background preloader

DOMy

Facebook Twitter

Google. Stół do bardzo małej kuchni - Forum - Familie.pl. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego. 1,143334,17364708,Slomiany_zapal. Domy w LILAC są ze słomy.

1,143334,17364708,Slomiany_zapal

Tak, zwykłej słomy, która zostaje na polach po żniwach i zwykle kończy jako pasza, ściółka lub nawóz organiczny, a ostatnio coraz częściej jako biopaliwo. Okazuje się jednak, że jej możliwości są znacznie większe. Słoma bowiem może też być niezłym materiałem budowlanym. Pod warunkiem że wie się, jak z nią postępować. Zapaleńcy, którzy na przedmieściach Leeds wznieśli swoje sławne już na całych Wyspach osiedle, wprawdzie takiej wiedzy nie mieli, ale zwrócili się do tych, którzy ją mają: naukowców w Bath w południowej Anglii.

Bath to zabytkowe miasteczko z rzymskimi tradycjami i młodą uczelnią, zwaną co prawda uniwersytetem, ale z licznymi wydziałami inżynieryjnymi o świetnej reputacji. Dom EKO 1. Wnętrzaarchitektura-wielkiej-brytanii-drewniany-dom- Raf Cloud projektbiałemeblewnętrzaarchitekturabiaładrewnokuchniawnętrzełazienki Powered by RafCloud Home środa, 23 września 2009 22:32 | Poprawiony: środa, 23 września 2009 22:47 | Wpisany przez Administrator | W firmie www.hudsonarchitects.co.uk powstał ten drewniany dom o prostej formie Jego największą ozdobą jest materiał którym pokryto dach i ściany fot. www.hudsonarchitects.co.uk Architektura Wnętrza Meble Ogród Domowy ogród Porady AdTaily.

wnętrzaarchitektura-wielkiej-brytanii-drewniany-dom-

DREWNO SOSNOWE WE WNĘTRZU. www.sekkeisya.ecnet.jp. Projekt domu ARD Cedr paliwo stałe - DOM RD1-57. Pow. użytkowa (m2):(?)

Projekt domu ARD Cedr paliwo stałe - DOM RD1-57

114,20 Pow. netto (m2):(?) 184,10 Pow. garażu (m2):32,83 Pow. zabudowy (m2):(?) 145,81 Kubatura (m3):(?) 405,78 Kąt nachylenia dachu (0):(?) 35,00 Wysokość budynku (m):(?) Typ zabudowy:z poddaszem Szerokość budynku (m):9,56 Długość budynku (m):18,28 Dach:blachodachówka, blacha Wysokość parteru (m):2,78 Wysokość poddasza/piętra (m):2,70 Liczba pokoi:(?) Projekt domu ARD Cedr paliwo stałe - DOM RD1-57. Dom najtaniej dla Kowalskiego i Nowaka amerykańska technologia modułowa. System. Elementy Termopłyty Systemu UBYCHA Element Termopłyty nr 1.

System

Budownictwo Drewniane. Budynki pasywne- mistrzowie oszczędzania energii. 1.

Budynki pasywne- mistrzowie oszczędzania energii

Od kiedy zaczyna się energooszczędność? Niestety nikt w Polsce do tej pory nie określił co to znaczy dom energooszczędny. Dom energooszczędny kontra dom pasywny Eko-budowanie - domy energooszczędne i pasywne. Dom pasywny to również dom energooszczędny, ale budowany z myślą o pasywnym (biernym) pozyskiwaniu energii z otoczenia.

Dom energooszczędny kontra dom pasywny Eko-budowanie - domy energooszczędne i pasywne

Zanim więc podejmiesz decyzję o budowie domu, porównaj parametry. Architektura Dom energooszczędny: bryła powinna być prosta, a ściany i dach mieć jak najmniej załamań. Największe przeszklenia umieszcza się od strony południowej. Chicken Coop Ideas - Designs And Layouts For Your Backyard Chickens. RemoveandReplace.com Chicken Coop Ideas – Designs And Layouts For Your Backyard Chickens Raising chickens in your backyard in a build your own chicken coop is the best way to get fresh organic eggs.

Chicken Coop Ideas - Designs And Layouts For Your Backyard Chickens

Many people that are looking to raise chickens search for a small or medium sized chicken coop design to build themselves. Below we have large, medium and small sized chicken coops to help you get ideas for what type of chicken coop you want to have in your backyard. Some of the chicken coops are easy do it yourself types and some are surprisingly cheap to build using only the minimal materials.

Here is a great book with 45 different Chicken Coop Building Plans that can save you time and money. Architecture: Creative Hus Home Design Plan With Small Home Shaped Design Ideas For Home Inspiration To Your House. Projekt konkursowy 005 WYRÓŻNIENIE - Dział dedykowany. Autor projektu: Andrzej Głąb Dom o powierzchni netto 158,4 m2, zaprojektowany w technologii murowej z pustaków ceramicznych ocieplanych wełną.

Projekt konkursowy 005 WYRÓŻNIENIE - Dział dedykowany

Roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji 22,64 kWh/m2 (standard NF40). Koszt budowy stanu deweloperskiego zakładany przez projektantów to 328,4 tys. zł (netto). Projekt konkursowy 022 PIERWSZA NAGRODA - Dział dedykowany. Autorzy projektu: MENTHOL ARCHITECTS Rafał Pieszko, Liliana Krzycka, Adam Baczewski Dom o powierzchni netto 154,15 m2 + ogród zimowy 27,2 m2, zaprojektowany w technologii szkieletu drewnianego z elementów dwuteowych, ocieplany wełną.

Projekt konkursowy 022 PIERWSZA NAGRODA - Dział dedykowany

Roczne zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji ­ 14,2 kWh/m2 (standard NF15). Koszt budowy stanu deweloperskiego zakładany przez projektantów - 481,5 tys. zł (netto). Autorzy projektu: Aleksandra Poźniak-Wołodźko, Marcin Sienkowski zobacz więcej. Jak zrobić dom ?: Płyta fundamentowa. Można na niej posadawiać budynki zarówno na gruntach o bardzo dobrej, jak i słabej nośności.

Jak zrobić dom ?: Płyta fundamentowa

Decydując się na takie rozwiązanie, zyskujemy nie tylko fundament, ale także podłogę pierwszej kondygnacji domu. Wznoszenie domów jednorodzinnych na płycie fundamentowej jest rozpowszechnione w krajach skandynawskich. W Polsce z reguły stosuje się ją wtedy, gdy warunki gruntowe są niekorzystne i osiadanie podłoża mogłoby doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji domu. Moda z zagranicy spowodowała, że płytę fundamentową spotyka się najczęściej w domach drewnianych. Polscy inwestorzy powoli przekonują się do tego, że może być ona atrakcyjnym rozwiązaniem także wtedy, gdy dom wznosi się w innej technologii i na gruntach o dobrej nośności.

Czas budowy Zalety posadawiania domu na płycie fundamentowej bez wątpienia docenią ci, którym zależy na skróceniu czasu budowy. Promocja Pasywny Dom Wzorcowy. Budowa domów jednorodzinnych, budowa domu. - Wellmade. Dom pasywny czy energooszczędny? Kiedy już zdecydowaliśmy, że nasz dom nie będzie wykonany w technologii tradycyjnej tylko drewnianej, musimy dokonać wyboru – będzie to dom energooszczędny czy pasywny? Zyskały one już wielką popularność na Zachodzie Europy, szczególnie w Niemczech. W Polsce jeszcze ta technologia nie jest tak rozpowszechniona, ale z miesiąca na miesiąc interesuje się nią coraz więcej inwestorów. Niestety często w naszym kraju prace budowlane wykonywane są fatalnie. Wiele firm oferuje bardzo tanie wykonawstwo, jednak o bardzo niskim stopniu fachowości oraz bez jakichkolwiek gwarancji jakości wykonanych prac, np. jakości spoin, szczelności wykonanych izolacji ścian, stropów czy poddaszy. Generalizując, każdy dom pasywny jest domem energooszczędnym, jednak tylko nieliczne domy energooszczędne spełniają parametry domu pasywnego.

Dom energooszczędny kontra dom pasywny Eko-budowanie - domy energooszczędne i pasywne. Budynki pasywne- mistrzowie oszczędzania energii. Budynki pasywne- mistrzowie oszczędzania energii.