background preloader

Sinema

Facebook Twitter

Tavuk Yumurtası Gelişimi - Yumurta Döl Kontrolü Nasıl Yapılır? Tavuk Yumurtası Gelişimi – Yumurta Döl Kontrolü Nasıl Yapılır?

Tavuk Yumurtası Gelişimi - Yumurta Döl Kontrolü Nasıl Yapılır?

Kulçkalık Yumurtalarınızı satın almadan önce kuluçka makinesi ve kuluçka makinesi aksesuarlarınızı almayı öneririz. Yumurtaları yerleştirmeden 24 saat önce inkübatörünüzün uygun sıcaklık ve nem düzeyinde çalıştıgından emin olun. Herhangi bir kirli yumurta varsa su ile temizlememenizi öneririz. Bu, enfeksiyonlardan korumak için orada bulunan yumurta koruyucu kaplamayı kaldırabilir. Aşırı kir varsa bunun yerine hafifçe fırçalanmalıdır. Embriyo egzersizleri yapmak ve sarısının kabuğun bir tarafına yerleşmesini önlemek için inkübasyon sırasında yumurtalar günde birkaç kez değiştirilmelidir. Birbirinden Gizemli 10 Güzel Film - Sinefesto.

Bazı filmler vardır, izlerken rahatsız eder insanı.

Birbirinden Gizemli 10 Güzel Film - Sinefesto

Adı konulmamış bir gizem ortalıkta dolanır, gerçekle kurgu arasında gidip gelen olaylar sürekli cereyan edip durur. İlla korkutması gerekmez, meraka teşvik eder izleyeni. Zehirli gibidir. İşte o filmlerden 10’nu sizler için derledik. Olabildiğince ‘piyasa’ ya da diğer bir değişle çok bilinenlerden uzak durduk (Blair Cadısı hariç). 6. Blair Cadısı (1999) The Blair Witch Project IMDb 6.4 Maryland ormanlarında 1940’larda birçok çocuk ortadan kaybolmuştur. İzlenmesi gereken 'Hukuk' filmleri Foto Galerisi. İnsanlar O. J. Simpson’a Karşı. Serkan Baştimar - 11.02.2016 - 11:07.

İnsanlar O. J. Simpson’a Karşı

Quentin Tarantino’nun Favori 12 Filmi. Uyku Kaçıran Filmler. Hazırlayan: Tuğba Güner Cinnet (1980) / IMDb 8.4.

Uyku Kaçıran Filmler

Senaryosu Akılları Zorlayan 20 Film. Andrei Tarkovsky’ye Göre En İyi 10 Film. 1) Journal d’un curé de campagne (1951, Bir Taşra Papazının Günlüğü) – Robert Bresson Sinemanın en önemli sanatkarlarından biri, bir ilham kaynağı arıyordu ve bunu Bir Taşra Papazının Güncesi’nde buldu.

Andrei Tarkovsky’ye Göre En İyi 10 Film

Robert Bresson, hayal gücü, cesaret ve özen olduktan sonra sinema yapmak için büyük bütçeler, yıldız oyuncular ya da özel efektler gerekmediğini keşfetti. Sinema, kendi doğasında bulunan en temel unsurlar aracılığıyla her öyküyü anlatabilir, her duyguyu yaratabilir, kendini maddi ya da manevi, özel ya da genel her temaya açabilirdi. Georges Bernanos’un romanı, taşrada yaşayan, bir yandan günlük hayatın zorluklarıyla uğraşırken diğer yandan kendi davranışlarını, inancını sorgulayan genç bir papazın öyküsünü anlatır. Bernanos, somut dünyada derin yarıklar açar ve bu sayede ne inananlara ne de ateistlere rahat yüzü gösterir. Hayata Bakış Açımızı Değiştirecek 15 Felsefi Film. 1.Man About Town (2006) Jack Giamoro son derece zengin ve başarılı bir menajerdir.

Hayata Bakış Açımızı Değiştirecek 15 Felsefi Film

Los Angeles’da kayda değer bir kariyere sahiptir. Sigarayı Bırakmamıza Engel Olan En İyi 12 Film Sahnesi. Serkan Baştimar - 09.02.2016 - 14:52 The Good, Bad and Ugly.

Sigarayı Bırakmamıza Engel Olan En İyi 12 Film Sahnesi

Hayal Perdesi. Tüm zamanların en iyi 100 'hukuk' filmi Foto Galerisi - 1. Hadi Jessica'nın Ödünü Patlatalım! (Let's Scare Jessica to Death-1971) Let’s scare Jessica to Death, ilk bakışta ismiyle ergen slasherı çağrışımı yapan, seyrederken Repulsion ya da Rosemary’s Baby tadı aldıran, ilk bir saati ile kimilerini bayan, kimilerine “öyle mi değil mi” meraklanması yaşatan ama son 20 dakikası ile kült mertebesine ulaşmış 1971 yapımı bir John D.

Hadi Jessica'nın Ödünü Patlatalım! (Let's Scare Jessica to Death-1971)

Hancock filmi. Tuğba Keleş 6 ay kadar New York’taki bir akıl sağlığı merkezinde kaldıktan sonra kocası Duncan ve aile dostları Woody ile küçük bir kasabaya taşınan Jessica, kliniğe dönmemek için duyduğu sesleri ve gördüğü şeyleri görmezden gelen, kasabada yerleştikleri “tam bir gerilim filmi için inşa edildim” diyen eve, yakındaki mezar stellerinden estampaj alarak dekorasyon yapan biraz naif bir kadındır. Geçirdiği kötü günleri geride bırakmakta isteklidir ama asıl geçmişine sormak lazım, Jessica’yı gerçekten geride bırakmak istemekte midir? Mekanın atmosfer yaratmadaki önemine örnek Zohra Lampert O değil de beni aslında filme çeken şeyin ismi olduğunu inkar edecek değilim.

Maniac 1980 torrent. Maniac 1980 torrent. 10 Güzide Lucio Fulci Filmi. Yaşamının büyük bir bölümü İtalyan tür sinemasına ürün vererek geçirmiş bir büyük ustanın upuzun filmografisinde, korku gerilim alt türünde çektiği filmleri içinden cımbızla çektiğimiz 10 tanesi kendi aralarında sıralandı.

10 Güzide Lucio Fulci Filmi

Oldukça çekişmeli geçen sıralama esnasında bazı filmlerin gözü çıktı, bazı filmlerin bandı koptu. Ama olsundu. Gore, gerilim ve gizem üstadı Lucio Fulci‘ye değerdi. Tuğba Keleş & Murat Ocakcan 1. April Monique Burril “Chainsaw Sally” Röportajı. Tolga Demirtaş: Merhaba April.

April Monique Burril “Chainsaw Sally” Röportajı

Bize zaman ayırdığın için teşekkürler. April Monique Burril: Problem değil! Tolga Demirtaş: Bize biraz kendinden bahseder misin? Küvetten Gelen Küvete Gider: TUB. Bir mastürbasyon ne kadar kötü sonuçlanabilir ki? İşte TUB tam da bu soruya cevap olabilecek türden bir film. 2010 yapımı olan ve yönetmenliğini Bobby Miller’ın yaptığı film konusunun ilginçliği ile dikkat çekerken işini bilen ellerden çıktığı çok belli olan bir kısa film olarak takdiri hak ediyor. Bobby Miller, 2009 yılında Colombia Üniversitesi Sinema Bölümü’nden mezun olmuş genç ve çılgın bir kısa filmci… Senaristlik, yönetmenlik, oyunculuk ve çizgi film yapımcılığı gibi birçok alanda faaliyet gösteren Miller’ın dünya tarafından tanınmaya başlamasındaki en büyük adım, şimdi izlediğiniz/izleyeceğiniz TUB adındaki filmi. Sundance Film Festivali ve Cannes dâhil birçok festivalde gösterilmiş ve ödüller kazanmış olan yapım, yönetmenin çektiği 6. kısa… Öteki Sinema için yazan: Nuri Şimşek Filmimizin erkek karakteri Paul bir hukuk bürosunda avukat olarak çalışmaktadır.

The German (2008) The German yönetmenliğini Nick Ryan’ın yaptığı İrlanda yapımı bir kısa film. “İkinci Dünya Savaşı süresince Avrupa’nın her yerinde hüküm süren tek gerçek vardır; barut, kan ve gözyaşı. Savaşın en civcivli döneminde karşı karşıya gelen İngiliz ve Alman pilotlar havada kıyasıya bir mücadeleye girerler. İngiliz pilot Barton, arkadaşını öldüren Alman pilotun peşine düşer. Opera" (1987)

Rahatsız edici filmler

Fil'm hafızası. Öteki sinema. Korku Ödülleri 2012. Iyi kötü film. Le grand blond avec une chaussure noire (1972. En İyi 100 İngiliz Filmi [timeout] - Filimadamı Popüler Filmler Listesi. Red git.