי בלבד. אם מחשבה זו חלפה במוחך, לא דמיינת. פייסבוקיסטן. Art of the Western World - Episode 1. טשרניחובסקי - אתר הספרות - אורט פסגות. אליעד היקר, מצאתי כמה טעויות מרתיחות בלהיטך "מתוק כשמרלי" אליעד שלום רב, לאחרונה שמעתי את הלהיט החדש שלך "מתוק כשמרלי", שיר נפלא אך מצאתי בו מספר טעויות שאשמח להציף בפנייך. בראשית השיר אתה מציין כי דג ונחש הם הפכים, לפי דעת הקהל הרווחת ההפך מדג הוא אינו נחש, אלא ציפור. מבחינה גאולוגית ההפך מדג הוא ה"סחיף" – יונק ים תיכוני. The Coming Collapse of the Middle Class. YouTube. עמוד הבית - Insite. An Engineer Guided Tour of Surface Pro 4. בריאות, תזונה, מתכונים, כלים לדיאטה ומחשבונים. ניב שפה -ונשמרתם מאוד לנפשותיכם.

6 James Bond Movies' Theme Songs Better Than Sam Smith's "Writing's on the Wall" for 'Spectre' : Exclusives. שיר המעלות. שִׁירֵי המַעֲלוֹת הוא שם כולל לקובץ של חמישה-עשר מזמורים ספר תהלים, פרקים ק"כ–קל"ד, הפותחים כולם במילים "שיר המעלות", למעט מזמור קכ"א, הפותח ב"שיר למעלות". הן פרשנות המקרא המסורתית והן פרשנות המחקרית רואות בקובץ זה יחידה ספרותית מובחנת. שירי המעלות כחטיבה עצמאית[עריכת קוד מקור | עריכה] בדומה לקובצי מזמורים אחרים בספר תהילים, מסכימים גם כאן מרבית הפרשנים והחוקרים כי מדובר בחטיבה מיוחדת. אופיו הייחודי של הקובץ ניכר הן בהיבט התוכן הרעיוני של המזמורים והן בהיבטים הצורניים והאמנותיים.

The History of Liberalism. What is Neoliberalism? Noam Chomsky - Neoliberalism & the Global Order (Full Talk - Original Upload) ‫היסטוריה עולמית - שיעור 3‬‎