background preloader

2016

Facebook Twitter

4 I: Zanim nadejdzie „braterska pomoc” Sąd Najwyższy nie „uratuje” demokracji. Z informacji podawanych w mediach elektronicznych wynika, że „numer” z podważeniem ważności wyborów parlamentarnych się nie uda. Tym bardziej należy oczekiwać przenoszenia konfliktu politycznego na ulicę oraz jego intensyfikacji na wszelkich możliwych płaszczyznach. Przewidując „scenariusze wewnętrzne” rozwoju sytuacji w Polsce warto zwrócić uwagę na wypowiedź dra Tomasza Żukowskiego, odnoszącego się do demonstracji organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji.

Socjolog przypomniał wydaną w 1983 roku pracę Piotra Pacewicza o rewolucji społecznej. Zdaniem Żukowskiego, autor pracy „organizuje dla ‘Gazety Wyborczej’ język tego ruchu. Obserwując hasła wznoszone podczas manifestacji organizowanych przez KOD trudno nie zgodzić się z dr. Bez wątpienia pierwszy szaniec, za którym planowali skryć się wspomniani „beneficjenci” miał stanowić Trybunał Konstytucyjny. Ustawa 1066 „Komitet Obrony Gazety Wyborczej” Łukasz Karpiel. 7 I: Kiedy małżonek odpowiada za podatki przedsiębiorcy? Fiskus ma prawo zająć na spłatę zaległości podatkowych przedsiębiorcy nie tylko jego osobiste mienie, ale także majątek, którego dorobił się wspólnie ze współmałżonkiem. Skutki posiadania długów przez jednego małżonka mogą więc odczuć oboje. Intercyza, separacja czy rozwód nie zawsze przed tym chronią. Wspólny majątek Osoba prowadząca indywidualną działalność gospodarczą odpowiada, co do zasady, całym majątkiem za swoje zobowiązania podatkowe.

Urząd skarbowy może zająć nie tylko mienie firmowe, np. towar, maszyny, wierzytelności z tytułu dostaw, ale także prywatne, np. wyposażenie domu. Wynika to z art. 26 Ordynacji podatkowej. Przedsiębiorca, który jest w związku małżeńskim, odpowiada za niezapłacone przez siebie podatki zarówno majątkiem osobistym, jak i wspólnym. Wszystko, co oboje małżonkowie posiadają, może być natomiast zajęte na spłatę podatku dochodowego wynikającego z łącznego opodatkowania przez nich dochodów. Małżonek z intercyzą Długi po rozwodzie Podstawa prawna Źródło: 9 I: Pamiętajmy o bezimiennych ofiarach współczesnego holokaustu. Najbardziej niewinni i bezbronni ludzie, którym odmawia się z uporem (mimo wszelkich dowodów) człowieczeństwa, są na skalę milionów mordowani.

Za co?.. Właśnie, czy ktoś umie to wyjaśnić? Co może uzasadniać odebranie życia człowiekowi? I kto ma prawo do decydowania, kto może żyć, a kto nie? Na stronie Fundacji Pro-prawo do życia odnalazłem artykuł pod wielce wymownym tytułem - „Holokaust po retuszu nadal trwa”. A jednak najbardziej przytłaczająca była dla mnie wtedy myśl o wielokrotnie liczniejszych, bezimiennych ofiarach współczesnego holokaustu… Dziś, pod nazwą wyboru, praw kobiet, planowania rodziny czy jeszcze innych haseł odbywa się ludobójstwo w formie, od jakiej zresztą słynny „pan z wąsem” zaczynał” – czytamy na stopaborcji.pl.

Jak przypomina Malina Świć „Użyte porównanie często budzi oburzenie (nawet gdy używał go św, Jan Paweł II). W jej opinii to „to tylko retusz, taka zmiana makijażu…”. Bez fundamentalnego (!) Paweł Tarnowski. 12 I: Specjalnej procedury nie będzie. Komisja Europejska ostrożna w sprawie Polski. Data publikacji: 2016-01-12 10:00 Data aktualizacji: 2016-01-12 10:19:00 fot.Fot. Marek Lapis / FORUM Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Komisja Europejska nie rozpocznie żadnej specjalnej procedury przeciwko Polsce. We wtorek Komisja Europejska ma przeprowadzić debatę na temat sytuacji w naszym kraju. "Musimy najpierw się zaznajomić z sytuacją w Polsce, potrzebna jest debata i dialog z polskim rządem” - powiedział Polskiemu Radiu komisarz Tibor Navracsics.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Polski bronią komisarze z Europy Środkowo-Wschodniej, krytycznie nastawieni są natomiast komisarze z krajów skandynawskich, Belgii i Holandii – donosi „Polskie Radio”. Źródło: „Polskie Radio” luk Regulamin forum portalu PCh24.pl: 1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które: - promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym; - obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki; - zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r Tomasz Kaśka x Tiberias Alka.

15 I: Piotr Voelkel. Polacy stworzą meblarskie marki. FORBES: VOX to chyba pierwsza polska firma meblarska, która poważnie zaczęła myśleć o designie. PIOTR VOELKEL: Z pewnością wiąże się to z moimi wcześniejszymi doświadczeniami. Pracowałem w teatrze, jako dyrektor techniczny przygotowywałem dekoracje, a teatr to taka instytucja, gdzie ważne jest odkrywanie. Sukces odnoszą ci, którzy są pierwsi. Nasze początki w VOX bazowały trochę na podpatrywaniu trendów, tego, co się dzieje za granicą. Nie była to może wielka innowacyjność, ale też nie imitowaliśmy zachodnich produktów – tego nikt nam nie zarzucił. Raczej dobre wzory interpretowaliśmy na nowo, po swojemu. W pewnym momencie usamodzielniliście się twórczo. To był moment, kiedy stworzyliśmy już własny dział badań i rozwoju. To jednak chyba dość trudny segment – dziecko, odbiorca waszych mebli, nie jest nawet klientem.

A jednak nasza kolekcja Young Users od lat świetnie się sprzedaje. To jednak wciąż dość ograniczona grupa zakupowa. Pewnie. Łatwiej powiedzieć, niż wykonać. Pomiń reklamę » 30 I: Volkswagen stawia na kobiety. – Stawiamy na kobiety. Pracuje ich coraz więcej na stanowiskach bezpośrednio produkcyjnych, między innymi w lakierni oraz w dziale zapewnienia jakości – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych Volkswagena Poznań. W planach sobotniego wydarzenia jest m.in. zwiedzanie fabryki, rozmowa z konsultantem zawodowym, możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach sprawdzających umiejętności fachowe, a także rozmowy z młodymi kobietami, które już uczą się w zawodach preferowanych przez poznańską fabrykę. Zakład od dziesięciu lat współpracuje z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu, gdzie do wyboru są cztery profile kształcenia: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń odlewniczych oraz mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych.

Na blisko 250 absolwentów tych kierunków, 207 zatrudniło się w Volkswagenie Poznań. . - Chcemy rozpropagować techniczne zawody wśród dziewcząt, które zastanawiają się, jaką szkołę wybrać. 2 II: Dzień Życia Konsekrowanego - Radio Merkury Poznań. Na całym świecie żyje prawie milion osób konsekrowanych. W Archidiecezji Poznańskiej - półtora tysiąca. Z okazji swojego święta spotkali się na uroczystej mszy w Katedrze Poznańskiej. Odprawił ją przewodniczący Episkopatu arcybiskup Stanisław Gądecki. W samym Poznaniu jest kilka zakonów, m.in. dominikanie, jezuici czy franciszkanie - to zgromadzenia męskie. Są też kobiece - m.in. elżbietanki, które zajmują się chorymi i serafitki - opiekujące się niepełnosprawnymi dziećmi. W Poznaniu jest również zgromadzenie klauzurowe - karmelitanki bose, żyją odcięte od świata zewnętrznego w klasztorze.

W Katedrze Gnieźnieńskiej zakonnice i zakonnicy uczestniczyli w nabożeństwie odprawionym przez prymasa Polski abp Wojciecha Polaka. W Gnieźnie pracują siostry miłosierdzia, które prowadzą przedszkole, zajmują się oknem życia i karmią ubogich i bezdomnych w swojej stołówce. Ojciec Adalbert, franciszkanin z Pakości, przyznaje że życie konsekrowane jest trudne, ale przynosi wiele radości. 11 II: Rok więzienia za wypadek na budowie - Radio Merkury Poznań. 12 II: Drżyjcie mieszkańcy wsi i miasteczek. Modernizacja już po Was idzie!

Utyskiwanie na „to społeczeństwo”, które pokazało pupilom salonu czerwoną kartkę, przechodzi na wyższy poziom. Mądre głowy zaczęły kombinować, co zrobić, aby w przyszłości taka sytuacja już nigdy się nie powtórzyła. Jednym z efektów tego intelektualnego nadęcia są propozycje przedstawione przez Janusza Majcherka na łamach „Gazety Wyborczej”. Główny postulat Majcherka można streścić – pozwalając sobie na pewną trywializację – w następujący sposób: wieś zaorać, a ludzi tam mieszkających przeprowadzić do miasta. Publicysta „Wyborczej” mówi bowiem wprost: „Polska modernizacja musi w swej istotnej części wyrazić się przez urbanizację, której bezpośrednim skutkiem byłby spadek niemożliwego do utrzymania w nowoczesnym świecie odsetka ludności wiejskiej”. Czym ludność wiejska, a także (jak wynika z dalszej lektury artykułu „Zmodernizować modernizację”) ludność małomiasteczkowa, naraziła się Majcherkowi?

Odpowiedź nie zaskakuje: głosowała na PiS! I wszystko jasne! Miasto rządzi! Łukasz Karpiel. 21 II: Szkoła Ojca Dyrektora. 29 III: Trzeba dać ludziom broń! Janusz Korwin-Mikke nie ma wątpliwości jak przeciwstawić się terroryzmowi. Regulamin forum portalu PCh24.pl: 1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które: - promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym; - obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki; - zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.); - zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego); - przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r - zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe - są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem) - są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich - są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej - zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. 2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora do Tomasz Tomas Tomasz Maria.

31 III: Lech Poznań. W piątek "Piątka dla Piątka" - sport.interia.pl. Czwartek, 31 marca (19:36) Piątkowy mecz Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław będzie niezwykły dla byłego bramkarza „Kolejorza” Waldemara Piątka – część dochodu uzyskanego ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na leczenie choroby, która prawie 11 lat temu przerwała karierę piłkarza. W 2005 roku Waldemar Piątek był w "Kolejorzu" bramkarzem numer 1 - wygrywał rywalizację z Krzysztofem Kotorowskim, wcześniej skutecznie "wygryzł" ze składu Norberta Tyrajskiego. Latem tego roku musiał jednak przerwać karierę - okazało się bowiem, że na wysiłek nie pozwala mu żółtaczka typu C.

Kolejne kuracje nic nie dawały - piłkarz nie wznowił już kariery, na dodatek podłamał się. Teraz jest szansa, że dzięki wsparciu Lecha Poznań oraz jego kibiców uda się zebrać pieniądze na leczenie nowym środkiem, który - jak twierdzi Piątek - daje 98-99 proc. szans na skuteczne wyleczenie choroby. Na refundację terapii nie miałby w najbliższych miesiącach, a być może latach, żadnych szans. 5 IV: Absurdy programu 500+ | Milion na dziecko. Osoby, które chciały załatwić sprawę elektronicznie, nie wychodząc z domu, zmitrężyły często więcej czasu niż ci, którzy woleli postać w kolejce.

Mimo to rząd ogłosił sukces. Minister cyfryzacji Anna Streżyńska poinformowała, że do poniedziałku wnioski drogą elektroniczną złożyło 150 tys. osób. Za wszystkie kłopoty w sieci odpowiada rząd, za kolejki, w których rodzice ustawiali się osobiście, gminy. Dodatkowe wsparcie trafi do 2,7 mln rodzin, obejmując 3,7 mln dzieci. Drugie i kolejne w rodzinie. Pierwsze tylko wtedy, jeśli dochody na członka nie przekraczają 800 zł miesięcznie (1,2 tys. zł w przypadku dzieci niepełnosprawnych).

Liczbę dzieci pierwszych, kryterialnych (spełniających te wymogi) ministerstwo rodziny ocenia na 800 tys.; pierwszych gorszych jest grubo ponad milion. Linia, którą PiS podzieliło polskie dzieci, wydaje się czytelna. Dzieci polskie dzielą się obecnie nie tylko na lepsze i gorsze. Programy się zawieszają Urzędnicy wobec nowoczesności też są nieufni. 12 IV: TVN24: Abp. Juliusz Paetz potwierdził doniesienia mediów. Arcybiskup Juliusz Paetz w rozmowie z reporterem TVN24 potwierdził nieoficjalne doniesienia, że będzie uczestniczył w zaplanowanych na piątek uroczystościach związanych z 1050. rocznicą chrztu Polski.

Z lewej Abp. Juliusz Paetz /Marek Lapis /Agencja FORUM Reporter TVN24 Łukasz Wójcik rozmawiał krótko z arcybiskupem przed jego posiadłością. "A czemu nie? 81-letni duchowny według dotychczasowych ustaleń mediów ma w piątek koncelebrować w poznańskiej katedrze mszę z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Oskarżenia o molestowanie Kandydatura arcybiskupa budzi kontrowersje. Arcybiskup pełnił wówczas funkcję metropolity poznańskiego. Według wyjaśnień rzecznika Konferencji Episkopatu Polski "każdy kapłan, który nie jest suspendowany, może odprawiać mszę świętą", w związku z czym nie ma podstaw do wykluczenia abp. 13 IV: Osobista interwencja nuncjusza apostolskiego ws. abp. Paetza.

Nuncjusz apostolski osobiście interweniuje w sprawie obecności arcybiskupa Juliusza Paetza w uroczystościach 1050. rocznicy chrztu Polski. Wczoraj duchowny w rozmowie z reporterem TVN24 potwierdził nieoficjalne doniesienia, że będzie uczestniczył w mszy z tej okazji. Abp. Celestino Migliore przypomniał abp. Juliuszowi Paetzowi, że trzy lata temu otrzymał z Watykanu dyspozycję, by powstrzymywał się od udziału w publicznych uroczystościach. Z lewej Abp. /Marek Lapis /Agencja FORUM W komunikacie, który pojawił się na stronie Konferencji Episkopatu Polski czytamy, że "po raz kolejny" nuncjusz przypomniał dziś osobiście arcybiskupowi Juliuszowi Paetzowi dyspozycję, jaką otrzymał trzy lata temu, żeby powstrzymywał się od udziału w publicznych uroczystościach.

"Trudno sobie wyobrazić, aby nie było to zachowane podczas celebracji z udziałem Legata Papieskiego, nie mówiąc już o wizycie Ojca Świętego w Polsce z okazji ŚDM" - podało w komunikacie biuro prasowe KEP. "A czemu nie? Komunikat KEP. 27 IV: Jean-Paul II bientôt héros d'une comédie musicale. La Pologne a voulu rendre un hommage inédit au pape né sur ses terres, fait de pop, de rock et de jazz. Dès le début de 2017, une comédie musicale mettra à l'honneur l'humour et la grandeur du pontife décédé il y a plus de dix ans. La vie d'un pape et d'un saint racontée au rythme de la pop, du rock et du jazz, mais aussi à travers quelques douces ballades: un spectacle musical autour de «Karol» est en cours de préparation en Pologne.

«C'est en admirant à Paris 1789. Les amants de la Bastille qu'impressionné par cette fresque historique superbement mise en musique, j'ai eu l'idée de créer une comédie musicale sur la vie de Karol Wojtyla», a expliqué Michal Kaczmarczyk, l'auteur du scénario et des paroles des chansons. Digne représentant de la jeune génération marquée par Jean Paul II, Kaczmarczyk, 35 ans, raconte avoir passé quinze heures «avec une seule bouteille d'eau» dans la file d'attente pour s'incliner devant son cercueil, en 2005 à Rome.

29 IV: Raport Jaglanda dotyczy wszystkich krajów RE i nie skupia się na "niepokojącej sytuacji" w Polsce. Data publikacji: 2016-04-29 14:02 Data aktualizacji: 2016-04-29 14:42:00 Fot. Marek Lapis / FORUM Przedstawiony we środę raport przygotowany przez Thorbjørna Jaglanda wzbudził szerokie zainteresowanie polskich mediów. Jak się okazuje, dokument nie został poświęcony rzekomej niepokojącej sytuacji w Polsce, ale odnosi się do sytuacji wszystkich 47 krajów członkowskich Rady Europy. Bezpośrednie komentarze dotyczące Polski stanowią marginalną część opracowania. Jak ustalili prawnicy Instytutu Ordo Iuris, w tekście raportu znajduje się zaledwie 7 odniesień merytorycznych do sytuacji Polski). Zdziwienie budzi zaniepokojenie Komisarza Praw Człowieka Rady Europy dotyczące zmian w ustawie o Policji, w zakresie w jakim nowelizacja rzekomo nie zapewnia odpowiednich gwarancji poszanowania tajemnicy zawodowej.

Instytut Ordo Iuris POz Regulamin forum portalu PCh24.pl: 1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które: - promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym; wmo bonu E-mail *: 6 V: Mateusz Kijowski – demokrata, co nie z każdym pogada. Czy lider KOD wystraszył się Mariana Kowalskiego? 15 V: Diecezja płocka: trzy Marsze dla Życia i Rodziny. 25 V: Tak żony polskich sportowców wyglądały w dniu ślubu - ZESTAW ZDJĘĆ. 25 V: Tak żony polskich sportowców wyglądały w dniu ślubu - TU ZDJĘCIE.

26 V: Prymas Polski przewodniczył centralnym uroczystościom Bożego Ciała w Gnieźnie. 29 V: Izabella Skrybant-Dziewiątkowska: Gdybym skusiła się na współpracę z SB, dziś spałabym na milionach! - Pomponik.pl. 1 VI: Koszulka z Che Guevarą nie przeszkadzała! Odzież patriotyczna na cenzurowanym. 2 VI: Poznań walczy z Chrystusem! Trwają przepychanki wokół ustawienia na Jeżycach figury Jezusa. 26 VI: Anna Fabiańska - piękna żona Łukasza Fabiańskiego - Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016 we Francji. 28 VI: Trauma poznańskiego Czerwca.

28 VI: Zgrzyt na obchodach Czerwca '56 w Poznaniu. 3 X: Żałobnicy na ulicy. Czas na mobilizację obrońców życia.