background preloader

Webquest - historia i wos

Facebook Twitter

Niezłomni. Ukryty cmentarz w Warszawie. Web Quest - Spadkobiercy starożytnych Greków by elzbieta.k.walczak on Genially. Spadkobiercy starożytnych Greków Czy zastanawialiście się kiedy gdzie narodziły się igrzyska olimpijskie i jak wyglądały?

Web Quest - Spadkobiercy starożytnych Greków by elzbieta.k.walczak on Genially

Jak powstał teatr? Czy wiesz co to naczółek, tympanon? Jak narodziła się demokracja? Tego wszystkiego i jeszcze wielu ciekawych rzeczy, które miały i mają wpływ na nasze życie możecie się dowiedzieć podczas podróży wehikułem czasu. Waszym zadaniem jest wyszukanie informacji na temat spadku, jaki otrzymaliśmy w różnych dziedzinach kultury, sztuki po starożytnych Grekach. Zasoby:Zostaniecie podzieleni na 4 zespoły liczące po 3-4 osób. GRUPA ARCHITEKTÓWJesteście grupą architektów. GRUPA ARCHITEKTÓWWarunki życia w starożytnej Grecji10 najważniejszych zabytków antycznych GrecjiNajbardziej znane zabytki GrecjiAkropol ateńskiŚwiątynia ZeusaArchitektura grecka_1Architektura grecka_2Architektura AntykuPorządki architektoniczne w GrecjiGRUPA SPORTOWCÓWIgrzyska Olimpijskie_1Co zostało ze starożytnych igrzysk?

Siedlce dawniej i dziś. Web Quest Mokotów. Barok i sarmatyzm. Odkrywamy tajemnice Mińska Mazowieckiego. Jesteś mieszkańcem powiatu mińskiego i z pewnością nie raz byłeś w mieście Mińsk Mazowiecki i chciałbyś poznać je bliżej.

Odkrywamy tajemnice Mińska Mazowieckiego

Słyszysz różne zdania o tym miejscu i o jego mieszkańcach, że jest piękne, brzydkie, radosne, tragiczne, ma lub/nie swój klimat. A co Ty myślisz, czujesz, wiesz mówiąc i myśląc o Mińsku Mazowieckim? To są różne Twoje uczucia i odczucia. Mińsk Mazowiecki uzyskał prawa miejskie w roku 1421 z rąk księcia mazowieckiego Janusza I Starszego, a jego pierwszym właścicielem był Jan z Gościeńczyc. Miasto to w 1816 roku stało się stolicą obwodu stanisławowskiego i od tej pory, z przerwą w latach 1975- 1999, jest siedzibą powiatu. Przed Tobą okazja do poznania tego miasta z różnej perspektywy, możesz odkryć wiele faktów, miejsc, ludzi, może je polubisz, pokochasz, spojrzysz na nie inaczej niż do tej pory.

Wprowadzenie. "Jest willowa miejscowość,nazywa się groźnie Świder,rzeczka tej samej nazwylśni za willami w tyle,tutaj nocą sierpniową,gdy pod gwiazdami idę,spadają niektóre gwiazdy,ale nie na te wille,spadają bez eksplozjina biedną głowę moją,a wille w stylu groźnymjak stały, tak stoją -dzień i noc; i znów nocąnikły blask je oświetla;cóż im “Concerto grosso”Fryderyka Jerzego Haendla!

Wprowadzenie

Te wille, jak wójt podaje,są w stylu “świdermajer”. Konstanty Ildefons Gałczyński "Wycieczka do Świdra" Otwock to miasto w województwie mazowieckim ok. 30 km od Warszawy. Położony jest w dolinie rzeki Świder. Untitled genially by wyszomirskamonika91 on Genially. Nasza "Mała Ojczyzna" - - Stok Lacki i okolice WebQuest dla uczniów klasy V nauczyciel prowadzący: Monika Wyszomirska Z okazji 550-lecia lokowania Stoku Lackiego1471-2021 Czy kiedyś spacerując po miejscowości w której zamieszkujecie zastanawialiście się nad historią miejsc obok, których przechodzicie?

Untitled genially by wyszomirskamonika91 on Genially

Myślę, że nie raz.Obejrzyjcie zamieszczone fotografie i ustalcie: skąd, kiedy, przez kogo i w jakim celu te prezentowane obiekty powstały.Rezultaty swojej pracy przedstawcie w wirtualnym albumie (wykonanym w wybranym przez siebie dowolnym programie np. :PowerPoincie, Google Slides, Sway, Genially...). Zapraszam do wykonania zadań. WQ. WebQest Warszawa Ochota - wczoraj i dziś. Rok Marii Skłodowskiej - Curie. Temat WebQestu - Źródła państwowości polskiej. Cichociemni - żołnierze Polski walczącej. 007 w spódnicy o kobiecych asach wywiadu w czasie II wojny światowej by Patrycja Wlazło-Makowska on Genially. Żydzi w Siedlcach: Życie i zagład. Poznaj element historii Siedleca. Wprowadzenie. Webquest Magdalena Kożuch. Webquest w historii. Powstanie Warszawskie a płyta Lao Che "Powstanie Warszawskie" - webquest. SP 4 WQ Teresa Tarnawa Orzesze Jaśkowice. Orzesze dawniej i dziś. Strona główna. Religie świata.

Spacerkiem po Twierdzy Modlin. Samo ani. MIASTO ŁUKÓW- nasze miejsce na ziemi. Poznajemy naszych przodków. Webquest Miasto Skarbów : Witamy! Proponujemy Państwu realizację Webquestu na temat warszawskich zabytków, miejsc lub ludzi, możliwy do zrealizowania na lekcjach z języka polskiego, historii, wiedzy o kulturze czy godzinie wychowawczej.

Webquest Miasto Skarbów : Witamy!

Webquest (w wolnym tłumaczeniu "poszukiwania w sieci") jest zorientowanym na uczniowskie badania formatem zajęć edukacyjnych, w którym wyjściowym źródłem informacji jest internet. Ta metoda pracy pozwala wykorzystać zainteresowania uczniów internetem i urządzeniami komputerowymi, a także motywuje ich do poszukiwania, myślenia i działania. Uczy krytycznego i konstruktywnego korzystania z zasobów internetu - wyszukiwania informacji, selekcji, wartościowania, internalizacji wiedzy i kreowania swoich własnych treści i zasobów. Webquest został pomyślany jako narzędzie wspierające pracę nauczycieli omawiających zagadnienia związane z historią, kulturą, przemianami stolicy Polski. Efektem tego Webquestu będą uczniowskie filmy. Kształtowane kompetencje: Wydawca:Fundacja Think! WebQuest-Problematyka uchodźcza na świecie. Gdy moja babcia chodziła na randki... WebQuest"Patriotyzm" Tajemniczy kopiec w Majówce. Co widział Leonidas przez swoje okno?