background preloader

Zdrowe

Facebook Twitter

Ekstrakt z Białka Ślimaka - LaBlanca - Bioline Seductage 3D, maseczki do cery, internetowy sklep z kosmetykami do włosów. SELVERT THERMAL zawarł w linii l'Esprit Dermalotogique ekstrakt z białka ślimaka, najnowszy i najskuteczniejszy regenerator skóry, który zawiera niezwykle ważne komponenty o specjalnym działaniu na skórę.

Ekstrakt z Białka Ślimaka - LaBlanca - Bioline Seductage 3D, maseczki do cery, internetowy sklep z kosmetykami do włosów

"Produkowana" w sposób naturalny przez ślimaka wydzielina ułatwia mu poruszanie się oraz regenerowanie własnej skóry i skorupy, kiedy się zrani. Selvert przetworzył tę wydzielinę w wyciąg oraz wzbogacił ją tak, że posiada właściwości regenerujące, odnawia tkankę, działa antybakteryjnie i złuszczająco. Dzięki wielu właściwościom wyciągu z białka ślimaka możliwe jest zajmowanie się różnymi problemami skóry, i uzyskiwanie doskonałych rezultatów w zabiegach przeciwstarzeniowych, na skazy skórne, trądzik, blizny i skóry wrażliwe. Selvert Thermal :: Krem - Żel z ekstraktem z białka ślimaka: Regeneracja i stymulacja rozrostu komórek.Ochrona przed bakteriami w skórze.Eliminowanie i złuszczanie martwych komórek z warstw powierzchniowych.Utrzymanie równowagi w poziomach nawilżenia skóry. Tarta ze szpinakiem na żytnim kruchym! Kiedy nie mogłam jeść pszenicy, zastępowałam ją głównie żytem i orkiszem.

Tarta ze szpinakiem na żytnim kruchym!

Do tej pory, kiedy mam taką możliwość i konkretny wypiek nie wymaga ode mnie użycia koniecznie mąki pszennej, zastępuję ją mąką żytnią, orkiszową, kukurydzianą lub chociaż pszenną, ale pełnoziarnistą. Latem często robię tarty na kruchym cieście, wykorzystując zatrzęsienie świeżych owoców. Zeszłego lata Piotrek stwierdził, że chyba woli ciasto kruche na białej mące, bo żytnia jest.. mniej słodka. Takiego hitu nigdy wcześniej nie słyszałam i absolutnie się nim nie sugerujcie - bujdy to nieziemskie ;) Ciasta żytnie mogą być tak samo słodkie jak te pszenne:D Do kruchego ciasta mąka żytnia, a nawet żytnia razowa nadaje się świetnie!

Dieta Warzywno Owocowa: Sałatka ze skiełkowaną fasolą adzuki. Moczenie ziaren fasoli przed ugotowaniem czyni je łatwiej przyswajalnymi.

dieta Warzywno Owocowa: Sałatka ze skiełkowaną fasolą adzuki

Namoczone ziarna fasoli można przemienić w jeszcze bardziej przyswajalne i wartościowe, jeżeli damy im chwilę i warunki na kiełkowanie. Skiełkowane i ugotowane fasole świetnie nadają się jako podstawowy składnik różnego rodzaju sałatek, na przykład sałatki warzywnej ze skiełkowaną fasolką adzuki w roli głównej: Składniki:skiełkowana fasola adzuki - 500g/ słoik 0,9 L (200g suchej fasoli)1/2 brokuła (około 250g)1/2 papryki czerwonej, świeżej1/2 średniego selera1 cebula (około 100g)1 jabłkopor (około 100g)ogórek, świeży (około 150g)ogórki kiszone - 3 szt.marchewka - 3 średnie szt.pietruszka - 3 średnie szt.przyprawy - sól morska z ziołami, pieprz, sok z cytryny, sos tabasco lub sproszkowana papryka chili, majonez własnej roboty lub inne przyprawy wg uznania. 200 g suchej fasoli adzuki zalewamy zimną wodą i pozostawiamy na dobę, lub przynajmniej pół doby, w chłodnym miejscu.

JAK PRZYGOTOWAĆ FASOLĘ ADZUKI? Fasola adzuki jest mało znana i niedoceniana w Polsce.

JAK PRZYGOTOWAĆ FASOLĘ ADZUKI?

Leży na naszych półkach sklepowych, ale nie do końca wiemy co możemy z niej zrobić. A możliwości jest na prawdę wiele. Jej natura termiczna jest neutralna, czyli ani nas nie oziębia, ani nie rozgrzewa. Tak jak inne strączki wzmacnia nam funkcje nerek. Ma bardzo silne właściwości odtruwające. Fasolę przed dodaniem do potrawy należy namoczyć przez minimum 12 godzin. Dzisiaj przepis na fasolę adzuki z sosie paprykowym. Ten Alternatives to Shampoo. Updated post: I have now been using 100% natural shampoo alternatives for over four years.

Ten Alternatives to Shampoo

My hair is stronger, shinier and healthier than it has ever been! I hope you enjoy this post featuring (still) my favourite No Poo shampoo substitutes. I am pretty surprised that the ingredients I fell in love with at the very beginning of my shampoo free journey have remained my favourites. For the last couple of years I have been working as a columnist for Cosmopolitan, writing up beauty experiments, and I also published a bestselling book all about how to give up shampoo which you can grab here. At a mere $5.20 or £3.40 (purchase in your own currency) it is a SNIP – less than a bottle of swanky shampoo.

Olejowanie włosów – wszystko, co trzeba wiedzieć. Jeśli Twoje włosy są znisz­czo­ne za­bie­ga­mi fry­zjer­ski­mi i nie chcą się ukła­dać, ole­jo­wa­nie przy­wró­ci im zdro­wy wy­gląd.

Olejowanie włosów – wszystko, co trzeba wiedzieć

Ko­rzy­ści z ole­jo­wa­nia wło­sów Za­bieg po­le­ca­ny jest do wszyst­kich ro­dza­jów wło­sów. Ole­jo­wa­nie na­da­je ma­to­wym pa­smom po­łysk i głę­bo­ki blask. Prze­su­szo­nym, łam­li­wym i nie­sfor­nym ko­smy­kom przy­wra­ca ela­stycz­ność oraz pra­wi­dło­wy po­ziom na­wil­że­nia. Jak myć włosy bez szamponu - Kaila Natura. Musisz myć włosy codziennie, a i tak wieczorem zaczynają być tłuste?

Jak myć włosy bez szamponu - Kaila Natura

Im są bardziej tłuste, tym częściej myjesz – im częściej myjesz tym są bardziej tłuste, błędne koło… Skóra głowy jest taka sama jak skóra na pozostałych częściach ciała i wydziela sebum, które stanowi powłokę ochronną. Stosując mocne detergenty zmywamy naturalną ochronę, więc skóra broniąc się zaczyna produkować więcej sebum i włosy są bardziej tłuste. Masowo produkowane szampony zawierają mnóstwo chemii, w tym niebezpieczne konserwanty (najczęściej parabeny) oraz SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES (Sodium Laureth Sulfate) czyli detergenty, które znajdziecie również w płynie do mycia naczyń oraz innych produktach czyszcząco-myjących.SLSy są mocno inwazyjne i podrażniają skóre głowy oraz zaburzają prawidłowe wydzielanie sebum.

Szampony zawierające mocne detergenty zaczęto produkować na początku XX wieku, ponieważ tradycyjne szare mydło przestało spełniać swoje zadanie ze względu na twardą wodę. Jak myć włosy bez szamponu - Kaila Natura.