background preloader

Press folder

Facebook Twitter

Reportaż -kobieta z pomysłem "Myszka lepsza od kredy", Olivia, maj 2014. Echo Szkoły 175. Edunews.pl - Portal o nowoczesnej edukacji - Journal. Nagroda z Barcelony - TVP3 Opole - Telewizja Polska S.A. Artykuł w "Strzelec Opolski". Tablety w mojej klasopracowni. Oto największe perełki. Na Dzień Kobiet. Kobiety kochają biżuterię.

Oto największe perełki. Na Dzień Kobiet

W Strzelcach Opolskich stają się perłami. Romana Rogulska, współzałożycielka i kierownik artystyczny zespołu Viva la Musica wygrała kolejną edycję plebiscytu „Perła Roku”. W tym roku do tytułu pretendowało 14 pań z całego powiatu (Izabela Bakalarczyk z Kadłuba, Izabela Breguła ze Strzelec Opolskich, Jadwiga Breguła z Zawadzkiego, Teresa Chudala z Rozmierzy, Danuta Cichoń z Rozmierki, Iwona Cierpich z Kolonowskiego, Krystyna Deja ze Spóroka, Irena Jackowska z Osieka, Adrianna Jarosz z Otmic, Róża Kłosek ze Staniszcz Małych, Maria Krupa z Jaryszowa, Romana Rogulska ze Strzelec Opolskich, Stefania Stalska ze Strzelec Opolskich, Krystyna Wodniok z Ujazdu).

Kandydatki mógł zgłosić każdy. Następnie odbyło się głosowanie. Obecna na uroczystości europosłanka Danuta Jazłowiecka doceniła nie tylko zaangażowanie kandydatek, ale także samą nazwę tytułu. - Perła jest elegancka, ale jednocześnie skromna – podkreśliła. Plebiscyt organizuje tygodnik Strzelec Opolski. Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania - Aktualności w oświacie, Rozstrzygnięto konkurs dla nauczycieli z naszej gminy: "CZYSTE ŚRODOWISKO W NASZEJ GMINIE" Informator x. Strzelce Opolskie. Globalne forum Microsoft in Education, odbywające się w stolicy Katalonii to największa światowa konferencja, poświęcona innowacyjnej edukacji.

Strzelce Opolskie

I konkurs dla innowacyjnych nauczycieli. Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania - Aktualności w oświacie, Strzelecka nauczycielka reprezentantką Polski na międzynarodowym Globalnym Forum Innowacyjnych Nauczycieli w Barcelonie! Strzelecka nauczycielka reprezentantką Polski na międzynarodowym Globalnym Forum Innowacyjnych Nauczycieli w Barcelonie!

Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania - Aktualności w oświacie, Strzelecka nauczycielka reprezentantką Polski na międzynarodowym Globalnym Forum Innowacyjnych Nauczycieli w Barcelonie!

Dodano: 21 październik 2013 Microsoft, w tegorocznej edycji konkursu na najbardziej innowacyjne zastosowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu dzieci i młodzieży, wyłonił zwycięzcę: INNOWACYJNEGO NAUCZYCIELA 2013. Zwycięzcą jest Pani Izabela Breguła - nauczycielka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich. PANI IZABELI BREGULE SKŁADAMY SERDECZNE GRATULACJE, a naszych Czytelników zapraszamy do zapoznania się z listem gratulacyjnym skierowanym na ręce Burmistrza Strzelec Opolskich. Wyborcza.pl. Kuratorium Oświaty w Opolu - Izabela Breguła Innowacyjnym Nauczycielem 2013. Wyborcza.pl. Wyborcza.pl. Nauczycielka: trzeba zakazać sprzedaży książek w pakietach - Aktualności - Czytaj - oswiata.abc.com.pl. Trzeba zakazać wydawnictwom sprzedaży wielu książek w jednym pakiecie - mówi Izabela Breguła, nauczycielska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich.

Nauczycielka: trzeba zakazać sprzedaży książek w pakietach - Aktualności - Czytaj - oswiata.abc.com.pl

Podkreśla jednak, że to nauczyciel powinien wybierać podręcznik. Wywiad publikuje "Gazeta Wyborcza". Nauczycielka podkreśla, że największą bolączką związaną z wyborem podręczników jest oferowanie pakietów książek i ćwiczeń, z których duża część nie zupełnie się nie przydaje.- Najgorsze, że jest to sprzedawane łącznie, w jednej folii, nie da się rozpakować. Jest obowiązkowy podręcznik i niby-nieobowiązkowe ćwiczenia, ale nie można ich nie wziąć razem.Rodzice muszą płacić za wszystko, a nauczyciel nie może im podpowiedzieć, że np. niektórych zeszytów ćwiczeń nie będzie potrzebował. Potem ja na lekcjach i tak nie wykorzystuję wszystkich ćwiczeń, jest ich za dużo, niektóre nudne, inne za trudne. Polecamy: Premier: od 1 września darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów. Jak rozwiązać problem biedy? Doceniony pomysł polskiej nauczycielki. Na edukacyjnym forum Microsoft in Education międzynarodowe zespoły nauczycieli wymyślały wspólne projekty edukacyjne.

Jak rozwiązać problem biedy? Doceniony pomysł polskiej nauczycielki.

Pomysł, który współtworzyła Iza Breguła ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich spodobał się jury i zajął trzecie miejsce w konkursie. Razem z pedagogami z Bangladeszu, Pakistanu, Lianu i Ekwadoru, Polka próbowała rozwiązać problem uczniów, którzy opuszczają zajęcia w szkołach, by zdobyć pieniądze dla rodziny. Na czym polega to rozwiązanie? Kuratorium Oświaty w Opolu - Niezwykły międzynarodowy projekt Izabeli Breguły - nauczycielki z PSP nr 1 w Strzelcach Opolskich. Opublikowano: 19 marca 2014 Wpisany przez: Teodozja Świderska Izabela Breguła - laureatka I miejsca w ubiegłorocznym konkursie na Innowacyjnego Nauczyciela 2013 (sukces ten odnotowaliśmy na tej stronie) została wyróżniona podczas Światowego Forum Innowacyjnych Nauczycieli 2014 w Barcelonie.

Kuratorium Oświaty w Opolu - Niezwykły międzynarodowy projekt Izabeli Breguły - nauczycielki z PSP nr 1 w Strzelcach Opolskich

Nauczycielka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich - Izabela Breguła wzięła udział w globalnym forum Microsoft in Education w Barcelonie, gdzie zaprezentowała swój własny krajowy projekt oraz, zgodnie z wymogami forum, uczestniczyła w pracach międzynarodowej grupy. Wypracowane w ten sposób projekty miały później służyć edukacji w różnych szkołach na całym świecie. Nagrodzony projekt pn. Nauczycielka ze Strzelec będzie reprezentowała Polskę w Barcelonie - nto.pl.

Dyplom odebrała na Zamku Królewskim w Warszawie z rąk ministra edukacji narodowej.

Nauczycielka ze Strzelec będzie reprezentowała Polskę w Barcelonie - nto.pl

W marcu będzie reprezentowała Polskę na ogólnoświatowym forum nauczycieli, które odbędzie się w Barcelonie. - Do tej pory widziałam to miasto tylko na zdjęciach i jestem nim zafascynowana - mówi Izabela Breguła, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich. - W Barcelonie mam spędzić kilka dni, więc pewnie znajdzie się czas również zwiedzanie - mówi podekscytowana. Uczestnicy ogólnopolskiego konkursu 'Innowacyjny Nauczyciel 2013' mieli stworzyć cykl lekcji dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych, wykorzystując przy tym technologie komputerowo-informacyjne. Temat był dowolny. Nauczycielka ze Strzelec Opolskich wybrała segregację odpadów. Wyborcza.pl. Wyborcza.pl. Nauczycielka z Polski wyróżniona podczas globalnego forum Microsoft in Education. Redakcja portalu, 21 Marzec 14 Drukuj Izabela Breguła, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Strzelcach Opolskich, została wyróżniona podczas forum Microsoft in Education w Barcelonie za udział w międzynarodowym projekcie.

Nauczycielka z Polski wyróżniona podczas globalnego forum Microsoft in Education

Projekt był wynikiem pracy zespołowej innowacyjnych nauczycieli reprezentujących Polskę, Pakistan, Bangladesz, Ekwador oraz Liban. Grupa wspólnie zaprojektowała plan działań mających przeciwdziałać porzucaniu nauki przez dzieci w Bangladeszu na rzecz zarobkowania i pomocy w utrzymaniu rodziny. W całość przedsięwzięcia zaangażowani będą nie tylko sami nauczyciele, ale także dzieci i rodzice z ich szkół. Projekt zajął 3. miejsce w kategorii Ubóstwo (Poverty). Nauczycielka doceniona za innowacyjne metody - Radio Opole. Prestiżowy tytuł Innowacyjny Nauczyciel 2013 otrzymała Izabela Breguła ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich.

Nauczycielka doceniona za innowacyjne metody - Radio Opole

Laureatka odebrała go z rąk minister edukacji narodowej. Konkurs jest organizowany w ramach projektu promującego stosowanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu dzieci i młodzieży. Izabela Breguła © (fot. Barbara Olińska / AFRO)– Nie spodziewałam się, że praca nauczyciela w klasach I – III zostanie doceniona takim zaszczytnym tytułem, a do tego praca nauczyciela, który nie ma formalnego wykształcenia w zakresie stosowania technologii komputerowo-informacyjnych. Jestem samoukiem, który uwielbia wszelkiego rodzaju nowości. Strzelecka nauczycielka zwyciężyła w konkursie dzięki programowi „Pierwszaków rady na różne odpady”, który przypadł do gustu uczniom strzeleckiej podstawówki – głównie dzięki sprzętowi, jaki był wykorzystywany na lekcjach. – Uczyliśmy się na tablicy interaktywnej, tabletach i komputerach. Barbara Olińska (oprac. Z technologią za pan brat - Radio Opole.

Tablety na ławkach trzecioklasistów lepsze niż podręczniki?

Z technologią za pan brat - Radio Opole

Jeśli ma to zachęcić uczniów do zdobywania wiedzy, dlaczego nie?! Taką metodę nauczania w swojej klasie wprowadziła z początkiem września Izabela Breguła, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej numer 1 w Strzelcach Opolskich. - Zaczęło się od tego, że w przeszłości przyniosłam na lekcje jeden tablet i zobaczyłam, jak to wpływa na dyscyplinę, a jednocześnie motywuje uczniów do pracy - mówi. - Za rok może się okazać, że będę zmuszona do korzystania z darmowego elementarza, więc póki mogę, zaproponowałam rodzicom takie rozwiązanie: Państwo nie kupują podręczników, a pieniądze przeznaczamy na zakup sprzętu dla uczniów.

Strzelce Opolskie. Aktualności Testico EDU, Tablice interaktywne, Dzienniki elektroniczne. Testico Edu zyskuje na popularności…… Pani Izabela Breguła, nauczycielka w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich, od kilku lat z powodzeniem stosuje rozwiązania interaktywne. Największym powodzeniem wśród jej uczniów, a także ich rodziców i strzeleckich nauczycieli, cieszy się nasz autorski system Testico Edu – interaktywny i bezprzewodowy system weryfikacji wiedzy oparty o testy multimedialne. Dzięki Testico Edu można w szybki sposób przeprowadzać nie tylko kartkówki czy sprawdziany, ale również konkursy, quizy czy ankiety dla nauczycieli lub rodziców.

Wynik wyświetla się błyskawicznie. Sami uczniowie PSP nr 1, po przeprowadzeniu przy pomocy pilotów Testico Edu eliminacji do Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Trzecioklasistów, określili nasz system jako „(…) bardzo atrakcyjną i emocjonującą, interaktywną zabawę (…)” Gminny Zarząd Oświaty i Wychowania - Aktualności w oświacie, Strzelecka nauczycielka reprezentantką Polski na międzynarodowym Globalnym Forum Innowacyjnych Nauczycieli w Barcelonie!

Strzelecka nauczycielka reprezentantką Polski na międzynarodowym Globalnym Forum Innowacyjnych Nauczycieli w Barcelonie! Dodano: 21 październik 2013.