background preloader

Leason

Facebook Twitter

Leason

Leasing maszyn i urządzeń na korzystnych warunkach? Tylko z firmą Leason z Krakowa. Zapraszamy!

Auto w leasingu a wyjazd zagranicę. Czy potrzebujesz zgody firmy leasingowej, żeby wyjechać leasingowanym samochodem zagranicę?

Auto w leasingu a wyjazd zagranicę

Przepisy stanowią, że tak. Są to jednak przepisy „martwe”. Jeśli planujesz podróże zagraniczne – możesz poprosić swojego leasingodawcę o stosowne upoważnienie zaraz po odbiorze samochodu. Wydawane jest najczęściej nieodpłatnie (niekiedy za niewielką opłatą) na cały okres trwania leasingu. Większość firm leasingowych nie przywiązuje wagi do wydawania takich pozwoleń. W niektórych krajach wymagana jest Zielona Karta. Warto też pamiętać o ubezpieczeniu na czas wyjazdu zagranicznego dla siebie i swojej rodziny. W sprawie uzyskania oferty leasingu samochodu wypełnij poniższy formularz. Leasing maszyn drukarskich. Drukarnie są stałymi klientami firm leasingowych.

Leasing maszyn drukarskich

Leasingują maszyny do druku offsetowego, druku cyfrowego oraz maszyny do preprintu i postprintu. Na jakie warunki możesz liczyć jeśli chcesz wyleasingować maszynę drukarską? W przeszłości drukarnie przynosiły właścicielom wysokie dochody a wysokie koszty maszyn do druku offsetowego były skuteczną barierą dla nowy konkurentów. Wraz z rozwojem technologii druku cyfrowego oraz licznie przyznawanymi dotacjami na zakup maszyn drukarskich koszty otwarcia drukarni spadły. Rynek drukarski stał się bardzo konkurencyjny. Wiele maszyn drukarskich było i jest finansowane w formie leasingu lub pożyczki pod dotacje unijne (dla firm, które uzyskały dofinansowanie unijne).

Leasing samochodu sprzedawanego przez osobę prywatną. Zgłosił się do nas przedsiębiorca zainteresowany leasingiem samochodu kupowanego od osoby prywatnej.

Leasing samochodu sprzedawanego przez osobę prywatną

Co jakiś czas otrzymujemy tego typu zapytania dlatego w tym wpisie omówię jak można wyleasingować samochód będący własnością osoby prywatnej, jak wygląda procedura i na co należy zwrócić uwagę. Na wstępie chcę zaznaczyć, że na rynku tylko kilka firm leasingowych może kupić samochód bezpośrednio od osoby prywatnej. Pozostałe będą wymagać sprzedaży na podstawie faktury. Jeśli sprzedawcą auta jest osoba prywatna to kupujący (firma leasingowa) płaci 2% podatku od czynności cywilno-prawnych (PCC).

Dlatego na umowie leasingu cena samochodu zostanie powiększona o owe 2% PCC i dopiero od tej kwoty naliczane są odsetki. Dokumenty do leasingu Dokumenty są takie same, jak przy zakupie używanego samochodu od firmy. Umowa leasingu i jej uruchomienie Integralną częścią umowy leasingu jest trójstronna umowa kupna-sprzedaży przygotowana przez leasingodawcę. Leasing zwrotny jak uzyskać. Co można wziąć w leasing zwrotny?

Leasing zwrotny jak uzyskać

Jakie są wymagania? Jak wygląda procedura zorganizowania finansowania? Czy mam szansę dostać leasing zwrotny? Jeśli jesteś właścicielem środka trwałego, zastanawiasz się nad możliwością jego zrefinansowania to leasing zwrotny może być właściwym rozwiązaniem. Co to jest leasing zwrotny? Leasing zwrotny to transakcja, w której będąc właścicielem środków trwałych sprzedajesz je do firmy leasingowej i uzyskujesz w ten sposób gotówkę. Co można wyleasingować zwrotnie? Samochody (osobowe, ciężarowe, ciągniki siodłowe, naczepy)Maszyny (produkcyjne, budowlane, rolnicze i inne)Nieruchomości komercyjne Leasing zwrotny najczęściej stosowany jest do leasingu maszyn. W momencie sprzedaży środki trwałe muszą być wolne od zastawów. Cel leasingu zwrotnego Na co przeznaczysz uzyskane z leasingu zwrotnego środki: Na inwestycje – jest to najbardziej pożądana przez firmy leasingowe sytuacja.

Leasing umowa. Leasing zarówno ze względów podatkowych, jak i z tytułu łatwości jego uzyskania jest jedną z najkorzystniejszych form finansowania dla firm.

Leasing umowa

Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej wspierają się leasingiem w trakcie inwestycji. Umowa leasingu trwa przeciętnie od 2 do 5 lat. Część z nich zamykana jest wcześniej, niż przewiduje harmonogram. Leasing samochodu osobowego? Wiele osób kupujących samochód osobowy w leasingu zadaje sobie pytanie, co można odliczyć od podatku?

Leasing samochodu osobowego?

Ile VAT można odliczyć? Czy można odliczyć VAT od paliwa i części samochodowych? Pytania te są ciągle na czasie z uwagi na częste zmiany przepisów w tym zakresie. Leasing samochodu osobowego a vat W chwili pisania tego wpisu (marzec 2016) zasady odliczenia VAT i podatku dochodowego od leasingu samochodu osobowego są następujące: 1) Samochód wykorzystywany do celów firmowych i prywatnych Możesz odliczyć 50% VAT od wszelkich opłat leasingowych tj. opłaty wstępnej, rat leasingu, wykupu, ewentualnych opłat manipulacyjnych, ubezpieczenia (jeśli jest spłacane w ratach leasingu) a także od paliwa, serwisu i części. Pozostałe 50% VAT stanowi koszt uzyskania przychodu firmy i, podobnie jak kwota netto, zmniejsza dochód do opodatkowania. 2) Samochód wykorzystywany tylko do celów firmowych Możesz odliczyć 100% VAT od wszelkich opłat leasingowych, paliwa, serwisu i części. Leasing zwrotny maszyn. Dzisiaj chciałem Ci opowiedzieć o kolejnej bardzo ważnej możliwości finansowania zakupu maszyny, jaką jest Pożyczka Pod Dotacje Unijne.

Leasing zwrotny maszyn

Jest to finansowanie alternatywne dla kredytu. Wciąż się zastanawiasz czy wybrać leasing czy kredyt? Leasing pożyczka łączy w sobie najlepsze cechy ich obu. Zapewne chcesz wiedzieć na czym polega pożyczka pod dotacje unijne. W tym przypadku stroną finansującą jest firma leasingowa, a nie bank. Leasing maszyn stolarskich. Standardowym zabezpieczeniem leasingu jest weksel wraz z deklaracją wekslową.

Leasing maszyn stolarskich

Jeśli prowadzisz firmę w formie jednoosobowej działalności lub spółki cywilnej i chcesz zawrzeć umowę leasingu to żona lub mąż poręczają ją swoim podpisem na wekslu i deklaracji wekslowej. Co w sytuacji gdy żona lub mąż nie chce złożyć podpisu? Od kogo firmy leasingowe wymagają poręczeń małżonków? Właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych,Wspólników spółek cywilnychWspólników spółek jawnych, choć tu nie zawsze Prowadząc firmę jednoosobową odpowiadasz całym swoim majątkiem prywatnym za zobowiązania firmy. Możesz zawrzeć umowę leasingu bez podpisu żony lub męża jeśli ustanowiliście rozdzielność majątkową (intercyzę) potwierdzoną aktem notarialnym. Co jeśli nie masz rozdzielności a żona lub mąż nie chce podpisać weksla? W naszej ofercie mamy leasingodawcę, który przy leasingu do 100 000 zł netto nie wymaga podpisu żony lub męża. Przy kwotach do 100 000 zł sprawa jest więc prosta.

Finansowanie Maszyn i Urządzeń, Leasing Maszyn i Urządzeń.