background preloader

Ksantypa25

Facebook Twitter

Wyborcza.pl. Wyborcza.pl. Tom Hanks złożył pani Monice życzenia urodzinowe... po polsku. I śpiewa 'Sto lat' [WIDEO] Śpij na półkach z książkami – czyli wyjątkowy Hostel w Kyoto! "Book And Bed Kyoto" to hostel dla miłośników literatury.

Śpij na półkach z książkami – czyli wyjątkowy Hostel w Kyoto!

To już drugi taki obiekt, poprzedni hostel mieści się w Tokio. Ich wyjątkowość polega na tym, że łóżka dla gości umieszczono pomiędzy półkami z książkami. Do wyboru są teksty po japońsku i po angielsku - łącznie jest ich ponad 5 tysięcy. Noc w tym miejscu kosztuje 39$. źródło: bookandbedtokyo.com. The Kingdom of Sicily Image Database.

Archives Portal Europe invites new members on International Archives Day. Today, 9 June 2017, is International Archives Day, and to commemorate that, we have a guest blog from Marta Musso of the Archives Portal Europe Foundation.

Archives Portal Europe invites new members on International Archives Day

The Digital Revolution is often placed in an historical sequence after the Agricultural Revolution and the Industrial Revolution. While its overall impact on economies and human lives is arguably not as radical as the other two main human revolutions, there is one field in which the Digital Revolution has dramatically transformed things forever: archival institutions. Roman Roads – Sasha Trubetskoy. If you think this would make a cool poster, follow this link and send me a few bucks.

Roman Roads – Sasha Trubetskoy

I’ll email you a crisp PDF for printing! It’s finally done. Explore Armenia's Medieval Monasteries in Interactive 360-Degree Panoramas. Praca - Specjalista ds. Obsługi Posprzedażowej Zamówień Internetowych. Grupa Morele.net posiada kilkunastoletnie doświadczenie na rynku e-commerce.

Praca - Specjalista ds. Obsługi Posprzedażowej Zamówień Internetowych

Dzięki koncentracji na nowoczesnych technologiach oraz ciągłemu usprawnianiu struktury organizacyjnej z roku na rok utrzymuje wysoką dynamikę wzrostu na poziomie kilkudziesięciu procent. Wartości które spajają naszą ponad 300 osobową załogę to otwartość, prawość i koleżeńskość. W związku z dynamicznym rozwojem firmy oraz wdrażaniem nowych projektów poszukujemy młodych, ambitnych i zaangażowanych pracowników do Działu Reklamacji na stanowisko: Specjalista ds. Kultura ukryta w mapach - Polski Atlas Etnograficzny.

Polski Atlas Etnograficzny (PAE) formalnie powstał w 1945 roku, tuż po II wojnie światowej.

Kultura ukryta w mapach - Polski Atlas Etnograficzny

Jest to największy powojenny projekt polskiej etnologii, w którym uczestniczy co najmniej trzecie pokolenie badaczy. Jego celem było stworzenie i zachowanie zbioru źródeł dotyczących kultury wiejskiej, które w przyszłości mogły przyczynić się m.in. do rekonstrukcji procesów mających wpływ na dynamikę zmian zachodzących w przestrzeni polskiej wsi. Gromadzony od lat 50. do początku lat 90. ubiegłego wieku materiał atlasowy jest własnością Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. W 1998 roku został przekazany w formie depozytu do ówczesnej filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie (obecnie Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji). – Jednym z powodów zmiany miejsca przechowywania Atlasu była powódź, która nawiedziła Wrocław w 1997 roku. W 2014 roku rozpoczęła się realizacja projektu naukowego pt. Nowa 'czarna lista' przewoźników. Samolotów tych linii lepiej unikać. Opublikowana właśnie przez Komisję Europejską aktualizacja "Listy Bezpieczeństwa UE" została jednomyślnie przyjęta podczas spotkania państwa członkowskich europejskiej wspólnoty w dniach 25-27 kwietnia w ramach Komitetu Bezpieczeństwa Lotniczego UE.

Nowa 'czarna lista' przewoźników. Samolotów tych linii lepiej unikać

Dokument jest zbudowany w oparciu o międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, wyznaczone przez Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego. Ponadto swoje uwagi i sugestie do aktu dostarczają także eksperci ds. bezpieczeństwa krajów członkowskich UE, a całość finalnie jest akceptowana przez Komisję Europejską. Podstawowym jego celem jest dbanie o bezpieczeństwo, ale też sugestia dla pasażerów z Europy, których linii lotniczych unikać, szczególnie podczas podróży poza granicami UE.

Na nowej "czarnej liście" znalazło się 181 linii lotniczych z 16 państw. 174 przewoźników jest na niej z powodu braku odpowiedniego krajowego nadzoru lotniczego, a 7 przedsiębiorstw figuruje na liście z powodu własnych zaniedbań. Nie zabrakło niespodzianek. I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Organizacja i recepcja treści w środowisku cyfrowym"

23 maja 2017 r. w CINiBA odbędzie się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Organizacja i recepcja treści w środowisku cyfrowym"

"Organizacja i recepcja treści w środowisku cyfrowym". Organizatorami wydarzenia są Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wraz z Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką. 193.0.122. Idea. Uczestnicy. Biblioteka Główna – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Biblioteka Główna Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie serdecznie zaprasza do udziału w seminarium na temat przyszłości wypożyczalni międzybibliotecznych.

Biblioteka Główna – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Będzie to kontynuacja zagadnień poruszanych podczas spotkania przedstawicieli wypożyczalni międzybibliotecznych w październiku ubiegłego roku w Bibliotece Politechniki Łódzkiej, czyli wymiana dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania i organizacji wypożyczalni międzybibliotecznych. Zaproszenie na seminarium kierujemy do bibliotekarzy wszystkich typów bibliotek. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w spotkaniu prosimy przesyłać na adres bg@zut.edu.pl do dnia 31.08.2017r. Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Seminarium PolBit 2017. 930–1000 Rejestracja uczestników 1000–1015 Powitanie uczestników i otwarcie obrad 1015–1045 Kompetencje informacyjne, ich wdrożenia i rozwój.

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Seminarium PolBit 2017

Na przykładzie wybranych uczelni technicznych, medycznych, ekonomicznych i ogólnych.Anna Tonakiewicz-Kołosowska, Iwona Socik / Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej. Z Badań nad Książką i Księgozbiorami Historycznymi. Czytaj więcej… Rocznik „Z Badań nad Książką i Księgozbiorami Historycznymi” to ogólnopolskie czasopismo bibliologiczne Katedry Książki i Historii Mediów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Z Badań nad Książką i Księgozbiorami Historycznymi

Czasopismo publikuje rezultaty badań z zakresu szeroko pojętej kultury książki w kontekście historycznym. Jego zadaniem jest oferowanie wszechstronnego forum dla ogłaszania dorobku i wymiany myśli środowiska bibliologów polskich oraz poprzez zapraszanie do współpracy badaczy zagranicznych prezentowanie najnowszych dokonań, inicjatyw i trendów w badaniach nad kulturą książki na świecie.

W roku 2015 „Z Badań nad Książką i Księgozbiorami Historycznymi” zostało włączone do wykazu czasopism naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (lista B) z liczbą 9 punktów za publikację na jego łamach. Oprócz oryginalnych prac naukowych zamieszczane są materiały źródłowe, recenzje polskich i zagranicznych publikacji specjalistycznych oraz kronika życia naukowego.

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Organizacja i recepcja treści w środowisku cyfrowym" Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej – Uniwersytet Śląski w Katowicach. European survey on dictionary use – elexicography.eu. Wyborcza.pl. Inspiracje dla bibliotek. Zbiór graficzny Biblioteki Wilanowskiej. Projekt katalogu. Referat Agaty Pietrzak - Aktualności - Biblioteka Narodowa. Zbiór graficzny Biblioteki Wilanowskiej. Projekt katalogu. ARCHIVES SEARCH - Archives Portal Europe. Trener i jego prawa autorskie do materiałów szkoleniowych. Jesteś trenerem i przygotowujesz różne materiały na swoje szkolenia? Może korzystasz z ćwiczeń, grafik, filmów lub tekstów, znalezionych w Internecie? Twój zleceniodawca żąda przekazania skryptu ze szkolenia? A może sam zdobywasz wiedzę podczas szkoleń i chciałbyś wykorzystać materiały, uzyskane od trenera? ARCHIVES SEARCH - Archives Portal Europe. International Archives Day Programme's Map.

Służby specjalne PRL mogły stworzyć internet, zanim wymyślili go Amerykanie? Historia powstania bazy PESEL [FORMAT C:] Działający do dziś system PESEL jest jednym z najstarszych wciąż wykorzystywanych. Historia jego powstania pełna jest ciekawych faktów, tajemnic, a nawet mitów i sporów. W roku 1970 w planie pięcioletnim zapisano stworzenie systemu ewidencji ludności. Pomysł wprowadzenia takiego systemu podpatrzono u Szwedów. Oni jednak opracowanie swojego rozwiązania przewidzieli na dwadzieścia lat. Wizualizacja informacji w humanistyce. List ministra nauki do uczelni w sprawie polityk OA. Instytut Medycyny Pracy w Łodzi ma politykę OA. Open Access Week.

Open Access Week Dates Open Access Week 2017 will take place all over the world in the last full week of October, 23-29 October 2017 Open Access Week. OA Week France. Max Planck Open Access. This year’s 10th International Open Access Week to be held October 23-29. Jak nie pisać o Open Access. Miałem pisać o wydawnictwie Open Humanities Press i jego inicjatywach. Oprócz tego chciałem napisać o funkcjonującym od kilku tygodni Directory of Open Access Books (bliźniaczym projekcie uznanego już DOAJ).

Wszystko to w myśl założenia, że kropla drąży skałę, a środowisko akademickie (naukowców, wydawców, władze) należy animować i edukować – jeżeli chcemy przekonać kogokolwiek do otwartości – zarówno Otwartej Nauki jak i Otwartego Dostępu. Miał być taki właśnie wpis, bowiem rozwijająca się na świecie akademicka wiosna zachęca do tego. Do tej pory nie zdecydowałem się na żaden komentarz dotyczący bojkotu Elseviera, nie chciałem również nic pisać o inicjatywie Harvardu. Aż do wczoraj… Mój strumień wiadomości oszalał Zarówno na Facebooku jak i na Twitterze wszyscy linkują i wypowiadają się na temat wczorajszego artykułu Andrzeja Hołdysa z Gazety Wyborczej Harvard buntuje naukowców.

Cyfrowa przechadzka po Imperium Habsburgów - Portal historyczny Histmag.org - historia dla każdego. Zdigitalizowane mapy z wielu europejskich archiwów dają niezwykłą możliwość bliskiego przyjrzenia się dawnemu Imperium Habsburgów. Serwis mapire.eu od kilku lat zajmuje się digitalizacją map, związanych z Imperium Habsburgów. Podstawę kolekcji stanowią pomiary, wykonane w XVIII i XIX w. Pierwsze, tzw. Argument Visualization. Sortie de la nouvelle version du logiciel Collatinus.

La version 11 de Collatinus, lemmatiseur et analyseur morphologique de textes latins, est disponible au téléchargement. Apartamenty « Muzeum II Wojny Światowej. The Circular Design Guide. Limousin medieval. Powerwnh.umk. DEPARTAMENTO DE ANTROPOLOGÍA. Alteridades. ALTERIDADES. Convocatoria programa de verano itam stanford 2017 final. Real-Time Lightning Map. Prof. Montanari about The Brill Dictionary of Ancient Greek – Brill's Language & Linguistics Blog.

Lines of Spines. If you ask Google Images what a library is, you’ll get a very clear answer: books on shelves in a column-faced building. Like Google, most of us think of the library as a storehouse for books. We can be forgiven for thinking so. Our word library comes from the Latin librarium, meaning bookcase. Society for Classical Studies. Welcome to the Suda On Line (SOL) Nasce l'archivio Europeana Photography. Яким було Прикарпаття у 1934 році (ФОТО) Portal das revistas científicas editadas oficialmente pela Universidade de São Paulo. SciWrite Writing in the Sciences - Stanford University. Małopolska. Są pieniądze na remonty kolejnych kapliczek. Stanford Lagunita. Open edX Portal. Writing in the Sciences. WoN: Pisz dobre artykuły naukowe Zdobywamy granty na badania.

Akademia Naukowca cz. 5 - kurs pisania artykułów naukowych Zdobywamy granty na badania. Asystent wspomagający kontakty osób niepełnosprawnych z urzędami i innymi podmiotami publicznymi - Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego. Ukazał się nowy numer czasopisma „Twórczość Ludowa” Tu jest pełno dzieci! – Brzuch Muzeum. Limousin medieval. Penn Libraries Manuscripts — Ms. Indic 10 is a manuscript for private or public... Utilitia - walidator sprawdzający dostępność stron internetowych.

Mamy już 22 repozytoria naukowe w Polsce. Raport ankieta 1011 OGMM 2. Silesian University of Technology Digital Repository. Home - ECNIS-NIOM Repository. Wyborcza.pl. Urzędnik wyszedł do banku, żeby zrobić sobie zakupy. Stracił przez to pracę. Promosaurus - Centrum Transferu Technologii CITTRU Uniwersytetu Jagiellońskiego. Promosaurus - Centrum Transferu Technologii CITTRU Uniwersytetu Jagiellońskiego. Photography. Researcher Faces Jail For Sharing An Academic Thesis Online.

100,000 Scans Later: Reflections on a Two-Year Project. Museums of the Future: Workshop reflections. Museums of the Future: Workshop reflections. If You're Under 16, You Won't Believe What The Internet Used To Be Like. Bodleian Libraries - The almost invisible brilliance of the... Library of Congress makes 25M records in online catalog available for bulk download.

Polski chłopak myślał, że dzwonią telemarketerzy, a dzwonili z Cannes. Data.gov. Library of Congress makes 25M records in online catalog available for bulk download. Przykłady finansowanych projektów. Opisały aferę reprywatyzacyjną. Zdradzają szczegóły przekrętów. ''Nawet Bierut skorzystał na swoim dekrecie'' Firme digitali: la parziale attendibilità della verifica delle firme PAdES con Acrobat. The Wolsey Manuscripts. Persuasive Maps. Na dworcu PKP we Wrocławiu otwiera się biblioteka dla podróżnych w 'domowym klimacie' The Morgan Library & Museum Online Exhibitions. The Love Letters of Hannah Arendt and Martin Heidegger. Just another exhibitions sites site. Nadine Burke Harris: How childhood trauma affects health across a lifetime. Jill Bolte Taylor: My stroke of insight. Tony Robbins: Why we do what we do.

Barry Schwartz: The way we think about work is broken. Simon Sinek: Why good leaders make you feel safe.