background preloader

Dziecko w sieci

Facebook Twitter

AK32%20Siemaszko%20i%20in. Dozwolony użytek w edukacji. Na co pozwala prawo autorskie? | sztuka24h.edu.pl. Dozwolony użytek w edukacji. Na co pozwala prawo autorskie? Zobacz (pobierz, rozpowszechniaj) infografikę o praktycznym wykorzystaniu prawa dozwolonego użytku, które jest częścią przepisów o prawie autorskim. Dozwolony użytek daje szerokie możliwości legalnego wykorzystania różnych utworów (przedmiotów praw autorskich) w celach edukacyjnych. Korzystając z tego prawa, możesz np. wykorzystać na zajęciach film z You Tube’a, film na płycie, muzykę, książki, możesz je kopiować, dzielić się nimi. Możliwości jest jeszcze więcej, o wszystkich dowiesz się z infografiki stworzonej przez zespół Centrum Cyfrowego.

Można ją pobrać w formacie JPG, PDF lub w edytowalnym formacie SVG na stronie Centrum (przejdź do strony) Infografika „Dozwolony użytek w edukacji. IX Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie" Jak bezpiecznie zwiedzac cyfrowy swiat materialy informacjne. Bezpieczeństwo na facebooku. Nadużywanie internetu przez dzieci i młodzież. Zagrożenia związane z publikowaniem wizerunku dziecka w sieci. Seksting: rejestrowanie, wysyłanie, upublicznianie nagich zdjęć przez młodzież. Na zawsze (2015) Baw się w Sieci - BEZPIECZNIE - saferinternet.pl. Kampania „Baw się w Sieci – BEZPIECZNIE” inaugurowana została 10 lutego 2009 r. z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem akcji było uwrażliwienie młodych internautów na problem cyberprzemocy i nauczenie ich reagowania na takie sytuacje.

Czym jest cyberprzemoc? Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych. Problem ten dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. W Polsce doświadcza go ponad połowa młodych internautów!!! Do działań określanych jako cyberprzemoc zalicza się m.in: - wyzywanie, straszenie poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu, - robienie komuś zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody, - publikowanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają, - podszywanie się pod kogoś w Sieci. Pomimo, że akty cyberprzemocy mogą wyglądać niewinnie, to potrafią wyrządzać bardzo dużą krzywdę.

Helpline.org.pl / Dowiedz się. Dowiedz się, z jakimi niebezpiecznymi sytuacjami możesz spotkać się podczas korzystania z Internetu. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na temat zagrożeń związanych z używaniem nowych technologii oraz wskazówki jak poradzić sobie, jeśli coś takiego Ci się przydarzy. Cyberprzemoc Tu przeczytasz czym jest cyberprzemoc oraz jak sobie z nią radzić. czytaj więcej Niebezpieczne kontakty Co to są niebezpieczne kontakty? Czytaj więcej Uzależnienie od Internetu, komputera Dowiedz się więcej o tym problemie. czytaj więcej Nieuprawniony dostęp Włamania i kradzieże zdarzają się również w świecie wirtualnym. Czytaj więcej Szkodliwe treści O tym, jakie treści szkodzą i dlaczego oraz gdzie je możesz zgłosić. czytaj więcej Bezpieczny komputer Czy wiesz jak zabezpieczyć się przed wirusami i innymi zagrożeniami technicznymi w sieci?

Czytaj więcej Komputerowy słownik Dowiedz się, co oznaczają niektóre słowa związane z bezpieczeństwem online. czytaj więcej Bezpieczny Ty czytaj więcej Muzyka w sieci czytaj więcej. Program - wsieci.tv. Kidprotect – Blog – strona główna. Mama Tata Tablet. Edukator.pl - prezentacje. Dzień Bezpiecznego Internetu. Edukator.pl - strona główna. Gra edukacyjna „Rufus w opałach” pozwala zobaczyć, na jakie niebezpieczeństwa natrafia młody użytkownik nowoczesnych technologii i pokazuje, jak reagować w trudnych sytuacjach. Gracz, wcielając się w postać młodego bohatera, towarzyszy mu w jednym z wielu szkolnych dni i podejmuje decyzje, które mają wpływ na dalszą rozgrywkę.

Wybory, przed jakimi staje gracz dotyczą i spraw błahych (wyłączać czy nie wyłączać telefonu na lekcji) i znacznie groźniejszych sytuacji (spotkać się z nieznajomym poznanym online czy zrezygnowac z takiego spotkania). Forma graficzna i język dostosowane są do graczy ze starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, choć i starsi użytkownicy nowoczesnych technologii znajdą w niej coś ciekawego dla siebie. Gra uruchomi się po kliknięciu w obrazek lub TUTAJ. Aby uruchomić grę należy zainstalować Adobe Flash Player.

Bezpieczny internet. Strona główna - saferinternet.pl. Fundacja Dzieci Niczyje. Owce w sieci. Sieciaki.pl - poznaj bezpieczny internet i dołącz do drużyny Sieciaków.