background preloader

Prestatieindicatoren HBO

Facebook Twitter

Beoordelingskader / Reviewcommissie Hoger Onderwijs en Onderzoek. Voorstellen prestatieafspraken hogescholen. Ambitieuze maar haalbare plannen voor hoger onderwijs. Nieuwsbericht | 24-09-2012 De Nederlandse hogescholen en universiteiten hebben ambitieuze en haalbare plannen ingediend voor de prestatieafspraken die ze dit najaar willen sluiten met staatssecretaris Zijlstra. In haar advies aan staatssecretaris Zijlstra concludeert de Reviewcommissie Hoger Onderwijs en Onderzoek, onder leiding van prof. dr. F. van Vught, onomwonden dat de kwaliteit van de voorstellen goed is. Uit de voorstellen komt het beeld naar voren dat de onderwijskwaliteit en het studiesucces sterk zullen verbeteren over de gehele breedte van het hoger onderwijs: zo zorgen alle opleidingen ervoor dat eerstejaars nooit minder dan twaalf contacturen per week op hun rooster krijgen.

Sommige instellingen krikken dit minimum op naar vijftien of zelfs twintig uur. De belangstelling voor Centres of Expertise, waar bedrijfsleven en hogescholen hun krachten bundelen, was groot. Prestatieafspraken. Beloning voor kwaliteit hoger onderwijs. Nieuwsbericht | 09-03-2012 Universiteiten en hogescholen kunnen extra geld krijgen voor onderwijskwaliteit, studiesucces en profilering. De ministerraad heeft ingestemd met een voorstel van staatssecretaris Zijlstra(OCW). De verdeling van het geld is gekoppeld aan de prestatieafspraken die met alle universiteiten en hogescholen afzonderlijk worden gemaakt.

In de afspraken leggen de instellingen vast: • wat ze doen om de kwaliteit van het onderwijs en het studiesucces te verbeteren • op welke sterke punten ze zich willen richten • hoe ze excellentie bevorderen • wat ze doen om aansluiting te houden bij de regio en het bedrijfsleven. Om een deskundig en onafhankelijk oordeel te krijgen over de plannen van de instellingen, is een reviewcommissie ingesteld. 7% van het onderwijsbudget Met de koepels van universiteiten en hogescholen is afgesproken dat ruim 7% van het totale onderwijsbudget aan de prestaties wordt gekoppeld. Nader rapport bij voorstel Wet kwaliteit in verscheidenheid hoger onderwijs | Kamerstuk. Besluit tot wijziging van het Uitvoeringsbesluit WHW 2008 | Besluit.

Wetsvoorstel versterking Kwaliteitswaarborgen hoger onderwijs | Wetsvoorstel. Wetsvoorstel | 11-02-2014 De kwaliteit van het hoger onderwijs beter te waarborgen en uitbreiding van de bestaande handhavingsinstrumenten in het mbo en het hoger onderwijs met een aanwijzingsbevoegdheid voor de minister. Fase 6 van 6. Eerste Kamer heeft wetsvoorstel aangenomen, publicatie Staatsblad. 1.Ministerraad akkoord, wetsvoorstel voor advies naar Raad van State.2.Wetsvoorstel ingediend bij Tweede Kamer, schriftelijke behandeling.3.Aangemeld voor plenaire behandeling voor Tweede Kamer.4.Tweede Kamer heeft wetsvoorstel aangenomen, ingediend bij de Eerste Kamer schriftelijke behandeling.5.Aangemeld voor plenaire behandeling door Eerste Kamer.Fase 6.Eerste Kamer heeft wetsvoorstel aangenomen, publicatie Staatsblad.

Legenda van de zes fasen van een wetsvoorstel. Een wetsvoorstel doorloopt bij de behandeling deze zes fasen: Fase 1. Ministerraad akkoord, wetsvoorstel voor advies naar Raad van State. Fase 2. Wetsvoorstel ingediend bij Tweede Kamer, schriftelijke behandeling. Fase 3. Fase 4. Wetsvoorstel-kwaliteit-in-verscheidenheid-hoger-onderwijs.