background preloader

ארכיוני קיבוצים

Facebook Twitter

דף הנצחה לגבעוני חיים - עין דור- קהילנט. חיים גבעוני חיים נולד ב- 12.12.1928, ביום ד' כ"ט בכסלו – נר שישי בחנוכה, בעיירה סצ'ופצה אשר בסלובקיה.

דף הנצחה לגבעוני חיים - עין דור- קהילנט

הוא היה הבן הצעיר במשפחה. ב1938- עברה המשפחה לקושיצה. כשההונגרים כבשו את העיר, לקחו את כל המשפחה לבית הסוהר ולאחר זמן העבירו אותה לבודפשט. מפקד אוכלוסין - הפסל והציירת: משפחת לופן, קיבוץ גינוסר. מוזיאון ארץ ישראל. יהושע זמיר, צילום לאחר הפיגוע הרצחני שביצעו מחבלים בעיירה מעלות ב- 15 במאי 1974 יצא יהושע זמיר לצלם את הישוב ואת התושבים המבקשים לשקם את חייהם.

מוזיאון ארץ ישראל

בתערוכה מוצגות תמונות שצולמו על ידו במעלות בשנים 1974 - 1975. זמיר נולד בארה"ב ועלה ארצה לאחר שירות בצבא האמריקני במלחמת העולם השנייה. דף הנצחה לסיקלאי משה - עין דור- קהילנט. סיקלאי משהנולד 14.11.1925נפטר 24.9.1984בעלה של לאה אביהם של אמנון, עמרי, גלעד וגדעון.סבא של סער, זהר ומיה.

דף הנצחה לסיקלאי משה - עין דור- קהילנט

משה נולד בבודפשט, למשפחת עמלים. עוד בנעוריו הצטרף משה לאביו השרברב ועבד איתו עד פרוץ מלחמת העולם השנייה. כאשר גויס למחנה עבודה.בתור ילד כבר צייר בבית הספר, צייר הרבה וכבר אז אפשר היה להרגיש שהילד צייר יהיה.ממחנה העבודה הועבר משה לקראת סוף המלחמה למחנה הריכוז "ברגן בלזן" ומשם שוחרר בסוף המלחמה על ידי צבאות בנות הברית.במאי 1945 חוזר משה לבודפשט עם מחלת טיפוס קשה ובמקום ההבראה הוא פוגש את לאה, חברתו לחיים.אחרי שהוא מביא, חוזר משה לעבוד כשרברב עד שגוייס לצבא. N_show. סיפורי ארץ-ישראל - מצבות מדברות 1950 – 1850. אריה אברמסון– נדודים ומחלות, המאסר והמחסור הביאו למותו קברות השומרים בשייח' אבריק טכסט: [סמל אגודת השומרים] אריה אברמסון.

סיפורי ארץ-ישראל - מצבות מדברות 1950 – 1850

סיפורו של קיבוץ השומר הצעיר נצ"ח - נוער צופי חלוצי בטבריה. שמואל לולב.

סיפורו של קיבוץ השומר הצעיר נצ"ח - נוער צופי חלוצי בטבריה

82.102.134.201 - /YigalAllon/Thumbnails/ ועד ישובי הגולן - מאמרים. בתי את בוכה או צוחקת / יובב כץ.

ועד ישובי הגולן - מאמרים

ישראל של שנות ה-70′ דרך עדשת מצלמתו של יהושע זמיר. ביום ראשון (ה-28.10.12) התקיים בקמפוס יום עיון לזכרו של יצחק רבין.

ישראל של שנות ה-70′ דרך עדשת מצלמתו של יהושע זמיר

כחלק מארועי היום הציגה היחידה למעורבות חברתית, בשותפות עם המוזיאון הפתוח לצילום תערוכת צילומים המציגה צילומים של החברה הישראלית בשנות ה-70'. יהושע זמיר, חבר קיבוץ עין דור, אשר שכל את בנו בקרב על הבופור, הפנה את מוקד יצירתו לכתיבה ולתיעוד אודיו של מגזרים בחברה הישראלית, שנפגעו מהשכול. צילום הסטילס מאפיין פרק בחייו של זמיר ומשתלב במכלול של עשייה יצירתית, חברתית ופוליטית ענפה. זמיר צילם באופן אינטנסיבי במשך 11 שנים (67'-78') - "בדיעבד התברר לי, שצילומים אלה נעשו החל מתקופת ששת הימים, בה האופוריה הלאומית-לאומנית הובילה, בין היתר, לנפילת ההגמוניה של תנועת הפועלים בארץ, ועד שנת 1977, השנה בה הליכוד עלה לשלטון, שנה שהובילה למלחמת לבנון, למותו של בנו ירון על הבופור ביום המלחמה הראשון, ולסיום פעילותי הצילומית (בסטילס)". התבוננות במכלול יצירתו הצילומית של זמיר חושפת תפיסת עולם הומניסטית המשתלבת היטב ב"מהלך חייו". מאוצרות ארכיון עין השופט. 82.102.134.201 - /YigalAllon/Thumbnails/

אוגדן-גלויות – טבריה והגליל – נחמן בהלול. Catalog41. נוסטלגיה אונליין - אתר הנוסטלגיה הישראלית. Ynet מארבעה יוצא אחד: על צלם ושמו אדם - חופש. בשבוע שעבר פורסם כי פרס מפעל חיים יוענק לקולנוענית מיכל בת אדם, מטעם הפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים ברחובות.

ynet מארבעה יוצא אחד: על צלם ושמו אדם - חופש

Wikiwand. משה פלד בצ'כוסלובקיה, 1948 קורס הטיס הראשון של הפלמ"ח, עומדים מימין: משה פלד, מנחם ברנשטיין, פרץ גרוסר, צבי מנט(מכונאי), כורעים מימין: ששון נוביק, יעקב בן חיים בהמשך הדריך בבית הספר לטיסה במחנה סירקין, ובין אפריל 1952 לנובמבר 1953 שירת כקצין המבצעים של בסיס רמת דוד.

wikiwand

במהלך שירותו ביצע טיסת צילום מעל סוריה וירדן במהלכה חווה מספר תקלות טכניות שאיימו לרסק את מטוסו, אך הוא בחר להמשיך בטיסה וצוין לשבח על ידי מפקד הבסיס על הבאת מידע מודיעיני חיוני. בסיום תפקידו יצא ללימודים בקולג' של חיל האוויר המלכותי בבריטניה, אותם סיים בהצטיינות. בשובו לישראל מונה לראש ענף אוויר 3 (ענף המבצעים) במטה חיל האוויר. פלד בוגר תואר ראשון בכלכלה ומדעי המדינה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובעל תואר שני מהאוניברסיטה. אודות. קורות חיים משה כגן נולד בשנת 1922 בעירי קרמניץ בפולין, עלה ארצה ב-1948, הצטרף לקיבוץ שמיר ומתמסר לעבודה בענף הצאן.השתתף ברוב התערוכות של אגודת הציירים וארגון ציירי הקיבוץ הארצי.הציג עשרות תערוכות יחיד בארץ ובחו"ל: בתל-אביב (1962, 1976, 1968), בניו יורק (1967), בשוויץ (1976) וכו'.

אודות

תנועת העבודה. Kibbutz Beit Hashita האתר של קיבוץ בית השיטה - דפי יזכור - שבתאי(שבו) לוי. שבתאי(שבו) לוי חבר י"ט באדר תרע"ח כ"ח באדר א' תשס"ה שבו נולד ביום שבת, מכאן שמו. אביו נתנאל עלה מתימן לירושלים בהיותו בן תשע. אמו, רומיה, נולדה בירושלים לאב שהיה הראשון לעולי תימן בשנת 1882. הוריו היו דתיים. שתי בנות למוות (בנות גבת נהרגו במלחמת השחרור) זיוה נתן, בת מייטה ויהונתן ז"ל, נולדה בשנת 1929 בגבת. לדברי מכריה מאותה תקופה היא הייתה"עדינת נפש וענוגת רגש", והיטיבה לשיר ולנגן. מדי פעם פרסמה ביומן חברת הילדים הגיגים שונים.לאחר ערב שמירה במשק, בראשית מלחמת השחרור, כתבה זיוה: "ומשום מה עליי לנעוץ מבט במרחק ולהטותאוזני בקשב רב? מכתבים למערכת "הקיבוץ" Israel Antiquities Authority - Gallery of Sites and Finds. החאן נסקר על ידי אנשי הסקר הבריטי אשר ערכו בו מדידות והציגו את תכניתו, עליה הסתמכו חוקרים רבים במשך השנים (איור 3).

רק בשנת 1980 נערך באתר סקר נוסף על ידי המחבר שבמהלכו התברר לראשונה, באמצעות ניתוח תצ"א משנת 1942, כי תכנית החאן כפי שנעשתה על ידי הבריטים אינה מדויקת וכי למבנה שני אגפים המייצגים, ככל הנראה, שני שלבים בתולדותיו (איור 4). בשלב הראשון נבנה חאן שהשתרע על שני השלישים הדרומיים של המבנה הנוכחי. חאן זה כלל חדרים סביב חצר מרכזית שבצידה הדרומי עמד מסגד. מאוחר יותר נוסף לחאן אגף חדש בצדו הצפוני, אשר יצר מבנה שאורכו הכולל 120 מ' ורוחבו 65 מ'. אתר הקיבוצים. Kfar Tavor. Kibbutz Beit Hashita האתר של קיבוץ בית השיטה - ארכיאולוגיה בשטחי בית השיטה. מבוסס על עבודת סיום י"ב של ניר מן "אתרי בִּקעת השיטה" משנת 1972 בִּקעת השיטה נמצאת במִפגש הגאוגרפי בין עמק יזרעאל לבִּקעת הירדן, כעשרה ק"מ ממערב לבית-שאן עיר המחוז הקדומה.

דרך הים ההיסטורית (הוויא מאריס) שבין אפריקה לאסיה ואירופה עברה בתחומה והותירה אבני מיל רבות במסלולה. ארכיון יבנאל - על שם שרה ויצחק שרפמן.