background preloader

Programy_aplikacje

Facebook Twitter

ToonDoo - Comics. Storybird. Story Bird. Stixy: For Flexible Online Creation Collaboration and Sharing. Youtube w prezentacji. Dawno już minęły czasy, kiedy umieszczenie jakiegoś filmu w prezentacji było niemożliwe. Dzisiaj mamy narzędzia, które robią to niemal natychmiast (Prezi) i właśnie na tym bazują swoją przewagę rynkową. Co jednak jeśli mamy poczciwego PowerPointa i chcemy umieścić w nim video? Nic prostszego, wystarczy 10 prostych kroków i 3 minuty Twojej uwagi. Przechodząc więc do sedna robimy tak: 1. 2. 3. 4. 10 najlepszych odtwarzaczy filmów z napisami. Niektóre odtwarzacze nie radzą sobie z polskimi znakami w napisach (ale takich nie znajdziecie w tym zestawieniu), zaś jeszcze inne – umożliwiają automatycznie pobieranie napisów idealnie dopasowanych do posiadanej wersji filmu.

10 najlepszych odtwarzaczy filmów z napisami

Oto przegląd najciekawszych odtwarzaczy filmów, którymi będzie można odtworzyć każdy materiał w jakości Full HD. źródło: www.sxc.hu Jak automatycznie pobierać napisy? Niektóre odtwarzacze zostały wyposażone w funkcję automatycznego pobierania napisów idealnie dostosowanych do posiadanej wersji filmu. Jednak nie wszystkie. Użytkownicy Windows mają do dyspozycji NapiProjekt. Www.videolan.org/vlc Co w nim lubimy? To obecnie jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy filmów. Co nas irytuje? Intuicyjność - to nie jest jego mocna strona. Systemy: Windows, Mac OS X, Linux, BeOS, BSD, Solaris, iOSKodeki: wbudowaneNapisy: obsługujeŚciganie napisów: brak Okno preferencji jest dosyć rozbudowane, nawet w wersji podstawowej. Media Player Classic Home Cinema x64 1.5.0.

Napraw wszystko. Komunikaty takie jak „Nie można znaleźć tego pliku” albo „Ten plik jest uszkodzony” to horror.

Napraw wszystko

Tym bardziej jeśli wszystkie pliki z poprawnym rozszerzeniem znajdują się na dysku! Jeżeli żaden program nie chce otworzyć określonego pliku, to znaczy, że ten ostatni jest mocno uszkodzony i bez naprawy taki pozostanie. Błędy w plikach mogą mieć wiele przyczyn. Zawieszenie systemu, ich przerwane pobieranie albo niepoprawnie przesłana wiadomość mogą zniszczyć jakąś część pliku, a wtedy ani system, ani żaden z programów nie wie, jak się z nimi obchodzić. Potrzebni są specjaliści, którzy dokładnie przeanalizują plik, prawidłowo uporządkują jego fragmenty i wygenerują czytelne dane. Zanim utoniesz w zalewie wiedzy: przegląd pięciu narzędzi do gromadzenia i katalogowania informacji - Webhosting.pl. Wszędzie tam, gdzie musimy mieć swobodny dostęp do zdobytej wiedzy, przyda się dobry program do gromadzenia i katalogowania informacji.

Taki, który pozwoli zachować dane znalezione na stronach WWW, zapisane w książkach elektronicznych czy też w luźnych notatkach. Ich użytkownikiem może być każdy – naukowiec, redaktor portalu internetowego, studenci i uczniowie czy hobbiści. W przeglądzie przyjrzeliśmy się pięciu aplikacjom służącym do zbierania informacji. Każda z nich jest nieco inna od konkurenta, więc zamiast porównań pokusiliśmy się o bliższą prezentację ich mocnych i słabych stron.

Są to, w kolejności ich występowania w tekście, Surfulater 3.15, Canaware NetNotes 5.2, SunnyView CyberKeeper 2.1, Zotero 2 Beta oraz Microsoft Office OneNote 2007. 60 Sites in 75 Minutes. Search Results » storybird. Did you know that today is National Literacy Day?

Search Results » storybird

It is! I think that literacy is something to celebrate, being literate is a gift I enjoy every day but don’t stop to appreciate nearly enough. In honor of National Literacy Day, I thought I would share my favorite technology enhanced literacy tools. In no particular order, here are my favorite ways to celebrate literacy. What are your favorites? EDUKACJA ON-LINE. Le Matinée. SlideSnack. Tikatok - Kids Activities: Publish a Children's Book with Tikatok. Filmy instruktażowe. Prezentujemy trzy filmy instruktażowe otwierające serię tutoriali przybliżających bezpłatne aplikacje i programy, które mogą być wykorzystane w praktyce szkolnej.

Filmy instruktażowe

Filmy powstały na potrzeby szkoleń w ramach projektu PRACOWNIA 2.0. Cykl szkoleń PRACOWNIA 2.0 ma na celu przybliżenie jego uczestnikom możliwości wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji oraz przedstawienie ciekawych przykładów takich działań w Polsce i na świecie. Z olbrzymiej ilości programów i aplikacji dostępnych bezpłatnie w internecie wybraliśmy te, które mogą być przydatne dla nauczycieli różnych specjalności: YouTube, Blogger, Audacity, Podomatic czy Prezi. Poniższe filmy pokazują jak korzystać z tych programów, prezentują ich funkcjonalności i możliwości ich zastosowania. Podomatic Bezpłatny serwis umożliwiający tworzenie i dodawanie własnych podcastów, czyli audycji udostępnianych w odcinkach w internecie. Blogger – jak założyć szkolnego bloga? Dropbox. Easy essays.