background preloader

Kooperativa

Facebook Twitter

Vybíráme a pěstujeme ořešák královský – Abecedazahrady.cz. Plánujete vysadit ořešák? Jedná se o strom, který dorůstá impozantních rozměrů – jak na výšku, tak i na šířku může v dospělosti měřit až přes dvacet metrů. Na malou zahradu nepatří. Ořešákům dopřejte pramen Ořešáku nesvědčí suché půdy, proto jej vysaďte do vlhké a prodyšné zeminy, na slunné místo. Nejlépe se mu povede poblíž pramene, kde vyroste ve statný strom. Zajistíte tak dvě důležité věci – ořešák bude hojně plodit a tráva pod ním nebude mít problémy s růstem. Květům ořešáku se říká jehnědy, poté se z nich stanou olejnaté plody Právě horší růst trávy pod ořešákem zapříčiňuje, že lidé jej nechtějí vysadit nebo se ho následně zbavují. Další příčinou bývá, jak redakci webu AbecedaZahrady.cz sdělili odborníci z plzeňské ovocné a okrasné školky Fytos, velké zastínění, které vytváří koruna stromu. Listy ořešáku se dříve používaly k obarvení vlasů Experimenty s množením Jakými způsoby lze ořešák namnožit?

V tabulce naleznete přehled roubovaných odrůd (plodí dříve než semenáče). Email – Centrum.cz. Mystická (súfijská) bratrstva | V noci jsem snil, že jsem motýlem. Dříve než se zevrubněji pustím do problematiky islámských mystických bratrstev, shrnu několik nejstručnějších informací o vzniku, vývoji a podstatě islámské mystiky jako takové, jíž jsou súfijská[1] bratrstva nedílnou součástí. U vzniku súfijské mystiky, jež má své kořeny již na konci prvního století hidžry, stála snaha o hlubší zbožnost než ji přikazovaly standardní příkazy šaríy a v jejím formování a hledání své vlastní tváře na ni měly velký vliv duchovní a myšlenkové tradice gnóze, kabaly, novoplatonismu ze strany západní, ale i védanty a jógy, s jimiž se islám stýkal ve východní čísti své říše. Na samém počátku měla tato snaha jen podobu asketického potulného života[2], ale již v osmém století (křesťanského letopočtu) se někteří mystikové snažili sdružovat do škol a to zejména na území dnešního Iráku v centrech tehdejší vzdělanosti v městech Basře a Kúfě, odtud se dále šířilo do helénsko-křesťanských zemí Sýrie a Egypta, i do Střední Asie s buddhistickou tradicí.

Použitá literatura: Slovnik. Řízkování – Wikipedie. Zakořeněnlý řízek druhu Ficus benjamina kultivar s panašovanými listy, množený podomácku ve vodě. Řízkování rostlin je způsob vegetativního rozmnožování pomocí částí rostlin. Nejčastějším druhem řízkování je množení pomocí bylinných (zelených) nebo dřevitých řízků. Nová rostlina, která vznikne řízkováním, je klonem mateřské rostliny, má stejné vlastnosti je geneticky shodná s mateřskou rostlinou. Řízkování má výhody i nevýhody oproti jiným způsobům množení a tyto vlastnosti se mohou výrazně lišit podle druhu rostliny.

Řízkování je široce používáno v květinářství, ovocném i okrasném školkařství. Při množení rostlin tímto způsobem je třeba dodržovat omezení daná copyrightem, patentovou ochranou, která se vztahuje na většinu nových kultivarů rostlin. Ekonomicky je řízkování především výhodným způsobem jak získat rostlinný materiál se stejnými a především očekávatelnými vlastnostmi, který je pak snadno využitelný v technologiích v zemědělství.

C. Zvláštností jsou „očkové řízky“. Roubování. Musíme hnojit? Musíme hnojit? V tomto článku, volném pokračování článku "Půda pro přežití", se pokusím odlehčenou formou vysvětlit, že hnojit musíme, ale jen do té doby, než je dostatečně pohnojeno, nebo do chvíle, kdy to za nás příroda úplně převezme díky našemu dobrému designu. Zda musíme i v permakultuře hnojit, je velmi častá otázka, kterou slýchávám od lidí, kteří teprve začínají o nějakém pěstování uvažovat. Od konvenčním zemědělstvím vyškolených odborníků nebo zahrádkářů mnohdy přichází rovnou argument, že bez neustálého hnojení nic neporoste. Někteří mají na mysli chemikálie, jiní mají na mysli hnůj.

S tím souhlasím, bez hnojení to moc neroste, ale dodávám, že neustále hnojit je zvyklá příroda, nemusíme to pořád, donekonečna a intenzivně, dělat my. Zeleninové záhonky svou pravidelnou dávku nové organické hmoty potřebují, něco jiného je bujný pestrý jedlý les, který si ji vyrábí časem sám. Jak vzniká hnojivo přímo na místě? Toto se ale neděje na konvenčních polích a v běžných sadech. Zkuste si vypěstovat vlastní český česnek. Ideální je podzimní výsadba. Oblíbenou plodinu, bez které se neobejde žádná kuchařka, můžete sázet buď na jaře, anebo právě teď.

Česnek se totiž vysazuje ze stroužku buď v březnu a dubnu, nebo na podzim, ale až tehdy, když se teplota půdy stabilně sníží pod 9 °C (tedy zhruba od října do prosince). Je-li tepleji, hrozí napadení houbovými chorobami. „Určitě se mi více osvědčila podzimní výsadba, protože česnek zakoření už na podzim a využije jarní vláhu.

Sklízí se tedy dříve, už v červnu, kdy není tolik mokro, má vyšší výnosy a během léta se lépe suší,“ popisuje Vít Brodský, mladý pěstitel česneku z Českého ráje, který má letos za sebou druhou sezonu pěstování. Jarní česnek také zkoušel, ale nic z toho podle něj nebylo. Jak na pěstování česneku krok za krokem Nejlepší je teplá lehčí půda bohatá na humus, zcela nevhodné jsou těžké, mokré a organickými hnojivy čerstvě vyhnojené půdy. Čím dříve sázíte, tím sázejte hlouběji, v prosinci stačí 4 cm, ale v září minimálně 8 cm. Čtete rádi iDNES.cz? Můj vztah k Židům | ČECHY ČECHŮM.

Dlouho jsem přemýšlel, jak napsat texty, které chci napsat, aniž bych dostal ošklivou nálepku. Jak ale psát o národu a nezmínit jeho jméno? A v okamžiku, kdy ho zmíním a ocitne-li se tento v jakémkoli, byť dobře míněném, kritickém kontextu, nálepka bude na světě. Nejsem vědec, abych o těchto věcech psal z odborného hlediska a případné kritice se tak vyhnul. Jsem novinář a publicista. Proč by měla být každá kritika židovského počínání nutně antisemitismem? Myslím, že k psaní o židovské tématice jsem oprávněn, protože mi Židé byli vždy sympatičtí.

I proto jsem přesvědčen, že se mohu pustit do kritiky některých jevů, které jsou s židovstvím neodmyslitelně spjaté, aniž bych byl ihned obviněn z postranních úmyslů. Nechci se pouštět do teologických diskuzí, protože jinak se na Izrael dívají protestantské církve, z jejichž prostředí jsem vyšel, a jinak církev římskokatolická, mezi jejímiž příslušníky mám nyní nejvíce přátel. V tomto smyslu nemohu souhlasit s tvrzením Karla VI. Like this: Státní oblastní archiv v Praze. The web application of the State Regional Archives in Prague (SRA Prague) eBadatelna is designed to be used for remote access to digitized registers of the Central Bohemia Region. It also serves as an inventory of all registers of births, marriages and deaths that are kept by SRA Prague, regardless of whether they are already digitalized or not yet. If you can´t find the register you need, it means it´s not kept by SRA Prague. Not digitized books can be studied in person free of charge in the study room of SRA Prague.

Registers of the City of Prague and other regions, as well as Jewish registers and military registers are kept by other archives. Under the Records Act, the archives store registers after 100 years from the last entry in a register of births and after 75 years from the last entry in a register of marriages/deaths. More recent registers are kept by relevant record offices.

If you have any questions or comments about this website, please contact us at ebadatelna@soapraha.cz. Místopis bŕezových hor. Místopis bŕezových hor. Sia 1000 forms of fear. Co je košer (kosher)? Slovem košer (כשר, kašer), anglickou transkripcí též kosher, se v gastronomii označují potraviny a nápoje, splňující soubor židovských předpisů a stravovacích návyků, známý jako kašrut (כשרות). V širším smyslu se jako košer v judaismu označuje cokoli, co je rituálně způsobilé, v souladu s předpisy a co je správné, řádné či akceptovatelné a podobný význam má toto slovo v přeneseném významu i v řadě národních jazyků, včetně češtiny a angličtiny. V češtině také existuje zastaralé slovo košer, které je pojmenováním pro židovského řezníka, který je běžně označován jako šochet. Je třeba mít na paměti, že jídla židovské kuchyně nejsou košer, pokud nejsou připravena v souladu s kašrutem. Co je a není košer stanovuje Tóra, a to v části Va-Jikra (Leviticus) a Devarim (Deuteronomium).

Kašrut nemá žádné zdůvodnění a spadá do skupiny označované jako chukim, tj. pravidel, jejichž důvodem je nutnost "poslouchat B*ha a napodobovat Jeho svatost". Přísně je zakázána konzumace krve. DetailPl. Kibler Electronics. Forth Forth is a computer language invented by Chuck Moore and is best described by his comments to the introduction of "Starting Forth" by Leo Brodie. Chuck had this to say: I developed FORTH over a period of some years as an interface between me and the computers I programmed. The traditional languages were not providing the power, ease, or flexibitlity that I wanted. I disreguarded much conventional wisdom in order to include exactly the capabilities needed by a productive programmer. The most important of these is the ability to add whatever capabilities later become necessary. Forth examples Many years back when I was doing my masters in Computers and Education, I needed to produce a computer based training program as my master project.

The are plenty of Forth examples available on the web and any search engine will turn up plenty of links. Forth and embedded processors One area of forth usage that has not dimished over the years, is embedded applications. MyForth for SiLabs 8051s. Kibler Electronics. What are Plugins Tcl plugin page - go here to get more information and links. A short defintion is - a program that "plugs into" your browser to allow you to run Tcl/Tk programs within a web page. There are plenty of games and scientific programs that you can use inside of web pages. I found a solitare games that got me hooked on plugins - the program that runs inside the web page. These programs can be very small and fast to develop. Tcl/Tk are good tools to know about and use. My maj.tcl I was looking for information on Tcl/Tk when I came accross the Solitare program to run inside a web page. My wife got me hooked on playing mahjongg and I especially liked the KDE version - due to it's crisp display and alternate game layouts.

I think I got most of what I wanted. So here's the old sol.tcl that got my interest going and my maj.tcl for you mahjongg fans. The sol.tcl program that got met started with Tcl plugins... html solitare page - playing solitare within a HTML page.. Tcl Links. Windows Vista a 7 - osekáváme, ladíme a zrychlujeme! Ještě to bude nějaký ten pátek trvat, než přijde sedmá verze operačního systému Windows a tak musíme nějakou tu chvíli vydržet se staršími, ne úplně dokonalými Vistami.

Připravili jsme proto pro vás podrobný návod na jejich optimalizaci a vyladění, který navíc bude ve většině případů fungovat i s chystanými sedmičkami. Následující změny jsou určené pro Visty, avšak téměř všechno funguje také u 7 (některé nejsou nutné a vykonali jsme je již ve vLite). Indexace Zajděte do ovládacích panelů - Indexace. Vypnutí TMM Zrychlí start systému o 3-5s u Windows Vista. Ovládací panel/Nástroje pro správu (klasické zobrazení)/Plánovač Kniha plánovače úloh/Microsoft/Windows/Mobile PC Pravým otevřít vlastnosti TMM V záložce „Aktivační signály“ zakázat spuštění po přihlášení Skrácení doby vypnutí OS (Standardně je nastavených 20 s na vypnutí všech programů) příkaz "Run" (Start/Spustit) - regedit HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSet/Control Hodnotu WaitToKillServiceTimeOut změnit na 3 000 (3 s) Závěr.

Vistalizace 4: optimalizace systému - druhá část. V další části seriálu dokončíme ladění Windows Vista, tentokrát se soustředíme na pomalejší sestavy, takže provedeme drobné nastavení vizuální stránky systému, zakážeme nepotřebné služby a vše dokončíme různými drobnými úpravami. Otřepaná ale nutná fráze na úvod: Autor ani redakce PCTuning.cz nenese žádnou odpovědnost za možné škody, které si neopatrnou manipulací se systémem můžete způsobit. Je nutné především používat hlavu, pokud nevíte co děláte, nevrtejte se v tom a nechte to být. Jednoznačně nejvýraznějším znakem Windows Vista je grafické rozhraní Aero. Jeho provoz není tak náročný na systémové prostředky, jak by se mohlo zdát, ale pro pomalé počítače na hranici použitelnosti (k takovým jsou typicky dodávány právě OEM Windows Vista) se hodí možnost funkce Aero vypnout.

Nastavení barvy a průhlednosti Vizuálně nejzajímavější schopností Aero je průhlednost, kterou lze také vypnout. Aero efekty Klasické přepínání pomocí Alt+Tab funguje také, jen zobrazuje náhledy jednotlivých oken. Čím nejlépe zatopit v krbu. Ne každé dřevo je vhodné. Většina kamen a krbů nabízených na českém trhu je konstruována výhradně pro topení dřevem a dřevními briketami. Někteří výrobci ovšem nabízejí i kamna a krby, ve kterých je možné topit uhelnými briketami či dokonce uhlím.

Ale taková si do haly či obýváku asi nikdo nepořídí. Spalování dřeva je chemický proces, u kterého dochází k vývinu tepla. Každé dřevo má trochu jiné chemické složení a jinou vlhkost, proto jinak hoří a má i jinou výhřevnost. Vlhkost dřeva Vlhkost dřeva má zásadní vliv na jeho výhřevnost. Navlhlé dřevo má podstatně nižší výhřevnost, neboť velká část tepla je spotřebována na odpaření vody (dřevo bezprostředně pod kůrou mezi jádrem a lýkem může obsahovat dokonce 75 % vody).

Navlhlé dřevo uvolňuje velké množství dýmu, dehtu a produkuje málo plamenů. Skla a ucpání komína. 1 kg vlhkého dřeva (vlhkost 40 %) vyrobí 8370 až 10467 kJ/hod. 1 kg suchého dřeva (vlhkost 20 % dva roky vysychá) vyrobí 14650 až 16750 kJ/hod. Obecné zásady 2 roky. před deštěm. Jaké dřevo je nejvhodnější Dub. Stránky o tradičním čínském umění ZY Qigong, umění práce s tělem, energií a myslí pro zdravý život a dlouhověkost.

Spuštění a osvojení prostředí | DOSMS.CZ. Disable Autochk on Startup. If you have very large volumes on a server you have no doubt experienced a long boot as the volumes are checked for errors. I have found the information below to turn off disk checking on boot for specific drives. The first can be done via command prompt and the second is the registry change that does the same. Hope it helps. Go to Start, Run, and type in cmd Then type in chkntfs /x c: This will stop Autochk from scanning drive c. Close out of the command window when the next prompt appears, and that’s it!

To undo this setting at a later point: Then type in chkntfs /d 1. Where x is the drive letter, e.g. if you wanted to stop the check on drive f: you would type autocheck autochk /k:f *. Autochk xp. Windows 8 Manual & Guidebook. Free download Windows 8.1 preview bootable ISO files with Product key | Tech Shortly. Finally Microsoft released free download links of Windows 8.1 bootable ISO images. Now the bootable ISO images available in 13 languages both 32-bit and 64-bit computers. With these ISO images Windows users can install Windows 8.1 preview to their machine including Windows 8, Windows 7, Vista and XP for free.

The download file size for 64-bit around 3.8 GB and 2.8 GB for 32-bit. Notes before you Install: Once you installed Windows 8.1 preview to your machine, you wont be uninstall it.If you decide to go back to your previous operating system, you'll need to reinstall the OS.If you have installed Windows 8.1 preview, you will lose important files and folders from your computer. To install Windows 8.1 Preview from an ISO file, you must first convert the ISO file into installation media stored on a DVD or a USB flash drive. Windows 8 users just double click the downloaded ISO file and again double click on the setup.exe file then follow the steps. Download Link: USA: Konec americké ekonomiky na dohled. Sony Vaio: Bluetooth not working after Windows update.

403 Forbidden. Z chemika prezidentem: Úžasný příběh, který moderní doba pohřbila. Vražda na schodech. Buď je zabijeme, nebo zneškodníme lží! Svobodu všem, jen ne zlým. Oběť zednářské nenávisti | PROTIPROUD. LifeSite | Life, Family & Culture News. Log in to Panda Account. Israel News: Ynetnews. Russian jets in Syrian skies. Úvod - Bylinky pro všechny. Možná jsme v bodě obratu: Vstupuje Rusko do války s Islámským státem na straně Sýrie? Proč elity EU tak spěchají s přijímáním migrantů? Geniální Putinův tah. Západ hraje vabank | PROTIPROUD. David Wilcock: Filadelfský experiment | Sueneé.

US warns Russia over military presence in Syria. Software - aplikace - programy ke stažení [Software zdarma (SWZ.cz)] Vědecké důkazy: Náhlý kolaps byl řízenou demolicí. Pohádce věří už jen 16% Američanů. Šest bodů, které nelze vyvrátit. Lež jako dvě věže po čtrnácti letech | PROTIPROUD. Vědecké důkazy: Náhlý kolaps byl řízenou demolicí. Pohádce věří už jen 16% Američanů. Šest bodů, které nelze vyvrátit. Lež jako dvě věže po čtrnácti letech | PROTIPROUD. Vzdělávací program - eLearning Kooperativa, pojišťovna, a. s. Scannable Document.