background preloader

2016

Facebook Twitter

4 I: Zanim nadejdzie „braterska pomoc” Sąd Najwyższy nie „uratuje” demokracji.

4 I: Zanim nadejdzie „braterska pomoc”

Z informacji podawanych w mediach elektronicznych wynika, że „numer” z podważeniem ważności wyborów parlamentarnych się nie uda. Tym bardziej należy oczekiwać przenoszenia konfliktu politycznego na ulicę oraz jego intensyfikacji na wszelkich możliwych płaszczyznach. Przewidując „scenariusze wewnętrzne” rozwoju sytuacji w Polsce warto zwrócić uwagę na wypowiedź dra Tomasza Żukowskiego, odnoszącego się do demonstracji organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji. 7 I: Kiedy małżonek odpowiada za podatki przedsiębiorcy? Fiskus ma prawo zająć na spłatę zaległości podatkowych przedsiębiorcy nie tylko jego osobiste mienie, ale także majątek, którego dorobił się wspólnie ze współmałżonkiem.

7 I: Kiedy małżonek odpowiada za podatki przedsiębiorcy?

Skutki posiadania długów przez jednego małżonka mogą więc odczuć oboje. Intercyza, separacja czy rozwód nie zawsze przed tym chronią. Wspólny majątek Osoba prowadząca indywidualną działalność gospodarczą odpowiada, co do zasady, całym majątkiem za swoje zobowiązania podatkowe. 9 I: Pamiętajmy o bezimiennych ofiarach współczesnego holokaustu. Najbardziej niewinni i bezbronni ludzie, którym odmawia się z uporem (mimo wszelkich dowodów) człowieczeństwa, są na skalę milionów mordowani.

9 I: Pamiętajmy o bezimiennych ofiarach współczesnego holokaustu

Za co?.. Właśnie, czy ktoś umie to wyjaśnić? 12 I: Specjalnej procedury nie będzie. Komisja Europejska ostrożna w sprawie Polski. Data publikacji: 2016-01-12 10:00 Data aktualizacji: 2016-01-12 10:19:00 fot.Fot.

12 I: Specjalnej procedury nie będzie. Komisja Europejska ostrożna w sprawie Polski

15 I: Piotr Voelkel. Polacy stworzą meblarskie marki. FORBES: VOX to chyba pierwsza polska firma meblarska, która poważnie zaczęła myśleć o designie.

15 I: Piotr Voelkel. Polacy stworzą meblarskie marki

PIOTR VOELKEL: Z pewnością wiąże się to z moimi wcześniejszymi doświadczeniami. Pracowałem w teatrze, jako dyrektor techniczny przygotowywałem dekoracje, a teatr to taka instytucja, gdzie ważne jest odkrywanie. Sukces odnoszą ci, którzy są pierwsi. Nasze początki w VOX bazowały trochę na podpatrywaniu trendów, tego, co się dzieje za granicą. 30 I: Volkswagen stawia na kobiety. – Stawiamy na kobiety.

30 I: Volkswagen stawia na kobiety

Pracuje ich coraz więcej na stanowiskach bezpośrednio produkcyjnych, między innymi w lakierni oraz w dziale zapewnienia jakości – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych Volkswagena Poznań. W planach sobotniego wydarzenia jest m.in. zwiedzanie fabryki, rozmowa z konsultantem zawodowym, możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach sprawdzających umiejętności fachowe, a także rozmowy z młodymi kobietami, które już uczą się w zawodach preferowanych przez poznańską fabrykę. 2 II: Dzień Życia Konsekrowanego - Radio Merkury Poznań. Na całym świecie żyje prawie milion osób konsekrowanych.

2 II: Dzień Życia Konsekrowanego - Radio Merkury Poznań

W Archidiecezji Poznańskiej - półtora tysiąca. Z okazji swojego święta spotkali się na uroczystej mszy w Katedrze Poznańskiej. Odprawił ją przewodniczący Episkopatu arcybiskup Stanisław Gądecki. W samym Poznaniu jest kilka zakonów, m.in. dominikanie, jezuici czy franciszkanie - to zgromadzenia męskie. Są też kobiece - m.in. elżbietanki, które zajmują się chorymi i serafitki - opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi. 11 II: Rok więzienia za wypadek na budowie - Radio Merkury Poznań.

12 II: Drżyjcie mieszkańcy wsi i miasteczek. Modernizacja już po Was idzie! Utyskiwanie na „to społeczeństwo”, które pokazało pupilom salonu czerwoną kartkę, przechodzi na wyższy poziom.

12 II: Drżyjcie mieszkańcy wsi i miasteczek. Modernizacja już po Was idzie!

Mądre głowy zaczęły kombinować, co zrobić, aby w przyszłości taka sytuacja już nigdy się nie powtórzyła. Jednym z efektów tego intelektualnego nadęcia są propozycje przedstawione przez Janusza Majcherka na łamach „Gazety Wyborczej”. Główny postulat Majcherka można streścić – pozwalając sobie na pewną trywializację – w następujący sposób: wieś zaorać, a ludzi tam mieszkających przeprowadzić do miasta. Publicysta „Wyborczej” mówi bowiem wprost: „Polska modernizacja musi w swej istotnej części wyrazić się przez urbanizację, której bezpośrednim skutkiem byłby spadek niemożliwego do utrzymania w nowoczesnym świecie odsetka ludności wiejskiej”. 21 II: Szkoła Ojca Dyrektora. 29 III: Trzeba dać ludziom broń! Janusz Korwin-Mikke nie ma wątpliwości jak przeciwstawić się terroryzmowi. Regulamin forum portalu PCh24.pl: 1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które: - promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym; - obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki; - zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.

29 III: Trzeba dać ludziom broń! Janusz Korwin-Mikke nie ma wątpliwości jak przeciwstawić się terroryzmowi

31 III: Lech Poznań. W piątek "Piątka dla Piątka" - sport.interia.pl. Czwartek, 31 marca (19:36) Piątkowy mecz Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław będzie niezwykły dla byłego bramkarza „Kolejorza” Waldemara Piątka – część dochodu uzyskanego ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na leczenie choroby, która prawie 11 lat temu przerwała karierę piłkarza.

31 III: Lech Poznań. W piątek "Piątka dla Piątka" - sport.interia.pl

W 2005 roku Waldemar Piątek był w "Kolejorzu" bramkarzem numer 1 - wygrywał rywalizację z Krzysztofem Kotorowskim, wcześniej skutecznie "wygryzł" ze składu Norberta Tyrajskiego. Latem tego roku musiał jednak przerwać karierę - okazało się bowiem, że na wysiłek nie pozwala mu żółtaczka typu C. Kolejne kuracje nic nie dawały - piłkarz nie wznowił już kariery, na dodatek podłamał się. Teraz jest szansa, że dzięki wsparciu Lecha Poznań oraz jego kibiców uda się zebrać pieniądze na leczenie nowym środkiem, który - jak twierdzi Piątek - daje 98-99 proc. szans na skuteczne wyleczenie choroby. 5 IV: Absurdy programu 500+ Osoby, które chciały załatwić sprawę elektronicznie, nie wychodząc z domu, zmitrężyły często więcej czasu niż ci, którzy woleli postać w kolejce. Mimo to rząd ogłosił sukces. Minister cyfryzacji Anna Streżyńska poinformowała, że do poniedziałku wnioski drogą elektroniczną złożyło 150 tys. osób. Za wszystkie kłopoty w sieci odpowiada rząd, za kolejki, w których rodzice ustawiali się osobiście, gminy.

Dodatkowe wsparcie trafi do 2,7 mln rodzin, obejmując 3,7 mln dzieci. Drugie i kolejne w rodzinie. 12 IV: TVN24: Abp. Juliusz Paetz potwierdził doniesienia mediów. Arcybiskup Juliusz Paetz w rozmowie z reporterem TVN24 potwierdził nieoficjalne doniesienia, że będzie uczestniczył w zaplanowanych na piątek uroczystościach związanych z 1050. rocznicą chrztu Polski. Z lewej Abp. Juliusz Paetz. 13 IV: Osobista interwencja nuncjusza apostolskiego ws. abp. Paetza. Nuncjusz apostolski osobiście interweniuje w sprawie obecności arcybiskupa Juliusza Paetza w uroczystościach 1050. rocznicy chrztu Polski. Wczoraj duchowny w rozmowie z reporterem TVN24 potwierdził nieoficjalne doniesienia, że będzie uczestniczył w mszy z tej okazji.

Abp. 27 IV: Jean-Paul II bientôt héros d'une comédie musicale. 29 IV: Raport Jaglanda dotyczy wszystkich krajów RE i nie skupia się na "niepokojącej sytuacji" w Polsce. Data publikacji: 2016-04-29 14:02 Data aktualizacji: 2016-04-29 14:42:00 Fot. Marek Lapis / FORUM Przedstawiony we środę raport przygotowany przez Thorbjørna Jaglanda wzbudził szerokie zainteresowanie polskich mediów. 6 V: Mateusz Kijowski – demokrata, co nie z każdym pogada. Czy lider KOD wystraszył się Mariana Kowalskiego? Data publikacji: 2016-05-06 08:00 Data aktualizacji: 2016-05-06 08:29:00 Fot.Marek Lapis/FORUM Przywódca nieformalnego ruchu Komitet Obrony Demokracji został zaproszony do programu „Dziś wieczorem” w TVP Info. Oprócz Kijowskiego gościem miał być również Marian Kowalski, niegdyś kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta RP. Zaproszenie przyjął tylko ten ostatni. 15 V: Diecezja płocka: trzy Marsze dla Życia i Rodziny.

25 V: Tak żony polskich sportowców wyglądały w dniu ślubu - ZESTAW ZDJĘĆ. 25 V: Tak żony polskich sportowców wyglądały w dniu ślubu - TU ZDJĘCIE. 26 V: Prymas Polski przewodniczył centralnym uroczystościom Bożego Ciała w Gnieźnie. 29 V: Izabella Skrybant-Dziewiątkowska: Gdybym skusiła się na współpracę z SB, dziś spałabym na milionach! - Pomponik.pl. 1 VI: Koszulka z Che Guevarą nie przeszkadzała! Odzież patriotyczna na cenzurowanym.

2 VI: Poznań walczy z Chrystusem! Trwają przepychanki wokół ustawienia na Jeżycach figury Jezusa. 26 VI: Anna Fabiańska - piękna żona Łukasza Fabiańskiego - Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016 we Francji. 28 VI: Trauma poznańskiego Czerwca. 28 VI: Zgrzyt na obchodach Czerwca '56 w Poznaniu. 3 X: Żałobnicy na ulicy. Czas na mobilizację obrońców życia.