background preloader

Monikawitkpv

Facebook Twitter

Nerwica eklezjogenna - obsesje, natręctwa, dysocjacje, trans, opętanie i fałszywa religia. Ponad 1,5 mln osób w ciągu roku trafia do szpitali psychiatrycznych - wzrost o około 900 tysięcy od 1990 do 2004 roku, największy odsetek w Europie.

Nerwica eklezjogenna - obsesje, natręctwa, dysocjacje, trans, opętanie i fałszywa religia

W 2007 roku około 100 tysięcy osób znalazło się w polskich szpitalach psychiatrycznych z najcięższymi schorzeniami psychotycznymi (dane z 2007 r.). Nie jest zatem dobrze ze zdrowiem psychicznym Narodu Polskiego. Nerwice, w tym nerwica eklezjogenna, to jedna z najistotniejszych grup zaburzeń psychicznych z jakimi boryka się spora część społeczeństwa, także rodziny pacjentów, bliscy osób chorych. Zaburzenia opisywane w kategorii nerwicy, w tym nerwicy eklezjogennej, należą do najczęściej występujących w psychiatrii i psychoterapii. U około 15% populacji pojawia się w ciągu całego życia przynajmniej jedna jednostka klasyfikacyjna z tej grupy, a to oznacza, że nerwice dotykają co 7-8 osobę. Choroba najczęściej ujawnia się we wczesnym wieku dojrzałym, może też występować w wieku średnim lub podeszłym. . - programy reedukacyjne i resocjalizacyjne. Nowa strona 4. Trzeba teraz z kolei (1) zbadać miłość, najpierw ją samą, a następnie wiążący się z nią dar mądrości.

Nowa strona 4

Nowa strona 3. Nowa strona 4. Ks. Jacek Dunin-Borkowski: Dobry katolik może sprzeciwiać się masowemu przyjmowaniu imigrantów. "Ordo caritatis" - sprostowanie - blog Nu z Gliwic. Uchodźcy a miłosierdzie – Dominikanie.pl. Wobec narastającego problemu migrantów starających się dotrzeć do krajów zachodniej Europy, postanowiłem zadać pytanie: czy słusznie wzywa się do miłosierdzia wobec nich.

Uchodźcy a miłosierdzie – Dominikanie.pl

Zwróćmy uwagę na kilka spraw. Po pierwsze, kim są migranci z krajów Północnej Afryki i z Bliskiego Wschodu? The Pope Has A Message For Christian Fundamentalists: You’re No Better Than ISIS « The Pope gave liberals an early Christmas Present this week, on a flight back from Turkey…by drawing a parallel between Christian Fundamentalists and Islamic terror groups such as ISIS.

The Pope Has A Message For Christian Fundamentalists: You’re No Better Than ISIS «

Urząd Dzielnicy Ochota - Serwis www (pl) - Umów wizytę w Urzędzie. Oficjalny serwis stolicy Polski. Power dla ducha: Sens ascezy. Trudne czasy dla pokory. Niedawno przeczytałem na jednym z forów internetowych wyznanie młodej żony, która nie wiedziała, jak poradzić sobie ze swoimi problemami małżeńskimi i zdecydowała się szukać pomocy u spowiednika.

Trudne czasy dla pokory

Powiedziała mu, że już nie może wytrzymać awantur męża, jego krzyków, przemocy fizycznej i psychicznej, że chce odejść. Spowiednik odpowiedział jej… …musisz pokornie znosić swój los? A więc to bardzo popularna formuła? Słyszałem podobne opowieści, ale muszę powiedzieć szczerze, że tego typu rady są dla mnie niezrozumiałe, choć z pewnością wynikają z dobrej woli. Co księża radzą maltretowanym żonom? - ekai.pl. (Nie)zgoda na zło. Czy powinniśmy walczyć ze złem i cierpieniem, które spotyka nas i innych ludzi?

(Nie)zgoda na zło

Chcemy, żeby istniała sprawiedliwość, a ludzie byli szczęśliwi, ale przecież wiadomo, że nie jesteśmy w stanie zbawić całego świata. O POSŁUSZEŃSTWIE POKORNEGO SŁUGI NA WZÓR JEZUSA CHRYSTUSA. 1.

O POSŁUSZEŃSTWIE POKORNEGO SŁUGI NA WZÓR JEZUSA CHRYSTUSA

Synu, kto usiłuje uchylić się od posłuszeństwa, sam uchyla się od łaski; kto chce mieć rzeczy własne, traci wspólne. Jeśli kto niezbyt chętnie i nie z własnej woli poddaje się przełożonemu, to znak, że jego ciało nie jest mu jeszcze w pełni posłuszne, ale często opiera się i buntuje. Ucz się więc szybko podporządkowywać się przełożonemu, jeżeli pragniesz opanować własne ciało.

Prędzej bowiem pokonasz zewnętrznego wroga, jeśli człowiek wewnętrzny w tobie nie będzie bezsilny. O CZYSTYM I ZUPEŁNYM WYRZECZENIU SIĘ SIEBIE DLA OSIĄGNIĘCIA WEWNĘTRZNEJ WOLNOŚCI. Pokora czy upokorzenie? Pokora czy upokorzenie?

Pokora czy upokorzenie?

Człowiek pokorny jest świadomy swej godności i swoich ograniczeń. Dojrzały chrześcijanin to człowiek pokornego serca. Chrześcijańska pokora nie ma jednak nic wspólnego z pogardą wobec własnej osoby, z poniżaniem samego siebie, z dostrzeganiem w sobie wyłącznie negatywnych cech czy z zapominaniem o niezwykłej godności, jaką ma każdy człowiek. Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo i dlatego każdy z nas ma nieskończoną wartość w Jego oczach. Jesteśmy aż tak cenni, że Syn Boży ofiarował za nas własne życie, potwierdzając w ten sposób, że los każdego z nas jest dla Boga ważniejszy niż Jego własny los!

SFD - Szkoła Formacji Duchowej. Lectio divina VII niedziela zwykła "A" - Mt 5, 38-48 Nie stawianie oporu złemu Kontekst Rozważana przez nas perykopa jest częścią Kazania na Górze (5, 21-48), którą tworzy sześć jednostek literackich, tzw.

SFD - Szkoła Formacji Duchowej

Jak ułożyć dobre relacje z teściową? - Psychologia. Tekst: Marta Bednarska Casting na synową Emilia, 26 lat.

Jak ułożyć dobre relacje z teściową? - Psychologia

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi - Królewska droga krzyża. Ostre wydają się niektórym słowa: zaprzyj się siebie, weź swój krzyż i naśladuj Jezusa. O ZNOSZENIU KRZYWD I KTO JEST NAPRAWDĘ CIERPLIWY. 1. O czym mówisz, synu? Przestań się skarżyć, pomyśl o mojej męce i męce świętych. Kariera cierpiętnictwa w chrześcijaństwie – Tomasz a Kempis.

Dzieło „O naśladowaniu Chrystusa” przypisywane Tomaszowi a Kempis jest jednym z najbardziej dojmujących świadectw kariery cierpiętnictwa w chrześcijaństwie. Cierpiętnictwem nazywam tu postawę wobec świata i Boga, charakteryzującą się traktowaniem cierpienia jako królewskiej drogi do zbawienia, potępieniem radości i przyjemności, zanegowaniem wartości człowieka oraz świata doczesnego, skrajnym odsunięciem się od ludzi i spraw „tego świata”. Urlopy wychowawcze po zmianie przepisów - GOFIN.pl. Od 1 października br. pracodawcy udzielający urlopu wychowawczego muszą brać pod uwagę nowe przepisy w tym zakresie. Nadstaw drugi policzek. PRZEMIANA - Chrześcijański Portal Kierownictwa Duchowego - strona ks. Józefa Pierzchalskiego SAC. Wśród wielu osób możemy zaobserwować formy rygoryzmu względem siebie, a także niekiedy również wobec otoczenia. PRZEMIANA - Chrześcijański Portal Kierownictwa Duchowego - strona ks. Józefa Pierzchalskiego SAC.

Psychologia.net.pl - portal psychologiczny. Szantaż emocjonalny. Jak odmawiać, nie raniąc innych – i siebie?