background preloader

VARNOST.COM.TR

Facebook Twitter

Www.varnost.com.tr

Hiper Güvenlik - geciskontrolsistemleri: OTOPARK BARİYER SİSTEMLERİ... Hiper Güvenlik — Alternatif olarak çalışan takip sistemi, personel... Bina Güvenlik Sistemleri – Access kontrol, personal takip, turnike geçiş, bariyer, kamera sistemleri. Dahua Eco-savvy 3.0 & 4K PTZ Genetec Uyumlu Kameralar Satışa Çıktı – Bina Güvenlik Sistemleri.

Dünyaca ünlü ileri güvenlik çözümleri sağlayıcı Dahua Teknoloji, Genetec Security Center 5.6 GA sistemiyle entegre edilmiş Eco-savvy 3.0 ve 4K PTZ kamera sistemini görücüye çıkardı.

Dahua Eco-savvy 3.0 & 4K PTZ Genetec Uyumlu Kameralar Satışa Çıktı – Bina Güvenlik Sistemleri

Artık Dahua kamera sistemiyle Genetec tamamen entegre edilmiş durumda. Sistem hakkında daha fazla bilgiyi Genetec’in web sitesindeki Dahua kategorisinden alabilirsiniz. Dahua Eco-savvy 3.0 kamera gerçek zamanlı 60FPS’li, 4Mp 1080p video akışı sağlayabilmekte ve 15 fps olarak 4K video akışı sunmaktadır. Sahip olduğu gerçek yüksek çözünürlük özellikle yüksek gözetleme kabileyeti gerektiren mekanlar için biçilmiş kaftandır. Sisteme en son eklenen H.265 sıkıştırması ile bant genişliğini yarıya inebilmekte ve veri depolama maliyetleri azalmaktadır. Bu seri akıllı tanımlama ile yüz tanıma, tetikleyici mekanizma denetleyici, ihlal denetleyici gibi etkileyici çeşitlilikte özellikler getiriyor. 1997 senesinden beri küresel bir yenilikçi olan Genetec, dünyadaki ikinci en büyük VMS platformuna sahip.

Dahua Video Intercom SIP Bina Güvenliğinize Sağlam Çözümler Getiriyor – Bina Güvenlik Sistemleri. Refah düzeyindeki artış ve insanların yaşam şartlarındaki hızlı gelişme nedeniyle güvenlik kaygıları da bir o kadar artmaya başladı.

Dahua Video Intercom SIP Bina Güvenliğinize Sağlam Çözümler Getiriyor – Bina Güvenlik Sistemleri

Artık her şeyin hızlı, gerçek zamanlı ve güvenli biçimde gerçekleştiğine şahit oluyor; böyle olmadığı durumlarda tepki gösteriyoruz. Zamanımızın büyük kısmını ev ve ofislerimizde geçiriyoruz. Binada olduğumuz ve olmadığımız zamanlardaki giriş-çıkışlar can ve mal güvenliğimiz açısından bizler için hayati öneme sahip. Binamızda biz yokken kimler, ne yapmış? Hangi ziyaretçiler ne zaman, binamızın hangi katlarına gelmiş? Apartman, ev, çiftlik gibi mesken binaların ve plazalar, ofisler, kamu daireleri gibi resmi yerlerin bina yöneticilerinin binaya gelen ziyaretçilerin giriş çıkışlarını yönetmek ve bina içindeki iletişimi optimize etmeye ihtiyaç duyuyor. Gelişmiş toplumlardaki sosyal ilişkilerin yapısı karmaşıklaştıkça insanların risk algısı da karmaşıklaşmaya başladı. Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri Nasıl Çalışır? ~ Access Kontrol Sistemleri.

Personel giriş çıkış, geçiş kontrol, yemekhane ve ziyaretçi takiplerinde kartlı geçiş sistemlerinden faydalanılır.

Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri Nasıl Çalışır? ~ Access Kontrol Sistemleri

Binanızın giriş çıkışları için her türlü senaryoya uygun kart tanımlamaları yapmak gerekir. Personelin devam kontrolünde, geçiş kontrollerinde, ziyaretçi geçişlerinde ve daha birçok duruma özgü kartlı geçiş çözümleri mevcuttur. Kartlı geçiş sistemlerinde kartla geçişin yanı sıra şifreyle geçiş de mümkün. Kartın üzerine yapılacak şifre onaylamasıyla giriş-çıkış güvenliğine yeni bir katman eklenir. Böylece kartın kaybolmasından fark edilip sistemde kart id’sinin değiştirilmesine kadarki süreçte muhtemel istenmeyen girişlerin önüne geçilmiş olur.

Personel Kartlı Geçişleri Personelin geçiş kartlarının üzerine personel fotoğrafı, ad-soyad, departman ve destekleyici bilgiler yazdırılabildiği gibi barkod veya manyetik çip sayesinde işletme veri merkezinde saklanan tüm verilerle entegre edilebilir. Kartlı geçiş sistemlerinde her personelin kendine ait kartı olur. Otopark Bariyer Sistemleri Nedir? Nasıl Uygulanır? ~ Access Kontrol Sistemleri. Modern çağın bir sonucu olarak özellikle 70’li yıllarda itibaren yoğun biçimde binek otomobiller kullanıyoruz.

Otopark Bariyer Sistemleri Nedir? Nasıl Uygulanır? ~ Access Kontrol Sistemleri

Öyle ki yalnızca İstanbul’da her gün bin yeni araç trafiğe çıkıyor. Hal böyle olunca içinde yüzler çalışan, personel, memur, öğrenci, öğretmen bulunan binalarda açık veya kapalı otoparkın bulunmaması mümkün değil. Kısa süreli müşteri ziyaretlerinde dahi park yeri meselesi bazen çok önemli bir sorun olabiliyor. Kendi araçları için park yeri bulamayanlar binamızın park yerlerini işgal edebiliyor. Biyometrik Access Kontrol: Hızlı, Güvenli, Uygulanması Kolay ve Yüksek ROI Getirili ~ Access Kontrol Sistemleri. Otopark Access Kontrol ve Yönetimindeki Zorluklar ve Çözüm Yolları ~ Access Kontrol Sistemleri. Büyük şehirlerin en önemli sorunlarından biri de otopark sorunudur.

Otopark Access Kontrol ve Yönetimindeki Zorluklar ve Çözüm Yolları ~ Access Kontrol Sistemleri

Otoparklarda sınırlı sayıda yer ve çok sayıda talep bulunur. Bu durum hem belediye otoparklarında hem de özel otoparklarda geçerlidir. Otopark probleminin kapasite kaynaklı sıkıntılarını bir kenara koyarsak ikinci önemli sıkıntı otoparklardaki güvenlik denetimleridir. Otopark güvenliği park yönetiminin en temel meselelerinden biridir. Park yönetiminde aşılması gereken dört büyük problem bulunur: 1. 2. 3. 4. Otopark giriş ve çıkış kontrollerinin manuel olarak yapılması yeterince verimli sonuçlar doğurmaz. Dahua Eco-Savvy 3.0 & 4K PTZ Genetec Uyumlu Kameralar Satışa Çıktı ~ Access Kontrol Sistemleri.

Dünyaca ünlü ileri güvenlik çözümleri sağlayıcı Dahua Teknoloji, Genetec Security Center 5.6 GA sistemiyle entegre edilmiş Eco-savvy 3.0 ve 4K PTZ kamera sistemini görücüye çıkardı.

Dahua Eco-Savvy 3.0 & 4K PTZ Genetec Uyumlu Kameralar Satışa Çıktı ~ Access Kontrol Sistemleri

Artık Dahua kamera sistemiyle Genetec tamamen entegre edilmiş durumda. Sistem hakkında daha fazla bilgiyi Genetec’in web sitesindeki Dahua kategorisinden alabilirsiniz. Dahua Eco-savvy 3.0 kamera gerçek zamanlı 60FPS’li, 4Mp 1080p video akışı sağlayabilmekte ve 15 fps olarak 4K video akışı sunmaktadır. Sahip olduğu gerçek yüksek çözünürlük özellikle yüksek gözetleme kabileyeti gerektiren mekanlar için biçilmiş kaftandır. Sisteme en son eklenen H.265 sıkıştırması ile bant genişliğini yarıya inebilmekte ve veri depolama maliyetleri azalmaktadır.

Bu seri akıllı tanımlama ile yüz tanıma, tetikleyici mekanizma denetleyici, ihlal denetleyici gibi etkileyici çeşitlilikte özellikler getiriyor. 1997 senesinden beri küresel bir yenilikçi olan Genetec, dünyadaki ikinci en büyük VMS platformuna sahip. Geçiş Kontrol Sistemleri Nedir? ~ Access Kontrol Sistemleri. Geçiş kontrol sistemlerini eğer daha önce hiç kullanmadıysanız, başlangıçta size bağlantıları, kabloları, boardları, kart okuyucular, yazılımıyla oldukça karmaşık ve anlaşılması zor gelebilir.

Geçiş Kontrol Sistemleri Nedir? ~ Access Kontrol Sistemleri

Bu makalede size geçiş kontrol sistemlerinin (diğer bir deyişle access kontrol sistemi) temel niteliklerine değinip bu güvenlik sistemini daha anlaşılır kılmaya çalışacağız. Her bir kapıda geçiş kontrolleri için kullanılan çok önemli dört temel komponent bulunmaktadır. Bunlar: girdi, kontrolör, çıktı ve yazılımdır. Girdi, kontrolörün bir etkinliğin olduğunu bilmesini sağlar. Örneğin, birisi kart okuyucusuna kartını soktu, birisi kapıyı açtı, birisi kapıyı açık bıraktı, içeriden birisi dışarı çıkma isteğinde bulundu vs. İkinci önemli komponent ise kontrolördür. Girdi ve kontrolörün çıktısı olmadan hiçbir anlamı olmaz. Geçiş Kontrol Sistemlerinin Temel Mantığı ~ Access Kontrol Sistemleri.

Elektronik geçiş kontrol sistemleri her türlü geçiş kontrol kararlarını tek bir merkezi işlem ünitesinde toplayan sistemlerdir.

Geçiş Kontrol Sistemlerinin Temel Mantığı ~ Access Kontrol Sistemleri

Basitçe ifade etmek gerekirse, bir geçiş kontrol sistemi bina giriş-çıkışlarının kısıtlanması, engellenmesi ve kontrol altına alınası hususlarında bina yöneticilerinin güvenlik ve disiplin ihtiyaçlarını karşılamaya yarar. Geçiş Kontrol Ünitelerinin Temel FonksiyonlarıKart/pin geçiş kontrol işlemleri: Karttaki verilerle sistemde kayıtlı olan bilgiler arasında eşleşme olup olmadığının kontrolü.Kapı denetleme ve kontrol: Yetkisiz kişilerin giriş-çıkış yapmasının önüne geçilmesi.REX işlemleri: Request to Exit (Çıkma Talebi), bina içinden dışarıya yapılan çıkışları kolaylaştıran REX butonunun kullanım logları.Alarm takip: Yetkisiz girişlerin kaynağının tespit edilmesi.Girdi-çıktı bağlantısı: Kart sahiplerinin binada olup olmadığının sistemde kaydedilmesi.Etkileşim depolaması ve raporlama: Genel giriş-çıkış zamanları ve detaylı raporlama.

Hiper Güvenlik — Binanıza Access Kontrol Sistemi Kurmanın... Access Kontrol Sistemleri : parmak izi okuma sistemleri nasıl çalışır. Gece Görüş Özellikli Güvenlik Kameraları Gerçekten İşe Yarıyor Mu? ~ Access Kontrol Sistemleri. Gün ışığında binanızı korumak için kullanılacak bir çok yöntem var.

Gece Görüş Özellikli Güvenlik Kameraları Gerçekten İşe Yarıyor Mu? ~ Access Kontrol Sistemleri

Gün ışığı bina güvenliği için avantaj olarak görülse de hırsızlıkların %65’inin gündüz yapılıyor olduğu gerçeğini de dikkate almak gerekiyor. Yine de hırsızlık vakalarının %35’ini riske atmak doğru olmayacaktır. Karanlık, hırsızlık veya vandalizm yapanlar için büyük fırsatlar sunuyor. Güvenlik kamerası olmayan binalara hırsız girme olasılığı olanlara göre üç kat fazladır. Gece görüş özelliği olmayan güvenlik kameralarına sahip binalar da buna dahil. Eskiden gece görüşüne sahip kameralara sahip olmak oldukça maliyetliydi. Gece görüşlü kamera teknolojisi, infrared görüşüne o da infrared ışığına dayanır. Gece görüş sistemleri, bina güvenliği haricinde de kullanılır. Infrared kameraların CCTV kapalı devre sisteminize entegrasyonu kolaydır. İster eviniz ister iş yeriniz için olsun gece görüş kameraları hırsızlar ve vandallar için caydırıcı olacaktır. Bir başka gece görüşlü kamera sistemi termal kameralardır. Gecis Kontrol ve Turnike Sistemleri.

Hiper Güvenlik — Alternatif olarak çalışan takip sistemi, personel...