Android Apps

Facebook Twitter

Call Direction powie ci, w jakiej sieci jest numer, do którego dzwonisz. Od dawna operatorzy prowadzą taką politykę, iż ceny połączeń wewnątrz sieci są niższe niż połączeń zewnętrznych.

Call Direction powie ci, w jakiej sieci jest numer, do którego dzwonisz

Play oferuje nawet Stan Darmowy, czyli nieograniczoną ilość rozmów do innych abonentów tej sieci. Jednocześnie połączenia do sieci Play od innych operatorów są droższe. Palringo to multikomunikator z funkcją chata i przesyłania notatek głosowych. Moja dziewczyna szukała multikomunikatora, który pozwoliłby jej na korzystanie zarówno z Gadu Gadu, jak i Google Talk z poziomu jednej aplikacji.

Palringo to multikomunikator z funkcją chata i przesyłania notatek głosowych

Realna potrzeba, którą okazuje się, że da się łatwo zaspokoić. Palringo umożliwia komunikowanie się nie tylko za pomocą tych dwóch protokołów, ale również daje możliwość przesyłania notatek głosowych i zdjęć, a oprócz tego czatowanie. Palringo to rewelacyjny multikomunikator. Największy agregator ofert pracy już na smartfonach – mogło być lepiej. Indeed.com to jeden z największych agregatorów ofert pracy.

Największy agregator ofert pracy już na smartfonach – mogło być lepiej

Jest to serwis międzynarodowy, który posiada polską wersję. O ile interfejs dostępny w postaci strony internetowej jest naprawdę wygodny, o tyle aplikacja na Androida została niedopracowana, pozostawiając nieprzyjemne wrażenie. Wielkopolska to baza atrakcji turystycznych w formie aplikacji mobilnej. Aplikacje turystyczne wzbudzają coraz większe zainteresowanie.

Wielkopolska to baza atrakcji turystycznych w formie aplikacji mobilnej

Informatory związane z konkretnymi miejscami czy nawet pojedynczymi miastami coraz częściej pojawiają się w Android Markecie. Wielkopolska to jedna z takich aplikacji, która zawiera bazę atrakcji turystycznych tego regionu w liczbie przeszło dwustu! Prowadzenie bloga z poziomu mobilnego Wordpressa to czysta przyjemność. Niedawno miała premierę druga wersja mobilnego WordPressa.

Prowadzenie bloga z poziomu mobilnego Wordpressa to czysta przyjemność

Postanowiłem sam sprawdzić, jak bardzo zmienił się interfejs, w jakim stopniu ułatwiło to korzystanie z tego systemu blogowego. Jest lepiej niż myślałem! Dzięki odpowiedniemu przebudowaniu interfejsu i zastosowaniu systemu podobnego do kafelków w Windows Phone, mobilny WordPress powoduje, że blogowanie ze smartfona to czysta przyjemność. Z poziomu aplikacji możemy założyć nowego bloga w serwisie WordPress.com, dodać aktualnie prowadzącego lub dodać bloga WordPress hostowanego samodzielnie.

Proces dodawania bloga jest banalny, zwłaszcza gdy korzystamy z serwisu WordPress.com. Prosta aplikacja pokazująca w rogu ekranu aktualny transfer internetowy. Network Monitor Mini jest jedną z tych aplikacji, które posiadają naprawdę prostą funkcję, jednak często bez tej funkcji to jak bez ręki.

Prosta aplikacja pokazująca w rogu ekranu aktualny transfer internetowy

W tym przypadku otrzymujemy przydatne narzędzie, które wskazuje aktualne wykorzystanie transferu sieciowego, dzięki któremu w mig dostrzeżemy problemy z szybkością łącza czy oszacujemy wykorzystanie pakietu danych na mobilny internet u operatora. Zadaniem tego narzędzia jest wyświetlanie w dowolnym rogu ekranu niewielkiego rozmiaru półprzezroczystego bloczka z danymi odnośnie transferu. Rozkład PKP jest lepszy od oficjalnej strony internetowej z rozkładami. Dość często korzystam z usług naszej polskiej kolei i równie często sprawdzam rozkład przez internet.

Rozkład PKP jest lepszy od oficjalnej strony internetowej z rozkładami

Do tej pory przeżywałem katusze, gdyż oficjalna strona z rozkładem nie jest dopasowana do urządzeń mobilnych, a to przecież smartfona mam w kieszeni cały dzień i to po niego, a nie komputer jest mi wygodniej sięgnąć. Okazało się, że jest rozwiązanie na moje bolączki – pod nazwą Rozkład PKP kryje się świetna, natywna aplikacja. GNotes jest notesem z niezwykle przyjemnym interfejsem i synchronizacją z Gmailem. Notes to naprawdę użyteczne urządzenie.

GNotes jest notesem z niezwykle przyjemnym interfejsem i synchronizacją z Gmailem

Doskonale wiedzą o tym osoby interesujące się zarządzaniem sobą w czasie. Wielu metodyków zaleca noszenie ze sobą notesu, gdyż to właśnie tam możemy spisywać idee, które wpadają nam do głowy w najmniej spodziewanych momentach czy też notować rzeczy do zrobienia, aby nie zaprzątać sobie tym głowy. Po co jednak nosić papierowy notes, skoro mamy smartfona, tymbardziej, że istnieją tak wygodne i przyjemne w użyciu narzędzia jak GNotes? :) Backlight Switch wstrzyma wygaszanie ekranu przy korzystaniu z wybranych aplikacji. Nie raz bywa tak, że niektóre aplikacje uruchamiamy po to, by mieć do nich stały wgląd, na przykład przepisując coś z ekranu telefonu do komputera czy też monitorując wyświetlane dane.

Backlight Switch wstrzyma wygaszanie ekranu przy korzystaniu z wybranych aplikacji

Automatyczne wygaszanie ekranu w takich przypadkach jest niezwykle irytujące, ale przecież nie można kompletnie go wyłączyć, bo miałoby to opłakane skutki pod względem pracy urządzenia na baterii. Z tego typu problemami pomoże nam Backlight Switch, który wstrzyma wygaszanie ekranu przy wybranych przez użytkownika aplikacjach. Backlight Switch to naprawdę prosta, ale jednocześnie niesamowicie funkcjonalna aplikacja. Jej interfejs ogranicza się zaledwie do kilku opcji. Z poziomu głównego ekranu aplikacji możemy uruchomić usługę w tle, to jest będzie ona dostępna z poziomu panelu powiadomień i jedno kliknięcie spowoduje włączenie lub wyłączenie usługi.

Any.DO to minimalistyczna lista zadań do zrobienia z przyjaznym interfejsem. W kategorii list zadań powstają coraz to nowsze aplikacje.

Any.DO to minimalistyczna lista zadań do zrobienia z przyjaznym interfejsem

Twórcy tego typu narzędzi muszą zaprezentować sporą wartość dodaną, żeby przebić się przez konkurencję. Any.DO wybija się ciekawym i przyjaznym interfejsem oraz minimalizmem, który ułatwia zarządzanie listą zadań. Design Any.DO jest po prostu genialny. Odliczasz dni do jakiegoś ważnego wydarzenia? Wyręczy Cię widżet na pulpit. Uczniowie odliczają dni do ferii czy wakacji, pracujący – do urlopu, narzeczeni – do ślubu, a project managerowie – do deadline’u.

Przykładów na zastosowanie licznika dni jest naprawdę sporo, a warto dodać, że widok wciąż zmniejszającej się liczby dni motywuje do pracy nad sobą. Days Left Widget to przyjemna aplikacja, którą możemy wykorzystać właśnie w tym celu. Odliczanie dni przydaje się w wielu przypadkach i jak mówiłem – jest bardzo motywujące. W ten sposób można odliczać nie tylko po to, by wiedzieć, ile czasu pozostało do wyjazdu na wakacje, ale przede wszystkim – ile czasu zostało by na te wakacje uzbierać :) Biegasz, jeździsz na rowerze czy też spacerujesz? Aplikacja Endomondo stanie się twoim przyjacielem. Endomondo to absolutny hit, lider androidowych aplikacji w kategorii fitness. Jeśli tylko uprawiasz jakikolwiek sport, nawet amatorsko, nie możesz przejść obok tej aplikacji obojętnie. Narzędzie to nie tylko sporządza wykres przedstawiający przebyty przez nas dystans podczas treningu, ale podaje także statystyki czy umożliwia bicie rekordów ustanowionych przez naszych znajomych.

Endomondo to istny kombajn dla wszystkich tych, którzy chociaż w minimalnym stopniu uprawiają sport. Aplikacja przydała się nawet mi, który z bieganiem czy jeżdżeniem rowerem ma niewiele wspólnego. Bump to rewelacyjny sposób na dzielenie się plikami, danymi czy aplikacjami. Firma Bump Technologies wpadła na rewelacyjny pomysł na wykorzystanie wbudowanych w smartfony akcelerometrów. Ich sztandarowa aplikacja umożliwiała przez długi czas wymienianie się kontaktami za pomocą uderzenia w siebie dwóch telefonów. Po pewnym czasie narzędzie zostało rozbudowane i oferuje dzielenie się również plikami i innymi danymi, w tym wirtualnie, a na dodatek międzyplatformowo. Fx camera to filtry symulujące aparaty analogowe w świetnej oprawie. Na Androida pojawia się sporo aplikacji, które upiększają zdjęcia poprzez nakładanie na nie filtrów.

Spotkałem się nie raz z programami, których filtry symulowały aparaty analogowe. fx camera nie jest tu zatem żadną nowością, wprowadza jednak moim zdaniem powiew świeżości w kwestii wygody interfejsu i jakości zdjęć wyjściowych. fx camera z powodzeniem może zastąpić domyślną aplikację do fotografowania. Posiada sporo opcji, a filtry można wyłączyć – wystarczy wybrać na głównym ekranie opcję Normal.

Jedyne, czego tutaj brakuje, to opcja zoomowania. Program TV to fajna aplikacja od WP, która spełnia swoje zadanie. Wirtualna Polska wchodzi do Android Marketu z kolejną wartą uwagi aplikacją. Nie jest to wprawdzie nic innowacyjnego, ale nie zawsze o to chodzi. Niektóre narzędzia wydają się banalne, ale ich funkcjonalność jest nam naprawdę potrzebna. Tak samo jest z Programem TV, który dzięki odpowiedniej oprawie staje się naprawdę wartościowym programem.

Najlepszy edytor zdjęć na Androida powraca – PicsArt już do pobrania, za darmo. Spool, czyli doładuj swojego smartfona treściami z internetu na później.