background preloader

תהליכי למידה

Facebook Twitter

What is Genius Hour? - Introduction to Genius Hour in the Classroom. Www.mobila.co.il/images/downloads/1kbwc_dvorak.pdf. הבלוג של דביר קפלן תיקשוב וחינוך. המסקנה הבלתי נמנעת הינה שהתלמידים חווים את ההערכה כרב ממדית ואינם מתמסרים באופן מוחלט למשתנים המשפיעים באופן אובייקטיבי על ציוניהם בשיחות הסיכום שביצעתי עם תלמידים לאורך השנה, נאמרו נקודות רבות לשיפור ולשימור, אבל אחת מהנקודות חזרה על עצמה יותר מהאחרות והיא נגעה לנושא ה”פירגון”, התלמידים לא הבינו מדוע במערכת המשו”ב (מערכת ניהול ההערכה עמה בית ספרנו עובד) מופיעות בעיקר הערות בעלות גוון שלילי וישנה פנקסנות בכל הנוגע להערות החיוביות, כל ניסיונותיי להסביר לתלמידים את הסיבות לכך עלו בתוהו ובסופו של יום הם הרגישו הערכה רבה יותר למורים אשר מסוגלים לתת להם את ה”פרגון” החיובי על בסיס יומי/שבועי, גם אם אין השלכה לפרגון זה על הציונים שלהם וגם אם הערכה זו נשארת במישור הווירטואלי, בתור הערה המופיעה בתור סימון חיובי במערכת המשו”ב.

הבלוג של דביר קפלן תיקשוב וחינוך

המסקנה הבלתי נמנעת הינה שהתלמידים חווים את ההערכה כרב ממדית ואינם מתמסרים באופן מוחלט למשתנים המשפיעים באופן אובייקטיבי על ציוניהם. כמו תלמיד בבית הספר היסודי, המחכה בכל יום לקבל את החיוך הצהוב ( “חייכני” כפי שאימי קוראת לו) שהמורה הדביקה על בריסטול המקובע בקיר הכיתה. הבלוג של אורנית פרידמן תיקשוב וחינוך. השימוש בטלפון נייד בזמן שיעור אסור אצל מרבית המורים ומרבית בתי הספר אוכפים זאת באמצעות תקנון בית ספרי.

הבלוג של אורנית פרידמן תיקשוב וחינוך

אבל במציאות מכשיר הטלפון הנייד הוא חלק בלתי נפרד מילדינו. מכשיר הטלפון הנייד מהווה אמצעי תקשורת, יומן, כלי משחק, מצלמה, מסרטה ובאמצעות אפליקציות שונות נתן לעשות בו עד המון שימושים רבים. יש להכיר בעובדה שבעידן טכנולוגי בו המידע זמין ונגיש ומגיע במהירות, בלחיצת כפתור או בנגיעה קלה של אצבע, ניתן לעשות שימוש בטלפון הנייד ולא להרחיקו מהכיתה. במרבית כיתות הלימוד בעולם ישנו שימוש בטאבלטים ככלי לימודי, ועד שנוכל להצטייד גם אנו המורים בישראל באמצעי זה, ראיתי לנכון להיות יצירתית ואצלי בשיעורים מותר להשתמש בטלפון הנייד או באייפד. כמורה לתנ"ך דרשתי כל השנים מהתלמידים שלי להגיע עם ספר תנ"ך לשיעור. שמתי לב שלמרות השימוש שלי באמצעי טכנולוגי זה עדיין היו מספר תלמידים שישבו חסרי מנוחה והרבו להשתמש במכשירי הטלפון הנייד בשיעור, חיפשתי ושאלתי מדוע למרות גיוון בהוראה והשימוש בכלי מתוקשב עדיין אינני מצליחה לרכז אלי את כל תלמידי הכיתה ולהעיר לחלקם ולהסב את תשומת ליבם באמצעות פנייה או הערה? מאמרים אקדמיים על חינוך.

לב"פ

חזונו של הרצל. מורים אלופים : שיטות ההוראה של דאג למוב. מורים אלופים : שיטות ההוראה של דאג למוב, הד החינוך, אוגוסט 2012 , עמודים 32-43.

מורים אלופים : שיטות ההוראה של דאג למוב

במשך 12 שנים צפה דאג למוב (Lemov), מורה לספרות לשעבר ומנהל רשת Uncommon Schools, במאות מורים טובים ("מורים אלופים" בלשונו) בכיתות ברחבי ארצות הברית, צילם וניתח את התנהגויותיהם כדי לגלות מה הם עושים ולהעביר זאת למורים אחרים. את לקחי התצפיות שלו הוא פרסם בספר Teach Like a Champion: 49 Techniques that Put Students on the Path to College ("למד כמו אלוף: 49 טכניקות שמעלות תלמידים על המסלול למכללה"). לספר מצורף תקליטור של מורים אלופים בכיתותיהם. למוב התעניין במיוחד במורים שהצליחו להביא תלמידים מאזורי מצוקה להישגים. הוא צפה בהם ושם לב לפרטים – לאופן שבו הם מברכים את התלמידים בתחילת יום לימודים, ממתינים לתשובות, נעים בכיתה – בניסיון להפיק מהתנהגויותיהם טכניקות, הכוללות כמה שיטות, של הוראה טובה. פרק ראשון: שיטות לשיפור הישגי התלמידים באמצעות ציפיות גבוהות שיטה מס' 1: אין שחרורים מורים אלופים מפתחים רמת ציפיות גבוהה שמבהירה לתלמידים שזה לא בסדר – לא בא בחשבון! פרק שני: כלי תכנון להבטחת הישגים שיטות "אנחנו" דוגמה. 1.

תיקי עבודות

מישחוק תהליכי למידה. Project Zero. 10 EdTech Incubators Aiming To Change Education Forever. While there are more than 7,000 business incubators around the world, very few focus specifically on education technology.

10 EdTech Incubators Aiming To Change Education Forever

In fact, only in the past few years has there been major growth in the number of these highly-focused incubators. Part of this increased attention is an outgrowth of a mission to genuinely help education. Yet these kinds of incubators are also thriving simply because edtech is a solid investment, as the education technology market is poised to grow by leaps and bounds in the coming years. A handful of successful startups have already come out of these edtech incubators, but as the number and variety of these incubators grows worldwide, the ranks of edtech superstars likely will, too, which could have major ramifications for the future of education. Teaching Techniques And Classroom Culture For Third Grade Math. Classroom Management. Smart Classroom Management. Teaching Channel: Videos, Lesson Plans and Other Resources for Teachers. Silent Communication Signals For Classrooms And Schools.

מכון ברנקו וייס. אחד המרכיבים העיקריים והבסיסיים של גישה זו הוא ייצוג של החשיבה באופן חזותי או מילולי וזאת כיוון שחשיבה של תלמידים הופכת עמוקה יותר כאשר הם משוחחים, כותבים או מציירים את הרעיונות שלהם (Visible Thinking Pictures in Practice).

מכון ברנקו וייס

גישת החשיבה הגלויה מאופיינת בשגרות חשיבה (Thinking Routines) שהן "אוסף נרחב של פרקטיקות, שניתן להתאימן להקשרים שונים. " "לחשיבה הגלויה שתי מטרות: הראשונה – לטפח מיומנויות ונטיות חשיבה בקרב תלמידים; והשנייה – להעמיק בלמידת התכנים. " "ב'נטיות חשיבה' אנו מתכוונים לסקרנות, לשאיפה לאמת ולהבנה, וכן לדפוסי חשיבה יצירתית, לא רק להיות מיומן בחשיבה אלא גם ערני לזיהוי הזדמנויות לחשיבה וללמידה, ואף נלהב לממשן". (הציטוטים מתוך האתר: Visible Thinking) עם בוא הקיץ, הקדישו מנחים ומנהלים ממגוון התוכניות ובתי הספר של מכון ברנקו וייס שני ימי למידה לנושא, בהנחייתן של אודליה ורדי וחגית מן. אודליה ורדי (מימין) וחגית מן (משמאל) מנחות ההכשרה היום הראשון. יאיר פרבי - Yair Farby. טיפוח מודעות לתהליכי למידה של תלמידי כיתה ג' באמצעות פורטפוליו "מציג"