background preloader

Blogs traveling

Facebook Twitter

Futbalový zájazd – Crvena Zvezda vs. Partizan Belehrad. Keď sa povie v našich končinách ísť na futbalový zájazd do zahraničia väčšina si predstaví veľkokluby v Západnej Európe.

Futbalový zájazd – Crvena Zvezda vs. Partizan Belehrad

Množstvo fanúšikov z našich končín už navštívilo zápasy tímov z Londýna, Manchestru, Barcelony, Madridu či Milána. Ja som sa rozhodol vycestovať za futbalovým zážitkom do inej, možno trochu extrémnejšej destinácie. Najväčšie derby v Srbsku Keď som sa rozprával s kamarátmi pri pive o mojom futbalovom sne, tak mi povedali, že som sa zbláznil. Najčastejšia reakcia bola, že ma tam zatknú, zrania alebo niečo ešte horšie.

RECENZIE CESTOVANIE. Mnoho ľudí cestuje na dovolenky k moru.

RECENZIE CESTOVANIE

Skúsili ste však už poriadnu dovolenku v zime? Dovolenka v severských krajinách môže byť rovnako, dokonca aj viac dobrodružná a plná zaujímavých zážitkov. Výhodou v týchto krajinách je, že tam nie je toľko turistov, ako takmer v každej plážovej, dovolenkovej destinácii. Výhodou je, ak máte medzinárodný vodičský preukaz, pretože na dlhšie prechádzky je v týchto krajinách skutočne mrazivo. Poľovníctvo je veda. Ako malý chlapec som nechápal zmysel poľovníctva a predstavoval som si, že sa jedná len o lovenie zveri vo voľnej prírode.

Poľovníctvo je veda

Zveri, o ktorú sa nikto nestará, musí v lese bojovať o prežitie a ešte ju aj zlí poľovníci lovia zo zábavy a pre mäso. Ako by im nestačilo mäso, ktoré si môžu kúpiť v obchode. Toto sa začalo meniť ako som dospieval a začal sa stretávať s poľovníkmi. Poľovanie na danieliu zver na Slovensku. Poľovačka v Južnej Afrike nemusí byť nedosiahnuteľná. Afrika je pre asi každého Európana nie len nekonečná púštna Sahara, ale aj kontinent s množstvom zvierat, ktoré poznáme iba z kníh, ZOO prípadne z televíznej obrazovky.

Poľovačka v Južnej Afrike nemusí byť nedosiahnuteľná

Práve pre množstvo zvery, ktorá dodnes žije aj vo voľnej prírode je snom mnohých poľovníkov nie len zo západnej Európy, ale aj zo Slovenska. Svoje prírodné bohatstvo si už dávnejšie uvedomila aj Juhoafrická republika. Táto krajina ako prvá začala lákať turistov nie len za prírodnými zaujímavosťami a turistickými atrakciami bežného charakteru. Zamerala svoju pozornosť aj priamo na poľovníkov. Poľovníkov, ktorý o love na leva či antilopu nechcú iba čítať v knihe či časopise. Poľovanie lukom na Slovensku.

Už aj Slovensko sa pridalo k svetovému trendu a aj v našich revíroch je možné loviť zver okrem guľových zbraní aj za pomoci loveckého luku.

Poľovanie lukom na Slovensku

Historicky patrí poľovanie lukom a šípom k prvým spôsobom poľovania, ktoré ľudstvo využívalo. Poľovanie pomocou luku a šípu je už dlho využívané v krajinách ako Dánsko, Francúzsko alebo Maďarsko. Poľovnícky zájazd v južnej Afrike. Poľovnícke zájazdy sú čoraz obľúbenejšie aj v našich končinách.

Poľovnícky zájazd v južnej Afrike

Poľovníka nezaujíma iba možnosť poľovať v rámci revíru poľovného združenia, ktorého je členom. Poľovník sa v súčasnosti snaží minimálne poľovať ako hosť v revíroch iných združení. Alebo ako je čoraz modernejšie aj u nás začína vyhľadávať možnosti poľovať v zahraničí, napríklad v južnej Afrike. Poľovačka v zahraničí je určite zaujímavým a rozhodne nie bežným spestrením života poľovníka. Poľovníctvo. Poľovníctvo je odbor zaoberajúci sa chovom, lovom a zušľachťovaním divej zveri.

Poľovníctvo

Kedysi lov znamenal hlavný zdroj obživy. V tom období sa lovili dnes už vyhynuté živočíchy ako napríklad mamut, ale tiež los, sob, jeleň alebo bobor. Neskôr sa lov obmedzil vďaka pestovaniu rôznych plodín. Juhoafrická republika – poľovnícky raj. Poslednou krajinou Afriky, kde sa dá v súčasnosti ešte stále loviť kompletná veľká päťka, je Juhoafrická republika.

Juhoafrická republika – poľovnícky raj

Ako každý poľovník vie, veľkú päťku tvoria slon, byvol, nosorožec, leopard a lev. Samozrejmosťou v tejto krajine je aj možnosť lovu širokej škály antilop. Toto potvrdzuje aj prívlastok krajiny s najrozvinutejším poľovníckym priemyslom. Lov na Slovensku - Recenzie Cestovanie. Slovák na poľovníckom zájazde na Slovensku. Žijem v zahraničí už dlhú dobu, prakticky od skončenia vysokej školy.

Slovák na poľovníckom zájazde na Slovensku

Po škole som si nemohol nájsť prácu, ktorá by ma bavila a bola zaplatená tak ako by som chcel. Tak som si, podobne ako viacero spolužiakov, zbalil veci a išiel skúsiť šťastie do sveta. Precestoval som viacero krajín, až som nakoniec zakotvil v Nemecku, kde som sa nakoniec aj oženil a ostal žiť natrvalo. Hoci som vždy miloval poľovanie, až tu som sa mu znova mohol začať venovať. Poľovačka v Namíbii ako darček pre otca. Pre množstvo poľovníkov je celoživotným snom poľovačka v Afrike.

Poľovačka v Namíbii ako darček pre otca

Aj môj otec, poľovník srdcom aj dušou sníval o možnosti poľovania v Afrike. Celý život trávil svoj voľný čas v lese a prírode. Nielen s puškou v ruke, ale často iba s ďalekohľadom na krku a so mnou či bratom pri sebe. Takto som sa aj ja dostal k poľovníctvu a láska k lesu, zveri a prírode vo mne narastala. Namíbia – štart pre afrického poľovníckeho nováčika. Namíbia ako bývalá nemecká kolónia zostáva stále jednou z najobľúbenejších destinácií pre poľovníkov z nemecky hovoriacich krajín. Vďaka vytvoreným podmienkam sa často označuje ako ideálna destinácia pre poľovníkov, ktorí sú v Afrike prvýkrát. Tento fakt jej však neuberá zo zaujímavosti ani pre poľovníkov s množstvom skúseností. Na čo sa poľuje v Namíbii. Dovolenky: liek pre telo i dušu. Užite si dovolenky každý rok Podľa prieskumu a štúdií, viac než 30% Američanov každý rok nevyužíva všetky dni dovolenky, na ktoré majú nárok.

Jedným z dôvodov je ich strach zo straty zamestnania. Avšak dovolenky sú prínosom nie len pre zamestnancov, ale i pre ich spoločnosti a pre americkú ekonomiku. Netypické dovolenky - Party-Time. Ak ste aj vy typ človeka, ktorý si radšej vychutnáva krátke, víkendové výlety niekoľkokrát do roka radšej ako jednu mesačnú dovolenku, mám pre vás skvelý tip. Dajte si pauzu od plážovej dovolenky alebo turistických chodníkov. Namiesto toho sa môžete rozhodnúť pre relaxačné a omladzujúce kúpeľné dovolenky. Spoznajte dejiny na vlastnej koži – vaša historická dovolenka blog.dovolenkavpohode.sk. Je veľa dovolenkárov a cestovateľov, ktorí sa neuspokoja s ležaním na pláži a ničnerobením. Vyhľadávajú atrakcie, ktoré potešia telo i dušu. Namiesto turistiky v horách, si však na dovolenke vyberú turistiku v exotických krajinách s extrémnymi teplotami a objavujú „zabudnuté“, historické miesta krajín.

Ak aj vás ťahá srdce na takéto miesta, spoznávať dejiny nielen z knižiek, ponúkam vám opis niekoľkých z nich. Na vašej dovolenke, skúste niečo nové Memphis. Dovolenky na miestach, kde sa zastavil čas. Je ťažké predstaviť si, ako môže byť celé mesto úplne zabudnuté alebo stratené v čase. Ale presne to sa stalo mestám, ktoré vám v tomto článku opisujem. Dovolenky nemusia byť v bežných plážových letoviskách. 10 gotických katedrál počas vašej dovolenky. Poľovanie v Južnej Afrike: Ako sa správne pripraviť. Egypt dovolenka blog.dovolenkavpohode.sk. Jednodňové výlety v Istanbule. Fascinujúce dejiny – smer Egypt. Bez fotoaparátu ani na krok – Dovolenka Grécko. Dovolenka v Taliansku: Spoznajte skryté krásy. Typy na netypickú dovolenku – smer Taliansko. Zájazdy na futbal doma i v zahraničí. Najlepší futbalový darček pre fanúšika Barci blog.dovolenkavpohode.sk.

Ako kúpiť darčekovú poukážku na futbal. RECENZIE CESTOVANIE. Dovolenka Turecko: Objavte zaujímavé miesta. 10 miest v Chorvátsku, ktoré sa oplatí navštíviť I. « blog.dovolenkavpohode.sk blog.dovolenkavpohode.sk. Superšláger nemeckej Bundesligy - Party-Time. Futbalové MS 2014, ktorá skupina je najlepšia na futbalový zájazd? Futbalový výjazd môže slúžiť aj na biznis. Chelsea zachránil pred debaklom Čech. Futbalové zájazdy doma i v zahraničí. Futbalový zájazd na dvojzápas snov. Darčekové poukážky na futbalové zájazdy. Darčekové poukážky na VIP zájazdy - Recenzia-Cestovanie. Futbalový víkend v zahraničí. Travel agency Fotbaltour with football tours in Europe - infotravel.

Unforgettable experience. Fotbaltour CZ. Football destinations. Football trip to London. Are you searching - Holidays Abroad. Football trip to Barcelona - Tips for Holidays. Football in London for me and shopping for my wife - Tips for Holidays. Krátkodobé zájazdy sú lepšie ako jedna dlhá dovolenka - recenzia na ubytovanie. Nečakajte na vašu dovolenku celý rok. Futbalové zájazdy pre každého. Fotbaltour CZ – futbalové zájazdy v Európe.