background preloader

POLSKI

Facebook Twitter

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2014 : IBBY – Polska Sekcja. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2014 : IBBY – Polska Sekcja

Obchodzony jest 2 IV, w dniu urodzin Andersena. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem. Polska była gospodarzem tego dnia w roku 1980, motto „Książka moim oknem na świat” wymyślił Wojciech Żukrowski, a sam plakat projektował Jerzy Czerniawski. W tym roku gospodarzem dnia jest Irlandia, plakat projektowała Niamh Sharkey, a autorką „Listu do dzieci całego świata” jest Siobhan Parkinson.

Tekst listu, w tłumaczeniu Katarzyny Ryrych, brzmi następująco: List do dzieci świata. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2014 : IBBY – Polska Sekcja. Kalendarz ekologiczny – ważne dni, wyzwania, wiedza, materiały edukacyjne. Górnicze dzieci ;) Autor: mirela-m. Zaproszenie do Torunia cz 1. Ferie w grodzie Kopernika. Log into Facebook. Vérification de sécurité nécessaire. Lew, czarownica i stara szafa. Opowieści z Narni, cz. I Lew, Czarownica i stara szafa (C. S. Lewis) Rodzeństwo: Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja.

Opowieści z Narni, cz. I Lew, Czarownica i stara szafa (C. S. Lewis)

Piotr - najstarszy z rodzeństwa, mądry, zrównoważony, troskliwy, dzielny i odważny. „Lew, czarownica i stara szafa” jako przykład literatury fantasy. Powieści „Lew, czarownica i stara szafa” należy do literatury fantastycznej, do gatunku fantasy.

„Lew, czarownica i stara szafa” jako przykład literatury fantasy

Odmianę tę charakteryzuje występowanie magicznych i innych nadprzyrodzonych form, motywów, jako pierwszorzędnego składnika fabuły, myśli przewodniej, czasu, miejsca akcji, postaci i okoliczności zdarzeń. W powieści Lewisa głównym miejscem akcji jest fantastyczna kraina Narnii rządząca się innymi zasadami niż świat ziemski. Trafić tam można przez starą wielką szafę, która stoi na pograniczu dwóch światów. Występują tam nierealne postaci: czarownica, fauny, driady, karły, Władca-Zza-Morza, zaś zwierzęta, jak w wielu baśniach, posiadają zdolność mowy. Psychologia wszystkich postaci, ich motywacje i zachowania są przedstawione realistycznie — dotyczy to także bohaterów o pochodzeniu mitycznym i baśniowym. Narnia rządzi się swoimi Prawami, którym wszyscy znajdujący się w niej podlegają. Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa – opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji, problematyka) - strona: 2. Nieznany świat, w którym żyją baśniowe stworzenia i panuje magia.

Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa – opracowanie (geneza, czas i miejsce akcji, problematyka) - strona: 2

Pomysł na postaci zamieszkujące Narnię autor zaczerpnął z mitologii rzymskiej, greckiej i germańskiej. Widoczne są również motywy chrześcijańskie, takie jak ofiara złożona za czyjeś życie. Niektórzy dopatrują się w Aslanie symbolu Boga-Stwórcy. Poruszany jest również wątek Bożego Narodzenia i świętego Mikołaja. Dzieci ludzkie nazywane są synami Adama i córkami Ewy. W powieści mamy wiele dydaktycznych wskazówek dla młodych ludzi – m.in. takich, że rodzina jest najważniejsza, a wspólne spędzanie czasu wzmacnia jej więzi. Motyw baśniowości. Motywy chrześcijańskie w twórczości Cliva Staplesa Lewisa na przykładzie „Opowieści z Narnii” - Kulturoznawstwo - Pozostałe - Bryk.pl. „Narnio, Narnio, Narnio, przebudź się!

Motywy chrześcijańskie w twórczości Cliva Staplesa Lewisa na przykładzie „Opowieści z Narnii” - Kulturoznawstwo - Pozostałe - Bryk.pl

Kochaj. Myśl. Mów. Teach With Movies - Lesson Plans from movies for all subjects. Osobistości - videoblog o ludziach sławnych i ciekawych. Uwolnij podręcznik. 5 Steps to Managing Big Emotions: Printable. Pl - Mocne! Polecam obejrzeć i wyciągnąć wnioski ;) Institut culturel de Google. Ludowa Akademia Dziedzictwa. Warsztaty na temat materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Questing. MW 3. Kolorowanka Słoneczniki, Vincent van Gogh. Ludowa Akademia Dziedzictwa.

E-książka pt.: Ludowe okulary.

Ludowa Akademia Dziedzictwa

Miniprzewodnik o sztuce i kulturze ludowej. Zadania do aktywnego działania.Ludowe okulary Dwustronne karty pracy oraz konspekty do warsztatów Ludowa Akademia Dziedzictwa. Kilka kreatywnych propozycji do lekcji o tematyce regionalnej. Lekcja regionalna. Sila tradycji konspekt lekcji. Si%C5%82a tradycji. Ludowo mi konspekt lekcji. Ludowo mi. Ludowe okulary. Ludowe okulary konspekt lekcji. Ludowy szyfr konspekt lekcji. Ludowy szyfr. Miniprzewodnik. Upworthy. Kraj. Bezpłatne słuchowiska dla dzieci. W 2014 roku przy wsparciu finansowym Muzeum Historii Polski w Warszawie, Stowarzyszenie stworzyło osiem oryginalnych słuchowisk oraz piosenek.

Kraj. Bezpłatne słuchowiska dla dzieci

W słuchowiskach dwoje wnucząt - Zosia i Bartek, poprzez opowieści Dziadka, czasem bajkowe, kiedy indziej bardziej realistyczne, poznaje najważniejsze wydarzenia z historii Polski. W realizację projektu zaangażowali się Paweł Drożdż (kompozytor i wokalista), Krzysztof Ridan (dźwiękowiec i montażysta) oraz Agnieszka Wiktorowska - Chmielewska (poetka i dramatopisarka). W rolę głównych bohaterów wcielili się: Zuzanna Drożdż (Zosia), Dominik Dworak (Bartek) oraz aktor Teatru Ludowego Piotr Piecha (Dziadek). Piosenki wykonały dziewczynki z Dziecięcej Sceny Piosenki "Nutka" z Nowohuckiego Centrum Kultury (prowadzenie Ewelina Kozak). Słuchowiska spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem w kraju i z granicą. W 2015 roku w ramach nowej edycji programu "Patriotyzm Jutra", powstało kolejne sześć odcinków słuchowisk oraz piosenek.

Mały może dużo (2014) 클래식이 들리네. Kalendarz ekologiczny – ważne dni, wyzwania, wiedza, materiały edukacyjne. Jheronimus Bosch - the Garden of Earthly Delights. Ćwiczenie dla dzieci służące nauce wyrażania myśli - Up To Clouds. Umiejętność komunikowania się oraz doboru odpowiednich słów jest w życiu bardzo ważna.

Ćwiczenie dla dzieci służące nauce wyrażania myśli - Up To Clouds

Zarówno na poziomie społecznym, jak i osobistym. Trafne formułowanie swoich myśli, klarowne opisywanie odczuć, a także adekwatne dobieranie określeń opisujących stan emocjonalny powinny być ćwiczone przez dzieci w gronie najbliższych im osób. Pomocne w nauce wyrażania myśli są poniższe pytania, które rodzic powinien zadać swojemu dziecku. Nie wszystkie naraz, oczywiście. Odpowiedź na każde z pytań zajmie dziecku zapewne trochę czasu, gdyż wymagać od niego będzie pewnej refleksji. Jakie zajęcie sprawia, że jesteś naprawdę szczęśliwy? Muzea rozdają sztukę za darmo. Niewiele osób może powiedzieć, że miało okazję odwiedzić Metropolitan Museum of Arts w Nowym Jorku czy Rijksmuseum w Amsterdamie - od pewnego jednak czasu możemy nie tylko podziwiać tysiące dzieł z ich zasobów, ale również pobierać i używać w naszej pracy.

Muzea rozdają sztukę za darmo

MET w wysokiej rozdzielczości Zacznijmy od wspomnianego przeze mnie Metropolitam Museum of Arts w Nowym Jorku, które w ostatni piątek zaprezentowało swój portal internetowy, na którego stronach możemy znaleźć ponad 400 000 dzieł z zasobów muzeum. Wśród nich znajdziemy największe dzieła malarstwa - wśród nich np. dzieła Rembrandta czy Maneta - rzeźby, rysunku czy fotografii.

A teraz najważniejsze - każde z tych dzieł możemy pobrać w pełnej rozdzielczości i wykorzystać w naszej pracy w zasadzie dowolnie. Cyfrową kolekcję nowojorskiego MET znajdziecie tu: The Metropolitan Museum of Art Digital Collections.