background preloader

Martarozwie

Facebook Twitter

Marta Wierdak-Róż

Azja turystycznie. Azja. Azja - Wikitravel - Przewodnik turystyczny. Azja - Cuda Świata. Angkor 29.03.2010 | AzjaNajwiększe miasto świata sprzed rewolucji przemysłowej, które nagle opustoszało i zniknęło na kilka wieków w dżungli.

Azja - Cuda Świata

Miasto Karakorum 01.03.2010 | AzjaPewnie władca największego ówczesnego imperium nie miałby stolicy, gdyby nie Chińczycy. Oni przekonali Czyngiz Chana, że tak potężny władca nie może mieszkać w namiocie. I tak powstało Karakorum. Mayon 26.12.2009 | AzjaBez wątpienia to najpiękniejszy wulkan świata. Toba 19.11.2009 | AzjaNiewiele brakowało, a za jego sprawą ludzie znikliby z powierzchni ziemi.

Mina 16.07.2009 | AzjaMina - miasto namiotów - położona jest około 5 kilometrów na wschód od islamskiego świętego miasta Mekki. Świątynia Lotosu 15.07.2009 | AzjaTa największa świątynia bahaistyczna w Indiach ze względu na swój kształt popularnie nazywana jest Świątynią Lotosu. Stołby 11.06.2009 | AzjaGigantyczne, skamieniałe kopy siana, ułożone przez tytanów, albo ich talerze ułożone w stosy – to rezerwat Stołby koło Krasnojarska.

Świątynia Thean Hou Ha Long Bay Petra. Azja - kontynent rekordów - COLIBER Informator Turystyczny Online. Azja to największy kontynent Ziemi (44 mln km2).

Azja - kontynent rekordów - COLIBER Informator Turystyczny Online

Znajduje się prawie w całości na półkuli północnej, z wyjątkiem Archipelagu Malajskiego, leżącego częściowo na półkuli południowej. Rozciągłość południkowa kontynentu wynosi 8500 km, równoleżnikowa 11 000 km; największa odległość od morza - 2500 km. Powierzchnia Azji łącznie z powierzchnią Morza Kaspijskiego wynosi 44,4 mln km2, ok. 30% powierzchni lądowej Ziemi. Długość wybrzeża bez wysp - 70 000 km; wyspy stanowią ok. 5%, półwyspy - 18% powierzchni kontynentu. Granicę lądową z Europą (na dł. 3000 km) stanowią: wsch. - przedgórza Uralu, rz. Od Ameryki Pn. oddziela ląd Cieśnina Beringa, a od Afryki - Kanał Sueski i Morze Czerwone. W 1994 Azję zamieszkiwało ponad 3,4 mld ludności; średnia gęstość wynosiła 76 osób na km2. Skrajnymi punktami są: Kraje najgęściej zaludnione (liczba osób na km2) to: Malediwy 826, Bangladesz 818, Bahrajn 791,; Kraje najrzadziej zaludnione (liczba osób na km2): Mongolia 1, Syberia 3, Kazachstan 6.

Atrakcje w Singapurze — Co można robić w Singapurze - TripAdvisor. TAJLANDIA - przewodnik, mapy, wizy, porady, szczepienia w Globtroter.pl. Kontynent: Azja Ważne informacje dla podróżnych z Polski: WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE Od dnia 11 sierpnia 2011 roku obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego na pobyty turystyczne nie dłuższe niż 30 dni.

TAJLANDIA - przewodnik, mapy, wizy, porady, szczepienia w Globtroter.pl

W kraju tym obowiązują surowe sankcje za wykonywanie pracy bez urzędowego zezwolenia, nawet wobec zagranicznych przewodników turystycznych. Złamanie tego przepisu grozi karą więzienia lub deportacją. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie mogą nie uzyskać zgody na wjazd. PRZEPISY CELNE Nie ma ograniczeń dotyczących wwozu pieniędzy. PRZEPISY PRAWNE Tajlandia należy do krajów o bardzo surowym ustawodawstwie antynarkotykowym. MELDUNEK Istnieje obowiązek meldunkowy. SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA Obecnie w Tajlandii nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne. PODRÓŻOWANIE PO KRAJU Brak ograniczeń w podróżowaniu po kraju.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW Dokumentem uprawniającym do poruszania się pojazdem mechanicznym, w tym również skuterem (tut. CHINY > artykuły, realcje i zdjęcia z podróży > Globtroter.pl. Już od dzisiaj czekamy na Wasze zdjęcia o tematyce MAGIA AZJI:-) Oczarujcie tych z globtroterów, którzy Azję zostawiają sobie na później, a tych z nas którzy już tęsknią za nią ukojcie pięknymi obrazami ...

CHINY > artykuły, realcje i zdjęcia z podróży > Globtroter.pl

Jeśli nie boicie się chłodu, a mroźne widoki tylko rozpalają Waszą wyobraźnię, koniecznie odwiedźcie galerię projektu Arktyka 2015, nad którym Globtroter.pl objął patronat! Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej » Akceptuję Politykę plików cookies. Kasai – travel addicts. To nasz drugi dzień w Bangkoku.

Kasai – travel addicts

Pierwszy był całkiem udany, pomimo zmęczenia po podróży. Jesteśmy też trochę zdziwieni, że upał nam tak bardzo nie dokucza jak kiedyś w Singapurze. Najwyraźniej organizm szybciej się adaptuje do znanych mu już klimatów? Czas jednak ruszyć na wielkie zwiedzanie! Dzisiaj ruszamy do Pałacu! Czytaj dalej Zabieramy Was wreszcie do Bangkoku. Czytaj dalej Pewnie już wiecie, że nie przepadamy za dużymi miastami. Chiny. Japonia. Karta pracy 1. Testwiedzy test 52171.