background preloader

Przydasie

Facebook Twitter

Wyszukiwarki czy bibliograficzne bazy danych? O skuteczności i strategiach wyszukiwania literatury naukowej. Dostępność sieciowych silników wyszukiwawczych ułatwia wyszukiwanie potrzebnych danych, jednak ich użyteczność i efektywność przy lokalizowaniu literatury akademickiej spełniającej założone kryteria jest niepewna.

Wyszukiwarki czy bibliograficzne bazy danych? O skuteczności i strategiach wyszukiwania literatury naukowej

Z badań przeprowadzonych w 2012 r. w Stanach Zjednoczonych wynika, że preferencje naukowców w zakresie wyboru Google lub bibliotecznej strony www jako punktu startowego wyszukiwań są podzielone, a wśród zwolenników wyszukiwarek jest więcej osób wyrażających niepewność co do trafności uzyskiwanych wyników. W artykule przeanalizowano w związku z tym, czy narzędzia typu Google Scholar mogą potencjalnie zastąpić, w wyżej wymienionych celach, bibliograficzne bazy danych. Jako studium przypadku autorzy wykorzystali systematyczny przegląd piśmiennictwa z dwóch różnych dyscyplin, porównując skuteczność obu podejść.

Projekt realizowano w trzech etapach. Developing a search strategy - Monash University Library. Academic research on the Internet - Monash University Library. Wyborcza.pl. Wyborcza.pl. Baza Danych Studenckich Wynalazków. 1,128894,16946756,Po_58_latach_Wedel_odzyskuje_prawo_do_nazwy__PTASIE. 9 mitów dotyczących znaków towarowych. Co tu dużo tłumaczyć.

9 mitów dotyczących znaków towarowych.

Zauważyłem, że w internecie powielanych jest wiele mitów dotyczących znaków towarowych. Postanowiłem się z nimi rozprawić Klikając w podtytuł, przejdziesz do artykułu, w którym dane zagadnienie dokładniej już omówiłem. Mit nr 1. Spory domenowe. Poznaj 7 najciekawszych przypadków. Spory domenowe od czasu do czasu elektryzują sieć.

Spory domenowe. Poznaj 7 najciekawszych przypadków.

Postanowiłem więc zebrać najciekawsze przypadki. Osobiście mam wrażenie, że jeżeli chodzi o spory domenowe, pokutują dwa mity. Informaton.pl - Dostępność stron internetowych i technologie asystujące – wszystko w jednym miejscu. Zmieniające się elementy na stronie, na przykład slidery, są sporym wyzwaniem dla dostępności.

Informaton.pl - Dostępność stron internetowych i technologie asystujące – wszystko w jednym miejscu

Warto zapoznać się z artykułem poświęconym temu zagadnieniu pod tytułem The Unbearable Inaccessibility of Slideshows, w którym pada sporo ciekawych odpowiedzi. Autor proponuje listę pięciu zasad, jakimi trzeba się kierować tworząc zmieniające się elementy: Możliwość zatrzymania przez użytkownika. How to Create the Right Emotions with Color in Web Design. 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, sprzedając w internecie. Będziesz zaskoczony. 1.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, sprzedając w internecie. Będziesz zaskoczony

Twój klient ma smartfona Nie wystarczy wersja desktopowa e-sklepu. Coraz więcej Polaków kupuje w sieci całkowicie mobilnie. Liczby nie kłamią: na początku 2015 roku mobilnie kupowało 33% kupujących w sieci i 24% internautów. W lutym 2016 roku to 53% e-kupujących i 37% wszystkich internautów kupuje mobilnie, wynika z najnowszego raportu „Polacy na zakupach mobilnych -mShopper2.0” wykonanego na zlecenie Allegro. Simple free learning tools for students and teachers. Socrative. Jak sprawdzić czy logo nie jest plagiatem? Prawnik radzi. Dziś pochylam się nad problemem, który często sygnalizują mi moi klienci.

Jak sprawdzić czy logo nie jest plagiatem? Prawnik radzi.

Zlecili grafikowi lub agencji reklamowej stworzenie firmowego logo. Pytają więc jak sprawdzić czy takie logo nie jest plagiatem? I czy ja jako prawnik mogę wydać opinię prawną, że dane logo nie narusza prawa. Odpowiedzi znajdziesz poniżej. Jak sprawdzić czy logo nie jest plagiatem? Start Page. Why librarians should be concerned with Open Access. VirusTotal - Free Online Virus, Malware and URL Scanner. DNSBL Information - Spam Database and Blacklist Check. Search Engines. Research. Register your own domain at GKG.NET. E-learning. Web 2.0. Robots.txt Generator. Robots.txt Generator.

Jest decyzja: dyrektor domu dziecka w Gdańsku wyrzucona. Była oskarżana o przemoc psychiczną. Do urzędników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie na przełomie lutego i marca trafił niepokojący list wychowanków jednego z Domów Integracyjno-Rodzinnych (w Gdańsku jest ich pięć).

Jest decyzja: dyrektor domu dziecka w Gdańsku wyrzucona. Była oskarżana o przemoc psychiczną

W tym konkretnym mieszka osiem osób. Pod listem podpisało się czworo z nich. Gdańskim DIR-em kierowała wówczas Magdalena G. Nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś auto? Zapytaj Map Google. Nowość dla iOS i Androida. Aby skorzystać z nowej funkcji Map Google na Androidzie, wystarczy w widoku mapy zaznaczyć niebieski punkt i z menu wybrać pozycję “Zapisz jako miejsce parkowania”.

Nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś auto? Zapytaj Map Google. Nowość dla iOS i Androida

Natychmiast pojawi się czerwona pinezka z napisem “Tu jest twój samochód”. Analogicznie postępujemy z aplikacją dla systemu iOS. Microsoft ma dwa problemy z Windows 10. Przerośnięty system i kłopotliwa aktualizacja. Od 11 kwietnia użytkownicy Windows 10 mogą pobierać aktualizację Creators Update.

Microsoft ma dwa problemy z Windows 10. Przerośnięty system i kłopotliwa aktualizacja

Wprowadza szereg zmian, głównie związanych z rzeczywistością rozszerzoną, lepszą integracją z Xbox, zwiększoną ochroną. Nowa wersja systemu wprowadza też znacznie czytelniejsze powiadomienia i poprawioną wersję przeglądarki Edge. Czytaj też: Odkryto przygotowania do globalnego ataku na internet? Dostęp do aktualizacji jest możliwy na dwa sposoby: poprzez usługę Windows Update oraz aplikację Asystenta Aktualizacji. Elsevier Online Books Connect. Charakterystyka projektu (prezentacja) Połączone Biblioteki WFiS UW, IFiS PAN i PTF. Habemus: katalogi dzieł myślicieliPrzejdź do Habemus… Habemus… to katalog prezentujący kompletne spisy treści książek ze zbiorów Połączonych Bibliotek Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk i Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.

Połączone Biblioteki WFiS UW, IFiS PAN i PTF

Założeniem katalogu jest umożliwienie Czytelnikowi przejrzenia zawartości książki bez konieczności jej wypożyczania. Jeden tom katalogu obejmuje wydania dzieł danego myśliciela oraz książki poświęcone jego filozofii. W katalogu podano znormalizowany opis bibliograficzny danej publikacji i kompletny spis jej treści zawierający nie tylko tytuły rozdziałów, ale także podtytuły i śródtytuły istniejące w tekście, a nie uwidocznione w spisie treści zamieszczonym w książce. Podano tu też informacje o materiałach poza tekstem głównym książki – o bibliografii (niejednokrotnie o własnej strukturze), indeksach i zestawieniach. PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ BIBLIOTEKĘ. Irish DNA Research Project. Na jakim portalu naukowiec powinien mieć konto. Aktywnym internautą jestem już od kilkunastu lat i nigdy nie miałem problemu z zakładaniem kont na różnych forach, serwisach, wortalach i portalach. Niezbyt często się udzielam, czasami jestem tylko biernym obserwatorem (np. na Wykopie), ale staram się wykorzystywać możliwości i potencjał różnych usług.

Dlatego też z tej perspektywy chciałbym się podzielić kilkoma refleksjami na temat wykorzystania różnych serwisów na celów naukowych i („okołonaukowych”). Jest to moje osobiste zestawienie „Top 10” – a różne serwisy pracowały kilka miesięcy lub kilka lat na pozycję w tym rankingu. Podkreślę jeszcze, że „powinność” pojawiająca się w tytule wpisu jest jedynie moją rekomendacją – chodzi mi po prostu o to, że dane narzędzie sprawdza się w mojej pracy, w związku z czym, chciałby je zarekomendować. No właśnie – napisałem, że te portale to „narzędzia”, a zatem powinny mi służyć do czegoś.

Hypertext Narratives. Phonics made easy. Irish DNA Research Project. Koniec paraliżu w centralnej komisji ds. stopni i tytułów - Edukacja - Gazeta Prawna - wiadomości, podatki, prawo, biznes i finanse. Www.gazetaprawna.pl obowiązujący od dnia 6 czerwca 2016 roku Rozdział I POSTANOWIENIA WSTĘPNE § 1 Usługodawca 1. Usługodawcą jest INFOR Biznes sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie ul. TYDZIEŃ BIBLIOTEK 8-15.05.2017 r. - Biblioteka Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej - Strona główna UMCS. Wittgenstein’s forgotten lesson. Oxford Owl from Oxford University Press.

Complete University Guide reveals its top UK universities 2018. 2017 Man Booker International Prize Shortlist Announced. Najlepsza biblioteka na Uniwersytecie Warszawskim - WPROST.pl. Istnieje od 1953 roku w postaci połączonych bibliotek Wydziału Filozofii i Socjologii UW, Instytutu Filozofii i Socjologii PAN oraz Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.

Stanowi największy w Polsce i jeden z większych w całej Europie zbiór dzieł o charakterze filozoficzno-socjologicznym. Trudno określić pełną liczbę książek, ale sygnatur UW jest ponad sto tysięcy, sygnatur PAN-u ponad dziewięćdziesiąt tysięcy, a PTF-owskich ponad siedem tysięcy. Część z tych sygnatur to dzieła wielotomowe, zatem woluminów zgromadzonych w bibliotece jest więcej. Choose A Mandala And Discover What It Reveals About You - Truth Inside Of You. Literackie przystanki na ulicach Krakowa. Na ulicach Krakowa pojawiły się multimedialne przystanki literackie. Mają one przybliżyć podróżującym komunikacją miejską ważnych pisarzy związanych z Krakowem: Stanisława Wyspiańskiego, Josepha Conrada, Stanisława Lema i poetów spod znaku Awangardy Krakowskiej. Na jednym z przystanków Joseph Conrad spogląda w bezkres afrykańskiej dżungli, dwa inne zdobią tematy z prac Stanisława Wyspiańskiego, na kolejnym odnajdziemy nawiązania do twórczości Stanisława Lema, a na jeszcze innych – motywy inspirowane Awangardą Krakowską i jej pismem „Zwrotnica”.

„Chcemy przypomnieć mieszkańcom Krakowa, że literatura może i powinna być ozdobą naszego miasta i jest jego ważną częścią. Jeśli chcesz, by QR kod był ważny, musisz o niego zadbać - NowyMarketing. QR kody są wszędzie. Spoglądają na nas z billboardów, widzimy je na opakowaniach produktów, ulotkach reklamowych, witrynach internetowych. Natrafiamy na nie przeglądając poranną gazetę, pijąc kawę w ulubionym coffee shopie, czy parkując samochód w mieście. Koalicja Otwartej Edukacji. Kujawsko-Pomorska Digital Library - Open Access - nowy model komunikacji naukowej.

Kujawsko-Pomorska Digital Library - Polskie zasoby open access nową ofertą dla nauki. Nasze publikacje - Platforma Otwartej Nauki. Intute. Ipl2: Information You Can Trust. DeepDyve - Your Personal Research Library. Anonymity Online. Jak działa wyszukiwarka – Wszystko o wyszukiwaniu – Google. Wszystko o wyszukiwaniu – Google.

Strona wyników wyszukiwania Google - Wyszukiwarka Google - Pomoc. Advanced Search. Porady i wskazówki dotyczące wyszukiwania – Wszystko o wyszukiwaniu – Google. Silesian Digital Library - Bibliotheca Nostra. Śląski Kwartalnik Naukowy, 2009, No 3/4(19) Knowledge sharing and Web 2.0. Problematyka metodologiczna w internetowych platformach dzielenia się… Silesian Digital Library - Zarządzanie informacją w nauce. Biblioteka Główna - Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. 171 181 seidel grzesinska stanicka brzezicka. Nowe narzędzia organizacji wiedzy a jakość usług informacyjnych.

Nauka 2.0. Il reference librarian per gli infermieri. Wikipedia - zbiorowa mądrość czy kolektywna głupota? Open Innovation - nowe podejście w procesach innowacji. 1,128894,16946756,Po_58_latach_Wedel_odzyskuje_prawo_do_nazwy__PTASIE. Baza Danych Studenckich Wynalazków. Wyborcza.pl. Wyborcza.pl. 9 mitów dotyczących znaków towarowych. Spory domenowe. Poznaj 7 najciekawszych przypadków. 8 kolejnych stron 404, które wprawią cię w osłupienie. Czy ludzie klikają w bannery? Nowoczesna Dydaktyka Akademicka. Wywiad konkurencyjny w 5 krokach - Rynek Informacji. How to Create the Right Emotions with Color in Web Design.

Informaton.pl - Dostępność stron internetowych i technologie asystujące – wszystko w jednym miejscu. Warsztat pracy infobrokera. The 10 commandments of user interface design. Czcionki, kolory i szablony w najczęściej udostępnianych grafikach. Click tracking jako badanie użyteczności strony www. Umowa o zachowaniu poufności jako narzędzie ochrony informacji. Takich rozmów ze sztuczną inteligencją jeszcze nie widzieliśmy. Niesamowity postęp dzięki Google. Pl. 10 kreatywnych narzędzi e-learning. Wolne grafiki, tła, palety kolorów, Komiksowa edukacja informacyjna. ACRL IL Standards. ACRL IL Standards. Jak przetestować stronę w kilku krokach - internetSTANDARD. Zdjęcie ofiary ZOMO w reklamie wódki. Zarzut dla pracownicy agencji. 10 of the most creative online contact pages.