background preloader

Jarahclinic

Facebook Twitter

clinicnovin

کلینیک نوین | درمان بواسیر، هموروئید، شقاق، کیست مویی، زگیل و فیستول با لیزر توسط دکتر متخصص

Untitled.

درباره کلینیک نوین

بواسیر خونی و انواع آن، علائم و روش های درمان (درمان خانگی،درمان با دارو و ...) بواسیر یا هموروئید یکی از بیماری های بسیار شایع ناحیه ی مقعد است که حدود ۵۰ % از افراد برای یکبار هم که شده آن را تجربه خواهند نمود، عامل این بیماری را می توان ایجاد فشارو کشش در ناحیه ی مقعد معرفی کرد که منجر به پارگی هموروئید ها در این ناحیه می گردد. […] بواسیر یا هموروئید یکی از بیماری های بسیار شایع ناحیه ی مقعد است که حدود ۵۰ % از افراد برای یکبار هم که شده آن را تجربه خواهند نمود، عامل این بیماری را می توان ایجاد فشارو کشش در ناحیه ی مقعد معرفی کرد که منجر به پارگی هموروئید ها در این ناحیه می گردد.

به دنبال ایجاد بواسیر و یا هموروئید عروق خونی این ناحیه ورم نموده و دچار التهاب می شوند. بواسیر خونی چیست؟ بواسیر خونی نوعی بواسیر است که بیمار در طی آن خونریزی های شدیدی را تجربه خواهد نمود. خونریزی هایی که گاهاً در هنگام اجابت مزاج و همراه با خروج مدفوع است اما در برخی موارد در حالت عادی نیز بیمار خونریزی شدیدی را تجربه می نماید. انواع بواسیر خونی علائم بواسیر خونی درمان بواسیر خونی درمان با دارو درمان در طب سنتی درمان خانگی برخی از مهمترین روش های درمان خانگی بواسیر خونی به این شرح است:

فیستول چیست؟ درمان فیستول با لیزر بدون بازگشت و عوارض. چنانچه ارتباط نامتعادل و غیرعادی به صورت یک لوله، بین اندام ها و یا رگی که دارای بافت پوششی است ایجاد شود، عارضه ای به نام فیستول ایجاد می شود. چنانچه این پرسش برای شما ایجاد شده که فیستول چیست؟ باید بدانید فیستول بیماری است که ممکن است در بخش های خاصی از بدن ایجاد شود. اما اصلی ترین مکانی که اغلب دچار این بیماری می شود، مقعد می باشد. براساس طبقه بندی سازمان جهانی بهداشت این بیماری می تواند در محدوده چشم، در سیستم گردش خون، سیستم تنفسی، در سیستم گوارشی، سیستم ماهیچه‌ای، در سیستم ادراری تناسلی و به علت بیماری های مادرزادی ایجاد شود.

اما باید به طور اختصاصی می توان در ارتباط با فیستول مقعد بیان کرد که، در اطراف روده بزرگ و در نزدیکی مقعد غده هایی وجود دارند که با ترشح موادی نقش به سزایی در سلامت بدن ایفا می کنند. ترشحات این غدد به داخل روده ی بزرگ تخلیه می شود. اگر این دهانه ها بسته شوند، غدد دچار عفونت (آبسه) می گردند. اما لازم به ذکر است که هر آبسه ای سبب ایجاد فیستول نمی شود. دلایل ابتلا به فیستول آبسه ممکن است به علت وجود باکتری و یا گیر کردن مقداری مدفوع در غدد ایجاد شود.

شقاق(فیشر)چیست؟ درمان شقاق با لیزر زیر نظر پزشک متخصص. شقاق (فیشر) ترک و یا زخمی است که در مقعد ایجاد می شود. این ترک بسیار دردناک است و اغلب با خون ریزی همراه است. علت ایجاد این بیماری در افراد، متفاوت می باشد. اما به طور ثابت در اکثر بیماران این مشکل با تغییرات اجابت مزاج از قبیل یبوست و اسهال ایجاد می شود. در برخی از موارد گفته می شود که فیشر در اثر کاهش خون رسانی به ناحیه پشت مقعد ایجاد می شود چرا که این شقاق در ناحیه ی خلفی مقعد بیشتر بروز می کند. از نظر میزان شیوع میان مردان و زنان نیز، می توان گفت به طور یکسان است، اما به نسبت در افراد بالغ بیشتر مشاهده می گردد. انواع شقاق بسته به مدت زمانی که یک فرد دچار شقاق شده است می توان آن را به دو دسته تقسیم کرد. نشانه های بیماری شقاق یا فیشر احساس درد هنگام اجابت مزاجدیدن خون پس از دفع مدفوعخون ریزی از ناحیه مقعدایجاد زایده پوستی در ناحیه زخم پیشگیری از ابتلا به شقاق این بیماری مانند سایر بیماری های مقعد می تواند با روش های آسانی تا حدودی کنترل شود.

روش های درمان شقاق بسته به نوع شقاق روش های درمان آن نیز متفاوت می باشد. درمان شقاق با لیزر لیزر در هر دو نوع شقاق قابل استفاده است. کیست مویی چیست؟ درمان کیست مویی با لیزر با کمترین عوارض در مرکز جراحی با لیزر. بواسیر یا هموروئید؟ بواسیر داخلی و خارجی، علت و علائم هموروئید. بواسیر سیاهرگ های آماس کرده هستند که در بخش انتهایی راست روده و مقعد ایجاد می شوند.

گاهی دیواره این رگ های خونی انقدر نازک می شود که متورم شده و به ویژه در زمان دفع، دچار خارش میگردند. دلیل عمده خونریزی راست روده هستند، به ندرت خطرناکند و معمولا در چند هفته از بین میروند. اما برای اطمینان حتما به پزشک خود مراجعه نمایید. همچنین برای درمان بواسیر هایی که از بین نمیروند و یا دردناک هستند می بایست به پزشک مراجعه کرد. علائم هموروئید احساس ناراحتی، خارش و یا درد در ناحیه مقعدخونریزی به هنگام دفع مدفوعوجود برآمدگی هایی در ناحیه مقعد زمان مناسب برای مراجعه به پزشك حتی اگر فكر میكنید كه خونریزی به خاطر بواسیر است (بواسیر خونی) حتما به پزشك خود مراجعه كنید. بواسیر داخلی و خارجی بواسیر را به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم کرده اند. انواع بواسیر (هموروئید) داخلی درجه یک تا چهار درجه بندی هموروئید براساس میزان بیرون زدگی آن از کانال مقعد انجام می شود. تصویر بالا بواسیر داخلی درجه یك می باشد كه به هنگام تحركات روده به درون كانال مقعدی صعود میكند.

تصویر بالا نیز بواسیر درجه سه و چهار را نشان می دهد. علل پیشگیری. کلینیک نوین | درمان بواسیر، هموروئید، شقاق، کیست مویی، زگیل و فیستول با لیزر توسط دکتر متخصص.