background preloader

2016

Facebook Twitter

8 I: Polskie fotografie w Los Angeles - Radio Merkury Poznań. Dostał dwa wyróżnienia i nominacje do nagród głównych w dwóch kategoriach.

8 I: Polskie fotografie w Los Angeles - Radio Merkury Poznań

Marka Lapisa doceniono między innymi za zdjęcie "Victory", zrobione w Berlinie podczas pierwszomajowych manifestacji. Doszło wtedy do starć między ugrupowaniami prawicowymi i lewicowymi. Interweniowała policja. - Przebiegłem przez trzy kordony policji. Zobaczyłem chłopaka skutego kajdankami. Oprócz tego zdjęcia jury Black and White Spider Awards przyznało Lapisowi wyróżnienie za zdjęcie "Pięć Zmysłów. Marek Lapis urodził się w 1968 roku w Kłecku koło Gniezna. W Los Angeles swoje prace pokazywał też inny polski fotografik, Tomasz Gudzowaty. Tomasz Sosnowski/int. 14 I: Kto może nam zrobić zdjęcie? - Radio Merkury Poznań.

Fotografowanie stało się tak powszechne, że przez jednych jest niemal niezauważane, z kolei przez innych uważane za natrętne i zabierające nam prywatność - dlatego staje się przedmiotem spraw sądowych.

14 I: Kto może nam zrobić zdjęcie? - Radio Merkury Poznań

Każdy może dziś zrobić zdjęcie innej osobie, albo samemu zostać sfotografowanym... i nie ma już chyba nawet miejsc wolnych od fotografowania. Sprawy sądowe nie muszą dotyczyć już tylko celebrytów. Marek Lapis - znany fotografik, nagrodzony niedawno w Los Angeles za swoje zdjęcia - przyznaje, że w Polsce robienie zdjęć ludziom może sprawiać problemy. Nie jesteśmy aż tak otwarci, jak choćby sąsiedzi zza zachodniej, czy południowej granicy. Warto zdawać sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą dotknąć osobę robiącą zdjęcie smartfonem. - Rozpowszechnianie naszego portretu wymaga naszej zgody. Jakie prawa mamy w momencie, gdy widzimy, że znajdujemy się na celowniku smartfona? - Możemy nie wyrazić zgody na zrobienie nam zdjęcia. 2 II: Dzień Życia Konsekrowanego - Radio Merkury Poznań.

Na całym świecie żyje prawie milion osób konsekrowanych.

2 II: Dzień Życia Konsekrowanego - Radio Merkury Poznań

W Archidiecezji Poznańskiej - półtora tysiąca. Z okazji swojego święta spotkali się na uroczystej mszy w Katedrze Poznańskiej. Odprawił ją przewodniczący Episkopatu arcybiskup Stanisław Gądecki. W samym Poznaniu jest kilka zakonów, m.in. dominikanie, jezuici czy franciszkanie - to zgromadzenia męskie. Są też kobiece - m.in. elżbietanki, które zajmują się chorymi i serafitki - opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi. W Katedrze Gnieźnieńskiej zakonnice i zakonnicy uczestniczyli w nabożeństwie odprawionym przez prymasa Polski abp Wojciecha Polaka. 10 III: Konkurs fotograficzny „Chrzest Polski – kronikarze piszą, fotografowie interpretują” 17 III: Wystawa laureatów konkursu „Sfotografuj wiersz – Zwierszuj fotografię” Wystawa zwycięzców konkursu „Sfotografuj wiersz ‒ Zwierszuj fotografię” jest podsumowaniem III edycji wydarzenia.

17 III: Wystawa laureatów konkursu „Sfotografuj wiersz – Zwierszuj fotografię”

Przez ponad miesiąc miłośnicy poezji i fotografii mierzyli się z wierszami i zdjęciami udostępnionymi przez wybitnych polskich poetów i fotografów. W tej edycji swoje wiersze udostępnili: Justyna Bargielska, Tomasz Różycki, Wojciech Bonowicz, Jakobe Mansztajn, Bartosz Sadulski, fotografie natomiast: Izabela Urbaniak, Marlena Jabłońska, Arnau Vidal Cascalló, Marek Lapis i Łukasz Kapa. Liczne spośród nadesłanych prac okazały się pracami o wielu znaczeniach, kontekstach, a rozumienie wybranej fotografii czy wiersza i podejście do nich nieraz zaskoczyły jurorów. Z ponad 200 nadesłanych zgłoszeń jury w składzie: Marta Przetakiewicz, Joanna Figarska, Paweł Czarnecki i Krzysztof Śliwka postanowiło nagrodzić następujące osoby: 4 IV: CKiS - Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny Polska - Konteksty - Witamy w Koninie. Ponad 200 prac wpłynęło na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Polska - Konteksty, zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki.

4 IV: CKiS - Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny Polska - Konteksty - Witamy w Koninie

Jego rozstrzygnięcie nastąpiło w sobotę (2 kwietnia). Jurorzy, pracujący w składzie: Mariusz Forecki, Renata Dąbrowska i Filip Kowalkowski, nie mieli łatwego zadania. Mówił o tym przewodniczący składu oceniającego, znakomity fotoreporter i autor wielu niezapomnianych zdjęć - Mariusz Forecki z Poznania. - Było bardzo dużo dobrych i bardzo dobrych zdjęć. Stąd nasze spory i ostateczna decyzja o nie przyznaniu pierwszej nagrody - stwierdził Mariusz Forecki.

Ostatecznie jurorzy przyznali następujące nagrody. II nagroda ex aequo - Jakub Ochnio, Zgłobice, za zdjęcie „Kandydat na Prezydenta” i Joanna Grochala, Warszawa, za zestaw „Sense not found. III nagroda ex aequo - Marek Lapis, Koziegłowy, za zdjęcie „W drodze na demonstrację” i Joanna Mrówka, Kraków, za zdjęcia: „Broniszów I”, „Broniszów II”, „Jarosław”. Wystawie towarzyszy znakomicie wydany katalog. 20 IV: Street Photo – spotkanie z Markiem Lapisem na WSIiZ. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie fotografii – Marek Lapis – w najbliższy piątek będzie gościem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

20 IV: Street Photo – spotkanie z Markiem Lapisem na WSIiZ

Podczas wystąpienia zaprezentuje kilka projektów wizualnych oraz omówi współczesną sytuację fotografii dokumentalnej i fotoreportażu. Spotkanie odbędzie się w auli RA 101 i rozpocznie się o godzinie 10:00. Po wykładzie przewidziany jest czas na dyskusję. Wstęp bezpłatny, w wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy chętni.Więcej informacji na stronie uczelni. 22 IV: Archiwum konkursów (Wpisz LAPIS w wyszukiwarkę) 23 IV: Marek Lapis : The bodybuilding championship. 5 V: Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii LUDZIE - Strona 7. 5 V: PressRedakcja : Kategorię Ludzie #GrandPressPhoto wygrał Marek Lapis (Forum PAF) za zdjęcie z pogrzebu ojca Jana Góry. 5 V: Kategorię Ludzie #GrandPressPhoto wygrał Marek Lapis (Forum PAF) za zdjęcie z pogrzebu ojca Jana Góry. 5 V: Grand Press Photo 2016 za zdjęcie uchodźców opuszczających Pireus - Kraj.

Kilkukrotny laureat World Press Photo, współzałożyciel agencji fotograficznej NOOR, Kadir van Lohuizen powiedział wręczając Zielińskiemu nagrodę podczas czwartkowej, uroczystej gali w Warszawie, że na jego zdjęciu jest przedstawiona cała historia, co jest dużym osiągnięciem.

5 V: Grand Press Photo 2016 za zdjęcie uchodźców opuszczających Pireus - Kraj

Fotoreporter PAP Jacek Turczyk otrzymał trzecią nagrodę za pojedyncze zdjęcie w kategorii "Ludzie", za zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy podczas audiencji u papieża Franciszka. Jury doceniło także jego fotoreportaż o Lili, świni uratowanej z rzeźni, która mieszka ze swoimi opiekunami na stołecznym Ursynowie (druga nagroda w kategorii "Życie codzienne"). Spośród 4,8 tys. nadesłanych w tym roku materiałów jury zakwalifikowało do finału 59 zdjęć pojedynczych i 11 fotoreportaży. O nagrody walczyło 66 fotoreporterów. 5 V: Ważne zdjęcia z gazetowych czołówek. 05.05.2016, Kino Kultura, Warszawa , Spotkanie W czwartek 5 maja w warszawskim kinie Kultura zgromadzili się licznie polscy fotoreporterzy.

5 V: Ważne zdjęcia z gazetowych czołówek

Okazją było ogłoszenie laureatów Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2016, organizowanego od 2005 roku przez miesięcznik „Press”. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem imprezy. Konkurs obejmuje dziewięć kategorii: Wydarzenia, Ludzie, Życie codzienne, Sport, Środowisko, Portret sesyjny i wprowadzone w 2015 roku Projekty dokumentalne, Kultura i człowiek oraz Photo Book; rozpatrywane są zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże. Jurorami są fachowcy, fotograficy nagradzani w konkursach, przewodniczącym zespołu jest laureat World Press Photo.

Główną nagrodę Grand Press Photo 2016 oraz 10 tys. zł otrzymał autor Zdjęcia Roku – Dawid Zieliński z magazynu „Kontakt” (kategoria Wydarzenia). 5 V: Zdjęcie nr 7 w galerii - Grand Press Photo 2016 - zobacz nagrodzone zdjęcia. 5 V: Grand Press Photo 2016: Nagrody dla gnieźnian! - naszemiasto.pl. Niezwykle radosne informacje spływają do nas z Warszawy, gdzie w czwartek wieczorem zakończyła się gala tegorocznej edycji Grand Press Photo - najważniejszej nagrody fotograficznej w Polsce.

5 V: Grand Press Photo 2016: Nagrody dla gnieźnian! - naszemiasto.pl

W tym roku dwie nagrody powędrowały do gnieźnian! Wśród wyróżnionych w tegorocznej edycji Grand Press Photo znalazł się Waldemar Stube, prowadzący wraz z bratem Dawidem największe studio fotograficzne Fotostube w Gnieźnie. Nagroda cieszy nas tym bardziej, że bracia Stube współpracują z naszą redakcją! Waldemar Stube zdobył III miejsce za zdjęcie WESELE w kategorii ŻYCIE CODZIENNE! Zdjęcie powstało 25 lipca 2015 roku podczas wesela w Rakowie koło Gniezna. Kolejny wielki sukces na swoim koncie może także zapisać pochodzący z Gniezna Marek Lapis, który zwyciężył w kategorii LUDZIE. 5 V: Znamy wyniki konkursu Grand Press Photo 2016. Zobacz nagrodzone fotografie.

5 V: Grand Press Photo 2016 - Zdjęcie pojedyncze - I miejsce w kategorii LUDZIE. 6 V: Grand Press Photo 2016. Zobacz najlepsze zdjęcia roku. Główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2016 otrzymał Dawid Zieliński z magazynu „Kontakt” za zdjęcie uchodźców opuszczających port w greckim Pireusie.

6 V: Grand Press Photo 2016. Zobacz najlepsze zdjęcia roku

Nagrody w dwóch kategoriach otrzymał fotoreporter PAP Jacek Turczyk – za pojedyncze zdjęcie w kategorii „Ludzie” przedstawiające Andrzeja Dudę podczas audiencji u papieża Franciszka oraz za fotoreportaż o Lili, świni uratowanej z rzeźni, która mieszka ze swoimi opiekunami na stołecznym Ursynowie (druga nagroda w kategorii „Życie codzienne”). Oprócz głównej nagrody Grand Press Photo 2016 nagrody przyznano w grupie zdjęć pojedynczych.

Zdjęcie Zielińskiego przedstawiające uchodźców w Pireusie wygrało też konkurs na pojedynczą fotografię w kategorii „Wydarzenia”. Przyznano także drugą nagrodę (pierwszej nie przyznano) za projekt dokumentalny: materiał o walorach informacyjno-poznawczych, nad którym pracowano co najmniej dwa lata. 6 V: Grand Press Photo 2016 przyznane - nagrodzono zdjęcia uchodźców, Dudy i świnki - blog Salon24 news. Parlament Europejski przegłosował rezolucję ws. Polski Polska została upomniana przez europarlament. Polski rząd został wezwany do kompromisu w... Blogerzy Salon24.pl inwigilowani przez ABW za rządów PO-PSL Mariusz Kamiński w Sejmie poinformował, że ABW śledziła działalność nie tylko... Agencja Moody's nie obniżyła ratingu Polski.

Ale perspektywa jest negatywna Agencja Moody's utrzymała rating polskiego długu na poziomie A2/P-1 . 6 V: Grand Press Photo 2016. Znamy zwycięzców - Wiadomości. Główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2016 otrzymał Dawid Zieliński z magazynu Kontakt za zdjęcie uchodźców opuszczających port w greckim Pireusie. Spośród 4,8 tys. nadesłanych w tym roku materiałów jury zakwalifikowało do finału 59 zdjęć pojedynczych i 11 fotoreportaży.

O nagrody walczyło 66 fotoreporterów. 6 V: Uchodźcy puszczający Pireus. To zdjęcie zdobyło tytuł Grand Press Photo 2016 - Wiadomości z branż - Usługowa - Forsal.pl – Biznes, Gospodarka, Świat. Kilkukrotny laureat World Press Photo, współzałożyciel agencji fotograficznej NOOR, Kadir van Lohuizen powiedział wręczając Zielińskiemu nagrodę podczas czwartkowej, uroczystej gali w Warszawie, że na jego zdjęciu jest przedstawiona cała historia, co jest dużym osiągnięciem.

Fotoreporter PAP Jacek Turczyk otrzymał trzecią nagrodę za pojedyncze zdjęcie w kategorii "Ludzie", za zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy podczas audiencji u papieża Franciszka. Jury doceniło także jego fotoreportaż o Lili, świni uratowanej z rzeźni, która mieszka ze swoimi opiekunami na stołecznym Ursynowie (druga nagroda w kategorii "Życie codzienne"). Spośród 4,8 tys. nadesłanych w tym roku materiałów jury zakwalifikowało do finału 59 zdjęć pojedynczych i 11 fotoreportaży. O nagrody walczyło 66 fotoreporterów. 6 V: Grand Press Photo 2016 rozstrzygnięty! - Foto-Kurier - Pismo użytkowników sprzętu foto i wideo. I miejsce w kategorii LUDZIE Autor: Marek Lapis, Forum Polska Agencja Fotografów Pola Lednickie koło Gniezna. Pogrzeb ojca Jana Góry, pomysłodawcy i organizatora Spotkań Młodych Lednica 2000. Na uroczystość pogrzebową przyjechało wielu wiernych z całej Polski, dla których ojciec Góra był przewodnikiem duchowym. 30 grudnia 2015 II miejsce w kategorii LUDZIE Autor: Joanna Mrówka, Forum Polska Agencja Fotografów Broniszów.

6 V: Poznańska odsłona Grand Press Photo. Poznański fotograf Marek Lapis został nagrodzony w konkursie Grand Press Photo 2016. Zdobył on pierwszą nagrodę w kategorii Ludzie, za zdjęcie wykonane podczas pogrzebu ojca Jana Góry na polach Lednickich koło Gniezna 30 grudnia 2015. Na uroczystość pogrzebową przyjechało wielu wiernych z całej Polski, dla których ojciec Góra był przewodnikiem duchowym. Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Oprócz Kadira van Lohuizena w jury zasiadali: Odd Andersen (AFP Berlin), Adam Lach (Napo Images), Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Andrzej Zygmuntowicz.

Spośród 4,8 tys. nadesłanych w tym roku materiałów jury zakwalifikowało do finału 59 zdjęć pojedynczych i 11 fotoreportaży. Więcej nagrodzonych Zdjęć znajdziecie tutaj. 6 V: Dwaj gnieźnianie z najważniejszymi w Polsce nagrodami dla fotoreporterów. 6 V: Dwaj gnieźnianie nagrodzeni na Grand Press Photo! 6 V: Nagroda Grand Press Photo dla poznaniaka! 6 V: Grand Press Photo 2016 za zdjęcie uchodźców opuszczających Pireus. 6 V: Znamy wyniki Grand Press Photo 2016 - wygrywa Dawid Zieliński.

Wśród 4,8 tys. zdjęć, najlepsza okazała się fotografia Dawida Zielińskiego. Autor pokazał uchodźców, którzy przez szybę pojazdu obserwują prom. 6 V: Grand Press Photo 2016. 6 V: Nagroda Grand Press Photo dla poznaniaka! - Radio Merkury Poznań. 7 V: Zdjęcia: Duda z papieżem, Wałęsa i wszystkie NAJLEPSZE ZDJĘCIA. Konkurs Grand Press Photo 2016 - Strona 14 - Najświeższe wiadomości ze świata mediów. dziennik.pl. 7 V: Najważniejsze zdjęcia roku. Grand Press Photo 2016 za zdjęcie uchodźców w Pireusie. GALERIA.

Główną nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2016 otrzymał Dawid Zieliński z magazynu Kontakt za zdjęcie uchodźców opuszczających port w greckim Pireusie. Nagrody w dwóch kategoriach otrzymał fotoreporter PAP Jacek Turczyk. Kilkukrotny laureat World Press Photo, współzałożyciel agencji fotograficznej NOOR, Kadir van Lohuizen powiedział wręczając Zielińskiemu nagrodę podczas czwartkowej, uroczystej gali w Warszawie, że na jego zdjęciu jest przedstawiona cała historia, co jest dużym osiągnięciem. 7 V: Grand Press Photo 2016. Poznaliśmy wyniki największego ogólnopolskiego konkursu fotografii prasowej – Grand Press Photo 2016.

Zobacz najlepsze zdjęcia profesjonalnych fotoreporterów. Tegoroczna edycja Grand Press Photo to już 11 odsłona najbardziej prestiżowego konkursu dla zawodowych fotoreporterów. Konkurs organizuje magazyn Press, a mogą wziąć w nim udział fotoreporterzy, którzy pracują w redakcjach prasowych, internetowych lub w agencjach foto, a także freelancerzy współpracujący z redakcjami. 9 V: Nagroda dla Marka Lapisa w Grand Press Photo.

12 V: Liść Miłorzębu za Projekt PKS. Nagrodą Liścia Miłorzębu uhonorowano dziś Kościańską Oficynę Wydawniczą za wysiłek edytorski i wpływ na jakość albumu "Projekt PKS - osiem dni z życia powiatu kościańskiego". Honorowa Nagroda Liścia Miłorzębu przyznawana jest wydawcom publikacji uznawanych za najlepszą w danym roku pod względem edytorskim i rzeczowym. Konkurs organizują leszczyński oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lesznie oraz tygodnik Panorama Leszczyńska. Jury zapoznało się z 35 książkami regionalnymi wydanymi w 2015 r. w wydawnictwach na terenie południowo-zachodniej Wielkopolski. Honorową Nagrodę Liścia Miłorzębu za rok 2015 przyznano Kościańskiej Oficynie Wydawniczej – wydawcy książki pt.

„Projekt PKS – osiem dni z życia powiatu kościańskiego” bedącej podsumowaniem projektu dokumentalnego polegającego na pisaniu fotograficznego listu do przyszłych pokoleń. 24 V: 25 Top Street Photographs From April And May. Every once in a while, at the end of the day, when you are most exhausted and feel like giving up, a dash of light, an unexpected gesture, a riot of color or something plain ironic, suddenly reveals itself and if you are attentive enough you press the shutter just in time to catch that beautiful arrangement that happens just for you. “Street Photography” 20 VI: Zdjęcie dnia: Brytyjskie samoloty nad Lesznem. 29 VI: WE HAVE SET OUR FOOT IN MOSCOW - News - Kielce Trade Fairs. 1 VII: Maestro Marek Lapis odnosi kolejne sukcesy!!! Serdeczne gratulacje. Marek Lapis jest w gronie zwycięzców . 1 VII: Fotografie Marka Lapisa zdobywają nagrody w Moskwie i w Paryżu - Konkursy - wyniki. 1 VII: Marek Lapis z kolejnymi sukcesami.

1 VII: Marek Lapis z kolejnymi nagrodami! - e-Gniezno e-Gniezno. 4 VII: Mamy dobre wieści z Moskwy!. Mieszkaniec... - Czerwonak, zobacz więcej. 22 IX: Moja Wielkopolska 2016 – nagrody i wystawa - Radio Merkury Poznań. 25 X: Wystawa i spotkanie z autorami projektu "K miejsce ²" [ZOBACZ ZDJĘCIA] 8 XI: Konkurs Fotografii Sportowej rozstrzygnięty! Zobaczcie zdjęcia laureatów - Gazetakrakowska.pl. 8 XI: Konkurs Fotografii Sportowej rozstrzygnięty! [ZDJĘCIA] - NaszeMiasto.pl. Polska Ulicznie 2016 - Polish Street Photography. Grand Press Photo 2016. Zobacz niesamowite zdjęcia laureatów konkursu - gazetalubuska.pl.

Grand Press Photo 2016 - wyniki. Grand Press Photo 2016 [galeria] Grand Press Photo 2016. Rozstrzygnięcie konkursu Grand Press Photo - portal RZECZGUSTU. Wszystkie nagrodzone zdjęcia pojedyncze GPP 2016. Poznaliśmy zwycięzców najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego w Polsce – Grand Press Photo 2016. Fotografuj.pl - Zwycięzcy Grand Press Photo - fotografia cyfrowa i analogowa, edycja obrazu, pojęcia i techniki fotograficzne, recenzje, testy aparatów. Grand Press Photo. Grand Press Photo - Informacje. 3. Zdjęcie - To zdjęcie wygrało prestiżowy konkurs Grand Press Photo 2016. Zobacz inne nagrodzone prace [GALERIA] Muzeumgniezno. SFOTOGRAFUJ WIERSZ – ZWIERSZUJ FOTOGRAFIĘ. Sfotografuj wiersz - Zwierszuj fotografię. CKiS Konin.