background preloader

Zboża

Facebook Twitter

HOW TO MAKE BREAD? Rodzaje zbóż w Polsce. Zboża. Scholaris. 1. Tekst literacki - Klasa 3 - Jesień. Dziewczyna, która podeptała chleb (fragmenty) Była ubogim, ale dumnym i pysznym dzieckiem, była zła z natury, jak to powiadają.

Tekst literacki - Klasa 3 - Jesień

Gdy była zupełnie mała, największą przyjemność sprawiało jej chwytanie much i wyrywanie im skrzydełek, przez co przemieniały się w stworzenia pełzające. (...) W miarę jak rosła, stawała się gorsza, nie lepsza. Była ładna i to stało się jej nieszczęściem, inaczej świat byłby dla niej surowszy i nie wydarzyłoby się to, o czym będzie mowa. – Należy ci dobrze zmyć głowę – mówiła do niej własna matka. – Jako dziecko przydeptywałaś mi często fartuch, obawiam się, że jak urośniesz, podepczesz mi serce. I tak też się stało. Pojechała na wieś na służbę do zamożnych ludzi, którzy traktowali ją jak własne dziecko.

1. 1. Wprowadzenie - Klasa 3 - Jesień. Wyniki wyszukiwania. Rośliny uprawne. "OD ZIARNA DO CHLEBA" Od ziarenka do bochenka. Rodzaje pieczywa - SPC. W zależności od rodzaju mąki zastosowanej do wypieku, wyróżniamy takie grupy pieczywa jak: Pieczywo pszenne – produkuje się z różnych typów mąki pszennej z zastosowaniem do fermentacji drożdży.

Rodzaje pieczywa - SPC

W zależności od ilości dodanego cukru i tłuszczu na 100 kg mąki, można wyróżnić wyroby:Zwykłe (do 3 % cukru i tłuszczu)Wyborowe (powyżej 3 do 15% cukru i tłuszczu)Półcukiernicze (powyżej 15% cukru i tłuszczu )Z pieczywa pszennego oferujemy m. in. bułki kajzerki, bułki słoneczne, bułki sznytki, bułki wyborowe, tosty śniadaniowe, bagietki, półbagietki, bułki paryskie stołeczne, rogale z kruszonką, chałeczki.Pieczywo żytnie – wypieka się głównie z mąki żytniej jasnej lub ciemnej, wody i soli.

Ciasto sporządza się na zakwasie uzyskanym w wyniku wielofazowej fermentacji. Zboża. 1533. 1534. 22. 2735. Od ziarenka do bochenka. JAK ZIARNO STAJE SIĘ CHLEBEM Małgorzata Pawlik. Dawno, dawno temu człowiek zobaczył, że niektóre, dziko rosnące trawy posiadają kłosy, a w nich znajduje. - ppt pobierz. Szacunek dla chleba. Do chleba rano wstawać trzeba. Aby otrzymać chleb potrzeba wiele rąk, które go przygotują: rolnik, który wkłada wiele pracy, by wyhodować. - ppt pobierz.