background preloader

PAOK

Facebook Twitter

PAOK FC / ΠΑΕ ΠΑΟΚ. PAOK FC official web site. Paokmania.Gr - Το ανεξάρτητο site των οπαδών του ΠΑΟΚ | Αρχική Σελίδα. FCPAOK.GR - ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ. PAOK.gr. OlaPAOK.gr - Όλα τα νέα για τον ΠΑΟΚ. Triandria Club PAOK. .:: ULTRAS PAOK ::. - Home. ..:: ΠΑΟΚ magazine ::.. To Απόλυτα Ασπρόμαυρο Περιοδικό. ΠΑΟΚ | Gazzetta.gr. Αρχική σελίδα | Superleague Ελλάδα. Αγωνιστικές και πρόγραμμα | Superleague Ελλάδα. Φενέρμπαχτσε-ΠΑΟΚ 1-1 παρ. (vid) - Europa League - Π.Α.Ο.Κ. - Contra.gr. Εικόνα του αγώνα Έχοντας να υπερασπιστεί το 1-0 του πρώτου αγώνα, ο "Δικέφαλος" ήταν εξ αρχής επιφυλακτικός.

Δεν ήθελε (και δεν έπρεπε) να αφήσει πεδίο δράσης στους ποιοτικούς και επικίνδυνους μεσοεπιθετικούς της Φενέρ. Η συνολική λειτουργία της ελληνικής ομάδας ήταν τέτοια που δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να πατήσουν... περιοχή για να απειλήσουν. Τα μακρινά σουτ ήταν η μόνη επιλογή για τους παίκτες του Κοτσαμάν, αλλά αφενός ο Νιανγκ δεν βρήκε εστία αφετέρου ο Στοχ νικήθηκε από τον Κρέσιτς. Όσο όμως περνούσε η ώρα τόσο ο ΠΑΟΚ έχανε τον έλεγχο. Ο Γκαρσία άρχισε να χάνει δυνάμεις, ενώ οι πλάγιοι αμυντικοί Μπουσαϊντί και Λίνο εκτέθηκαν αρκετές φορές.

Βέβαια το γκολ του Εμρέ στο 49' ήρθε ένα μακρινό σουτ σε συνδυασμό με την αργοπορημένη αντίδραση του Κρέσιτς. Η Φενέρ δεν έμεινε στο 1-0 και επιχείρησε με διάφορους τρόπους να διευρύνει το προβάδισμά της και να φτάσει στην πρόκριση. Καρέ - Καρέ 2ο λεπτό: Διαγώνιο σουτ του Νιανγκ, η μπάλα έφυγε άουτ. 50ο λεπτό: Γκολ για τη Φενέρ! Κλειδί του αγώνα.