background preloader

Markaveyonetim

Facebook Twitter

MARKA VE YÖNETİM

Mutsuz Müşterilerin Markanıza Yaratacağı Tehlikeler ve Yapmanız Gerekenler. Müşteri tatmini satış, kullanım ve satış sonrası teknik desteği kapsayan bütüncül bir deneyimdir.

Mutsuz Müşterilerin Markanıza Yaratacağı Tehlikeler ve Yapmanız Gerekenler

Çoğu firma, satış sonrası deneyime yeterince özen göstermez. AdBlock İnternet Reklamcılığını Nasıl Şekillendiriyor? İnternet reklamcılığı AdBlock’un gazabına uğramaya devam ediyor.

AdBlock İnternet Reklamcılığını Nasıl Şekillendiriyor?

Pagefair şirketinin 2017 AdBlock Raporu sektörün geldiği son durumu gözler önüne seriyor. Gerek masaüstü gerekse de mobil cihazlardaki genel tabloyu görmemiz açısından bu raporda altı kalın çizgilerle çizilecek bir çok detay saklı. Birkaç gün önce B4Mind Blog’da yayınladığımız makale çok ses getirdiği için bu yazıda konuyu derinleştirmeye karar verdik. Önceki yazımızda AdBlock uygulamaları internet reklamcılığını öldürüyor mu diye sormuştuk. Aslında kabul etmek gerekiyor ki şu anda ipler AdBlock kullanıcılarının elinde. SEO KAMPANYALARINIZ İÇİN EN KÂRLI ANAHTAR KELİMELERİ BULMA YOLLARI I – B4MIND MARKA DANIŞMANLIĞI. SEO Kampanyalarınız İçin En Kârlı Anahtar Kelimeleri Bulmanın Yolları – I. Google’da saniyede 40 bin anahtar kelime sorgusu yapılıyor.

SEO Kampanyalarınız İçin En Kârlı Anahtar Kelimeleri Bulmanın Yolları – I

Bu rakam aynı zamanda, günde 3,5 milyar, yılda 1,2 trilyon arama yapıldığı anlamına geliyor. İşin daha garibi, Google’da her gün yapılan aramaların yaklaşık yüzde yirmisi daha önce hiç yapılmamış aramalar, yani yeni anahtar kelimeler. İşte, doğru anahtar kelime seçiminin asla hafife alınmaması gerektiğinin en sağlam gerekçesi. Çünkü her bir anahtar kelime yeni bir pazar ve yeni bir rekabet ortamı. Rekabet meydanında siz olmazsanız meydan rakiplerinize kalır.

Bir kullanıcı Google da herhangi bir anahtar kelime sorgusu yaptığında kendi web sayfamız da dahil olmak üzere milyonlarca sayfadan oluşan bir sonuç ekranı ile karşılaşır. Her SEO çalışması anahtar kelime araştırması ile başlar. Hangi sorguları yapan kişilerin işletmemiz için yararlı, hangilerini yapanların ise yararsız olduğunu daha en başından belirlemek gerekir. Sıradan değil “mükemmel” bir kullanıcı deneyimi Google’ın değişmez kanunudur. Şehir Markalaşması: Marka Şehir Olmak Ne Anlama Gelmektedir? Şehirlerin sistematik çalışmalarla birer marka olarak ön plana çıkması 1980 sonrasına rastlıyor. 80 öncesi küresel ölçekte sınırlı sayıda marka şehirden bahsedebilirdik.

Şehir Markalaşması: Marka Şehir Olmak Ne Anlama Gelmektedir?

Paris, Londra, New York, Los Angeles, Venedik, Floransa, Roma, Moskova, St.

Güvenlik Sistemleri

Sosyal Medyada En Çok Beğeni Getirecek Paylaşım Zamanları. Gerçek şu ki gerek kişisel gerekse profesyonel açıdan sosyal medyada kazandığımız beğeniler, sayısı ne olursa olsun, bizim için asla yeterli değildir.

Sosyal Medyada En Çok Beğeni Getirecek Paylaşım Zamanları

Alınacak daima birkaç like, retweet veya +1 daha vardır.. Markaların sosyal medya hesapları yönetilirken gözden kaçan en önemli ayrıntı gönderim saatleri ve günleridir. Profesyoneller markalarını yönetirken, eğer zamanlayıcı araçlar kullanmıyorlarsa, genelde kendi iş yoğunluklarını baz alırlar. Bu durum gün içinde çok kalabalık olan bir caddede sabaha karşı reklam yapmaya benzer. Eğer o kalabalıkları günün ve haftanın doğru zamanında yakalayamazsak doğru reklam yönetimi yapmış sayılmayız. İşte bu yazıda size o ekstra like, rt ve +1’i getirecek, mecra özelinde sosyal medya paylaşım zamanlarından söz ediyoruz. Facebook Insights’a Alternatif 7 Analiz Aracı. Sosyal Alışverişi Dijital Pazarlama Stratejinize Dahil Etmenin Beş Yolu – 1.

Sosyal Medyada Sıkça Rastlanan 10 Zorlu İşe Çözüm Önerileri – 1. (Bu yazı dizisinde pazarlamacıların, kendi sosyal medya işlerini yürüten yöneticilerin ve dijital ajansların sosyal medyada karşılaştıkları en büyük güçlüklerin çözümüne yönelik on temel öneri ele alınmaktadır.)

Sosyal Medyada Sıkça Rastlanan 10 Zorlu İşe Çözüm Önerileri – 1

Bugün dünyada 2.3 milyar aktif sosyal medya kullanıcısı var. Bu 7.1 milyarlık dünya nüfusunun yaklaşık üçte biri ediyor! Bir sosyal medya pazarlaması profesyoneli olarak, herhangi bir gönderimizin bu nüfusun .000001%’lik kısmına ulaşması halinde bile kendimizi şanslı kabul edebiliriz. Bu rakam kendilerinin gerçek değerini ve sosyal medya ROI’sini göstermek isteyen işletmeler ve pazarlamacılar için pek iç açıcı sayılmayabilir. Öyle görünüyor ki markalar ve şirketler bir şekilde sosyal medyayının temel dinamiklerine hakim. B4Mind Marka Danışmanlığı. Newsjacking kavramı David Meerman Scott tarafından 2010 yılında ortaya atıldı.

B4Mind Marka Danışmanlığı

Pazarlama Yönünden 2017’nin En Zorlu İşleri Neler Olacak? – Dijital Dönüşümün Geleceği. Dijital dönüşümün geleceğini incelemeye ve uzmanların pazarlama iletişimindeki 2017 yaklaşımlarını değerlendirmeye devam ediyoruz.

Pazarlama Yönünden 2017’nin En Zorlu İşleri Neler Olacak? – Dijital Dönüşümün Geleceği

Kendi Kitabınızı Dijital Mecralarda Pazarlamanın Tüm İncelikleri. Yeni bir kitap mı yazdınız?

Kendi Kitabınızı Dijital Mecralarda Pazarlamanın Tüm İncelikleri

Kitabınızın geniş kitleler tarafından bilinmesini ve satın alınmasını mı istiyorsunuz? Çeşitli kurumlardan, etkinliklerden, dergilerden, gazetelerden, web sitelerden konuk yazarlık/anlatıcılık teklifi mi almayı diliyorsunuz? Dijital kanalların püf noktalarından yararlanarak kitleler üzerinde adınız ve kitaplarınız hakkında genel bilinirlik ve pozitif intiba sağlayabilirsiniz. Gönderdiği tweetler, hazırladığı capsler, uydurma-komik haberler, manasız aşk aforizmaları ile çok satan kitaplara imza atmayı başarmış, yeni mecranın yeni nesil temsilcileriyle karşılaşmış olmalısınız. Eğer onlar yapabiliyorsa sizin de yapamamanız için ortada hiçbir sebep yok. Bunu başarmanız için gerçekten söyleyecek bir şeylerinizin olması gerekir.

(Kimse pazarlamanın kolay bir şey olduğunu söylemedi) Kitabınızın pazarlamasını sadece yayınevinize bırakmamalı, kendi kitabınızın aynı zamanda pazarlamacısı olmalısınız. Şimdi dijital mecralarda kitap pazarlamanın püf noktalarına geçebiliriz: Markaların Sosyal Medya Görsel Seçiminde Yaptıkları 3 Büyük Hata. Günümüzde sosyal medya hesabı olmayan marka sayısı önemsenmeyecek kadar az sayıda.

Markaların Sosyal Medya Görsel Seçiminde Yaptıkları 3 Büyük Hata

İster doğrudan işletmeler tarafından isterse de dijital ajanslar vasıtasıyla yönetiliyor olsun, sosyal medya kanalı işletmelerin pazarlama stratejilerinde ciddi bir konuma sahip. Dijital Pazarlama Yaparken Mutlaka Dikkat Etmeniz Gereken 14 Metrik. Dijital pazarlama iletişiminin pazarlamacılar açısından en kıymetli noktası atılan her adımın rasyonel biçimde ölçülebilir ve analiz edilebilir olmasıdır. Diyelim ki markanız için Bağdat ya da İstiklal Caddesi’nde bir bilboard reklamı oluşturdunuz. Elinizde hangi günlerde, saatlerde ve dönemlerde yaklaşık olarak ortalama kaç kişinin reklamınızı göreceğine dair bazı veriler var. Genelde edinebileceğiniz en net veri de zaten bu olacaktır.

Ancak, bilboard reklam kampanyanızda örneğin şöyle bir veriye muhtemelen sahip olamayacaksınız. Pazarlama Otomasyonu Nedir? Kestirmeden söylemek gerekirse pazarlama otomasyonu, pazarlama iletişim süreçlerini sizin için otomatikleştiren yazılımlardır. Bu yazılım, pazarlama faaliyetlerinizi organize etmeye ve önceliklerinizi belirlemeye yarar. Pazarlama iletişiminden azami performans almanızda sizi destekler. Karar verme süreçlerinizi kısaltır, veri odaklı kararlar almanızı sağlar. Pazarlama otomasyon yazılımları sayesinde zamanınızı tüketen monoton işler omuzlarınızda artık daha fazla yük olmaz ve çalışma saatlerinizi daha verimli kullanıp, işinize odaklanabilirsiniz.

Türk Yatırımcılar İçin İngiltere Nasıl Fırsatlar Sunuyor? İki binli yıllara girmemizle beraber Türkiye Cumhuriyeti ile İngiltere arasındaki ticaret hacminde ülkemiz lehine son derece olumlu bir tablo oluştu. Öyle ki dünyanın altıncı büyük ekonomisi olan İngiltere, dış ticarette ithalat-ihracat dengesi bakımından fazla verdiğimiz ender gelişmiş ekonomilerden biri. Türkiye 2001 yılından beri dış ticaret fazlası verme başarısını sürdürüyor. (Kaynak: Ekonomi Bakanlığı) 2005-2015 yılları arasındaki on yıllık dönemde ticaret hacmi %50’den fazla yükseldi.

Marka Danışmanlığı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular. B4Mind Uluslararası Marka Danışmanlığı’nın marka pazarlaması, marka yönetimi ve marka danışmanlığı konularındaki sıkça sorulan sorulara verdiği yanıtlar. Marka Nedir? Dijital Pazarlama Kampanyalarınızda Asla Yapmamanız Gereken 3 Kritik Hata.