background preloader

Blogs - Traveling

Facebook Twitter

Dovolenky na miestach, kde sa zastavil čas. Je ťažké predstaviť si, ako môže byť celé mesto úplne zabudnuté alebo stratené v čase. Ale presne to sa stalo mestám, ktoré vám v tomto článku opisujem. Dovolenky nemusia byť v bežných plážových letoviskách. Niekto uprednostňuje historické centrá miest, prebádanie krajiny a zažívanie nejakých dobrodružstiev.

Dovolenka v nasledujúcich historických miestach vo vás vyvolá pocit, ako by ste cestovali v čase. Je niekoľko dôvodov, prečo niektoré mestá ostali opustené – vojna, prírodné katastrofy, klimatické zmeny… Nech je už príčina akákoľvek, tieto „stratené“ mestá boli zabudnuté, kým neboli nanovo objavené o niekoľko storočí neskôr. Prostredníctvom cestovných kancelárií si jednoducho môžete rezervovať letenky a ubytovanie do obľúbenej destinácie, a ostatné už záleží len na vás. Kartágo Kartágo sa nachádza v Tunisku. Ciudad Perdida Ciudad Perdida (španielsky názov pre „Stratené mesto“) je starobylé mesto v pohorí Sierra Nevada v Kolumbii. Troy Skara Brae. Spoznajte dejiny na vlastnej koži – vaša historická dovolenka blog.dovolenkavpohode.sk.

Je veľa dovolenkárov a cestovateľov, ktorí sa neuspokoja s ležaním na pláži a ničnerobením. Vyhľadávajú atrakcie, ktoré potešia telo i dušu. Namiesto turistiky v horách, si však na dovolenke vyberú turistiku v exotických krajinách s extrémnymi teplotami a objavujú „zabudnuté“, historické miesta krajín. Ak aj vás ťahá srdce na takéto miesta, spoznávať dejiny nielen z knižiek, ponúkam vám opis niekoľkých z nich. Na vašej dovolenke, skúste niečo nové Memphis Navštívte napríklad Memphis. Caral Toto fascinujúce miesto v Peru je jedno z najstarovekejších stratených miest Ameriky. Babylon Hlavné mesto Babylonie – Babylon – bolo mestom starovekej ríše Mezopotámie na rieke Eufrat.

Last minute dovolenky V cestovnej kancelárii Neckermann Reisen si môžete rezervovať letenky do rôznych krajín sveta. Netypické dovolenky - Party-Time. Ak ste aj vy typ človeka, ktorý si radšej vychutnáva krátke, víkendové výlety niekoľkokrát do roka radšej ako jednu mesačnú dovolenku, mám pre vás skvelý tip. Dajte si pauzu od plážovej dovolenky alebo turistických chodníkov. Namiesto toho sa môžete rozhodnúť pre relaxačné a omladzujúce kúpeľné dovolenky. V tomto článku vám ponúkam stručný náhľad do troch najlepších kúpeľných dovolenkových destinácií.

Phuket, Bangkok Vďaka masážnej kultúre v Bangkoku sa mesto Phuket rýchlo stáva kúpeľným útočiskom. Istanbul, Turecko Myslite na Istanbul, myslite na omladzujúce turecké kúpele. Negril, Jamajka Ak hľadáte zdravotné a relaxačné kúpeľné strediská, priamo od holistických rajov do obľúbených letovísk, mali by ste navštíviť Negril na Jamajke. About Author: Fredy Som začínajúci blogger a kedže som znamenie strelec tak ako pri všetkom v živote, aj pri bloggovani sa budem snažiť trafiť do čierneho. Dovolenky: liek pre telo i dušu. Užite si dovolenky každý rok Podľa prieskumu a štúdií, viac než 30% Američanov každý rok nevyužíva všetky dni dovolenky, na ktoré majú nárok. Jedným z dôvodov je ich strach zo straty zamestnania. Avšak dovolenky sú prínosom nie len pre zamestnancov, ale i pre ich spoločnosti a pre americkú ekonomiku. Význam a výhody dovolenky sú zjavné a preto si užívajte tú vašu dovolenku naplno. Výhody dovolenky Zo zdravotného hľadiska, čas strávený počas dovolenky, mimo pracovného stresu a povinností, pomáha obnoviť a posilniť telo i dušu.

Výhody kreativity a inovácie – Robert Kriegel, autor knihy „Ako uspieť v podnikaní bez sakramentsky tvrdej práce“, hovorí o tom, ako pracovníci získavajú svoje najlepšie nápady mimo pracoviska a mimo pracovného času. Ekonomické a produktívne výhody – mnohé krajiny sa spoliehajú na cestovný ruch ako hlavný zdroj príjmov. Google+ Zimná dovolenka | RECENZIE CESTOVANIE. Mnoho ľudí cestuje na dovolenky k moru. Skúsili ste však už poriadnu dovolenku v zime? Dovolenka v severských krajinách môže byť rovnako, dokonca aj viac dobrodružná a plná zaujímavých zážitkov. Výhodou v týchto krajinách je, že tam nie je toľko turistov, ako takmer v každej plážovej, dovolenkovej destinácii. Výhodou je, ak máte medzinárodný vodičský preukaz, pretože na dlhšie prechádzky je v týchto krajinách skutočne mrazivo.

Máte tam však ideálne podmienky na lyžovanie, snowboardovanie a všetky zimné športy. Krajina je prekrásna, pokrytá snehom a napríklad v Kanade môžete zažiť skutočný skvost – sneh do výšky až 3 metrov. Tieto krajiny a dovolenky lákajú najmä adrenalínových nadšencov a rôznych fotografov, ktorí chcú zachytiť na svojich fotografiách túto jedinečnú udalosť. Najlepšie je dovolenkA počas Vianoc Počuli ste už o leteckej spoločnosti, ktorá každý rok v decembri obdarúva svojich zákazníkov rôznymi darčekmi a prekvapeniami? Najkrajší zážitok z dovolenky je na letisku Google+ Poľovníctvo je veda. Ako malý chlapec som nechápal zmysel poľovníctva a predstavoval som si, že sa jedná len o lovenie zveri vo voľnej prírode. Zveri, o ktorú sa nikto nestará, musí v lese bojovať o prežitie a ešte ju aj zlí poľovníci lovia zo zábavy a pre mäso. Ako by im nestačilo mäso, ktoré si môžu kúpiť v obchode.

Toto sa začalo meniť ako som dospieval a začal sa stretávať s poľovníkmi. Poľovníctvo je hlavne o vzťahu k lesu a prírode V dospelosti som mal k poľovníctvu stále určitú mieru odporu. Kolega, vášnivý poľovník, sa ma snažil presvedčiť o opaku. Po asi šiestej takejto prechádzke v lese som sa ho spýtal načo vlastne zo sebou tú pušku nosí? Kto je správny poľovník? Správny poľovník je ten, ktorý s lesom žije a cíti. About Author: Fredy Som začínajúci blogger a kedže som znamenie strelec tak ako pri všetkom v živote, aj pri bloggovani sa budem snažiť trafiť do čierneho. Namíbia – štart pre afrického poľovníckeho nováčika. Namíbia ako bývalá nemecká kolónia zostáva stále jednou z najobľúbenejších destinácií pre poľovníkov z nemecky hovoriacich krajín. Vďaka vytvoreným podmienkam sa často označuje ako ideálna destinácia pre poľovníkov, ktorí sú v Afrike prvýkrát.

Tento fakt jej však neuberá zo zaujímavosti ani pre poľovníkov s množstvom skúseností. Na čo sa poľuje v Namíbii Medzi najčastejšie lovenú zver patria rôzne druhy antilop a prasa bradavičnaté. Nachádzajú sa tu farmy, kde sa poľuje na gepardy a leopardy. Pokiaľ vás láka viac lov veľkej zvery, ani to nie je pri poľovačke v Namíbii problém. V porovnaní s JAR sú tu farmy väčšie a pre skôr rovinatejší ráz krajiny sa na lov častejšie využíva takzvaná posiedka z terénneho vozidla. Poľovačka v Namíbii nie len pre poľovníka Namíbia je turisticky zaujímavá krajina nie len pre poľovníkov. Google+ Poľovačka v Namíbii ako darček pre otca. Pre množstvo poľovníkov je celoživotným snom poľovačka v Afrike. Aj môj otec, poľovník srdcom aj dušou sníval o možnosti poľovania v Afrike.

Celý život trávil svoj voľný čas v lese a prírode. Nielen s puškou v ruke, ale často iba s ďalekohľadom na krku a so mnou či bratom pri sebe. Takto som sa aj ja dostal k poľovníctvu a láska k lesu, zveri a prírode vo mne narastala. Maximálne prepukla po dosiahnutí dospelosti a zložení skúšok na zbrojný preukaz a mojom prijatí k poľovníckemu združeniu. Splnenie otcovho sna Po skončení školy som mal na poľovanie výrazne menej času, avšak moja láska určite nebola menšia. Na jednej z takýchto poľovačiek sa mi otec priznal, že by chcel aspoň raz ísť poľovať do Afriky. Debatu som zahral do stratena a zmenil som tému rozhovoru.

Otcova poľovačka v Namíbii Po tom, ako sme otcovi dali na oslave náš darček, tešil sa ako malý chlapec. Tentokrát by som mal ísť s ním aj ja. Google+ Slovák na poľovníckom zájazde na Slovensku. Žijem v zahraničí už dlhú dobu, prakticky od skončenia vysokej školy. Po škole som si nemohol nájsť prácu, ktorá by ma bavila a bola zaplatená tak ako by som chcel. Tak som si, podobne ako viacero spolužiakov, zbalil veci a išiel skúsiť šťastie do sveta. Precestoval som viacero krajín, až som nakoniec zakotvil v Nemecku, kde som sa nakoniec aj oženil a ostal žiť natrvalo. Hoci som vždy miloval poľovanie, až tu som sa mu znova mohol začať venovať. Plnenie mojich poľovníckych snov Ako ubiehali roky, začal som si plniť aj moje poľovnícke sny. Začal som sa venovať cestovaniu za poľovačkami. Poľovačka na Slovensku na top úrovni Nakoniec som sa s majiteľom dohodol na mojej poľovačke na Slovensku.

Po príchode a predstavení sme začali riešiť posledné detaily už dohodnutej poľovačky. Trošku naštvaní známi na Slovensku Keď sa o mojej poľovačke dozvedeli blízky na Slovensku boli trošku šokovaní, prečo som išiel poľovať na Slovensko cez cestovku. Google+ Lov na Slovensku - Recenzie Cestovanie. Juhoafrická republika – poľovnícky raj | RECENZIE CESTOVANIE. Poslednou krajinou Afriky, kde sa dá v súčasnosti ešte stále loviť kompletná veľká päťka, je Juhoafrická republika. Ako každý poľovník vie, veľkú päťku tvoria slon, byvol, nosorožec, leopard a lev. Samozrejmosťou v tejto krajine je aj možnosť lovu širokej škály antilop. Toto potvrdzuje aj prívlastok krajiny s najrozvinutejším poľovníckym priemyslom. Krajina poľovníckych fariem Tento spôsob lovu, často krát medzi ochrancami zvierat zaznávaný, sa postaral dokonca o záchranu niektorých ohrozených druhov pred vyhubením. Príkladom je napríklad biely nosorožec. Význam slova farma je tu výrazne odlišný od predstavy nás Európanov.

Úspech závisí aj na štýle poľovania v Južnej Afrike Šanca poľovníka na úspech je závislá od spôsobu poľovania. Správne zvolená zbraň a strelivo Čo sa streliva týka, odporúčané sú tvrdšie strely s riadenou deformáciou. Africký vírus Južná Afrika je ako vírus a každý poľovník, ktorý sa ním nakazil túži po návrate do afrického bushu. Google+ Poľovníctvo. Poľovníctvo je odbor zaoberajúci sa chovom, lovom a zušľachťovaním divej zveri. Kedysi lov znamenal hlavný zdroj obživy. V tom období sa lovili dnes už vyhynuté živočíchy ako napríklad mamut, ale tiež los, sob, jeleň alebo bobor. Neskôr sa lov obmedzil vďaka pestovaniu rôznych plodín. Postupne sa rozvíjali aj lovecké zbrane ako napríklad luk, šíp, oštep, sekera alebo nôž. Lov na Slovensku je rovnako rozšírený ako aj v zahraničí. Veľkým lákadlom pre poľovníkov je lov v zahraničí. Táto spoločnosť organizuje niekoľko loveckých zájazdov ročne do krajín ako je Južná Afrika, Maurícius, Švédsko, Canada, Namibia ale aj európske krajiny ako je naše Slovensko, Slovinsko, Česká Republika, Maďarsko a tiež Škótsko, Anglicko, Rakúsko a iné.

Google+ About Author Fredy Som začínajúci blogger a kedže som znamenie strelec tak ako pri všetkom v živote, aj pri bloggovani sa budem snažiť trafiť do čierneho. Poľovanie v Južnej Afrike: Ako sa správne pripraviť. Poľovanie v každej oblasti sveta má svoje špecifiká, rovnako je to aj v Južnej Afrike. Preto je pre poľovníka dôležité si podľa toho pripraviť aj výstroj. Aby sa nestalo, že z naplnenia si poľovníckeho sna sa stane nočná mora. Zbrane a munícia Vzhľadom na pestrosť zvery na čiernom kontinente je výber kalibru a striel nesmierne dôležitý. Aj tu však platí, že toto pravidlo nie je úplne najpresnejšie a často krát zohráva dôležitejšiu úlohu umiestnenie zásahu. Pri takejto poľovačke nepôjdete loviť iba jeden druh, preto je dôležité nájsť si univerzálnu zbraň. Vzhľadom na požiadavku na veľkú prenikavosť a dostatočnú deformáciu strely sa výber rapídne zmenšuje. Základom vynikajúceho zásahu je dostatočný tréning a správne nastrelená zbraň s muníciou.

Správne oblečenie na poľovanie Aj keď trh s kvalitným poľovníckym oblečení ponúka množstvo technologicky dokonalých výrobkov. To najdôležitejšie Na poľovanie idete preto, aby ste si ho poriadne užili. Google+