background preloader

Android Apps

Facebook Twitter

Call Direction powie ci, w jakiej sieci jest numer, do którego dzwonisz. Od dawna operatorzy prowadzą taką politykę, iż ceny połączeń wewnątrz sieci są niższe niż połączeń zewnętrznych.

Call Direction powie ci, w jakiej sieci jest numer, do którego dzwonisz

Play oferuje nawet Stan Darmowy, czyli nieograniczoną ilość rozmów do innych abonentów tej sieci. Jednocześnie połączenia do sieci Play od innych operatorów są droższe. Warto zatem wiedzieć, w jakiej sieci jest numer, do którego dzwonimy, aby nie przesadzić z długością połączenia, a jednocześnie rachunkiem telefonicznym. Na tę potrzebę odpowiada polska aplikacja Call Direction. Narzędzie to nie tylko pozwala sprawdzić podany numer pod względem tego, w jakiej jest sieci, ale robi to automatycznie podczas każdego połączenia, jeśli tylko istnieje połączenie z internetem. Palringo to multikomunikator z funkcją chata i przesyłania notatek głosowych. Moja dziewczyna szukała multikomunikatora, który pozwoliłby jej na korzystanie zarówno z Gadu Gadu, jak i Google Talk z poziomu jednej aplikacji.

Palringo to multikomunikator z funkcją chata i przesyłania notatek głosowych

Realna potrzeba, którą okazuje się, że da się łatwo zaspokoić. Palringo umożliwia komunikowanie się nie tylko za pomocą tych dwóch protokołów, ale również daje możliwość przesyłania notatek głosowych i zdjęć, a oprócz tego czatowanie. Największy agregator ofert pracy już na smartfonach – mogło być lepiej. Indeed.com to jeden z największych agregatorów ofert pracy.

Największy agregator ofert pracy już na smartfonach – mogło być lepiej

Jest to serwis międzynarodowy, który posiada polską wersję. O ile interfejs dostępny w postaci strony internetowej jest naprawdę wygodny, o tyle aplikacja na Androida została niedopracowana, pozostawiając nieprzyjemne wrażenie. Aplikacja Indeed.com w pełni spełnia swoje zadanie. Wielkopolska to baza atrakcji turystycznych w formie aplikacji mobilnej.

Aplikacje turystyczne wzbudzają coraz większe zainteresowanie.

Wielkopolska to baza atrakcji turystycznych w formie aplikacji mobilnej

Informatory związane z konkretnymi miejscami czy nawet pojedynczymi miastami coraz częściej pojawiają się w Android Markecie. Wielkopolska to jedna z takich aplikacji, która zawiera bazę atrakcji turystycznych tego regionu w liczbie przeszło dwustu! Ten program jest jednym z najlepszych aplikacji tego typu, z jakimi w ogóle się spotkałem. Prowadzenie bloga z poziomu mobilnego Wordpressa to czysta przyjemność. Niedawno miała premierę druga wersja mobilnego WordPressa.

Prowadzenie bloga z poziomu mobilnego Wordpressa to czysta przyjemność

Postanowiłem sam sprawdzić, jak bardzo zmienił się interfejs, w jakim stopniu ułatwiło to korzystanie z tego systemu blogowego. Jest lepiej niż myślałem! Dzięki odpowiedniemu przebudowaniu interfejsu i zastosowaniu systemu podobnego do kafelków w Windows Phone, mobilny WordPress powoduje, że blogowanie ze smartfona to czysta przyjemność. Z poziomu aplikacji możemy założyć nowego bloga w serwisie WordPress.com, dodać aktualnie prowadzącego lub dodać bloga WordPress hostowanego samodzielnie. Proces dodawania bloga jest banalny, zwłaszcza gdy korzystamy z serwisu WordPress.com.

Dalej dostajemy interfejs oparty o kafelki. Zaraz pod nimi znajdują się dwa przyciski do szybkiego dodania zdjęcia lub wideo. Z poziomu aplikacji uzyskujemy także dostęp do wszystkich wpisów, stron czy komentarzy. Prosta aplikacja pokazująca w rogu ekranu aktualny transfer internetowy. Network Monitor Mini jest jedną z tych aplikacji, które posiadają naprawdę prostą funkcję, jednak często bez tej funkcji to jak bez ręki.

Prosta aplikacja pokazująca w rogu ekranu aktualny transfer internetowy

W tym przypadku otrzymujemy przydatne narzędzie, które wskazuje aktualne wykorzystanie transferu sieciowego, dzięki któremu w mig dostrzeżemy problemy z szybkością łącza czy oszacujemy wykorzystanie pakietu danych na mobilny internet u operatora. Rozkład PKP jest lepszy od oficjalnej strony internetowej z rozkładami. Dość często korzystam z usług naszej polskiej kolei i równie często sprawdzam rozkład przez internet.

Rozkład PKP jest lepszy od oficjalnej strony internetowej z rozkładami

GNotes jest notesem z niezwykle przyjemnym interfejsem i synchronizacją z Gmailem. Notes to naprawdę użyteczne urządzenie.

GNotes jest notesem z niezwykle przyjemnym interfejsem i synchronizacją z Gmailem

Doskonale wiedzą o tym osoby interesujące się zarządzaniem sobą w czasie. Wielu metodyków zaleca noszenie ze sobą notesu, gdyż to właśnie tam możemy spisywać idee, które wpadają nam do głowy w najmniej spodziewanych momentach czy też notować rzeczy do zrobienia, aby nie zaprzątać sobie tym głowy. Po co jednak nosić papierowy notes, skoro mamy smartfona, tymbardziej, że istnieją tak wygodne i przyjemne w użyciu narzędzia jak GNotes?

:) Ta aplikacja do podręcznego notowania ma naprawdę rewelacyjny interfejs. Backlight Switch wstrzyma wygaszanie ekranu przy korzystaniu z wybranych aplikacji. Nie raz bywa tak, że niektóre aplikacje uruchamiamy po to, by mieć do nich stały wgląd, na przykład przepisując coś z ekranu telefonu do komputera czy też monitorując wyświetlane dane.

Backlight Switch wstrzyma wygaszanie ekranu przy korzystaniu z wybranych aplikacji

Automatyczne wygaszanie ekranu w takich przypadkach jest niezwykle irytujące, ale przecież nie można kompletnie go wyłączyć, bo miałoby to opłakane skutki pod względem pracy urządzenia na baterii. Z tego typu problemami pomoże nam Backlight Switch, który wstrzyma wygaszanie ekranu przy wybranych przez użytkownika aplikacjach. Backlight Switch to naprawdę prosta, ale jednocześnie niesamowicie funkcjonalna aplikacja. Jej interfejs ogranicza się zaledwie do kilku opcji. Z poziomu głównego ekranu aplikacji możemy uruchomić usługę w tle, to jest będzie ona dostępna z poziomu panelu powiadomień i jedno kliknięcie spowoduje włączenie lub wyłączenie usługi. Program jest utrzymywany z reklam – jedna wyświetla się jedynie w głównym oknie aplikacji. Any.DO to minimalistyczna lista zadań do zrobienia z przyjaznym interfejsem. W kategorii list zadań powstają coraz to nowsze aplikacje.

Any.DO to minimalistyczna lista zadań do zrobienia z przyjaznym interfejsem

Twórcy tego typu narzędzi muszą zaprezentować sporą wartość dodaną, żeby przebić się przez konkurencję. Odliczasz dni do jakiegoś ważnego wydarzenia? Wyręczy Cię widżet na pulpit. Biegasz, jeździsz na rowerze czy też spacerujesz? Aplikacja Endomondo stanie się twoim przyjacielem. Endomondo to absolutny hit, lider androidowych aplikacji w kategorii fitness. Jeśli tylko uprawiasz jakikolwiek sport, nawet amatorsko, nie możesz przejść obok tej aplikacji obojętnie. Narzędzie to nie tylko sporządza wykres przedstawiający przebyty przez nas dystans podczas treningu, ale podaje także statystyki czy umożliwia bicie rekordów ustanowionych przez naszych znajomych.

Endomondo to istny kombajn dla wszystkich tych, którzy chociaż w minimalnym stopniu uprawiają sport. Aplikacja przydała się nawet mi, który z bieganiem czy jeżdżeniem rowerem ma niewiele wspólnego. Bump to rewelacyjny sposób na dzielenie się plikami, danymi czy aplikacjami. Fx camera to filtry symulujące aparaty analogowe w świetnej oprawie. Na Androida pojawia się sporo aplikacji, które upiększają zdjęcia poprzez nakładanie na nie filtrów.

Spotkałem się nie raz z programami, których filtry symulowały aparaty analogowe. fx camera nie jest tu zatem żadną nowością, wprowadza jednak moim zdaniem powiew świeżości w kwestii wygody interfejsu i jakości zdjęć wyjściowych. fx camera z powodzeniem może zastąpić domyślną aplikację do fotografowania. Posiada sporo opcji, a filtry można wyłączyć – wystarczy wybrać na głównym ekranie opcję Normal. Jedyne, czego tutaj brakuje, to opcja zoomowania. Główny ekran wyświetlany po uruchomieniu narzędzia to pozycje odpowiadające konkretnym filtrom. W oknie aplikacji, na głównym ekranie wyświetla się reklama, ale jest świetnie wkomponowana w całą aplikację i nie zasłania obszaru roboczego. Program TV to fajna aplikacja od WP, która spełnia swoje zadanie.

Wirtualna Polska wchodzi do Android Marketu z kolejną wartą uwagi aplikacją. Nie jest to wprawdzie nic innowacyjnego, ale nie zawsze o to chodzi. Niektóre narzędzia wydają się banalne, ale ich funkcjonalność jest nam naprawdę potrzebna. Tak samo jest z Programem TV, który dzięki odpowiedniej oprawie staje się naprawdę wartościowym programem. Ta aplikacja jak na teoretycznie zwykły program telewizyjny posiada naprawdę sporą funkcjonalność. Nie służy wcale jedynie do wyświetlania programu dla danej stacji.

Oś czasu daje nam natomiast możliwość filtrowania. Sporo jest także obsługiwanych stacji telewizyjnych. Program TV zawiera także widżety na pulpit czy funkcję alertów, czyli przypomnień o danym programie. Najlepszy edytor zdjęć na Androida powraca – PicsArt już do pobrania, za darmo. Spool, czyli doładuj swojego smartfona treściami z internetu na później.