background preloader

Dziecko

Facebook Twitter

Czy szczepić dziecko? 35 najbardziej popularnych mitów na temat szczepień. - Blog Ojciec. Czy szczepić dziecko?

Czy szczepić dziecko? 35 najbardziej popularnych mitów na temat szczepień. - Blog Ojciec

35 najbardziej popularnych mitów na temat szczepień. O mitach dotyczących szczepień, mojej propozycji zmian w polskim systemie szczepień (bo niestety nie wszystko jest tak idealne, jak być powinno) oraz kilka słów o tym, dlaczego sam zacząłem bać się szczepień. Zupełnie inaczej podchodzi się do tematu szczepień, gdy pisze się o „jakichś tam szczepieniach”, a inaczej się to robi, gdy przychodzi nam zaszczepić nasze własne dziecko.

Ja swoje zaszczepiłem dosłownie kilka dni temu i nie ukrywam – miałem lekki strach. Nie pojawił on się ani razu we wcześniejszych latach, ale teraz się pojawił. Mój strach był wynikiem przeczytania wielu artykułów na temat niebezpieczeństw szczepień, które gdzieś tam się przewinęły przez mój internetowy strumień. Tekst ten powstał po analizie kilkuset badań i artykułów naukowych podsyłanych mi zarówno przez zwolenników, jak i przeciwników szczepień. Oto lista wszystkich mitów dotyczących szczepień jakie udało mi się znaleźć: Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom... - Grupa LUX MED. Pneumokoki są bakteriami, które mogą wywołać wiele groźnych chorób.

Bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom... - Grupa LUX MED

Są przyczyną bakteryjnych zakażeń układu oddechowego, m.in. zapalenia ucha środkowego, zapalenia zatok oraz oskrzeli. Uchroń przed nimi swoje dziecko - zapraszamy dzieci w wieku 24-36 miesięcy na bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom. Szczepienie można wykonać w niżej wymienionych poradniach Medycyny Rodzinnej w Warszawie: CM Medycyna Rodzinna, ul. Żwirki i Wigury 39CM Medycyna Rodzinna, ul. Z bezpłatnych szczepień (badanie lekarskie kwalifikujące do szczepienia nie jest zawarte w akcji) mogą skorzystać dzieci mieszkające w Warszawie (warunkiem jest warszawski adres zamieszkania, dziecko nie musi być zameldowane) oraz posiadanie Książeczki Zdrowia Dziecka oraz Karty Szczepień Dziecka. Kwalifikację do szczepienia można przeprowadzić w dowolnej placówce Grupy LUX MED. Dziecko można także zapisać na szczepienie poprzez Call Center LUX MED lub bezpośrednio w wymienionych placówkach.

PD Jak wyznaczać dzieciom granice. To Ty decydujesz, kiedy trzeba zapolować na mamuta. Wielu rodziców dzisiaj jest bardzo zagubionych.

To Ty decydujesz, kiedy trzeba zapolować na mamuta

Nie chcemy powielać błędów naszych rodziców. Stawianie granic kojarzymy z autorytarnym podejściem i despotyzmem, którego (w sumie słusznie) nie chcemy. Z tego wszystkiego popadamy W DRUGĄ SKRAJNOŚĆ. Całkowitą uległość dzieciom. Jednak nie jesteśmy przecież w stanie zawsze i wszędzie ulegać dzieciom. Zacznę może od tego, że nie widzę nic złego w uleganiu dziecku, zmienianiu własnego zdania wtedy, kiedy naprawdę chcę to zrobić. Jednocześnie mam przemyślane obszary, w których nie widzę przestrzeni na żadną dyskusję. „JESTEŚMY O 11, BO ANIA NIE MOGŁA SIĘ ZDECYDOWAĆ JAKĄ SUKIENKĘ WYBRAĆ” – słyszą czasem nauczycielki w przedszkolu, gdy pytają dlaczego dziecko przyszło o 11. Rodzica i Wychowawcy. How to Start Using Montessori at Home. Stomatologia dziecięca MR MED. Stomatolog dziecięcy.

+ More Super Simple Songs for Kids.

Piosenki i bajki

Zabawy. Pierwsze buty dla dziecka jak wybrać? Wspominałam jakiś czas temu, że w ramach Klubu Mam Ekspertek bierzemy udział w ogólnopolskim testowaniu obuwia dziecięcego pod okiem Pawła Zawitkowskiego.

Pierwsze buty dla dziecka jak wybrać?

Testy zakończone, oceny wystawione, wnioski wyciągnięte. Pełna wersja raportu jest już dostępna dla wszystkich i jeśli ktoś ma ochotę się z nią zapoznać niech zajrzy TU. My testowaliśmy obuwie czterech firm. Podczas naszych pierwszych testów, jak większość z Was dobrze wie Mateuszek jeszcze nie chodził samodzielnie, dlatego skupiłam się na opisie tego co sama zaobserwowałam. Histeria dwulatka. Poszłyśmy do parku na huśtawki z 2,5-letnią córeczką koleżanki.

Histeria dwulatka

Pogoda piękna, zabawa przednia i pogadać można. Gdy postanowiłyśmy wracać do domu, koleżanka zsadziła małą z bujającego się konia, wzięła za rączkę i skierowała do wyjścia. Gdy dziecko krzyczy NIE. Warszawa Wydarzenia i imprezy dla dzieci. Wydarzenia, imprezy dla dzieci, atrakcje - Warszawa, Czas Dzieci. Konsultacje indywidualne i rodzinne - syntonia.

Kluby i zajęcia

Jedzenie. Strona główna. Trudne zachowania - chodziak - Dzielnica Rodzica. „Trudne zachowanie dziecka” nie ma jednej definicji.

Trudne zachowania - chodziak - Dzielnica Rodzica

Wynika to z różnic pomiędzy poszczególnymi dziećmi, a także rodzicami. Każdy ma inne preferencje, sposoby reakcji oraz najczęściej wybierane strategie działania w przypadku takiego zachowania. Po artykule "Gdy dorosły wygrywa... " pojawiły się prośby o rozwinięcie, o konkretne rady i oto, co w związku z tymi prośbami napisała autorka: To, co dla jednego rodzica jest trudne, np. gdy dziecko nie wita się z babcią, gdy ta przychodzi z wizytą, dla drugiego nie jest wyzwaniem.

Dla niego trudny może być „atak złości połączony z leżeniem na podłodze i długim zawodzeniem”. Nie podam również konkretnych sformułowań i czynności wobec dziecka, które jako rodzic będziesz mógł zrobić i one zadziałają – nie wiem co zadziała na twoje dziecko i jakie zachowania będą w zgodzie z tobą i twoimi wartościami. Dlaczego tak? Jak uczyć małe dziecko angielskiego w domu - BEZRADNIK.

Kilkakrotnie już dostawałam prośby, ażeby napisać coś o uczeniu angielskiego własnego dziecka.

Jak uczyć małe dziecko angielskiego w domu - BEZRADNIK

Mam bardzo mieszane uczucia co do tego tematu. (Tzn. co do uczenia dziecka, nie pisaniu posta). Z jednej strony wiem, że nie mogę zmarnować potencjału wynikającego z faktu, że znam angielski na bardzo dobrym poziomie. I moje dziecko może z tego korzystać. Z drugiej strony, nauka regularna nawet w formie zabawy wydaje mi się sytuacją nienaturalną. Skuteczne sposoby na bunt dwulatka. To bardzo osobisty wpis.

Skuteczne sposoby na bunt dwulatka

Przyznaję się w nim do wszystkich moich porażek wychowawczych. Dlaczego? Ano dlatego, żeby pomóc. Żebyś nie wpadła w ten kocioł, w którym ja się zanurzyłam po uszy. A nawet jeśli – to żebyś wiedziała, jak się z niego wydostać, zanim zrobi się naprawdę gorąco. Byłam chyba najbardziej zagubionym rodzicem na świecie. Taki klops. No ale swój rozum przecież mam, więc usiadłam i zastanowiłam się: co u diaska?

I tak przeanalizowałam cały miesiąc: dzień po dniu, godzinę po godzinie. I z tego wszystkiego wyszło mi, że zmienić wystarczy tylko trzy rzeczy.