background preloader

טיולים

Facebook Twitter

100 סיבות לבלות את הקיץ בירושלים. טיולים בצפון: 9 המסלולים היפים ביותר. מי לא אוהב טיולים בצפון?

טיולים בצפון: 9 המסלולים היפים ביותר

חלקינו אפילו מוכנים לנהיגה של שעות רבות רק כדי לצפות במפל קטן, או לשכשך רגליים בבריכה טבעית. במסלולים בצפון יש קסם שאין בשום מקום אחר, וכדי שתוכלו ליהנות ממנו, אספנו לכם את המסלולים הכי יפים ואת אלו שפשוט לא תוכלו כבר לחכות בשבילם עד שבת. קבלו גם אטרקציות עם הטבות שוות! שלל טיולים בצפון: הנחל ששינה כיוון: נחל צלמון. מיני שביל: 3 רעיונות לטיול של כמה ימים בשביל ישראל.

חופשת פסח נשמעת לנו כמו זמן מושלם לטעימה קטנה משביל ישראל - הטרק של המדינה!

מיני שביל: 3 רעיונות לטיול של כמה ימים בשביל ישראל

ביקשנו ממחבר המדור החדש שלנו "למטייל בשביל", יניר יגל, לבחור לכם 3 מסלולים על השביל, שכל אחד מהם מורכב מכמה מקטעים. הוא חיבר לכם את המקטעים שהוא הכי ממליץ עליהם, ואתם מוזמנים לנצל את החופשה ולצאת לטרק מיני שביל חגיגי! לפני שיוצאים לדרך, אל תשכחו להעיף מבט בפורטל למטייל בשביל, שבו תוכלו למצוא את כל המידע שתצטרכו לקראת הטיול בשביל, הסברים על הטמנות, שותפים לדרך, וכמובן - ציוד מתאים. נחל עזגד אשלים. בואו לחוויה נהדרת לאוהבי האתגר ומיטבי לכת - טיול המתחיל בעלייה בנחל עזגד, ממשיך בתצפית מזרחה אל מישור עמיעז, בקע ים המלח והרי מואב, ואז לקניון אשלים המרתק.

נחל עזגד אשלים

מכאן, המסלול הופך תלול, בעל קירות מצוקיים, ומחייב מעבר מפלים וגבי מים. אחרי זרימה באפיק, הגבים מלאים ועל כן יש להיערך מראש למסלול רטוב ומאתגר – מוכנים? המסע מתחיל... Saloona.co. מתוך האתר של חגית אברון הרימונים של משתלת ע.ל.

saloona.co

צילום: עמית דודיק. נחל תנינים. דווקא לנחל הבודד מבין נחלי מישור החוף שזורם לים ללא ביוב בתוכו, יש שם מוזר.

נחל תנינים

ואולי השם הזה מרמז על ההיסטוריה המרתקת הקשורה אליו. תנינים? מניין אלו בכלל? השם כרגיל הוא תרגום מערבית "נהר אלתמאסיח" (נהר התמסחים) וגם שם זה הוא תרגום משפה ששלטה בארץ בתקופה עתיקה יותר הרומית, אז שכנה לשפך הנחל העיר "קרקודילופוליס" (עיר התנינים) נחל שיח. תושבי חיפה מכירים את נחל שיח עוד מגן הילדים.

נחל שיח

זהו מסלול טיול שכולל כמעט הכל: נוף, מעיינות, דתות, היסטוריה ומה לא, והכל – במרחק קפיצה מהבית. עבור האחרים זו הזדמנות מצוינת לבקר בעיר שעל ההר הירוק תמיד, ולפגוש פיסת טבע שהיא סיור חובה לכל המכנים עצמם טיילים המסלול נכתב בעזרתו של יואב אבניאון, מורה דרך ומדריך המתמחה בין השאר גם באזור זה. איך מטיילים המסלול בנחל הינו קווי וכדי להנות ממנו במלואו יש להעזר בשני רכבים, או להשאיר ברכב בתחילת ולחזור אליו במונית בתום הטיול. טיול ולילה: זורמים עם נחל עמוד. תכנון של יום טיול עשוי להיות מלאכה מבלבלת ומורכבת, ולכן לקחנו על עצמינו את משימת הארגון, ולכם השארנו את הנופים, החוויות, הטבע, הפעילויות, או בקיצור - רק את הכיף!

טיול ולילה: זורמים עם נחל עמוד

מדי שבוע אתם מוזמנים ליהנות מ-"טיול ולילה": סדרת כתבות חדשה בשיתוף משרד התיירות, שתסדר לכם הרפתקאות בטבע, מהבוקר ועד הבוקר למחרת. רחביה. בין השכונות הרבות שנבנו בירושלים בתקופת המנדט בולטת רחביה כשכונת גנים קלאסית, אחת משש שכונות שהוקמו במתכונת זו.

רחביה

מגוון הסגנונות האדריכליים של המבנים בשכונה הפכו אותה לאבן שואבת לחובבי אמנות ולתיירים סקרנים. ייחודה של רחביה בא לה גם מסיפורם האנושי של תושבי השכונה אשר יצרו פסיפס מרהיב של חיי תרבות מגוונים, מעורבות גבוהה בפוליטיקה ובהווי החיים הכללי. נחל אורן מחצבות קדומים. "ההר הירוק כל ימות השנה, אני עוד חולם ושואל.

נחל אורן מחצבות קדומים

לנשום רוחותיך כבראשונה, לשכב בצילך כרמל" – כך מזמין אותנו יורם טהרלב בשירו לגלות את יופיו של הכרמל, לגלוש במדרונותיו וליהנות מהשקט ומהשלווה שלו, כשמעלינו תכלת השמיים, ציפור קטנה וענן יחיד. ואכן, בכרמל שפע של שבילים לתור בהם, לטייל ולנפוש. אחד היפים שבהם הוא נחל אורן, שהטיול בו מתאים לכל גיל וכולל שכשוך קל במים, כאילו נגזר מתוך השיר איך מטיילים באזור מחצבות קדומים ונחל אורן, ישנם שבילים רבים המאפשרים למטייל לבחור את אורך ומשך הטיול. איך מגיעים בצומת בית אורן [1 במפה], שנמצא על כביש 4 (חיפה תל-אביב הישן), פונים מזרחה לכביש 721 ונוסעים במעלה הכביש לכרמל.

עין יבנאל. עין מטע שביל הקיסר חרבת חנות עין קובי. בקיץ החם ממומלץ לשהות במקומות מוצלים וקרירים והפעם מסלול המשלב ביקור בשני מעיינות והליכה בשביל הקיסר, שביל יפיפה היורד לעבר עמק האלה.

עין מטע שביל הקיסר חרבת חנות עין קובי

הטיול מתאים לכל עונות השנה. הוא לא קשה ומתאים לכולם. המסלול המתואר מתאים ליום שלם אך ניתן לוותר על חלקים ממנו. מטיילים עם הרכבת – התחנה הבאה: פארק הירקון. מי אמר שכדי לנסוע לטיול חייבים אוטו פרטי? רכבת ישראל מגישה לכם סדרת טיולים נהדרים שמתחילים ומסתיימים בתחנות שלה, כך שהרכבת תיקח אתכם אל תחילת המסלול וגם תחזיר אתכם הביתה בסוף היום, כשאתם עייפים אך מרוצים.

והפעם, אתם מוזמנים לתפוס רכבת לתחנת בני ברק ולצאת לטייל בין שלל פינות החמד של פארק הירקון בין תחנת הרכבת של בני ברק לבין תחנת הרכבת תל אביב האוניברסיטה שוכן פארק שמורכב כולו משלל פנינות טבע ותרבות – פארק הירקון. אתם מוזמנים להתרווח בקרון הרכבת, שייקח אתכם ליום של הרפתקאות ממש ליד העיר. סוג המסלול: משפחות, טבע | אזור בארץ: מרכז | משך המסלול: 3 שעות | נגישות לנכים: לא נגיש 1. הוראות ההגעה לאתר הבא: ביציאה מתחנת הרכבת פונים שמאלה לרחוב הלח"י, עולים במדרגות אל הגשר וחוצים אותו לכיוון פארק הירקון. נחל הירקון (צילום: יוחאי כורם) 2. הוראות ההגעה לאתר הבא: ממשיכים ללכת צפונה על שביל ישראל במקביל לאפיק הנחל. 3. הוראות הגעה לאתר הבא: ביציאה מהמוזאון שוכרים אופני תל אופן ורוכבים דרך הפארק עד ההגעה לאגם. 4. הוראות הגעה לאתר הבא: רוכבים דרך הפארק עד שמגיעים לגן הטרופי. 5.