background preloader

Bezpieczny internet

Facebook Twitter

Creative Commons Polska. PODCAST: The importance of ergonomics & posture with Dr. Jennifer Horonjeff. Posture and ergonomics are the ‘hot topics’ of discussion in every Human Resources department.

PODCAST: The importance of ergonomics & posture with Dr. Jennifer Horonjeff

With an increasing number of studies coming out linking sitting and bad posture to a range of health conditions, companies are starting to take note. According to the American Chiropractic Association, poor posture is the number 1 reason for back pain. With a staggering 80% of the population suffering from back pain, and back pain being the number 1 reason for missed work days – the ‘sedentary threat’ is becoming hard to ignore. So how do you make the office space safe, healthy, and effective? How do you keep employees happy and healthy, while ensuring their office time is productive? I spoke with Dr. Hear what she had to say… (Click play below) Audio Player.

Bezpieczny Internet - Poznan. Mniej ekranu, więcej rodziny. Jak internet wpływa na nasz mózg - Mniej ekranu, więcej rodziny. Zasady tworzenia silnych i skutecznych haseł. Coraz więcej osób korzysta z Internetu oraz możliwości jakie nam on daje.

Zasady tworzenia silnych i skutecznych haseł

Bardzo dobrze ten trend wykorzystały banki, tworząc dla swoich klientów banki internetowe. Internauci coraz chętniej, przeważnie dla własnej wygody korzystają z bankowego konta internetowego. Mając takie konto posiadamy bezpośredni dostęp do pieniędzy. Pamiętajmy jednak, że dostęp do nich musimy odpowiednio zabezpieczyć poprzez hasło dostępu do konta. Hasła tworzymy także z okazji rejestracji na portalach społecznościowych, oraz wszędzie tam, gdzie musimy podać informacje na swój temat, jak na przykład imię i nazwisko, dane teleadresowe, czy nawet pesel.

W momencie kiedy nastąpi włamanie do konta i nasze dane wyciekną, to mogą one zostać wykorzystane przez przestępców do otworzenia nowego konta, czy podpisania umowy kredytowej, bądź po prostu do zawierania transakcji internetowych. Przy tworzeniu hasła należy kierować się następującymi zasadami: 1. Jak zatem stworzyć silne hasło? Tworząc hasło należy unikać: Jak stworzyć bezpieczne hasło? Nie wpisuj oczywistych danych! [infografika] 12345, data urodzin czy imię żony – to bardzo często podawane przez wielu internautów hasła.

Jak stworzyć bezpieczne hasło? Nie wpisuj oczywistych danych! [infografika]

Zarazem najprostsze do złamania. Sporo użytkowników internetu nadal nie zdaje sobie sprawy, jak właściwie zabezpieczyć swoją skrzynkę e-mail czy konto na Facebooku. Co zrobić, aby nasze hasła były maksymalnie trudne do złamania? Najlepiej przypomnieć sobie kilka prostych, złotych zasad. Bezpieczne hasło. Czy wiesz jak telewizor puszczony w tle działa na Twoje dziecko? O tym, że bezpośrednia ekspozycja na TV nie jest dobra dla dziecka wiedzą już chyba wszyscy.

Czy wiesz jak telewizor puszczony w tle działa na Twoje dziecko?

Niestety mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że praktykowany w wielu domach zwyczaj wielogodzinnego puszczania telewizji w tle codziennego życia – bo bez tego cicho, pusto i dziwnie – może mieć równie niekorzystne konsekwencje. Zwyczaj ten nie jest oczywiście powszechny jedynie w naszym pięknym kraju. Z badań przeprowadzonych w USA wynika bowiem, że statystycznie dzieci w wieku od 8 miesięcy do 8 lat codziennie narażone są na niemalże czterogodzinną dawkę telewizji w tle!

Co ciekawe jest to średnia dla całej grupy badawczej – średnia dla dzieci w wieku 8 miesięcy do 2 lat jest niestety znacznie wyższa i wynosi … ponad 5,5 godziny! Sporo prawda? Niemowlaka nie zabawiaj smartfonem. Im więcej czasu dzieci spędzają na oglądaniu telewizji, tym mniej słów znają. Jednym z popularnych sposobów na skuteczne zaoszczędzenie miejsca jest łóżko piętrowe, szczególnie w pokoju dziecięcym.

Im więcej czasu dzieci spędzają na oglądaniu telewizji, tym mniej słów znają

Wysokie łóżka potrafią wykorzystać taką samą powierzchnię dwukrotnie, nawet trzykrotnie, a dzieci je uwielbiają. Jeżeli Państwo mają rodzeństwo, może także Państwo spali na takim łóżku co najmniej część swojego dzieciństwa. Dzięki praktyczności łóżka piętrowe występują w projektowaniu wnętrz od lat. Ich wygląd jednak przeszedł kilka zmian, łóżka piętrowe dziś, oprócz miejsca do spania, oferują znacznie więcej. Czy interesuje Państwo jakie rodzaje łóżek piętrowych są dzisiaj produkowane, i jakie można kupić dla swoich dzieci? Łóżko piętrowe dla jednego dziecka. Szkolenie BHP - Jak prawidłowo siedzieć za komputerem. Pokolenie aplikacji: Nikogo już nie dziwi widok dwulatka, który porusza paluszkami po ekranie z... WOW: This IKEA Christmas Commercial Is a Wake-Up Call to All Parents. Z mózgu sieczka, czyli telewizja nie jest dla dziecka. Znacie "Gliniarza z Beverly Hills"?

Z mózgu sieczka, czyli telewizja nie jest dla dziecka

Film stary jak świat, który widział praktycznie każdy. Jako dziecko oglądałam go kilka razy i szczególnie pamiętam jedną scenę - Axel pyta kobietę "czy to twój wóz? ", a ona odpowiada mu sarkastycznie "nie, tutaj wsiada się do dowolnego samochodu". Nic wielkiego, scena banalna i mało znacząca, ale mając kilka lat nie wiedziałam jeszcze, czym jest ironia i naprawdę myślałam, że gdzieś tam w Ameryce jest miasto, w którym możesz "pożyczać" sobie cudze samochody kiedy tylko chcesz.Telewizja nie dla maluchów Ten prosty przykład pokazuje, jak treści płynące z filmów i programów telewizyjnych są odbierane przez dziecko - dosłownie, wprost i bez cenzury.

Agresywne, słabe i nieprzystosowane społecznie. Takie jest najmłodsze pokolenie wychowane nie przez rodziców, a tablety. Pora deszczowa nadchodzi tu w czerwcu i trwa do października.

Agresywne, słabe i nieprzystosowane społecznie. Takie jest najmłodsze pokolenie wychowane nie przez rodziców, a tablety

Właśnie rozpoczął się nowy marcowy dzień, a niebo jest wyjątkowo zachmurzone. Gromadka kurcząt, pod czujnym okiem rodziców, ukryta pod nisko zawieszonym hamakiem, energicznie otrzepuje zmoknięte piórka. Palmę bananowca porusza lekko woda spływająca po jej soczyście zielonych liściach. Kwiaty malwy okalającej wejście do domu są wdzięczne kroplom deszczu za chwilę wytchnienia. I tak jak one o poranku uchylają swe płatki do światła, tak i ludzie w bezpiecznej przestrzeni otwierają się wyznając tajemnice.

InnaMag Videos. Bezpieczny Internet.