background preloader

Edukacja matematyczna

Facebook Twitter

BESTY.pl - 7 genialnych matematycznych sztuczek, których nie nauczą cię w szkole. Autyzm, Biedronki i Przedszkole. Free-Spring-Number-Puzzle.jpg 570 × 570 pixels. Nauka liczenia. Liczby parzyste i nieparzyste. Mam dla Was propozycję gry matematycznej, podczas której dzieci utrwalają sobie rozróżnianie na liczby parzyste i nieparzyste oraz dodawanie w zakresie 1-12.

Liczby parzyste i nieparzyste

Potrzebne będą: dwie kredki, dwie kostki do gry, dwie kartki z cyframi, minimum dwóch graczy Do przeprowadzenia tej gry zainspirowałam się wpisem na blogu: Mamatyka. Moje dzieci, a szczególnie starszy synek Daniel, uwielbiają gry. Są one dużo ciekawszą formą przyswajania danego materiału edukacyjnego niż zwykłe, żmudne ćwiczenia. Oczywiście chłopcy się wciągnęli i przez dwa kolejne dni rozegraliśmy kilka rund. Cel gry Zadaniem gracza jest zamalować w rzędzie na kartce wszystkie liczby parzyste (jeśli wylosował parzyste) lub nieparzyste (jeśli wylosował nieparzyste). Przebieg gry Na początku każdy z graczy musi poprzez rzut kostką lub wylosowanie karteczki: „liczby parzyste” lub „liczby nieparzyste”, wylosować, które liczby będą jego celem w grze. Jest to ostatni z serii 3 postów dotyczących liczb parzystych i nieparzystych.

Dodawanie z przedszkolakiem. Matematyka może być ciekawa już dla przedszkolaka.

Dodawanie z przedszkolakiem

Przygotowałam dziś dla synka wesołe zadania na dodawanie i odejmowanie. Potrzebne będą: kubeczki, drewniane szpatułki / patyczki, markery Z rozpoczęciem nauki matematyki nie trzeba czekać do pierwszej klasy. Nawet mózg trzylatka jest gotowy, aby opanować proste działania. Oczywiście malucha nie zainteresuje wkuwanie tabliczki mnożenia na pamięć, tutaj ważna jest nauka na konkretach. Na kolorowych kubeczkach napisałam kilka cyfr, a następnie na drewnianych szpatułkach proste działania.

Ułamki. Liczby. Liczny rzykskie. Japońskie mnożenie. Kąty. Tabliczka mnozenia. Metody aktywizujące uczenia się matematyka 1. Metody aktywizujące uczenie się matematyka 2. Znaliście taką metodę? Klocki LEGO jako pomoc w nauce matematyki. Pewna nauczycielka postanowiła wykorzystać klocki LEGO w szkole.

Klocki LEGO jako pomoc w nauce matematyki

Co ciekawe nie służą one do zabawy w przerwach między lekcjami, ale stanowią pomoc dydaktyczną na lekcjach matematyki. Amerykanka uczy dzieci ułamków wykorzystując kolorowe kształty i różne rozmiary LEGO. Przy czym zaznacza, że pierwszy kontakt uczniów z klockami na pewno zacznie się od zabawy. "Bądźmy szczerzy, gdy po raz pierwszy umieścisz klocki LEGO na szkolnej ławce podczas lekcji matematyki, dzieci zaczną tworzyć z nich budowle. Nie walcz z tym, odczekaj chwilę. – mówi Alycia Zimmerman " Zimmerman docenia jakie walory edukacyjne niosą za sobą kolorowe klocki LEGO. jest bardzo zadowolona z efektu wprowadzenia tej metody do swojej klasy. "Malutkie cegiełki kloców LEGO są obecnie moim ulubionym narzędziem pracy w klasie na lekcji matematyki. - mówi pedagog Nauczycielka opracowała schemat nauki dzieci tą metodą, więc korzystać mogą z niej inni pedagogowie, a nawet rodzice.

Kreatywność nauczycieli potrafi zaskakiwać. Ulamki. Ulamki. Ulamki. Geoplan. Dni tygodnia i nazwy miesięcy. Proste. Artykuł 2. Artykuł 1. M jak matma. Wrocławski Portal Matematyczny - Matematyka jest ciekawa. Zad. 1.

Wrocławski Portal Matematyczny - Matematyka jest ciekawa

Ile różnych (nieprzystających) siatek ma sześcian? Zad. 2. Ile dzielników naturalnych ma liczba sto miliardów? Zad. 3. Na pokojowej manifestacji wegetarian dokładnie 9 % uczestników pochodziło z Wrocławia, a równo wrocławian niosło transparenty. Wyniki: Gimnazjaliści zaspali. Odpowiedzi:

Naua pisania cyfr - szablony

2 klasa matematyka - zadania różne. 5 książek, które wprowadzą dziecko w świat pieniędzy. Jak na każdy temat związany z dziećmi, długo można by dyskutować.

5 książek, które wprowadzą dziecko w świat pieniędzy

Moim zdaniem prawdziwym problemem jest to, że polskie szkoły nie uczą dzieci życiowych podstaw, czyli ekonomii. Dziwne. O ile trudno przewidzieć, komu w przyszłości przyda się rysowanie schematu zdań wielokrotnie złożonych, czy analiza właściwości unikalnych pierwiastków, o tyle to, że każdy będzie miał do czynienia z pieniędzmi - daj Boże własnymi i dużymi - jest pewne. Tymczasem nasz 18-latek wyrusza w świat znając wprawdzie różnice między utworem parenetycznym antyku i średniowiecza, a nie rozróżnia aktywa od pasywa, a wybór odpowiedniego konta pozostaje dla niego wiedzą tajemną. Ile płacę za jabłko? Dlatego jeśli macie chwilę, to polecam Wam świetny wywiad „Dziecko przy kasie” z panią psycholog, dr Barbarą Arską-Karyłowską. Ponieważ, jak wiele razy się przyznawałam, najczęściej bywam matką leniwą, więc wielbię wszelkie gotowce, które załatwiają za mnie kwestie wychowawcze. „Ucieczka z wyścigu szczurów.

Konspekt

Przysłowia z liczbami, wierszyki o matematyce- Wiosna z matematyką. Przysłowia z liczbami Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść.

Przysłowia z liczbami, wierszyki o matematyce- Wiosna z matematyką

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania. Chciwy dwa razy traci. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Lepiej dziesięć razy ciężko chorować, niż raz lekko umrzeć. Od fałszywego mędrca zachowaj nas, Panie, jeden za stu głupców stanie. Kolorowe jajeczka. Dopełnianie do 10 6 jajek. Ja mam kto ma mnozenie. Kwadratowa tabliczka mnożenia 1. JA MAM KTO MA(1) Gry prezentacja. Aspekt liczby naturalnej. Monografia liczby 7. Piramidki. Matematyka wagi. Matematyka zadania.