background preloader

Wychowawcze

Facebook Twitter

Konsekwencje naszych zachowań - scenariusz zajęć na godzinie wychowawczej w gimnazjum. Temat: Konsekwencje naszych zachowań – zajęcia profilaktyczne.

Konsekwencje naszych zachowań - scenariusz zajęć na godzinie wychowawczej w gimnazjum

Cele: • zwrócenie uwagi uczniów na najważniejsze wartości w życiu,• rozwijanie umiejętności wyboru pozytywnych wartości,• zwrócenie uwagi uczniów na konsekwencje różnych zachowań (pozytywnych i negatywnych),• zwrócenie uwagi na kulturę języka, którym się posługujemy,• kształtowanie umiejętności współpracy w grupie,• integracja grupy. Metody i formy pracy: - pogadanka z elementami dyskusji- drama- burza mózgów- praca indywidualna, grupowa Pomoce: magnesy, narysowany okrąg, załączniki, materiały do pisania, 2 patyki, nitka Przebieg zajęć:1.

Zaproszenie uczniów do zajęć, podział na grupy (uczniowie zajmują miejsca przy stolikach w grupach). 2. Załącznik nr 11. Załącznik nr 21. Załącznik nr 31. 2. 3. 4. Załącznik nr 41.

Photos

Kartki świąteczne cz.2. Wczoraj pokazałam Wam pierwszą część naszych świątecznych kartek.

Kartki świąteczne cz.2

Dziś zapraszam na drugą jej część. Kartki w wykonaniu Kubusia. Śląsk. Obszar Śląska do 1740 r. na tle współczesnego podziału administracyjnego Polski Historyczne granice Śląska z podziałem na Dolną i Górną jego część Śląsk (śl.

Śląsk

Ślunsk, Ślůnsk[1], niem. Schlesien, dś. Schläsing, czes. Jak wspolpracowac aby trenerow. PEDAGOG SZKOLNY - Artykuły: Możemy mieć "zgraną" klasę!!! Cele:Uczniowie rozumieją, jak ważna jest "dobra atmosfera" panująca w klasie.

PEDAGOG SZKOLNY - Artykuły: Możemy mieć "zgraną" klasę!!!

Zdają sobie sprawę, z problemów istniejących w ich zespole - potrafią je zwerbalizować.Uczniowie widzą związek między "dobrą atmosferą" w klasie, a ich dobrym samopoczuciem, jakością relacji z nauczycielami, a nawet z osiąganymi wynikami w nauce.Uczniowie rozumieją że zmiany we wzajemnych relacjach, to klucz do stworzenia bardziej "zgranego" zespołu. Wiedzą co można zrobić aby poprawić te relacje.Czas: 2 x 45 minut. Materiały: Załączniki 1-5, flamastry, duże arkusze papieru. Przebieg zajęć : Scenariusze%20zaj%20z%20zakresu%20ksztatowania%20umiejtnoci_11.pdf.

Uwierz w siebie - budowanie poczucia własnej wartości., Lekcja wychowawcza, Scenariusze. "Uwierz w siebie -budowanie poczucia własnej wartości" Scenariusz do lekcji na godzinę wychowawczą Cele lekcji: 1.Kontynuowanie oraz wzmacnianie procesu budowania u uczniów poczucia pewności siebie poprzez uświadomienie swoich mocnych stron.

Uwierz w siebie - budowanie poczucia własnej wartości., Lekcja wychowawcza, Scenariusze

Pomoce: kolorowe kartki papieru, duże arkusze papieru, flamastry, długopisy. Konspekt lekcji wychowawczej AUTORYTET. Konspekt%20lekcji%20wychowawczej%20AUTORYTET.pdf. "Pozostać sobą - wartości, które cenimy" - konspekt lekcji. Przedmiot: godzina wychowawcza.

"Pozostać sobą - wartości, które cenimy" - konspekt lekcji

Klasa: VI. Metody pracy: pogadanka, "piramida priorytetów", gra dydaktyczna, burza mózgów. Zalozenia.pdf. Warsztaty psychologiczne - zabawy uczące współpracy, ... Warsztaty psychologiczne - zabawy uczące współpracy, wyrażania uczuć...

Warsztaty psychologiczne - zabawy uczące współpracy, ...

Grupa staje w kręgu. Kolejno każdy występuje i mówi – zgodnie ze swoim temperamentem – „nie!” , wspierając to ewentualnie odpowiednim ruchem głowy. Opisy gier i zabaw na lekcjach etyki – część 8. Kontynuujemy publikacje opisów gier/zabaw przydatnych na lekcjach etyki.

Opisy gier i zabaw na lekcjach etyki – część 8.

Wyłącznie dla uproszczenia stosujemy głównie termin „zabawa”, także w odniesieniu do opisów gier, oraz zamiennie termin „gracz” lub „uczestnik zabawy”. W celu lepszej identyfikacji i szybszego odnalezienia danej zabawy/gry są one numerowane w sposób narastający. Tytułem wprowadzenia w temat zastosowania gier i zbaw na lekcjach etyki bardzo prosimy przeczytać opublikowany wcześniej tekst: Chociaż współpraca uczestników w zasadzie w każdej z zabaw odgrywa mniejszą lub większą rolę, to w naszym zestawie jest sporo zabaw i gier, które na współpracę uczestników kładą szczególny nacisk.

Holenderska propagatorka gier i zabaw, Anne Mijke von Harten, w jednym ze swoich artykułów napisała: „W każdym z nas, z natury rzeczy, tkwi potrzeba współpracy, przynależności do grupy, robienia wspólnie różnych rzeczy. Gry i zabawy są doskonałym instrumentem do uczenia się bycia razem. TRZY. Pdf40160304_3.pdf. Techniki i ćwiczenia wspomagające realizację projektu - Wydawnictwo Nowa Era.

Nieznane zwierzę. współpraca w grupie ćwiczenie. Praca w grupie, role grupowe. Tytuł: Praca w grupie, role grupowe.

Praca w grupie, role grupowe

OPOKA / Katechetom i duszpasterzom. 1.

OPOKA / Katechetom i duszpasterzom

Klasa jako społeczność kierująca się swoimi prawami Cały proces dydaktyczny i wychowawczy w klasie szkolnej ma bardzo konkretne i silne uwarunkowania interpersonalne i społeczne (interakcja społeczna). Każda grupa uczniów, pozostająca przez pewien czas razem, tworzy normy wspólnego zachowania. Klasa to określona zbiorowość ludzka, w której rządzą pewne prawa, i których żaden nauczyciel i wychowawca nie powinien lekceważyć, ale w miarę trafnie je poznawać i odczytywać, podejmując działania wychowawcze mające na względzie nie tylko osiągnięcie określonych celów dydaktycznych, ale przede wszystkim celów wychowawczych (np. stwarzanie optymalnych warunków do współpracy uczniowskiej, zapobieganie lub eliminowanie konfliktów).

Większość uczniów jest bardzo wrażliwa na otaczającą atmosferę społeczną. Agresja i przemoc w szkole. Bullying_a_specjalne_potrzeby edukacyjne. Mobbing%20i%20bullying%20w%20szkole_11.pdf. ROBUSD, czyli jak przerwać bullying w szkole. INTEGRACJA - Osoby z niepłnosprawnością ruchową. AUTYZM ZESPÓŁ ASPERGERA - MOJA HISTORIA - NIE TRAĆ NADZIEI. Autyzm wprowadza zmysły w błąd - Zachowania. Dorosła osoba (studentka) zapada na AUTYZM po szczepieniu przeciwko Meningokokom. Autyzm wprowadza zmysły w błąd - Zachowania. Autyzm. "A jak autyzm". Wersja z lektorem polskim. Program_wychowawczy_dla_klasy_I_gimnazjum.pdf. Nie daj się sprowokować: poradnik dla ofiar zaczepek. Szczegóły. Jak reagować na zaczepki słowne. Zwykle można stosować konkretne techniki podyktowane daną sytuacją.Sześć podstawowych reakcji są jednymi z najbardziej skutecznych.

Podstawowe reakcje: Page. Konspekt%20nr%201.pdf. Inspiracje.docx - Microsoft Word Online. OneDrive. Pomysł na kartkę świąteczną – zrób to sam. _pl_diy-zrob-to-sam_389364. bP2SoY9w2Nk.jpg (JPEG Image, 604 × 426 pixels) _pl_diy-zrob-to-sam_choinka-ze-wstazki_1804534. Pomys y na wi teczne dekoracje. Jak wprawić się w świąteczny nastrój? Być może zająć się czymś, co pomoże nam go wprowadzić - robiąc ozdoby i dekoracje, które poprawią humor, umilą czas i będą cieszyć oko.

Zebraliśmy kilka bardzo prostych pomysłów na świąteczne dekoracje i pomysły. Oczywiście to tylko garstka instrukcji, ale być może zainspirują one kogoś do stworzenia własnej kompozycji. Miłej zabawy! Retro Ornamenty Są proste w wykonaniu, a bardzo efektowne. Tuby te tniemy na równe kawałki, których boki sklejamy tworząc coś w rodzaju kwiatów.

Dla dodatkowej ozdoby możemy dokleić drobne łańcuszki. Choinka - wieszak na karki świąteczne Potrzebny będzie kawałek kolorowej taśmy (od jej długości zależeć będzie wielkość naszej choinki, ale najwygodniejsza będzie taka o długości ok. 150 cm), drewniane patyczki różnej długości (ok. 5 sztuk), klipsy do papieru i mocny klej. Taśmę składamy wpół i umieszczamy na płaskiej powierzchni. Kokarda idealna Instrukcja, jak wyczarować piękną, idealną kokardę, którą ozdobimy nasze prezenty. Sliczne-i-latwe-do-zrobienia-ozdoby.jpg (JPEG Image, 393 × 480 pixels) ... na ozdoby świąteczne. Jak zrobić pachnące anioły? Barwienie masy solnej - Kurs. Hej! Dziś robimy obiecane pachnące Cynamonki. Składniki na masę są takie same jak zwykle (klik), ale jako dodatek możecie użyć łyżeczki cynamonu, kawy rozpuszczalnej, olejku lawendowego czy waniliowego.

Znajdz wlasciwe rozwiazanie druk. Scenariusz 1 i 2. Jak zintegrować klasę? - emama. Akurat wszelkie konkursy czy ogólnie rzecz biorąc rywalizacja to jest moim zdaniem jeden z czynników, który potęguje brak poczucia wspólnoty u dzieci. Każdy konkurs oznacza masę przegranych, wygranych jest tylko kilku. Nawet jeśli rywalizują dwie klasy przeciwko sobie, to przymus rywalizacji może oznaczać gnojenie osób, które gorzej sobie radzą z pewnymi zadaniami i tym samym przyczyniają się do gorszego wyniku całej klasy.

Ja bym dzieciom raczej zaproponowała, żeby wybrały sobie jakiś wspólny cel: pomoc komuś, lub poprawę wyglądu okolicy szkoły itp., np. pozbieranie śmieci w jakimś parku w okolicy szkoły, zrobienie karmników dla ptaków, domków dla owadów, zagospodarowanie części jakiegoś ogródka i dbanie o niego, poprawę sprawności fizycznej, itd. Bullying a specjalne potrzeby edukacyjne. Wysmiewanie do publikacji. Scenariusz 15. Scenariusz lekcji wychowawczej w gimnazjum: "Papierosy a zdrowie człowieka", Lekcja wychowawcza, Scenariusze.

Temat: Papierosy, a zdrowie człowieka. Poradnik dla ucznia - zatrzymaj przemoc - Autorki: Joanna Węgrzynowska, Agnieszka Milczarek. Akceptujesiebieiinnych. [060409] Bo enna Malinowska Scenariusz godziny wychow. JESTEM KULTURALNY I JEST MI Z TYM DOBRZE. Scenariusz dotyczący stosowania w codziennym życiu zasad grzeczności i dobrego wychowania jest przeznaczony do realizacji w starszych klasach szkoły podstawowej. Można go przedstawić na apelu szkolnym, a prezentowane treści wykorzystać podczas przeprowadzania zajęć wychowawczych na ten temat. 13_savoir-vivre.pdf. Savoir - vivre. Scenariusz godziny wychowawczej dla gimnazjum, Lekcja wychowawcza, Scenariusze. Savoir - vivre Scenariusz godziny wychowawczej dla gimnazjum. Savoir-vivre czyli o zachowaniu się..., Lekcja wychowawcza, Konspekty.

Olimpiada

Zachowaj trzeźwy umysł. Szczegóły. Konspekt lekcji wychowawczej - DOROSLOSC.pdf. "Powiedz 'nie', czyli sztuka odmawiania. Asertywność." - scenariusz lekcji dla gimnazjum. Jak prowadzic zebrania z rodzicami.pdf. Stres. Program integracji. 823. Scenariusz1. SCENARIUSZE GODZIN WYCHOWAWCZYCH (1) Scenariusz lwychAD. SCENARIUSZE GODZIN WYCHOWAWCZYCH. Program. Teczka (1) Autorytety. Publication0. SCENARIUSZE GODZIN WYCHOWAWCZYCH (2) Kordzinskawychowawcza. s6. Program integracji (1) Program adaptacyjno - wychowawczy dla klas pierwszych gimnazjum. Program adaptacyjno - wychowawczy DLA KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM NR 3 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3 W DĘBLINIE. Poznajemy_sie.pdf. Kons_zaj_wych_I_Koziel.pdf. Oto Ja - poznajemy się wzajemnie, Lekcja wychowawcza, Scenariusze - Profesor.pl. Polski Portal Edukacyjny. Scenariusze_niezla_laska.pdf. Burzliwy świat naszych emocji. Mickiewicz - ZSO nr 1 w Rudzie Śląskie. Rozklad godzin wych kl1gim. Wypracowania, testy, konspekty, korepetycje, matura, nauczyciele.

Giełda wartości - scenariusz lekcji wychowawczej, Lekcja wychowawcza, Scenariusze - Profesor.pl. "Nie zamykaj oczu na problem przemocy w szkole" - scenariusz debaty szkolnej. "Blaski" i cienie wagarów, Lekcja wychowawcza, Scenariusze - Profesor.pl. Scenariusz lekcji - godzina z wychowawcą. Sensowne spędzanie wolnego czasu, czyli ja nie marnuję sobie życia... Jak uczyć się szybko, dobrze i bez wysiłku? Zasady skutecznego uczenia się, Lekcja wychowawcza, Scenariusze - Profesor.pl.

Oto Ja - poznajemy się wzajemnie. Co_nas_laczy.pdf. Zasady_w_klasie.pdf. Konspekt lekcji wychowawczej w gimnazjum - klasa I. Jak rozładować napiętą atmosferę, czyli walka z agresją, Lekcja wychowawcza, Scenariusze - Profesor.pl.