background preloader

Web pages

Facebook Twitter

NeuroTeaching. Kreatywne nauczanie języków obcych. : REPORTED SPEECH cz. 0. Proponowałam już kilka podejść do REPORTED SPEECH i w natłoku pomysłów, umknął mi post z poniższym pomysłem więc nadrabiam zaległości.

NeuroTeaching. Kreatywne nauczanie języków obcych. : REPORTED SPEECH cz. 0

REPORTED SPEECH z kartami dialogowymi 1. na jednej lekcji wprowadzamy Reported Speech według uznania, wykonujemy z uczniami zaplanowane ćwiczenia i zadajemy dogodną pracę domową 2. kiedy uczniowie mniej więcej kojarzą procedurę tworzenia zdań w mowie zależnej, na następnych zajęciach przechodzimy do kolejnych działań 3. żeby odpocząć od szablonowych ćwiczeń z podręcznika, rozdajemy uczniom karty ze "speech bubbles"; warto mieć ich więcej, tak aby każdy uczeń mógł otrzymać chociaż 5 sztuk 4. zadaniem uczniów jest ułożenie zdań w REPORTED SPEECH bazując na zdaniach wyjściowych ze "speech bubbles" 5. jeśli nie wprowadzaliśmy jeszcze "introductory verbs" w postaci np. WordItOut – enjoy word clouds, create word art & gifts.

NeuroTeaching. Kreatywne nauczanie języków obcych. : 1. GRAMATYCZNA CHMURA wyrazowa. Buszując w sieci natknęłam się na dwa bardzo wartościowe i inspirujące wpisy dotyczące wykorzystania chmur wyrazowych na lekcjach.

NeuroTeaching. Kreatywne nauczanie języków obcych. : 1. GRAMATYCZNA CHMURA wyrazowa

Pierwszym z nich był wpis Pani Wioletty z bloga "Utkane z codziennych doświadczeń szkolnych" W czym pomocna może być chmura wyrazowa? , za pośrednictwem której trafiłam na kolejny blog "Nowoczesne Nauczanie", gdzie znalazłam listę narzędzi do tworzenia takich chmur: Jak stworzyć chmurę wyrazów? Kopalnią pomysłów jest też wpis Marty Florkiewicz-BorowskiejWyrazy ukryte w chmurach oraz ten Sposób na słówka na łamach "Języki Obce w Szkole" autorstwa Moniki Madej, która - UWAGA - stworzyła własny generator CloudNet Zachęcam do skorzystania, gdyż jest to narzędzie wyjątkowo. Jak sama autorka przyznaje: "Narzędzie to w przeciwieństwie do wszystkich innych generatorów chmur dobiera do chmury tylko te wyrazy, które są związane z danym tematem. Chmury są ponadto interaktywne (wystarczy kliknąć w jakikolwiek wyraz na chmurze). NeuroTeaching. Kreatywne nauczanie języków obcych. : SAMOPRZYLEPNE ZNACZNIKI.

Pomysł na wykorzystanie znaczników powstał około roku temu, kiedy to jadąc w aucie z dziećmi znajomych i mając przed sobą dłuuuugą podróż, trzeba było wymyślić coś, co zajmie żywiołowych braci w wieku 8 i 10 lat, którym rozładował się (na szczęście) telefon.

NeuroTeaching. Kreatywne nauczanie języków obcych. : SAMOPRZYLEPNE ZNACZNIKI

Miałam przy sobie akurat samoprzylepne znaczniki i ołówek, i nie zawahałam się ich użyć :) Pisałam na nich literki składające się na słowa, podawałam dzieciom, one przyklejały je na szybę i odgadywały o jakie słowa chodzi. Kiedy zapoznali się z zasadami, sami tworzyli różne słowa z uzbieranych liter. Dzieci miały frajdę i zajęcie, ja też się dobrze bawiłam zbierając kolejne doświadczenie zawodowe, kierowca miał optymalne warunki do prowadzenia samochodu, a ludzie mijający nasze auto mieli oczy szeroko otwarte na widok obklejonych tęczowymi karteczkami szyb ;) English Time for teachers. Dear colleagues, Thanks to the project 1) that focuses on children attending 1st and 2nd year of primary schools and their teachers, you now have the opportunity to acquire modern educational materials and methodical support in the area of teaching the basics of the English language.

English Time for teachers

FUNtastyczny Angielski: What's the matter? - gra do nauki czasowników modalnych oraz słownictwa związanego ze zdrowiem. Czasowniki modalne bywają przekleństwem uczniów szkoły podstawowej.

FUNtastyczny Angielski: What's the matter? - gra do nauki czasowników modalnych oraz słownictwa związanego ze zdrowiem

Dzisiejsza gra pomoże Wam w ciekawy i zabawny sposób poćwiczyć ich wykorzystanie. Gra nadaje się dla uczniów w klasach 4-6. Dzięki niej możecie poćwiczyć nie tylko czasowniki modalne, ale także słownictwo związane ze zdrowiem i różnymi dolegliwościami. Blog dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego.: Monopoly - In the future, I will... Mikołajkowe Monopoly cieszyło się dużym zainteresowaniem, a ja już od grudnia nosiłam się z zamiarem przygotowania go w nie-świątecznej wersji.

Blog dla nauczycieli i lektorów języka angielskiego.: Monopoly - In the future, I will...

Dziś nadszedł ten dzień! Nie będę szczegółowo opisywać zasad gry, bo są one identyczne jak w świątecznej wersji (link znajdziecie na górze wpisu). Tym razem ćwiczymy Future Simple. Na początku losujemy tożsamość. Mamy dostępne 6 osób (więc w grze może być maksymalnie 6 graczy lub drużyn). Każda z tych osób ma 4 spekulacje dotyczące swojej przyszłości. Speech Inference Cards. Enjoy English - Blog. Learning Games Archives - Page 2 of 17 - JDaniel4s Mom. 55 Toilet Paper Roll Crafts & TGIF. Don’t throw out that toilet paper roll!

55 Toilet Paper Roll Crafts & TGIF

You are going to want to save those tp rolls to use to make these toilet paper roll crafts for your next kids activities. Angielski dla dzieci, blog dla nauczycieli: Gry zabawy i pomysły na zajęcia o tematyce WIELKANOCNEJ. Funglish: Let's... - board game. Przyznam się bez bicia, że nie lubię zajęć o Wielkanocy i rzadko kiedy robię lekcje poświęcone typowo tematom wielkanocnym.

Funglish: Let's... - board game

Za to staram się pewne wesołe elementy (pisanki, zajączki, wielkanocne koszyczki) wplatać w różne aktywności, które w tym okresie wykonujemy. Zrobiłam grę, którą na pewno wykorzystam z dziećmi w różnym wieku. Na planszy zobaczycie pisanki, które moją być elementem wiosenno-wielkanocnym, ale zadania już bardziej ogólne, nie tylko związane z Wielkanocą i wiosną. Plansza Jak widzicie pisanki są w trzech kolorach: żółtym, różowym i zielonym. Londonopoly: Fiszki PLUS 10 nietypowych pomysłów na ich wykorzystanie na zajęciach. Gdy słyszycie "fiszki" od razu myślicie "Eeee to nuuda...

Londonopoly: Fiszki PLUS 10 nietypowych pomysłów na ich wykorzystanie na zajęciach

" ? A co by było gdybym powiedziała Wam, że fiszki to nie tylko świetna zabawa, ale również fajny sposób na urozmaicenie zajęć? Dzięki wydawnictwu EDGARD jezykiobce.pl miałam okazję przetestować na moich zajęciach cztery komplety Fiszek PLUS:ANGIELSKI zwroty konwersacyjne dla początkującychANGIELSKI zwroty konwersacyjne dla zaawansowanych ANGIELSKI idiomy1000 najważniejszych słów. EDGARD jezykiobce.pl. Dicegame1. Roll the word zasady gry. Czyli warto czytać dzieciom po angielsku. Peek-a-boo English.

Gry językowe do wykorzystania na lekcjach angielskiego z dorosłymi! Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się prowadzić zajęcia angielskiego z dzieciaczkami, to z pewnością wiesz, że kreatywność w wymyślaniu zabawnych i oryginalnych lekcji to dla takiego nauczyciela chleb powszedni.

Gry językowe do wykorzystania na lekcjach angielskiego z dorosłymi!

Potem jednak, kiedy uczniowie trochę podrastają, to zdarza nam się zapomnieć, że przecież młodzież (mimo ogólnego zblazowania i nad wyraz rozbudowanego cynizmu) oraz dorośli już studenci (mimo powagi i godności) także lubią uczyć się w atmosferze zabawy! Z tego się nie wyrasta, a przynajmniej nie tak całkiem! (chyba, że tylko ja tak mam i coś ze mną bardzo nie tak, ale to dajcie znać w komentarzach). Nauczanie angielskiego dzieci - praca i pasja.: "5 najlepszych gier i zabaw dla zerówki" Dzisiejszy wpis powstał w ramach wspólnej akcji blogujących anglistek „High 5! Przybij piątkę...”. Tematem pierwszej części będą gry, a dokładniej: "5 najlepszych gier i/lub zabaw dla... " wybranej grupy wiekowej- ja przedstawię wam moje pomysły sprawdzone w zerówce.Gry dydaktyczne urozmaicają zajęcia , sprzyjają pokonywaniu nieśmiałości i pasywności uczniów oraz uczą współpracy w zespole. Resources for teachers and parents: FREE Reward Coupons! Classroom management strategy - MOTIVATION.

Little English Playground. Angielski dla dzieci, blog dla nauczycieli. Hangielski. MAŁE pomysły - DUŻE inspiracje. Londonopoly: 5 najlepszych gier i zabaw na zajęcia indywidualne :) Dzisiaj w ramach akcji "High5- Przybij piątkę z blogującymi anglistkami" przedstawię Wam 5 gier i zabaw na zajęcia indywidualne :) Może już wiecie, że w mojej szkole uczę wszystkie grupy wiekowe, a moja metoda opiera się właśnie na nauce języka poprzez gry i zabawy, dlatego bardzo ciężko było mi wybrać tylko 5 z nich.

Postanowiłam skupić się na grach, które są najprostsze w przygotowaniu i nie będziecie musieli drukować do nich tony materiałów ;) Pierwsze trzy możecie wykorzystać na indywidualnych zajęciach z dziećmi, a dwie ostatnie na lekcjach z młodzieżą i dorosłymi. 1. KomórkiKomórki to zdecydowany hit w klasach 1-4, dzieci mogłyby w to grać bez końca. Do gry potrzebujemy jedynie kartki w kratkę i dwóch kostek. Uczeń rzuca kostkami, jedna kostka oznacza liczbę kratek pionowo a druga poziomo. Gra świetnie się sprawdza do nauki nowych słówek i pisania. Blog dla nauczycieli języka angielskiego: High 5, czyli 5 najlepszych pomysłów na zabawy w języku angielskim z własnym dzieckiem. Hello po długiej przerwie! Zacznę od przeprosin - działalność Kolibra była chwilowo zawieszona w związku z nowymi obowiązkami.

Mam jednak nadzieję, że dzięki udziale w akcji #High5_przybijpiątkę z blogującymi anglistkami! Wrócę do pisania. Każda blogerka podpowiada dla Was 5 najlepszych wg Niej zadań/ aktywności w języku angielskim dla danej grupy wiekowej lub sytuacji. Funglish: 5 najlepszych gier i zabaw dla dorosłych. Najlepsze gry i zabawy dla dorosłych…Oczywiście związane z językiem angielskim! Kto powiedział, że dorośli nie mogą grać na zajęciach? High 5 -