background preloader

Riešenia

Facebook Twitter

Qr code wiki, qr-code wiki. What's a QR Code ? A QR-Code is a 2D barcode which stores information and can be read by a QR scanner How can I build a Qrcode? With , building a QR code is really simple. You just have to follow this three steps : {*style:<b> 1. 2. 3. </b>*} Before, the point 3, try with your phone ! Now, you can play with the QR Code generator ! QR Code reader ? In order to read a QR Code, you need a QRCode reader. For example, I use i-nigma Why ? I think QR codes will become a much more valuable communication tool in business, marketing and advertising. Example: - Put QR Code on your card with URL of your website - Put QR Code on your poster with URL of your website - Send a discrete message - others...

Wiki Link. 3gvision home page. K dokonalému looku štýlovým zaviazaním šálu! Vonku je už naozaj nechutná zima a keď ráno vstanete a pozriete sa z okna, ani sa vám nechce ísť do práce. Zabojujte so zimou so štýlovými šálmi a naučte sa, ako si ich uviazať tak, aby ste vyzerali dokonalo. Dôležité je aj to, aký šál si vyberiete. V rôznych obchodoch nájdete neskutočné množstvo trendových šálov, ktoré skvele vyzerajú a zahrejú vás.

Majstrom v tejto oblasti je bez pochýb módny dom Burberry, ktorý ponúka obrovský počet šálov špičkovej kvality. Určite poznáte klasický károvaný vzor tejto značky. Dôležitý je aj materiál, z ktorého je šál vyrobený. Šál sa však dá kúpiť aj v iných obchodoch a inej značky, nemusíte si celý rok odkladať 2000 libier, aby ste jeden mali. Aby ste šálom dotvorili svoj celkový look a vyzerali štýlovo, musíte si ho vedieť zaviazať. Hyperlink: Security: Malware: Virus. Virus & Malware Information and software to treat and protect against the major computer plagues: virus, worm, trojan horse, hoax, chain-letter.

Hyperlink: Security: Malware: Virus

The Ten Commandments of Anti-Virus Security Gab's Antivirus Security Tips - English. Computer Security Incident Response Team (CSIRT) CSIRT Virus Watch. Security Bulletins. VulRec - Vulnerability reconnaissance. Virus & Anti-Virus The WildList By WildList Organization International This is a cooperative listing of viruses reported as being in the wild by 63 virus information professionals. Information Centers from Anti-Virus Producers Symantec - SSR Symantec Security Response (formerly AntiVirus Research Center (SARC)) Virus Hoaxes, Information on Jokes, Virus Encyclopedia, Symantec Glossary, FAQ. McAfee - AVERT Kaspersky viruslist.com Virus Encyclopedia, Alerts, Analysis, News, Glossary, Weblog. F-Prot Other Hoaxes & Urban Legends. Free Online Virus, Malware and URL Scanner. Riešenie problému vykonaním čistého spustenia v systéme Windows Vista alebo Windows 7. A clean boot is performed to start Windows by using a minimal set of drivers and startup programs.

Riešenie problému vykonaním čistého spustenia v systéme Windows Vista alebo Windows 7

This helps eliminate software conflicts that occur when you install a program or an update or when you run a program in Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, or Windows Vista. You may also troubleshoot or determine what conflict is causing the problem by performing a clean boot.Why software conflicts occur? Collapse this imageExpand this image When you start Windows by using a normal startup operation, several applications and services start automatically, and then run in the background. These programs include basic system processes, antivirus software, system utility applications, and other software that has been previously installed. Note If you are using Windows XP, go to How to configure Windows XP to start in a "clean boot" state ( Ho skener.