background preloader

Europa

Facebook Twitter

To jest prezentacja na temat krajów Europy, które zwiedziłem oraz innych w moim mniemaniu krajów wartych uwagi. Prezentacja opiera się głównie na szybkich informacjach i ciekawostkach na temat danego kraju

Francja. 161 ciekawostek o Francji. 1.

161 ciekawostek o Francji

Nazwa „Francja” pochodzi od germańskiego plemienia Franków. 2. Gęstość zaludnienia wynosi 98 osób/km2. 3. Czechy. Ciekawostki o Czechach. Polska. 54 ciekawostki o Polsce. Polska ma bardzo bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, jednak kryje pewne tajemnice, o których istnieniu być może wielu nawet nie wie.

54 ciekawostki o Polsce

Oto lista faktów, zaskakujących informacji i ciekawostek o Polsce. Zapytaj każdego turystę o Polskę i usłyszysz o pięknych miastach, wódce, komunistycznych rządach, papieżu Janie Pawle II i Euro 2012. To naród pracowitych ludzi, którzy przetrwali dziesięciolecia trudnych czasów, by wyłonić się jako jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie i na świecie. Wszyscy kochamy naszą kulturę, wszyscy kochamy nasz skomplikowany język, wszyscy kochamy nasze jedzenie i historię, ale czy zadajemy sobie pytanie, co właściwie wiemy o Polsce i Polakach? Stworzyliśmy tą listę ciekawostek o Polsce, aby sprawdzić swoją wiedzę. Polska – duży kraj w samym sercu naszego kontynentu, jedenaste co do wielkości państwo europejskie (większa niż Wielka Brytania). Zobacz też -> Najpiękniejsze miejsca w Polsce. Holandia. 6 stron ciekawostek o Holandii. 1.

6 stron ciekawostek o Holandii

Niepodległość od Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego uzyskana została 30 stycznia 1648 roku. 2. Gęstość zaludnienia wynosi 487 osoby na km2. 3. Hiszpania. Ciekawostki o Hiszpanii. Tomatina. Tłum ludzi biorących udział w festiwalu Historia[edytuj | edytuj kod] Historia Tomatiny sięga ostatniej środy sierpnia roku 1945.

Tomatina

Miejscowa młodzież, podobnie jak większość mieszkańców, znajdowała się na głównym rynku Buñol, gdzie obecnie świętuje się Tomatinę, biorąc udział w tradycyjnej paradzie gigantes y cabezudos (popularne w wielu miejscowościach Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej parady wielkich figur przedstawiających ludzkie postaci związane z historią i mitologią). Między grupą młodzieńców, którzy także chcieli wziąć udział w paradzie, a tymi którzy brali w niej udział doszło do przepychanek. Po upadku jednego z uczestników wywiązała się wzajemna bójka znajdujących się tam osób. Rok później, ci sami sprawcy powtórzyli utarczkę, tym razem jednak przynosząc pomidory ze swoich domów. Na początku lat 50. zarząd miejski zabronił organizowania Tomatiny, co jednak nie powstrzymało niektórych uczestników, którzy kontynuowali zapoczątkowaną tradycję mimo licznych aresztowań. Malta. Fakty o Malcie - małe miejsce o dużej kulturze. Podczas podróży zawsze staramy się dowiedzieć czegoś ciekawego o miejscu, w którym jesteśmy.

Fakty o Malcie - małe miejsce o dużej kulturze

Tak też było w trakcie naszej wizyty na Malcie. Przedstawiamy ponad 20 interesujących faktów, które warto poznań o tym malutkim kraju. 1. Malta jest 990 razy mniejsza od Polski, jej powierzchnia to zaledwie 316 kilometrów kwadratowych. 2. Niemcy. Ciekawostki o Niemczech. Kraje niemieckojęzyczne. Austria. Ciekawostki o Austrii i o wielkich ludziach z Austrii. Znani Austriacy 1.

Ciekawostki o Austrii i o wielkich ludziach z Austrii

Cypr. Ciekawostki o Cyprze. Grecja. Ciekawostki Ze Świata, Fakty, Wiedza. Romantyczne zachody słońca, krystalicznie czyste morze, wąskie uliczki na urokliwych wyspach i wysepkach, imponujące ruiny przypominające o czasach olimpijskich bogów i herosów, pyszne śródziemnomorskie jedzenie i najlepsze wino w roztańczonych tawernach, gorące noce i codziennie bezchmurne niebo.

Ciekawostki Ze Świata, Fakty, Wiedza

To zaledwie kilka powodów, dla których w Grecji można się naprawdę zakochać – kto był już tam choć raz wie, że w rzeczywistości jest ich znacznie, znacznie wiecej, bo kraj Homera to nie tylko piękne krajobrazy i smaczna kuchnia. Poniżej znajduje się lista 25 ciekawostek o Grecji, o których pewnie do tej pory nie mieliście pojęcia – po ich przeczytaniu Grecja zafascynuje Was jeszcze bardziej! 1. Choć większość świata zna ten kraj pod nazwą Grecja, pochodzącą od łacińskiego Graecia oznaczającego ziemię Greków, w lokalnym języku jego nazwa to Ellada (Hellada). 2. 3. Szwecja. Ciekawostki o Szwecji. Szwecja – dane w pigułce Szwecja to kraj położony w Europie Północnej, na Półwyspie Skandynawskim.

Ciekawostki o Szwecji

Krajem, z którym Szwecja ma najdłuższą granicę lądową jest znajdująca się na zachodzie Norwegia. Poza Norwegią, na lądzie Szwecja graniczy jeszcze z Finlandią. Kraje posiadające granicę morską ze Szwecją to: Estonia, Łotwa, Litwa, Rosja, Polska, Niemcy i Dania, z którą tą Szwecja połączona jest także mostem Oeresund. Szwecja jest członkiem Unii Europejskiej od 1 stycznia 1995 roku.

Kilka faktów: Ustrój polityczny - monarchia parlamentarnaGęstość zaludnienia - 21 osób/km˛Średnia długość życia - 81 latGłówna religia - Kościół Szwecji, 67%Sprzedaż alkoholu - 20 roku życiaZnajomość angielskiego - 89% mieszkańcówDopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód - 0,2 promilaNajdłuższa rzeka - KlarNajwyższy szczyt - Kebnekaise, 2111 m n.p.m.Największe jezioro – WenerMotto kraju - "Dla Szwecji - z duchem czasu" Szwecja – rzeźba terenu.

Islandia. Ciekawostki o Islandii. Włochy. 10 ciekawostek, których nie wiedzieliście o Włoszech - Tanie-Loty.pl. Czy wiedzieliście, że pierwsze bikini nosiły Włoszki już w I w. p.n.e.?

10 ciekawostek, których nie wiedzieliście o Włoszech - Tanie-Loty.pl

A może chcielibyście policzyć ile fontann znajduje się w Rzymie? A czy przypuszczaliście, że piątek 13-go wcale nie jest pechowym dniem Włochów? Każdy kraj ma swoje zwyczaje i ciekawostki, o których z pewnością wcześniej nie słyszeliście. Włochy, ze względu na swoje długie dzieje, potrafią zaskakiwać nie tylko faktami historycznymi, ale także ciekawostkami kulinarnymi oraz obyczajowymi. Przedstawiamy Wam 10 nieoczywistych faktów o Włoszech. 1. Ukraina. 14 niesamowitych ciekawostek o Ukrainie - Mało znane informacje! Ukraina, największe państwo położone w całości w Europie, pojawiła się na mapie świata w 1991 roku.

14 niesamowitych ciekawostek o Ukrainie - Mało znane informacje!

Została ona szybko uznana przez społeczność międzynarodową. Miejsca warte do zobaczenia w Europie. Lista państw świata według liczby ludności. Ciekawostki o innych krajach Europy.