תהליכי למידה

Facebook Twitter
www.mobila.co.il/images/downloads/1kbwc_dvorak.pdf
הבלוג של דביר קפלן תיקשוב וחינוך הבלוג של דביר קפלן תיקשוב וחינוך המסקנה הבלתי נמנעת הינה שהתלמידים חווים את ההערכה כרב ממדית ואינם מתמסרים באופן מוחלט למשתנים המשפיעים באופן אובייקטיבי על ציוניהם בשיחות הסיכום שביצעתי עם תלמידים לאורך השנה, נאמרו נקודות רבות לשיפור ולשימור, אבל אחת מהנקודות חזרה על עצמה יותר מהאחרות והיא נגעה לנושא ה”פירגון”, התלמידים לא הבינו מדוע במערכת המשו”ב (מערכת ניהול ההערכה עמה בית ספרנו עובד) מופיעות בעיקר הערות בעלות גוון שלילי וישנה פנקסנות בכל הנוגע להערות החיוביות, כל ניסיונותיי להסביר לתלמידים את הסיבות לכך עלו בתוהו ובסופו של יום הם הרגישו הערכה רבה יותר למורים אשר מסוגלים לתת להם את ה”פרגון” החיובי על בסיס יומי/שבועי, גם אם אין השלכה לפרגון זה על הציונים שלהם וגם אם הערכה זו נשארת במישור הווירטואלי, בתור הערה המופיעה בתור סימון חיובי במערכת המשו”ב. המסקנה הבלתי נמנעת הינה שהתלמידים חווים את ההערכה כרב ממדית ואינם מתמסרים באופן מוחלט למשתנים המשפיעים באופן אובייקטיבי על ציוניהם. כמו תלמיד בבית הספר היסודי, המחכה בכל יום לקבל את החיוך הצהוב ( “חייכני” כפי שאימי קוראת לו) שהמורה הדביקה על בריסטול המקובע בקיר הכיתה.
השימוש בטלפון נייד בזמן שיעור אסור אצל מרבית המורים ומרבית בתי הספר אוכפים זאת באמצעות תקנון בית ספרי. אבל במציאות מכשיר הטלפון הנייד הוא חלק בלתי נפרד מילדינו. מכשיר הטלפון הנייד מהווה אמצעי תקשורת, יומן, כלי משחק, מצלמה, מסרטה ובאמצעות אפליקציות שונות נתן לעשות בו עד המון שימושים רבים. הבלוג של אורנית פרידמן תיקשוב וחינוך הבלוג של אורנית פרידמן תיקשוב וחינוך
יורם הרפז | מאמרים אקדמיים על חינוך
לב"פ

חזונו של הרצל
מורים אלופים : שיטות ההוראה של דאג למוב, הד החינוך, אוגוסט 2012 , עמודים 32-43. במשך 12 שנים צפה דאג למוב (Lemov), מורה לספרות לשעבר ומנהל רשת Uncommon Schools, במאות מורים טובים ("מורים אלופים" בלשונו) בכיתות ברחבי ארצות הברית, צילם וניתח את התנהגויותיהם כדי לגלות מה הם עושים ולהעביר זאת למורים אחרים. את לקחי התצפיות שלו הוא פרסם בספר Teach Like a Champion: 49 Techniques that Put Students on the Path to College ("למד כמו אלוף: 49 טכניקות שמעלות תלמידים על המסלול למכללה"). לספר מצורף תקליטור של מורים אלופים בכיתותיהם. למוב התעניין במיוחד במורים שהצליחו להביא תלמידים מאזורי מצוקה להישגים. הוא צפה בהם ושם לב לפרטים – לאופן שבו הם מברכים את התלמידים בתחילת יום לימודים, ממתינים לתשובות, נעים בכיתה – בניסיון להפיק מהתנהגויותיהם טכניקות, הכוללות כמה שיטות, של הוראה טובה. מורים אלופים : שיטות ההוראה של דאג למוב מורים אלופים : שיטות ההוראה של דאג למוב
תיקי עבודות

מישחוק תהליכי למידה

Project Zero Explore classroom design with architects and educators at Learning Environments for Tomorrow, chaired by Project Zero Principal Investigator Daniel Wilson. Register today! Rod Rock, Ed.D is January's guest author. Click here to read his piece.

Project Zero

10 EdTech Incubators Aiming To Change Education Forever 10 EdTech Incubators Aiming To Change Education Forever While there are more than 7,000 business incubators around the world, very few focus specifically on education technology. In fact, only in the past few years has there been major growth in the number of these highly-focused incubators. Part of this increased attention is an outgrowth of a mission to genuinely help education. Yet these kinds of incubators are also thriving simply because edtech is a solid investment, as the education technology market is poised to grow by leaps and bounds in the coming years. A handful of successful startups have already come out of these edtech incubators, but as the number and variety of these incubators grows worldwide, the ranks of edtech superstars likely will, too, which could have major ramifications for the future of education. Here, we highlight just a few of the edtech incubators that are making waves in the world today, a list that’s sure to grow rapidly over the next decade.
Teaching Techniques And Classroom Culture For Third Grade Math
Classroom Management

Smart Classroom Management

Smart Classroom Management So you teach this great lesson. Your students are really into it. They’re listening and participating. Their eyes are bright and inquisitive. They pass all your checks for understanding with flying colors. But as soon as you finish and give the signal for them to practice what they’ve learned independently, only a few get right to work.
Teaching Channel: Videos, Lesson Plans and Other Resources for Teachers
Silent Communication Signals For Classrooms And Schools
מכון ברנקו וייס | חינוך | טיפוח חשיבה מכון ברנקו וייס | חינוך | טיפוח חשיבה אחד המרכיבים העיקריים והבסיסיים של גישה זו הוא ייצוג של החשיבה באופן חזותי או מילולי וזאת כיוון שחשיבה של תלמידים הופכת עמוקה יותר כאשר הם משוחחים, כותבים או מציירים את הרעיונות שלהם (Visible Thinking Pictures in Practice). גישת החשיבה הגלויה מאופיינת בשגרות חשיבה (Thinking Routines) שהן "אוסף נרחב של פרקטיקות, שניתן להתאימן להקשרים שונים." "לחשיבה הגלויה שתי מטרות: הראשונה – לטפח מיומנויות ונטיות חשיבה בקרב תלמידים; והשנייה – להעמיק בלמידת התכנים."
יאיר פרבי - Yair Farby
טיפוח מודעות לתהליכי למידה של תלמידי כיתה ג' באמצעות פורטפוליו "מציג" טיפוח מודעות לתהליכי למידה של תלמידי כיתה ג' באמצעות פורטפוליו "מציג" Ausubel, D. P., Novak, J. D., & Hanesian, H (1986). Educational Psychology: a Cognitive View. New York: Holt, Reinhart and Winston. Blakey, E ; Spence, S. (1991).