background preloader

Responsywny e-learning

Facebook Twitter

Projektowanie responsywne - Triso.pl. W ostatnich latach sporą popularność uzyskał temat responsywności stron internetowych (z ang.

Projektowanie responsywne - Triso.pl

RWD - Responsive Web Design). W Internecie roi się od komentarzy dotyczących zarówno korzyści wynikających ze stosowania RWD jak i sposobów wdrożenia. Niektórzy twierdzą, iż profesjonalnie wykonana strona internetowa nie powinna obejść się bez responsywności, inni natomiast przedstawiają ją jako niepotrzebny bajer technologiczny. My natomiast postaramy się przybliżyć czym są strony responsywne oraz jakie są zalety i wady z ich stosowania. Czym są strony responsywne Projektowanie responsywne oznacza przygotowanie kodu strony internetowej w taki sposób, aby jej wygląd dostosowywał się do rodzaju wyświetlanego urządzenia (a konkretniej do rozmiarów urządzenia, o czym za chwilę). Jak to działa w praktyce? Zaprojektowanie strony internetowej w ten sposób, umożliwia prosta nawigację nie tylko przez użytkowników komputerów stacjonarnych, ale także urządzeń przenośnych. 1. 2. 3. 4. 5. 6.

Podsumowanie. Rapid e-learning: Responsive e-learning design - webinar Steve Raynsona. Platforma Edukacyjna – Piszę o e-learningu, technologiach i platformach edukacyjnych. Tworzenie responsywnych kursów e-learningowych w Adobe Captivate 8 – ANKRA. Edukacja kolejny raz stoi przez wyzwaniami stawianymi przed nią przez postęp technologiczny i zmiany zachodzące w społeczeństwach.

Tworzenie responsywnych kursów e-learningowych w Adobe Captivate 8 – ANKRA

W szkołach jest już pokolenie które nie zna świata bez komputerów, smartfonów, internetu. Dla obecnych uczniów korzystanie z w tych urządzeń jest naturalne i frustrację budzi to, że nie wszystkie treści da się odtwarzać na wszystkich urządzeniach. Urządzenia mobilne coraz intensywniej konkurują z komputerami. Już w tej chwili jest ich na świecie więcej niż ludzi.[1] Rosnąca popularność urządzeń mobilnych wpływa na zmianę standardów projektowania aplikacji, stron internetowych, ale także kursów e-learningowych. Twórcom wszystkich powyższych zależy na dotarciu do możliwie największego grona odbiorców, a co za tym idzie dostosowaniu swoich produktów do możliwie największej liczby urządzeń.

Najpopularniejsze urządzenia mobilne to telefon, smartfon i tablet. Zalety takiego podejścia do projektowania stron internetowych: Wadami RWD są: Oprogramowanie. Rapid e-learning: Mobilna rewolucja w e-learningu - responsive e-learning design. Mobilna rewolucja nie jest już jedynie nowinką, ale zaczyna skutecznie konkurować z tradycyjnym dostępem do treści internetowych w przeglądarce komputera stacjonarnego, czy laptopa.

Rapid e-learning: Mobilna rewolucja w e-learningu - responsive e-learning design

Wyzwaniem przed jakim stajemy jest dopasowanie treści kursów e-learningowych do różnych rozdzielczości. A różnorodność jest naprawdę duża. Projektowanie kursów e-learningowych dla różnych urządzeń, wymaga, jak mam nadzieję pokażę, zmiany mentalności i naszych przyzwyczajeń co do wyglądu, czy nawigacji w kursie. Nie możemy zlekceważyć responsywnego projektowania, gdyż sprawa dotyczy projektowania kursów spełniających kryteria użyteczności. Co to jest responsive web design? Pierwsza cecha responsive web design - dopasowanie do różnych szerokości strony Czym więc jest responsive web design? Najpierw widzimy 3 główne kolumny. Przewijając stronę w dół widzimy 5 kolumn, potem znów 3.

Dalsze zmniejszanie szerokości przeglądarki powoduje, że widzimy już tylko jedną kolumnę. Strategia nauczania-uczenia się infotechniki - PDF. 1 Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji TOM 1 Strategia nauczania-uczenia się infotechniki Człowiek najlepsza inwestycja Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego 2 Seria wydawnicza Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji Tom I Strategia nauczania-uczenia się infotechniki pod redakcją Stanisława Dylaka i Stanisława Ubermanowicza Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania Poznań, 2014 3 Redakcja Stanisław Dylak, Stanisław Ubermanowicz Projekt graficzny i skład Krzysztof Marciniak / marciniakkrzych.blogspot.com Korekta Emanuela Tatarkiewicz Wydawca Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania, ul. 8 Strategia nauczania-uczenia się infotechniki Wstęp Niezbędne zmiany systemowe w zakresie edukacji nie są wprowadzane równolegle z aktualnymi potrzebami każda taka zmiana wdrażana jest z pewnym opóźnieniem. 9 Wstęp e-swoi.pl tym idzie możliwości narzędzi cyfrowych podwajają się co 24 miesiące.

Strategia nauczania-uczenia się infotechniki - PDF

Nauczyciel dyrektywny, niedyrektywny, responsywny… Co to znaczy być dyrektywnym lub niedyrektywnym nauczycielem?

Nauczyciel dyrektywny, niedyrektywny, responsywny…

Jaki nauczyciel jest responsywny? Często się mówi o metodach dyrektywnych i niedyrektywnych. W pracy dyrektywnej opieramy się na zewnętrznej motywacji budowanej przez nauczyciela. Obojętnie czym będzie nagroda – pochwałą, lizakiem, szóstką w dzienniczku, uniknięciem kary – stanowić ona będzie źródło motywacji. W pracy niedyrektywnej jedyną nagrodą dla dziecka jest jego aktywność własna. Nauczanie realizowane w sposób niedyrektywny opiera się od początku do końca na wzmocnieniach które dostarcza sobie sam uczeń. Jest różnica pomiędzy kierowaniem dyrektywnym (z wykorzystaniem kontroli „po”), a prowadzeniem niedyrektywnym (z wykorzystaniem kontroli „przed”). Nauczanie niedyrektywne jest możliwe dlatego, że uczenie się przez modelowanie jest samowzmacniające.

Chciałbym zwrócić uwagę, na coś ważniejszego niż na analizę, które podejście jest lepsze. Pierwszy przykład to efekt kontaktu z osobą niedyrektywną, a drugi z dyrektywną. NAUCZANIE RESPONSYWNE – NOWE POJĘCIE W NAUCZANIU.